Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář

Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326940/bmid_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit--3ES-326940.jpg 4 1094 190

Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander – kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne – vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay , 2016

Monyčí
17.03.2017 5 z 5

Tato knížka je poklad. Design krásný, ale hlavně další pohled do kouzelnického světa J.K. Rowlingové. Jsem moc ráda, že se tady vracíme do minulosti, do toho, co bylo před Harryho generací a poberty. Jen pevně doufám, že toto není jediná kniha z této "generace", protože by mě hodně zajímalo, jaký vztah má třeba Mlok a Brumbál, a tak podobně. I když tím, že je to scénář, tak příběh je poměrně jednoduchý a mohl by být více propracovaný, ale věřím, že k tomu nám právě slouží filmové zpracování. Mlok je rozhodně sympaťák a už se na něj těším v podání Eddieho Radmeyna. Film jsem zatím neviděla, ale dávám tomu max. 2 dny.

amaenium
16.03.2017 5 z 5

Film se mi moc líbil a proto jsem se rozhodla koupit i tuto knihu. Osobně si myslím, že Mlok Scamander je zajímavá osobnost a dovolím si říct, že mě jeho příběh zajímá více, než ten Harryho. Kniha má nádherné zpracování (až na drobné nedostatky) a byla to příjemná oddechovka.

Alex.Barunka
16.03.2017 4 z 5

Divadelní scénář sice nabízí pouze omezené možnosti, v tomto případě hodně jednoduchý příběh, ale i tak jsem si to užila :)

Dela90
14.03.2017 5 z 5

Knížku jsem zhltla jako malinu. Byla to taková krásná oddechovka. Zprvu jsem si říkala, že mě trošku mrzí, že jsem prvně viděla film a poté až četla scénář, nicméně
knížka opravdu stála za to. A ta obálka, jůůů! Prostě miluju magický svět, ať už v jakékoliv podobě, ale ty od Rowlingové jsou vždy ty nejlepší, alespoň pro mě.

kklepkaa
14.03.2017 4 z 5

Na filmu jsem byla a byl to pro mě úžasný zážitek. Při čtení původního scénáře jsem se zase vracela v mysli k filmu a do tohoto báječného světa. Škoda že tu nebylo třeba pár scén navíc, ale co se dá dělat. Jsem ráda, že se Rowling vrátila ke svému světu.

Monička1
13.03.2017 5 z 5

Skvělý, kvůli knize jsem odkládala film, teď se moc těším až ho shlédnu :-)

Mišule_11
12.03.2017 5 z 5

Kniha mě překvapila a líbila se mi! :) Po přečtení se určitě kouknu ještě i na film! :)

Kaaramelka
12.03.2017 5 z 5

Stejné jako film a stejně jako z film jsem z knihy nadšená!

MartyManCZ
11.03.2017 5 z 5

Fantastické, netřeba dalších slov!

ManujuSeElis
10.03.2017 5 z 5

Jsem za tuto knihu ráda je to sice doslova původní scénář, ale já díky této knize chápu lépe některé scény z filmu