Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář

Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326940/bmid_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit--3ES-326940.jpg 4 1094 190

Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander – kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne – vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay , 2016

lifeoptimist
17.09.2017 5 z 5

Tak jako mi u prokletého dítěte nevadila forma scénáře, tak tady je tomu naopak. Příběh je totiž natolik skvělý, že se člověk okamžitě dostává zpět do kouzelného světa a je zde mnohem víc znát rukopis J.K.R., tudíž kdyby toto bylo zpracováno jako typická beletrie, tak by to byla bomba. Viděla jsem film a je krásně natočený a skvělý, zde je to opravdu veliká škoda, že to je scénář....

katulinek99
16.09.2017 5 z 5

Fantastická kniha.
Super příběh, který bez problémů přečtete za jedno volné odpoledne a na konci budete mít úsměv na tváři. Samotný fakt, že se jedná o scénář, čtení nijak nekomplikuje - spíše naopak. Bonus navíc je kouzelná obálka i grafické provedení uvnitř knihy. Prostě kousek, který musíte mít doma. ¨
P.S.: I film (podle mě) rozhodně stojí za pozornost :-)

Adele02
16.09.2017 4 z 5

No, řeknu to takhle - jestli uvažujete ve dvojsmyslech, moc se to číst nedá. :D

Ďumbierka
15.09.2017 5 z 5

No čo vám budem hovoriť, ja som pottermaniak a veľmi som sa tešila na túto krásku po vzhliadnutí filmu. Kniha vyzerá nádherne a od slova do slova je to scenár, takže myslím, že stačí aj vidieť film, no ja som ju musela aj prečítať.
Nie je to román na dlho, ak ľúbite viac také, potom si pozrieť film alebo to naozaj brať ako scenár :)
Mne sa páčilo, aj všetky tvory :) aj postavy.

VaskovkaG
14.09.2017 4 z 5

Dlouho po shlédnutí filmu jsem se přesvědčovala, že knihu nepotřebuju. Že je to prostě jen přepsaný film. No, jenže jsem byla příběhem tak uchvácená, že jsem prostě i tak navštívila nejbližší knihkupectví a knihu pořídila. Podle mě to nemůže mít status knihy. Je to jen vydaný scénář ke skvělému filmu.

Princesa
07.09.2017 3 z 5

Rozhodně by byla lepší klasická knížka, než scénář.

Liliana2006
25.08.2017 1 z 5

Tahle kniha se autorce opravdu moc nepovedla :(

Samira
18.08.2017 4 z 5

Čtení mne bavilo od malička, ale svět Harryho Pottera ho poprvé posunul v téměř tajný, paralelní a naprosto fascinující druhý život. Nikdy na první otevření nezapomenu.
Fantastická zvířata byla proto obrovským darem, na který jsem se nesmírně těšila. Ve filmové formě fungují úžasně. Od příběhu, přes postavy, po samotný svět, který ač známý znovu nabízí mnoho nového a to jsme teprve na počátku.
Ve formě scénáře se četl výrazně hůře, než-li Prokleté dítě. Dlouho jsem si na formu zvykala a celou dobu mi bylo nesmírně líto, že nedržím klasickou prozaickou knihu. Příběh by si ji zasloužil a já bych si každičký detail vychutnala.
Tak uvidíme, co pro nás autorka ještě připraví.
Jinak samozřejmě stojí za to!

Silmarien
17.08.2017 3 z 5

Bolo to milé. Je to špecifický formát, treba ho tak aj čítať a keďže som už film videla, nekonalo sa samozrejme žiadne prekvapenie. Ale navnadilo ma to pozrieť si film aj druhýkrát, lebo jednotlivé opisy scén mi pripomenuli atmosféru a čaro celého diela.

Míša.K.
10.08.2017 4 z 5

Kniha byla skvělá. Měla jsem jí přečtenou v podstatě během jednoho dne, četla se opravdu dobře a rychle. Určitě doporučuji.

Tofinka
04.08.2017 4 z 5

Jejda! Na tuhle knihu bych málem zapomněla... :) Knihu jsem četla asi před týdnem na dovolené a úplně jsem se tu o ní zapomněla zmínit.
Takže... Kniha se četla dobře. Podle mého byla víceméně totožná s filmem, tudíž kdo viděl film - počítejte s tím, že tam nenajdete nějaké závratné změny.
Nakonec ještě musím pochválit obálku a ilustrace uvnitř knihy... :)

Kate_Hall
04.08.2017 4 z 5

Četla se velice rychle, je to skvělá knížka. Příběh je úžasný a fantastický :). Trochu mi vadilo že jsem už v půlce předpovídala jak to dopadne.

petrarka72
03.08.2017 4 z 5

Filmové scénáře jsou ideální pro rychločtení. Zachycují jen situace, akce a dialogy, takže člověk si udělá poměrně přesnou představu, o čem je příběh (potažmo film) - ale v tomto případě mi bližší popis "zviřátek" chyběl. Takže ideálně kombinovat s učebnicí stejného názvu, která vyšla v roce 2001 - nebo se rovnou podívat na film...

ComposeAdela
01.08.2017 5 z 5

Kdybych neviděla film, tak moc by mě čtení nebavilo, ale takhle se mi osvětlily záležitosti, kterých jsem si ve filmu ani nevšimla. Mimo jiné krásné grafické zpracování.

Ivuska97
31.07.2017 4 z 5

Tak jo, pro mě tohle byl absolutní chaos. Všichni mě varovali, abych se nejdřív podívala na film, že to pak budu líp chápat. Jenže já se nikdy nedívám na film dřív než si čtu knížku, takže zmatek jak blázen. :D Teď si pustím film a pak si to přečtu znova. :) 4*

Ajinka126
30.07.2017 4 z 5

Krasné, vtipné, lehké, promyšlené a přesto si to drží punc lehkosti. Přiznám se, že jsem jako první viděla film a bylo velmi zvláštní až pak číst tento scénář. Protože vždy, když čtu nějakou knihu si ji promítám do svých fantazií a to mě vhání hlouběji do děje. Tohle bylo jiné. Četla jsem to, promítala si do toho nějakou svoji představu a na pozadí se mi promítal film. Ale jinak je to nádherná knižní edice. VIzuálně i obsahově.

Alex.rrr
26.07.2017 5 z 5

Přečteno skoro jedním dechem. Jsem ráda, že jsem se na chvíli mohla opět ponořit do světa čar a kouzel. Sice nejsem fanda scénářů, ale kniha je tak hezky napsaná, že jsem si na to rychle zvykla. Dokonce ve filmu je věta navíc ;) – ale to je spíš pro fajnšmekry :D

katallinka
16.07.2017 5 z 5

Naprostá spokojenost. Kniha je nádherně graficky zpracována a velmi rychle se četla. Narozdíl od Harryho Pottera a prokletého dítěte je zde vidět, že je to kniha Rowlingové, která nám opět dala možnost nahlédnout do světa kouzel. Moc se mi samozřejmě líbil příběh, ale také zasazení nikoli do Anglie, ale do Ameriky.

Sorrow
06.07.2017 5 z 5

Hrozně mi vyhovovalo číst tentokráte knihu až po filmu - jednotlivé obrazy jsem si představovala tak, jak byly převedeny na plátno. Nejsem si totiž úplně jistá, jestli by moje fantazie stačila na to, vytvořit si v hlavě celistvý pohled pouze na základě scénáře; asi by mě to tolik nebavilo. Jo a vyvolalo to ve mně chuť zhlédnout ten snímek znovu :) O grafické podobě knihy už snad nemusím ani mluvit - ten zlatě vyražený niffler? ♥

Katranis
03.07.2017 3 z 5

Po Harrym Potterovi mě to tolik nenadchlo.