Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář

Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326940/bmid_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit--3ES-326940.jpg 4 1098 1098

Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander – kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne – vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay , 2016

PolarBee
03.05.2017 4 z 5

Styl, kdy je popisován příběh z filmového pohledu mi opravdu nesedí, je tu rušivé a chaotické, takže v celku jednoduchý příběh je naprosto matoucí. Filmařským termínům neozumím, pár jich tam je, takže bylo opravdu veselé, když jsem našel po dočtení kníhy vysvětlivky, hm :-D Přiznám se, že jsem to četl z 50% z nostalgie. Kniha má ale krásné ilustrace, vazbu i obálku :)

soroboru
30.04.2017 4 z 5

Příběh se mi stejně jako film velmi líbil, ale styl scénáře mi úplně nesedl. Žádné nové informace se z knihy sice nedozvíte, ale pokud jste ve filmu něco nezachytili, scénář na to upozorní.

teresinha
25.04.2017 4 z 5

Na rozdíl od Prokletého dítěte (které mě ale taky dost bavilo) je tady mnohem víc cítit rukopis JKR. Aby ne, když je taky jedinou autorkou tohoto scénáře. Viděla jsem film, ale v knížce je toho přece jen mezi řádky ještě o fous víc, ve scénických poznámkách a popisech. Mlok Scamander je perfektní postava a tak nějak jsem se smířila i s těmi nečary, ač se mi to původně moc nezdálo (včetně originálního výrazu no-maj).

koMaty
23.04.2017 4 z 5

Líbila se mi myšlenka, že se ten kouzelný svět děje nevědomky kolem nás, a nádherné grafické zpracování..

kalinkacz
15.04.2017 5 z 5

Miluju tuhle knihu! Její zpracování, postavy, obálku, zvířata, nápad, ilustrace a jednoduše vše, co se kolem této knihy dělo... Rozhodně je to jedna z mých nejkrásnějších knih v knihovně a budu si jí navěky cenit... Pokud vám nevadí divadelní hry, tak rozhodně sáhněte po této knize! Pokud milujete Harryho Pottera, tak je to skoro vaše povinnost :D ....

Phoenix16.cz
14.04.2017 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale autorka by prostě neměla psát divadelní hry. V klasickém vyprávění nevadí, když se skáče z jednoho do druhého, ale když si tohle (i jiné její hry) představím na pódiu, největší zážitek musí být z přestavování kulis. Scéna na půl stránky se dvěma větami není nic výjimečného. Ve výsledku je poměrně složité sledovat linku příběhu, když někdo někde pořád běhá a příběh připomíná tornádo. Jako klasický příběh si umím Fantastická zvířata představit mnohem lépe napsané a při čtení prožité.

Naoki-Keiko
11.04.2017 5 z 5

Výše zmíněné drama odpovídá přesně filmu, takže čtenáře nečeká žádné velké překvapení.
Na jednu stranu si myslím, že JKR umí psát dialogy velmi dobře. Na stranu druhou jsem měla chvílemi pocit, že jedna postava mluví o voze a druhá o koze. Jsou tam chvilky, kdy si postavy vedou své a nepůsobí to, že by reagovaly na monology ostatních. Taky se mi nepozdává, že postavy jsou obeznámeny se sebemenšími detaily okolností (např. Mlok pozná Credence, přestože jej poprvé viděl jen velmi krátce a je nepravděpodobné, že by jej postřehl natolik, aby si jej po všech událostech zapamatoval).
Myslím, že by to chtělo více scénických poznámek. Upřímně, ten scénář je dělán pro koho? Pro herce? Režiséra? Filmový štáb? Nebo samotného diváka?
Je to jen můj osobní názor, ale kdyby byl film zpracován do knižní podoby coby próza, s literárním stylem Rowlingové by se ve světě neztratil.
I tak hodnotím velmi kladně. Dobře zpracované postavy, krásný příběh a hlavně žádné odkazování se na HP sérii.

Áňa 998
09.04.2017 5 z 5

Úžasná kniha která mě bavila od začátku do konce. Ani nevadilo dřívější shlédnutí filmu- právě naopak :)

Ellissabeth
06.04.2017 4 z 5

Moc krásný příběh. Škoda, že je to scénář. Jinak fakt boží a těším se na další. J.K.R. jen tak dál. Nejlepší je Hrabák a nečarové :D
Jen grafiky tam bylo podle mě více než by bylo zdrávo... občas působila rušivě. Ovšem moc pěkná.

Leenah
31.03.2017 5 z 5

Kniha mě moc bavila, verze scénáře filmu mě obohatila a ocenila jsem i glosář filmařských termínů :) o nádherné grafice snad ani není potřeba se zmiňovat. Doporučuji všem fanouškům Rowlingové.

Nika_holo
30.03.2017 5 z 5

Nádherný obal knihy. Na začátku mi dělalo menší problém zvyknout si, že to není "klasická" knížka, ale scénář. Příběh se čte jedním dechem a těžko se dá jen tak odložit, dokud není dolouskáno do konce.

milunka21
28.03.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Jsem moc ráda že s koncem Harryho neskončilo rozvíjení toho úžasného světa. Kniha mě hodně bavila a kdyby bylo pokračování, rozhodně do něho pujdu. :-)

Pazďa
26.03.2017 2 z 5

Scénář filmové noviny ze světa Harryho Pottera vám samozřejmě nedá nic nad rámec filmu a jedná se spíš o příjemnou záležitost kterou si dopřejí opravdoví fanoušci. Film je ovšem hodně zaměřený na vizuální efekty, které scénář nijak ztvárnit nemůže což mu hodně ubírá, ovšem tuhle část dohání kouzelný design knihy.

SlamLenka
26.03.2017 4 z 5

Krásná jednohubka před další četbou. Viděla jsem film, takže jsem si krásně představovala všechny scenérie. Dávám přednost próze před dramaty, ale i tak to mělo své kouzlo. Pokud by příběh byl přepsán do jiné podoby, asi bych si to i zopakovala. A minimálně polovinu všech těch zvířátek bych chtěla mít doma! =)

Hoshi
20.03.2017 5 z 5

Jsem nadšená. Kdo by se nechtěl vrátit do takového fantastického světa? Při čtení jsem si vybavovala vše, co se událo ve filmu. Mít tak Mlokův kufr a pomazlit se s Frankem nebo nakrmit měsíčníky. Ach.. Jsem ráda, že byla zachována původní obálka knihy :)

rony021973
20.03.2017 5 z 5

Kniha/ scenár sa mi veľmi páčila. Odkedy som si ju prečítala všímam si v každom filme mimiku postáv :) . Bavilo ma to rovnako ako Harry, i keď mi viac vyhovujú romány ako scenáre. Ale na druhú stranu číta sa to v podstate samo.
,,My philosophy is that worrying means you suffer twice"
(keď už s tým otravujem všetkých doma....tak to musím dať aj sem :)

lushi
19.03.2017 5 z 5

Prostě fantastické! Tomu, jak se píšou scénáře, houby rozumím. Ale myslím si, že Rowlingová je nadaná i v tomto tvůrčím odvětví. Film by vynikajicí, příběh poutavý, domyšlený. A Rowlingová kouzelnický svět zase štědře obohatila. A jelikož film na knize stojí, nemám co dodat. Snad jen, že grafické zpracování je vskutku úchvatné :)

ModráLaboratoř
19.03.2017 5 z 5

"Madam... včera dorazil do New Yorku čaroděj s kufrem. Ten kufr byl plný kouzelných tvorů a někteří bohužel utekli"

Ahhhhh, otevřít kufr a vrátit se zpět. Zakřičet do větru Wingardium leviOsa, napít se hihňavé vody, držet v ruce hůlku s žíní z jednorožce a mít ten fantastický pocit, že příběh pokračuje. Perfektní a magické v každém směru, na stupnici od jedné do pěti dávám 9 a 3/4

Atuin
18.03.2017 5 z 5

Kouzelný příběh, schopný postavit se na vlastní nohy sám o sobě, jen v daném universu. A zůstává funkční.Rozhodně palec nahoru za uvěřitelnost postav. Hvězdičku dávám dolu jen ze sobeckých důvodů, protože si dovedu představit jaký by to byl pěkný román, když i taková forma má kouzelný a nečekaně silný dojezd. Úžasné.

janyska13
18.03.2017 5 z 5

Návrat do světa kouzel, navíc se zvířátky a Mlokem, kdo by to nechtěl? :) Naprostá bomba. :)