Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář

Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326940/bmid_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit--3ES-326940.jpg 4 1094 190

Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander – kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne – vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay , 2016

oblakaknih
08.03.2020 4 z 5

Tento scénář jsem si chtěla přečíst už dlouho. A teď, když jsem se k tomu konečně dostala, jsem fakt nadšená.
Ano, hodnocení není nejvyšší, protože scénář a film jako takový nejde srovnat.
Přece jen je to ale něco, co každý fanoušek HP a Fantastických zvířat ocení.
Mně se neskutečně líbí celé zpracování této knihy, hlavně ilustrace.
O autorce je známo, že umí vytvořit přenádherné a kouzelné prostředí. V tomto případě tomu není jinak.
Příběh nepostrádá originalitu.
Mloka jsem si oblíbila zase o něco víc, protože mě fascinuje jeho osobnost.
Je to nenáročné a rychlé čtení, které určitě doporučuji.
Jak už jsem zmínila, film u mě v tomto případě vede, ale myslím, že je to celkem pochopitelné.

heliiinka
31.01.2020 4 z 5

Mlok je neskutečně sympatická postava. Knihu jsem si oblíbila jen díky němu, protože jinak mi vůbec nesedl formát. Je to film.scénář, takže se musíte smířit se spoustou filmových poznámek, které děj \"zpomalují\". Přesto pokračuju na další díl, kvůli světu kouzel, Mlokovi a protože chci vědět, co bude s Grindelwaldem.

Angelika92
14.01.2020 5 z 5

Myslela jsem si, že mě to nebude bavit. Ale je to pecka. Rowlingová nezklamala!

annasglamour034
10.01.2020 5 z 5

Pokud se někdo bojí, že scénář už nepodchytí kouzlo původních knih od Rowlingové, tak je na omylu. Krásné ilustrace, popis scény a přehled o postavách je jen minimum pro úžasný krok do nového světa kouzelníků. Knížka popisuje NY v době, kdy hranice mezi kouzelným světem a světem obyčejných lidí byla velmi křehká. Nejvíce jsem si užívala právě popis kouzelných tvorů, o kterých je knížka primárně psaná. Knížka je velmi čtivá ačkoliv se jedná o scénář a rozhodně stojí za přečtení.

Fifka
08.01.2020 5 z 5

Miluju knížky od J.K. Rowling, její způsob popisování příběhu... Nejdříve jsem se bála scénáře, ale bylo to naprosto famózní. Rychle se čte a krásně vtahuje do děje. Prostě PECKA!

Hania932
03.01.2020 4 z 5

Fantastická zvířata je moje další láska. Harryho Pottera miluju. Miluju knihy a filmy a proto tohle byla nutnost. Film je podle mě velmi kvalitní a povedený. Kniha je naprosto úžasná. Obálka je dokonalá a přebal je ještě lepší. Knihy ve formě scénářů moc nemusím, ale toto se mi líbilo. Četlo se to velmi rychle. Kniha je stejná jako film. Příběh je stejně kouzelný a já si úžívala ten krásný kouzelnický svět. Mloka si okamžitě zamilujete, ale Tina mi upřímně moc nesedí, jak ve filmu tak i v knize. Knížka je moc hezká a mě se moc líbila, ale na Harryho to prostě nemá♥

Twinny
31.12.2019 5 z 5

Fantastická zvířata pro mě znamenají kouzelný návrat do světa čar a kouzel. Svět Harryho Pottera je mým nejoblíbenějším a proto jsem se jeho pokračování (nebo spíše návratu do minulosti) bála. Ale po shlédnutí filmu jsem věděla, že tohle prostě musím mít.
Kniha je krásná a forma scénáře mi vůbec nevadila. I když to byla trochu škoda, že nejde o klasickou knihu, ale na druhou stranu proč ne. Knihu nikdy nesrovnávám s filmem a snažím se postavy si představit podle svého a ne podle filmu (jako v původním HP), ale tady mi sedí opravdu jen Eddie Redmayne, kterého jsem si zde automaticky představila a zamilovala jsem si ho díky Dánské dívce (kterou si musím co nejdřív přečíst).
Takže co dodat? Snad jen, že svět, který vytvořila JKR je úžasný a moc děkuji za tento návrat, který se (na rozdíl od Prokletého dítěte) opravdu povedl.

evik_svistik
30.12.2019 5 z 5

Harry Potter i Mlok Scamander jsou moje srdcovka. Grafická úprava knihy neměla chybu, to je taková nádhera! Netřeba dalších slov, rozhodně budu číst ještě mnohokrát, stejně jako si ještě mnohokrát pustím film, Eddiemu role Mloka sedí tak dokonale, že je radost se na to dívat. Můj jediný problém je, že bych si neskonale přála mít doma vedle našeho běžného zvířectva ještě Větvíka a jeho další kámoše.

Kačkaknihomol
05.09.2019 4 z 5

Fantastická zvířata jsou na trochu jiné úrovni než původní série Harryho Pottera, ale po šíleném Prokletém dítěti, které bylo prokleté všemi možnými smysly, bylo tohle něco jako balzám na duši. Doporučuji číst během filmu, zabijete dvě mouchy jednou ranou a je hezké vidět, jak se scénář odráží ve snímku.

Jen mě mrzelo, že to není úplně o těch zvířatech v kufru- ta jsou totiž upozaděna linkou s Credencem. Ne že by obscurus nebyl zajímavý, ale můj pohár máslového ležáku to úplně není. To celkově u mě platí obecně u tohohle nového fenoménu, je to dobré, ale ne zas tak dobré. Slabší 3,5*

Taralcielle
28.08.2019 5 z 5

Fantastická zvířata jsem zhltla, oba dva díly, během dne a noci. Skvělé čtení, zase něco jiného než HP, ale přesto úzce spjaté postavami a stejným kouzelnickým světem. Zase se dozvídáme něco víc. A docela mě čím dál tím víc zajímá, jak se vyvine tajemství okolo Albuse a Gellerta.

Sisssi
22.08.2019

Na HP jsem vyrůstala a s každým dalším dílem jsem se bála úpadku kvality, který ale - naštěstí - nepřišel. O to větší zklamání přineslo Prokleté dítě a nyní i Fantastická zvířata. Vše je to dělané jen na velkofilmový efekt, objevují se stále stejné typy postav. Lehký, humorný styl a na druhé stranně úmrtí několika postav netvoří kontrast, ale prostě se k sobě jenom nehodí. Rowlingová se v tomto směru už asi vyčerpala. Úprava knihy je ale docela hezká.

H.Petra
30.07.2019 4 z 5

Harry Pottera mám strašně ráda a i Fantastická zvířata. Knížka se četla snadno a rychle. Bylo to super :-)

Míjuš
26.07.2019 5 z 5

Stejně jako jsem se zamilovala do série Harryho Pottera, i Fantastická zvířata a kde je najít mají v mém srdci své místo. Rowlingová zkrátka odvedla úžasnou práci i v téhle nové sérii, která dějem předbíhá Harryho.

To že je kniha psána jako scénář a ne jako klasický román vůbec ničemu nevadí, naopak. Knihu jsem si přečetla až po shlédnutí filmu, a nutno dodat, že jsem si při čtení opět připadala, jako bych film viděla znovu, se vším všudy.

Návrat do světa čar a kouzel si určitě přál každý milovník Harryho Pottera, a i když v nové sérii nevystupují naši staří oblíbení hrdinové, Mloka, Tinu, Jacoba, Queenie a veškerá nová kouzelná stvoření si určitě zamilují všichni příznivci Rowlingové.

Romča11
10.07.2019 5 z 5

Tato kniha, i když je jen pouhým scénářem je skvělá. A kdyby to byl klasický román Rowlingové, bylo by to dokonalé. Autorka opět předvedla, jaký talent má. Vystavěla znovu kouzelnický svět tam za mořem - v USA. Nepokračovala jen tupě v tom světě, který vytvořila v sérii o Harrym Potterovi. Znovu jsme si mohli prožít nějaký příběh z kouzelnického světa, který je naprosto skvěle propracovaný a vystavěný. Byli jsme napjatí skoro až do konce a na konci jsme byli svědky odhalení hned 2 tajemství/záhad. A postavy jsou také skvělé. Tak nějak jsem se do té hlavní čtveřice - Mlok, Tina, Jacob a Quinee - zamilovala. A navíc na tom všem nejlepší jsou ta fantastická zvířata. Jsou impozantní a některá vtipná a zábavná a vytvářejí takovéto situace. Bez nich by ten příběh nebyl ono, kdyby je Mlok nehonil po celém New Yorku. Za mě je nejlepší Hrabák. Ale i okamie a Dugalík jsou úžasní. Jediná škoda asi je, když člověk vidí film a až po tom čte tento scénář. Příběh už zná a není pro něj tolik nového jako když čte nebo vidí nějaký příběh poprvé. Ale aslepoň mi díky scénickým poznámkách došly nějaké detaily, kterým jsem ve filmu nerozuměla nebo je nepostřehla. A je skvělé, že z původního scénáře filmaři vynechali pouze nějaké detaily, či je upravili i k lepšímu, nebo pouze pár scén. A navíc ta krásnálka a ty nádherné ilustrace. Ty zbožňuju! Miluju tento příběh ač jsem třeba ovlivněná tím, že jsem Potterhead. A už se těším na druhý díl, jak na film, tak na scénář, který byl nedávno dokončen.

kakaba4818
09.07.2019 4 z 5

Harryho Pottera asi už nic nepřekoná, ale je fajn, vrátit se zpět do kouzelnického světa. Docela jsem se bála textu formou scénáře, ale zbytečně! Knihu jsem přečetla během několika hodin. Určitě doporučuji!!!

sadlo
05.07.2019

Vždycky jsem ráda četla scénáře, tak mně nevadí se začíst do Fantastických zvířat a Grindelwaldových zločinů. Díky filmu, jsou knihy poutavé, nejsou holt klasická beletrie. Už se těším na další.

Niky91
30.06.2019 2 z 5

Doba HP je nenávratně pryč, toto není můj šálek kávy.

Adellll
15.06.2019 4 z 5

Celkem fajn oddechovka. Se sérií Harry Potter samozřejmě nejde srovnávat. Kniha je ideální třeba do busu nebo vlaku. Příběh doplňovaly pěkné ilustrace. Pro každého HP fanouška bych doporučila:D.

vandalindakova
10.06.2019 3 z 5

Za mě průměr. Příběh je zajímavý, poutavý a čtivý. Líbí se mi ta linka se všemi různými tvory a zobrazení situace kouzelnické společnosti v USA. Ale původnímu příběhu se to nevyrovná + začínají se tu objevovat drobné nesrovnalosti. Plusem je grafické zpracování knihy, to je opravdu nádherné.

Půca4
07.06.2019 5 z 5

2019 - Těžko říct, proč jsem se tak dlouho vyhýbala knize o Fantastických zvířatech, když se mi film tak líbil. Lepší pozdě, než nikdy. Z knihy jsem byla opravdu nadšená. Četla se sama a rychle. Jsem zvyklá číst divadelní hry, takže mi scénář vůbec nevadil. Přesto si myslím, že by bylo lepší napsat normální knihu a pokračovat tak v příbězích z kouzelnického světa J. K. Rowling. Všechny postavy mi byly sympatické, líbila se mi jejich propracovanost a před očima se mi promítal film. Harry Potter a Fantastická zvířata jsou asi jediné příběhy, u kterých jsem ráda, že jsem nejdříve viděla filmy a až potom četla knihy. Pomohly mi snáz si představit postavy, protože se mi ve filmu absolutně líbily! S Mlokem sdílím nadšení ze zvířat, takže o to hezčí to pro mě bylo čtení. U knížky jsem se často usmívala u utroušených hlášek.