Fangirl

Fangirl https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225809/bmid_fangirl-9v7-225809.jpg 4 1292 1292

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách – nechce s ní bydlet na koleji. Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet. Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Fangirl , 2013

kikizubik
12.08.2015 5 z 5

Knihu jsem si zamilovala. Bylo to úžasné čtení.
Upřímně jsem Cathino dvojče chtěla profackovat. Tak nehorázně mě skoro celou knnihu štvala.

Lenny33
07.08.2015 5 z 5

Takovéto románky většinou nečtu, ale Fangirl je v tolika ohledech jiná...
Už jen tím, že jsem se v Cath v tolika věcech viděla. Až mě to děsilo. Jako bych četla o sobě.
A také protože miluji fanfikční povídky. A o nich to celé je. V nich je podstata celé knihy. (Proto nechápu komentáře typu: Kniha se mi líbila, ale povídky v ní ne. - To jste v tom případě vůbec nepochopili o čem kniha je.)
Autorka také zpracovala mnoho zajímavých postav. Reagen, Levi, Wren,... a hlavně Cath.
Moc doporučuji a hodnotím 5*.

Allka
02.08.2015 5 z 5

Tahle kniha je prostě úžasná! Boží, krásná, skvělá, super... No, jsem z ní vážně nadšená :) Děj, který má od všeho něco, nevšední postavy, originální zápletka... Nemám zkrátka co vytknout :)
Je tedy pravda, že moje hodnocení je asi dost subjektivní, jelikož Cath je... já. Já sice nejsem až taková nerdka, mám dost přátel, přítele a nedělá mi problém žít v reálném světě, ale stejně jako Cath mi připadá, že realita skrývá občas příliš mnoho nástrah... A především - stejně jako ona jsem fangirl. Píšu a překládám povídky pro dva fandomy, jichž jsem hodně aktivní členkou, a tudíž naprosto přesně chápu všechny Cathiny pocity - od toho, jak skvělý je pohybovat se mezi lidmi se stejným zájmem, jak skvělý je mít ten pocit, že někam patříte, že tvoříte součást něčeho velkýho, po to, jak divní si připadáte před člověkem, který žije vně fandomu a vašemu světu zkrátka nerozumí.
Nevím tedy, jak bude knížka působit na čtenáře z toho ´nefanovského´ břehu, ale pro ty, kdo mají se členstvím v jakémkoliv fandomu jakoukoliv zkušenost, je Cathin příběh nutností :) Jsem autorce opravdu vděčná, že něco takového napsala, bylo to, jako by knihu věnovala mně, jako by byla o mně... A za to, že jsem se v něčem mohla tak moc poznat, opravdu děkuju.
P.S.: V částech s fanfikcemi se mohla R. Rowellová klidně víc odvázat a pořádně všem ukázat, co znamená slashová povídka :)))
P.P.S.: Potřebuju všechny Cathiny povídky se Simonem Snowem, a to okamžitě - nebo aspoň Nedej se, dala bych cokoliv za to, abych si mohla opravdu přečíst celou povídku :)

paja0903
01.08.2015 2 z 5

Kniha mě hodně zklamaná...vadili mi úryvky (povídka nebyla špatná, kterou vymyslela fiktivní autorka jménem Gemma T. Leslieová, líbila se mi), které psala Cath (a ani nevím jak se tohle téma nazývá) - nikdy jsem nepatřila mezi ty lidé, co milovali to, že by mohlo být něco - já nevím...nedokážu si představit, že by třeba mezi Dracem a Harrym něco bylo a podobně...prostě mi to v knize šíleně vadilo a já to ani nečetla - hnusilo se mi to...proto jen 3 hvězdy

LilianaFalcon
29.07.2015 4 z 5

Jak jsem byla z Eleanor a Parka zklamaná, tak teď jsem mile překvapená.
Elenor mi hroozně vadila, kdežto Cath jsem si zamilovala.
Ne, že bych to zrovna hltala plnými doušky a nemohla se odtrhnout... bylo to prostě takové příjemné čtení, na které jsem se vždy těšila.
Jo, a patřím k těm, kterým úryvky ze Snowa ani trochu nevadily ;-)

SmileJane
25.07.2015 4 z 5

Super oddechovka, v hlavní hrdince jsem se nesčetněkrát našla! :)

klarinka9974
20.07.2015 5 z 5

Nejdříve jsem si přečetla komentáře, které mě od knihy odrazovaly, ale i přesto jsem si knihu půjčila a chtěla jsem si udělat svůj vlastní názor. A musím říct že se mi kniha vážně líbila. I přesto že se tam nic moc neděje, kniha se čte sama, je to oddechové čtení a vysokoškolský život Vás nudit nebude.

Ditules
16.07.2015 4 z 5

Po E&P jsem nedočkavě vyhlížela další knížku od Rainbow Rowell. Hrdinové jsou opět ,,nekrasavci a nedokonalí", a tím pádem i daleko více uvěřitelní. Prostředí vysoké školy mě bavilo. Jediná věc mi vadila - nedořešený vztah k matce... A musím říci, že ta variace na Harryho Pottera mě akorát tak rozlítila, protože neexistuje!!! A já dostala nesmírnou chuť si všech 8 dílů přečíst! :(

Radka_p
09.07.2015 3 z 5

Svetu fanfiction veľmi nerozumiem a tak ma táto časť knihy veľmi neoslovila, a asi aj preto mi Simon Snow pripadal ako vykradnutý Harry Potter. Čo mám ale na tejto spisovateľke rada sú jej čudno-zvláštne postavy, ktoré nie sú prvoplánovo krásne. Chalan, ktorému začína plešina a dievča, ktoré má hruškovitú postavu a nosí svetre .....a kopec ďalších "nemoderných" a už vôbec nie príťažlivých charakteristík. Posledných 200 strán sa čitalo samo, koniec bol príliš uponáhľaný a ešte by som sto strán v pohode zniesla.

PandaGirl
07.07.2015 5 z 5

Dlouho jsem se na tuhle knihu těšila. A ta "těšivost" se mi vyplatila. Kniha byla prostě skvělá! Přečetla jsem jí téměř na jeden nádech. Ten humor, ta zamilovanost, ta temnota mysli, ty fanfikce ... no prostě tohle všechno v jednom zabaleno ve svěží letní obálce ( i když v ději je tak trochu zima ).
Rozhodně si tuhle knihu ráda znovu přečtu :)

TheSinna
01.07.2015 5 z 5

Tohle byla jedna z mála knih, která mě zaujala. O této spisovatelce, jsem v poslední době slýchala samou chválu, takže jsem se na vlastní oči chtěla přesvědčit, jestli je opravdu tak dobrá. A byla. Možná mi trochu pokulhával vývoj hlavní postavil, ale děj sám o sobě byl zajímavý. Právě teď si nemůžu vzpomenout na knihu, která by byla psaná ze světa spisovatelů FF, možná ani není, ale tato kniha opravdu stojí za zmínku a těším se, až si budu moct přečíst i autorčinu další tvorbu.

jana5962
01.07.2015 5 z 5

Naprosto skvělá. Konec jsem odkládala jak nejvíce to šlo, protože jsem jí nechtěla dočíst. Měla příliš málo stran :D... I ten otevřený konec stojí za to :)...

moira2912
30.06.2015 5 z 5

Je to zvláštní. Četla jsem to do pěti do rána a myslela si, že tomu asi dám čtyři. Ale pak jsem nad tím po probuzení uvažovala... a ještě více... a postavy se mi tak nějak zpětně dostaly pod kůži. Náhle i ten nápad vypadal geniálně. Autorka to napsala skvěle. Úžasně realisticky. Vztahy tam jsou prostě... x))
Propadla jsem tomu. S dvoudenním zpožděním. :D

Lorrainee
21.06.2015 5 z 5

Milionkrat lepsi nez premoudrelej Green. Vtipne, plynule a uzasny zaver kde vlastnetne nic nekonci a porad cekate jak to bude dal stejne jako v zivote. Zadnej zvonec konec. Za me pet hvezd, uz kvuli uzasnym charakterum.

Marillee
16.06.2015 5 z 5

Rozhodně se mi to líbilo víc než Eleanor&Park. Bylo to zábavnější, plynulejší, postavy mi byly sympatičtější a tak nějak mě to chytlo a bavilo mnohem víc. Super oddechárna, správně ulítla hlavní postava v roli "fangirl" a její ještě ulítlejší spolubydlící, originální nápad s fanfikcemi! :) Za mě všech 5 hore!

blogerka
10.06.2015 5 z 5

Kniha, ktorú mnohí prirovnávajú ku "greenovkám". Tú podobnosť (v ľahkom, pútavom, vtipnom a kvalitnom písomnom prejave) som síce postrehla aj ja, ale osobne sa mi Fanúšička páčila omnoho viac. Chvíľu mi trvalo, kým som sa začítala, a potom to už šlo - nie ako v lete na sánkach ale ako v zime v rakúskych Alách na snowboarde. Čítalo sa to jedna radosť a žrala som každú jednu vetu, každú jednu postavu a vlastne všetko :D
Konečne viem, čo to znamená, keď niekto povie, že k nemu kniha prehovorila. Fanúšička prehovorila ku mne a ako vidím, tak v tomto zďaleka nie som výnimočná, lebo dokázala zaujať fakt obrovské množstvo čitateľov. Tak som rada, lebo ma vždy vie potešiť, ak sa u nás darí fakt vynikajúcej, kvalitnej knihe a nie nejakej hlúposti s dobrým marketingom.

ElisR1
09.06.2015 4 z 5

Velmi čtivá kniha, ale něco mi v příběhu chybělo.

Maragad
07.06.2015 5 z 5

Fangirl je kniha, jíž by si rozhodně neměl nechat ujít žádný věrný fanoušek Rainbow Rowellové, ale doporučuji ji i dalším čtenářům, kteří se s autorkou zatím ještě nesetkali. Tato kniha za to opravdu stojí a je jedno, zda je vám stále ještě sladkých -náct, anebo už jste starší, protože kdo by se rád nevrátil do svých studijních let. A Fangirl je zajímavá o to víc, jelikož se zaobírá i závažnějšími tématy, jako je hledání sebe sama a rodinnými vztahy, které nejsou vždy jen ideální. A pokud ani to vás nenaláká, možná vás nadchne možnost, dozvědět se něco více o psaní, o všech radostech i strastech s tím spojenými.

maruschka
25.05.2015 5 z 5

Možná mi opravdu měkne mozek. Nebo mám šťastnou ruku (a sečtělé poradkyně) při výběru. Prostě tenhle rok je plný skvělých knížek. Tak a k této: I když po Eleanor a Parkovi už jsem věděla (doufala!), do čeho jdu... Kdyby za nic jiného, miluju Rainbow za to, že se její hrdinové dokážou vidět navzájem tak moc krásní, i když je (díky za to!!!) schválně nijak oslnivě krásné nepíše. Fangirl je speciální. Tváří se jako další z řady YA (NA) příběhů, ale stačí jen (jen!!!) číst opravdu pozorně (chce se mi řvát, když někdo tvrdí, že části s Bazem a Simonem jsou zbytečné) a čtenář může dostat mnohem víc. Stačí jen chtít... A nemyslím si, že jediným bonusem je hřejivý pocit pro autorky a autory fanfikcí, kteří se díky Cath a jejímu zdůvodnění, proč tak moc miluje psaní fan povídek, budou cítit jako v ráji.
Speciální díky za všechny ostatní, dokonale propracované postavy (ani se mi nechce psát vedlejší). Tým Reagan. Tu holku miluju!

Schullerka
21.05.2015 4 z 5

Fangirl mě bavila číst, opravdu hodně. Tak nějak jsem v Cath viděla sama sebe před pár lety, potterhead jak blázen. :D To bylo na téhle knize to nejlepší. Autorka dokázala popsat kulturu fandomů a fan-fiction. Vlastně napsala v jedné knize 2 příběhy. Je tedy pravda, že někdy mě nebavilo číst delší části se Snowem, ale taky to k tomu patřilo. Oceňuji to, že prostě nepsala o fanynce Harryho Pottera, ale že si vymyslela vlastního kouzelníka. :) (Jeden by si pak chtěl přečíst i sérii Simona Snowa. :D)

Co mi na knize vadilo, bylo to, že některé postavy ze života Cath z ničeho nic zmizely a pak se najednou objevily o půl knihy dál, byly tam občas takové divné skoky. Jakoby se v každé části knihy Cath věnovala jedné osobě.

Jinak se mi to moc líbilo a těším se na Eleanor & Park, i když se bojím, že po Fangirl se mi to nebude tolik líbit, ale uvidíme. :)