Fangirl

Fangirl https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225809/bmid_fangirl-9v7-225809.jpg 4 1292 1292

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách – nechce s ní bydlet na koleji. Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet. Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Fangirl , 2013

šneki
24.01.2016 3 z 5

SPOILERY!
Byla jsem na tuto knihu velmi natěšená, ale bohužel nedostála mých očekávání.Trvalo mi přes 100 stránek, než jsem přestala nutit do úryvků Simona Snowa. Celý vztah s Levim mi nějak neseděl, na můj vkus to byl ten typ až nepříjemného džentlemana. Trochu to zachránil konec knihy, kdy se Cath konečně trochu rozhoupala a bylo vidět, že to pomohlo i Levimu. Ale jednu věc jsem vážně nepochopila a to překlad slova fanfikce. Občas tam normálně mluví o fanfikcích (jakože to slovo normálně říkají) a pak se tam najednou objeví fanovská povídka... Kdyby alespoň fandovská nebo fanouškovská, ale FANOVÁ?

KatnissLavender
21.01.2016 5 z 5

Moje první kniha od Rainbow Rowell. Přiznám se, že jsem byla trochu skeptická a bála jsem se toho, že se mi kniha ( i přes to množství pozitivních ohlasů ) nebude líbit, že už jsem na ni příliš stará. Ale opak byl pravdou! Rainbow má jedinečný a mně velmi blízký styl psaní, její hrdinka je NORMÁLNÍ a velmi sympatická. Kniha mne nadchla a předčila veškerá má očekávání! Už se moc těším, až si od autorky přečtu další knihy a doufám, že jich vydá ještě hodně!

eŠ
14.01.2016 4 z 5

Hlavní hrdinka jako by představovala mě samotnou, až mě to děsilo. :D Knížka se mi líbila natolik, že jsem se nedokázala přinutit dočíst poslední 3 - 4 kapitoly.. protože jsem nechtěla dopustit, aby příběh zkončil.

Četla jsem ji během pár dnů.. vychutnávala jsem si každou kapitolu a těšila se na další den strávený s Fangirl. Už se těším až si její příběh přečtu znovu! :)

(!!SPOILER!! Když Cath přistihla Leviho v kuchyni líbat jinou, musela jsem knihu na pár dní odložit, protože jsem Cath nechtěla dovolit, aby se s Levim udobřila, nechtěla jsem ať mu odpustí. Díky tomu jsem se pak cítila jako Cathina kamarádka, souznila jsem s ní a přála štěstí.)

Sarcab01
10.01.2016 2 z 5

Super!

A235711
10.01.2016 5 z 5

Jestli budu mít v pololetí horší známky, než bych mohla mít, tak za to může jen a pouze tato kniha, neboť jsem se kvůli čtení nestíhala učit.
V Knížce se mi velmi líbily ty úryvky ze Simona Snowa (i když samozdřejmě víc ty co psala Cath). Jediná věc se mi trochu vadila, byla ta že se během knížky dostali 2x do nemocnice, možná to bylo potřeba, ale podle mě je dost vzácný když někoho z vašich hodně blízkých odvezou do nemocnice, natož aby se tam dostali 2x ani ne za rok.
Jinak se mi ale knížka neuvěřitelně líbila a všem doporučuji ji přečíst.

novakovaterka22
03.01.2016 2 z 5

Knihu jsem nedočetla, nevím proč ale nějak mě se nepovedlo začíst. Možná jí dám v budoucnu ještě šanci, ale prozatím dávám 2 hvězdičky.

rarášek
29.12.2015 5 z 5

Knížka se mi líbila. Levi, Raegan a Cath se mi líbili od začátku do konce. Wren mě ze začátku štvala, ale ke konci už se mi taky zalíbila. Jediný člověk, ve kterém jsem se zklamala, byl Nick. To byl takový parchant! Kniha mi osvětlila svět fanfikce. Cath měla talent a vnukla mi nápad založit si taky blog, na který bych přidávala svoje povídky a kresby. Obálka je rozhodně dobrá a líbilo se mi, že každá kapitola byla zakončena buď úryvkem z knih Simona Snowa, nebo úryvkem z fanfikcí na Cathině blogu. Příběh skončil happyednem, tak jak to má být. :)

misulef
28.12.2015 5 z 5

Musím se přiznat, že Fangirl je moje srdcovka a společně se všemi díly Harryho Pottera a knížkou S láskou, Rosie se dostává do mé top desítky. Knížka se čte úplně sama, má sympatické, nedokonalé a hlavně LIDSKÉ postavy a... Co dodat. Jak už tu někdo přede mnou psal: Já jsem Cath. Já jsem fangirl. Při čtení tohoto příběhu mi neustále běhalo hlavou: "Někdo mě chápe! Někdo mi rozumí!" a tím někdo byla Rainbow Rowellová. Eleanor & Park mě sice tolik nezaujala, ale tímto románem se mi Rainbow dostala pod kůži a stala se jednou z mých nejoblíbenějších autorek.

natalie2171
27.12.2015 5 z 5

Tak tohle bylo něco pro mě. Zamilovala jsem se a prociťovala svět tiché Cath, která píše lechtivé fanfikce. Doslova jsem se v tom viděla. Líbilo se mi, jak se měnili vztahy nejen mezi sestrami, mezi Cath a Levim, mezi spolubydlícími.
Občas jsem se trochu ztrácela v dialozích, jelikož přišly zcela zvláštní věci, které nenavazovaly na ty předešlé. Ale dodávalo to šmrnc a já se tak ještě víc vžila.
Neveřila jsem Fangirl. Po přečtení Eleanor a Park jsem zhnusená usoudila, že od ní nic nebudu číst. Své ego jsem trochu zmírnila, když jsem zjistila, že autorka napsala něco takového s tak přitahujícím názvem. Kdo by neochutnal, že? Dlouhouuu dobu jsem váhala, promýšlela, četla recenze, a nakonec jsem si ji přece jenom koupila a jsem za to ráda a děkuji bohům. Kniha je poutavá, 500 stránek mi uteklo přímo před nosem. Možná jsem čekala přece jenom trochu pikantnější konec, ale i tohle se mi líbilo. Takové tajemné a trochu neukončené. Nejradši bych vytvořila pochod: "Utvořit svět Simona Snowa!" A taky bych si chtěla přečíst ty lechtivé fanfikce. Knihu doporučuji a adiós!

katy87
27.12.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, myslím, že nejenom já jsem se našla v povaze hlavní hrdinky :-).

dracos_princess
25.12.2015 4 z 5

Kniha mě příjemné překvapila, četla se mi sama. Simon Snow mě vůbec nezaujal a podle mě ho bylo v knížce až příliš. Trošku mě zklamal konec, čekala jsem něco, co knížce dodá to "něco", co jí chybělo. Nicméně byla knížka milá a zpříjemnila mi vánoční svátky:)

ema57
23.12.2015 4 z 5

Oproti Eleanor a Park postrádala Fangirl gradaci a spád. Ale jako taková se knížka opravdu líbila a přestože fanfikce nejsou můj šálek kávy, Nedej se Simone bych si možná přečetla ještě radši než tuhle knížku.

magda.sabela
22.12.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila. Měla své nedostatky, a nebyla napsaná zrovna formou, do které byste se hned začetli, takže mi to trvalo tak 4 dny než jsem ji přečetla. Jinak velice mne bavily pasáže se Simonem Snowem. I za tak krátkou dobu jsem si ho zamilovala. Co mohu ještě vytknout je nevyřešený problém Cath s mámou. Chápu, že spolu nakonec nechtěly mluvit, ale celá záležitost s ní mi připadá zvláštní. Co víc: rozhodně jsem si zamilovala Reagan. Její bojovnost a síla mi přirostla k srdci. Co se Wren týče, někdy mi lezla na nervy a někdy jsem ji chápala. Jsem ráda, že se dvojčata nakonec usmířila. Knížka rozhodně stojí za přečtení.

Davina
06.12.2015 4 z 5

Knížka se mi velice líbila... Naprosto jsem se ztotožnila s Cath (Stejně se mi víc líbí oslovení Cather :D ) Za to Wren mi lezla docela na nervy, ale nakonec jsem si ji oblíbila také. Levi mi padl do oka hned po jeho prvním úsměvu. A Reagan byla takový to správný spolubydlo...
Rozhodně stojí za přečtení. Byla to 1. knížka, kterou jsem od této autorky četla a kamarádka mi už doporučila Eleanor & Park, takže zítra hned vyrážím do knihovny :)

Tanja00
05.12.2015 5 z 5

Už jsou to dvě hodiny co jsem knihu dočetla a pořád před jsem v knize....
Stojí za přečtení!!! Tato autorka Vám nedovolí jíst ani pít dokud nedočtete a to se nepovede ledakomu! :)

DenisePartridge
03.12.2015 4 z 5

U Cath jsem ocenila její zdravý rozum, který silně kontrastoval s chováním její sestry, ale na druhou stranu mě hodně štvalo, jak ve všech možných situacích musela brečet. Ale rozhodně skvělá knížka. :)

Danča:))))
11.11.2015 5 z 5

Zbožňuji ji. Když jsem ji četla připadalo mi jako bych četla o sobě. Cath mi hodně sympatická hlavně proto že mi byla celkem podobná.
Kniha se mi líbila ještě víc než Eleanor a Park.

baru_h
07.11.2015 4 z 5

Už po přečtení autorčiny předchozí knihy Eleanor&Park se mi zalíbil styl,kterým autorka píše. Ani tato kniha mě nezklamala po stylové stránce. Líbily se mi postavy i samotný děj. Co jsem přeskakovala byly vložené povídky o Simonu Snowovi. Nějak mě to neoslovilo, ale myslím,že to tam na škodu určitě není (co se nelíbí mně,může zaujmout druhé). Čekala jsem i nějaké napětí a zvrat,kterého jsem se také dočkala. Takže zato jedině * navíc. Jediné,co mě zklamalo bylo zakončení příběhu.

seredomi
02.11.2015 5 z 5

Je to ten typ knihy, u které se modlite, ať nikdy neskončí... pecka!

silvara
28.10.2015 3 z 5

Cath je tak trošku asociální, přehnaně se upíná na svoji sestru-dvojče a ve světě fanfikce tráví víc času, než by bylo zdrávo. Sečteno a podtrženo... Cath je velice sympatická hlavní hrdinka. I přes to ale Cath (nebo spíše Cather) nedokáže zachránit pokulhávajcí děj. Některé vedlejší dějové linie byly zbytečné (komplikovaný vztah s rodiči? OK! ale dva "nenormální" rodiče?) a od Simonovy linky jsem čekala, že bude děj dokreslovat, nikoliv do něj nezapadat.
Ale i tak se jednalo o příjemnou oddechovku :) fanfikcím zdar!