Fangirl

Fangirl https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225809/bmid_fangirl-9v7-225809.jpg 4 1292 1292

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách – nechce s ní bydlet na koleji. Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet. Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Fangirl , 2013

Beky
27.03.2016 3 z 5

Podle mého názoru nejslabší kniha od Rainbow ... Pasáže o SImonovi mi přišly zcela zbytečně do knihy uvedené - přeskakovala jsem je. Wren mi celou dobu akorát pila krev a chovala se jako kráva, měla jsem co dělat, abych jí nedala pár facek, ale nakonec jsem to dočetla. Pro nenáročné čtenáře ideální.

vesead
24.03.2016 3 z 5

Hlavní hrdinka mi občas lezla na nervy. Části o Simonovi jsem přeskakovala. Kdyby to bylo o polovinu kratší nezlobila bych se. Nevím proč, ale nějak mě to nenadchlo.

misbyxo
19.03.2016 5 z 5

Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst z několika důvodů: čtu fanfictions a patřím taky do několika fandomů, mám dvojče, a nemám skoro žádný kamarády protože pořád čtu a "fangirluju" :D Takže tenhle příběh je mi fakt hodně blízký, a na knížku jsem se hodně těšila. Cath mi přišla strašně sympatická (možná proto že toho máme hodně společnýho, haha) Nevím ani kde začít, protože mám z tý knížky tak dobrej pocit! awhh :D od téhle autorky jsem četla i Eleanor&Park a to se mi teda moc nelíbilo, ale po téhle knížce už si jí budu hlídat a očekávat nějaké nové zázraky! doporučuju!

Ps: Myslím si že se tahle knížka bude spíš líbit lidem, kteří mají k tomuhle tématu dost společného (fanfictions, fandomy, knížky...) .. Ale samozřejmě že se to může líbit i lidem kteřá o tomhle nikdy neslyšeli :) 100 lidí 100 chutí

Hilda_
11.03.2016 5 z 5

Asi začnu číst fan fikce! :D

InFinito
09.03.2016 5 z 5

Nemůžu uvěřit, jakou rychlostí jsem ji přečetla!
Je to hodně čtivá knížka, ale hlavně skvělá.
Postavy jsem si oblíbila, nebyly ploché.
Hlavní hrdinka - Cath - mi sedla, je vlastně v mnoha věcech stejná jako já, což je další plus, ikdyž to neplatí pro všechny. Můžu s jistotou říct, že mi Cath, Levi a další budou chybět.
Ze začátku mi části se Simonem lehce otravovaly, ale brala jsem to tak, že je to součást knihy a pak mě i bavily.
A mimochodem, obálka je taky moc pěkná.
Od Rainbow Rowell jsem četla už i Eleanor a Park, a ikdyž se nedají porovnávat (samozřejmě kvůli jiným dějům), obě jsou zajímavé, čtivé, zábavné.

selenator
08.03.2016 5 z 5

Kniha se ni moc líbila!

OhClaire
06.03.2016 2 z 5

Kniha byla v celku nezajímavá. Příběh není nijak zvláštní nebo vzrušující.

maxihrosik
28.02.2016 5 z 5

Cath je divná hrdinka, žije si ve svém vlastním světě, trpí několika fobiemi a její příběh je docela rozvleklý, až nudný. Na konci knížky však překvapeně zjistíte, že ji máte moc rádi a že se vám po ní bude opravdu stýskat. Doporučuji k přečtení, ale přiznávám, že vložené příběhy Simona Snowa jsem přeskakovala.

hrechaniuk
28.02.2016 3 z 5

Docela pěkný oddechový příběh. Nebýt vsuvek se Simonem Snowem (které vydají na samostatnou knihu), líbil by se mi příběh víc. Nemám ráda, když jsou v knize 2 rozdílné příběhy, které spolu nesouvisí. 3*

Janiss_89
28.02.2016 5 z 5

Naprosto výborné. Nevím čím to bylo, jestli vzpomínkama na můj první rok na výšce, nebo mým blogováním, strachem z doteku a ze vztahu nebo čím jiným, ale naprosto jsem se v té knize viděla. Ta ženská ví, jak to napsat. Ví co to je být fangril, a jak máme ten svět těžký :D Kniha vtipná, poutava a napínava. Protože jak Cath tak i já jsem čekala, jak to sakra dopadne ta její povídka a celá série o Simonovi:D Jak mě naštvalo, že zrovna ta pasáž tam nebyla. Tak zabila ho nebo ne?:D Fakt dobrý nápad, jak do knihy dát další dvě knihy :D

Kllara
25.02.2016 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila a musela jsem se do čtení opravdu nutit. Dokonce jsem od ní měla asi měsíční pauzu... ale nakonec jsem vytrvala a musím říct, že toho nelituji.

Je to moc příjemná, oddechová, prostě pěkná kniha pro dívky. Po přečtení se mi dokonce stýskalo po některých postavách... hlavně po Cath a Levim.

Sice mě moc nebavily vsuvky o Simonu Snowovi (alias Harrym Potterovi), ale i tak jsem si je přečetla. To k této knize prostě patří.

I když nakonec nedávám knize pět hvězd ale čtyři, nebála bych se ji doporučit. Sice nesedne každému, ale mně se líbila.

Kat9
24.02.2016 4 z 5

Knížka se mi opravdu líbila, už dlouho jsem se do ničeho tak nezačetla. I KDYŽ musím přiznat, že pář chyb to mělo.Už jsem přišla na to, jaký má ta spisovatelka styl -opět tam byl prakticky neuzavřený konec. To mě vážně naštvalo - myslím, že knížka prostě musí mít nějaký konec. Čtenář si přece zaslouží konec, na který celý těch 456 stran čekal. Autorka v ději načala spoustu dějových linií a zdá se mi, že prakticky žádnou nedokončila. Ale už dost kritiky. Knížka byla pěkná, aspoň to byl trochu zajímavý nápad, dozvěděla jsem se něco o světě, o který jsem se předtím nějak moc nezajímala, takže mi to asi svým způsobem asi rozšířilo obzory. A celkově se mi to líbilo víc než Eleanor a Park, bylo to zajímavější a originálnější. Teda podle mého názoru.

teresinha
23.02.2016 3 z 5

Já nevím, nejspíš se zařadím mezi ty, které Fangirl nenadchla. Moc nás není :D Ale nemůžu si pomoct, Eleanor a Park měli jisté kouzlo a něco navíc, co mi v téhle knížce chybělo. Celý nápad se Simonem Snowem alias Harry Potterem a fanfikcí je prima, ale nějak jsem se pro to nedovedla nadchnout. Asi že to byla jen Harryho kopie. A asi mi to přišlo až moc ujeté a hlavní hrdinka pošahaná introvertka, nemám pro tohle moc pochopení a vlastně ani pro samotné fanfikce... Ta holka se přece chovala jako úplná husa! Až mě to mrzí.

Teri_book
21.02.2016 5 z 5

Úžasná :)

pink_ivy
21.02.2016 5 z 5

Vlastně ani nevím, jak bych měla začít psát komentář na tuhle knížku, protože mě totálně dostala. Úžasný. Jiný slovo mě pro tuhle knížku prostě nenapadá. Tak dobrou knížku už jsem hodně dlouho nečetla. A nejspíš za to může i fakt, že jsem moc dobře rozuměla Cath a naprosto jsem se s ní dokázala ztotožnit
Postavy byly úžasné, skvěle vytvořené a oblíbila jsem si (skoro) všechny (Levi byl nejbožejší). Knížka byla dost dobře čitelná, nenudila jsem se ani chvilku.
Nevím sice jak tahle knížka bude působit na někoho, kdo nedokáže pochopit co to znamená být fangirl, ale mě se strašně líbila.

black99
20.02.2016 5 z 5

Už když jsem četla Eleanor&Park jsem si autorku zamilovala. A když jsem chytla Fangirl do ruky, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zcela mě pohltila. Možná to bylo tím, že jsem se skoro viděla v Cath. Fascinují mě dvojčata a to, že obě dvě byli zcela odlišné. Čekala jsem zcela jiný příběh a velice mile mě to překvapilo. Jen mi občas vadily pasáže o Simonovi a Bazovi, do toho jsem se nějak nemohla dostat.

Mirime13
16.02.2016 4 z 5

Na knížku jsem slyšela mnoho chvály a tak jsem si ji taky chtěla přečíst. A dobře jsem udělala. Je napsaná naprosto jiným stylem než jaký jsem čekala a je úchvatný. Hrozně se mi líbilo, že příběh je opravdu takový jaký by se mohl stát ve skutečnosti.

annie111
15.02.2016 5 z 5

Knihu mi doporučila moje "pubertální" sestra, že je to prej "pecka". Řekla jsem si fajn, proč ne, dám si oddychovku, ono to neuškodí. To jsem nevěděla, jak mě to popadne a že to doslova přečtu jedním dechem! :) Skvělý příběh o "obyčejných" lidech, který je obzvláštněný úryvky o Simonovi s Bazem. Škoda, že ty knihy skutečně neexistují, hned bych si je, jako milovnice fantasy, přečetla :) Skvělý a originální dívčí román, který chytne nejen "puberťačky" :)

Hadrna
09.02.2016 4 z 5

Na tuhle knížku jsem četla mnoho hezkých recenzi a tak jsem si řekla, že si na ni chci taky udělat názor. Docela jsem se zastavila nad tím jak jsem sama zapomněla na to jak normální člověk dokáže být zábavný. Po dlouhé době jsem si opět přečetla knihu o normálních problémech puberťáků( teď zním jako by mi bylo 60 :'D) ale takhle to cítím. Abych pravdu řekla, někdy jsem vsuvky Baze a Simona mela sto chutí přeskočit, ale neudělala jsem to. Takhle kniha je čtivá, ale nejvíce jsem se začetla hlavně když tam šlo o hlavní románek, njn, asi jsem fakt holka :'DD. ,o nic...tato knížka je taková příjemně milá a celkem i čtivá, konec mi byl docela líto, ale zvládla jsem to :).

pichova.veru
05.02.2016 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala svým obalem a titulkou, koupila jsem dle pomoci recenzí a rozhodně jsem nelitovala. Kniha je naprosto perfektně napsaná, úúúúžasně se čte a příběh je chytlavý, za mě je to topka :)