Mořská panna

Mořská panna https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137096/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-mors-eLc-137096.jpg 4 646 135

Jednoho listopadového rána vstal Magnus Kjellner jako obvykle v půl sedmé, osprchoval se, oblékl, rozloučil se se ženou a dětmi a poté jako by se po něm slehla zem. Patrik Hedström a jeho kolegové navzdory veškerému pátrání ani po třech měsících nevědí, kam se Magnus poděl a zda je naživu, nebo mrtvý. Když obyvatel Fjällbacky objeví při procházce se psem tělo zamrzlé v ledu, je jasné, že Magnus nezmizel dobrovolně. Případ se nadále komplikuje, vychází totiž najevo, že přítel zavražděného, spisovatel Christian Thydell, dostává už rok výhrůžné anonymní dopisy. Christian by nejraději všechno odbyl mávnutím ruky, ale Patrikova manželka a Christianova přítelkyně Erika Falcková vycítí, že odesílatel myslí své výhrůžky vážně a není radno si s ním zahrávat. Policisté záhy zjistí, že dopisy a vražda spolu souvisejí, a aby dokázali případ vyřešit, musí se vydat hluboko do minulosti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Sjöjungfrun , 2008

vekune
18.07.2016 1 z 5

Tak tahle byla hodně špatná. Čtu sérii Eriky od začátku a toto je velké zklamání. Za prvé: Z Eriky se stává fakt příšerná ženská, sama si protiřečí, je odpudivě zvědavá a řeší nesmysly . Za druhé: Ten závěr, WTF, to jako vážně? Nic tomu nenaznačovalo, celou dobu se jen řešilo to, jak je Erika tlustá a Anna šťastná. Za třetí: Co se stalo Alici bylo dost předvídatelné už někdy od začátku knihy. Za čtvrté: A to se opakuje v každé knize této autorky, napětí se nezvýší tím, že postava něco objeví, ale sdělí nám to až za pár stránek. Mám pocit, že knihy se dost opakují, stejné motivy, jak v minulosti tak současnosti. Nevím, jestli se mám vůbec pouštět do dalšího čtení. A to jsem z první knihy byla vážně nadšená.

lea735
17.07.2016 5 z 5

Právě dočteno, bylo to napínavé.. Už čtu tuším třetí knihu ze Série-Erika Falcková & Patrik Hedström, Erika mi začíná mírně vadit . Vadí mi ,jak se souběžně s dějem táhne jejich osobní život .Knížka má spád, je napínavá, To , co se stalo Alici , jsem tušila už od půlky knihy , i viníky jsem si tipla správně. Bylo mi to jasné , když každou chvíli jsem četla :Alice, byla krásná dech beroucí krása, nejkrásnější dítě ....atd.. Knížku doporučuji, je tam i dost věcí z psychologie, které jsou pravdivé.

Knižní střípky
17.04.2016 5 z 5

Uff, tento díl mi dal zabrat, pro mě byl výborný, ale svým způsobem velmi temný....souhlasím, že autorčiny knihy zaujmou asi spíše nás ženy, neb máme k psychologii v knižní podobě asi blíže než muži, rády se vypravujeme na výlety do minulosti postav a díky nim odhalujeme jejich pohnutky a chápeme jejich chování, navíc musím přiznat,že u tohoto dílu jsem skoro až do konce tápala, kdo za vším stojí a když jsem pochopila, spadla mi brada úžasem a opět na mě dopadl onen tísnivý pocit, chudáci děti....No a úplný konec, kdy obě těhotné sestry sedají do auta mě rozsekal úplně....

MaPe
15.04.2016 5 z 5

Po dvou slabších dílech přichází strhující příběh s promyšlenou zápletkou i nečekaným koncem. Tak nečekaným, že mám strach sahnout po dalším dílu.

Peti
10.04.2016

Další díl ze série a opět skvělý příběh. Líbí se mi, jak se vyvíjí šéf stanice, to bych nečekala. A jinak děj občas až mrazivý...

minirock
26.03.2016 5 z 5

Po Kameníkovi už mě nepřekvapilo prolínání dvou časových linií. Je to opět skvěle napsaná, napínavá kniha která se čte jedním dechem. Možná tam opravdu mohlo být méně popisků rodinných vztahů a také osob mohlo být míň, často jsem v tom měl trošku hokej. Váhal jsem, zda dát 4 nebo 5, nakonec s odřenýma ušima nejvyšší hodnocení, těším se na další.

Heyhey
23.03.2016 4 z 5

Dobrá zápletka a originální řešení. A moc se mi líbí styl psaní autorky - u všech postav nás seznamuje se soukromým životem.

Lu89
12.03.2016 5 z 5

Když vynechám stále dokola zmiňující osobní život Patrika a Eriky, tak to pro mě byl nejlepší příběh ze všech knih této autorky.

martina.bella
02.03.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších od této autorky! (Ačkoli všechny jsou dobré.) Čtivá, zápletka mě bavila. Líbí se mi, že kromě vyšetřování zločinu je dost prostoru věnováno i soukromému životu Eriky a Patrika - zvědavé spisovatelky a jejího partnera kriminalisty.

Blafoun
02.02.2016 4 z 5

Nevím jestli je to jen touto knížkou, nebo tím, že byla už šestá v řadě od této autorky a příslovečný džbán přetekl, ale musím si dát pauzu a přečíst si zase něco jiného. Původně jsem myslel, že sjedu postupně celé dílo autorky naráz, ale nejde to, té romantiky je tam moc. V podstatě se vyšetřování dostalo na vedlejší kolej a to mi přijde škoda. Zápletky má autorka zajímavé, ale dává na můj vkus moc velký prostor soukromému životu postav a to navíc ve stylu D .Steelové, realita takto nefunguje. Navíc neustále se opakující obraty a scény mi přišly v této knize nejhojnější a už mě to otravovalo. Takže, zápletka super, čte se to dobře, trochu moc omáčky. :-)

petrels
18.01.2016 2 z 5

Když jsem viděl, jaké skvělé hodnocení dostala od čtenářů tato knížka, neodolal jsem. Přečetl jsem ji však jen do poloviny a odložil jsem ji. Do této poloviny mně připadala jako nekonečný americký televizní sriál "Jak jde život", kde vůbec nešlo o obsah, ale o vyplnění času nenáročných žen v domácnosti. První polovina se hemží nicneříkající ikonverzací soukromí členů vyšetřovacího týmu.
Touto knihou jsem byl dost zklamán, neboť jsem již několik knížek této autorky přečetl.

Bramhr
13.08.2015 5 z 5

Skvela. Jak ji jinak. Napinava,strhujici,proste nase Camila!!! Cetla jsem a cetla temer az do rana...i kdyz jsem tusila,cely vrazedny motiv,s vrahem nas napinala celou knihu jak na urcitem skripci,ktery nakonec praskl a bylo vse trochu i jinak.
Miluju ty jeji flashbacky a to tajemno kolem,kdy dlouho clovek nevi,komu tato minulost patri a ctea cte jak zbesily a u tohu mu mozek jede nadmiru,kdy si v koutku louska jednotlive postavy,ke komu by to zapadalo...jako u krizovky :-)

Evik30
23.06.2015 3 z 5

Pro mě po Kazateli druhá nejlepší kniha, kterou jsem od Lackbergové zatím četla. Kniha je velmi čtivá, čte se překvapivě rychle bez zbytečných "zajížděk". U této autorky je obvyklé prolínání dvou časových linií. Po několika akčních knihách je takováto detektivka to nejlepší co se dá přečíst pro "uklidnění" duše. Nic moc vražd a příběh se rozbíhá na plné obrátky. Kdopak je ten pachatel?

BeBrunette
22.06.2015 4 z 5

Protože už mám od Camille něco načteno tak vím, jak rozebírat její příběh a číst mezi řádky, abych došla během čtení k závěru, který je totožný z koncem knihy. Tady jsem byla opravdu na dobré stopě, ale vraha jsem neuhodla tudíž dávám 4 hvězdy! Ale můžu s klidem v duší říct, že jsem příběhy uchvácená a pokračuji ve čtení všech jejich knih, které budou mít své čestné místo v mé domácí knihovně.

Jančislava
13.06.2015 4 z 5

Moje druhá od této autorky. Byla pěkná, ale Andělíčkářka se mi líbila více. Trochu mi vadilo, když postavám chodily výhrůžné dopisy a nikde nebylo napsáno, co v nich vlastně bylo. Zápletku jsem trochu tušila a postava Eriky mě otravuje. Ale kniha je jinak napsána pěkně a dobře se čte.

KLHannah
25.05.2015 4 z 5

Po Elsyině tajemství byla Mořksá panna další v řadě, která tak trošku vybočila ze standardu předchozích Camilliných knih. Mohu jen doporučit, zajímavý příběh, plný zvratů a událostí, se zajímavým rozuzlením a dramatickým koncem, který naláká čtenáře, aby se vrhl na další knižní kousek této autorky

Kopretina_aku
22.03.2015 5 z 5

První, co mě po přečtení napadlo: nějak neobvykle málo vražd. Ale ona stačí i jedna a dokáže z toho být poutavý příběh, perfektně psychologicky propracovaný.

tanika
03.02.2015 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, byla čtivá, i když mrazivá. Osobní život zúčastněných mě nerušil,naopak dodával příběhu lidštější, "normálnější" rozměr. Rozuzlení příběhu jsem tak trochu očekávala, ale autorka udržuje v napětí až do konce.Po Ledové princezně prozatím nejlepší ze série.

teery.ts
10.11.2014 5 z 5

Četla jsem od této spisovatelky jako první Ledovou princeznu, která mě uchvátila, za zvědavosti jsem si přečetla ještě Kameníka, z toho jsem tak nadšená nebyla, připomínalo mi to vzdáleně Ledovou princeznu, pak jsem četla Vražda s vůní mandlí, ta byla velice slabá a teď se mi do rukou dostala Mořská panna. Kniha byla velice čtivá, napínavá, střetávaly se zde dvě časové linie, což knize dodalo ještě více na napínavosti a dramatičnosti. Jediné co musím vytknout je příliš mnoho postav, člověk se v tom těžko orientuje, i když některé zná z předchozích knížek a občas pro mě bylo až nudné popisování soukromých životů postav včetně jejich dětí a rozvětvených rodin.
Ústřední dvojice Patrick a Erika jsou mi velice sympatičtí a hodlám si přečíst ještě některou ze skvěle hodnocených knih.

Perhonen
20.09.2014 4 z 5

Kdyby se dokázala Läckberg odprostit od toho neustálého pitvání soukromých životů kriminalistů a jejich manželek, věřím, že by se její knihy těšily mnohem větší oblibě. Ono číst neustále dokola o graviditě a problémy s tím spojenými, nebude asi to pravé ořechové, co čtenáři severských krimi vyhledávají.

Od soukromého života vyšetřovatelů okleštěný příběh nepřinesl sice nic až tak nového pod sluncem, ale celkový dojem ve mně zanechal ryze pozitivní. Autorka beze sporu přitáhne čtenáře postupným odhalováním (ne)promlčené minulosti, jejíž důsledky se promítají do současné dějové linie knihy a působí na hlavní protagonisty v podobě silně destruktivní vlny, po níž nastává zpravidla ticho.

Suma sumárum 4* za příběh.