Ľadová princezná

Ľadová princezná https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406635/bmid_ladova-princezna-j7R-406635.jpg 4 1074 228

Patrik Hedström a jeho kolegovia na tanumhedskej policajnej stanici vyšetrujú nový prípad. Do Fjällbacky sa vrátilo zlo. Zo statku za mestečkom zmizla štvorročná Linnea a obyvatelia Fjällbacky si spomenuli na starú tragédiu. Z toho istého miesta pred tridsiatimi rokmi zmizlo dievčatko, ktoré neskôr našli mŕtve. Zo zločinu vtedy obvinili dve trinásťročné dievčatá, tie sa však pre svoj nízky vek vyhli väzeniu. Je to naozaj náhoda, že Linnea sa stratila v čase, keď sa jedno z obvinených dievčat, v súčasnosti už svetoznáma herečka Marie Wallová, vrátilo do Fjällbacky? Vyšetrovanie rozjatruje mnoho starých rán, začína sa lov na páchateľa a strach obyvateľov pred neznámym má fatálne následky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovart (SK)

Isprinsessan , 2003

Janoska
12.12.2012 5 z 5

Má druhá knížka od této autorky a opět skvělá:-) Těším se na další!

penhalovka
05.11.2012

ctive, ale predvidatelne. zaver byl slaby.

šipek
08.10.2012 4 z 5

doporučuji přečíst dobrá kriminálka.

rikke
31.03.2012

Pro mě je kniha výjimečná vykreslením charakterů postav. Málokdy se stane, a vpravdě si teď nedokáži vybavit, že bych nejintenzivněji vnímala jednotlivé postavy - tady díky autorce - skutečné lidi z masa a kostí na úkor samotného příběhu. Tady postavy děj nedoplňují, ale samy ho vytváří.

vagas
19.02.2012 5 z 5

Kniha se krásně čte, severská literatura mi náramně sedí, teším se na další díly autorky...

Janamarie
26.01.2012 4 z 5

Autorka Camilla Läckberg dobře popisuje mezilidské vztahy a rozpoznává pohnutky lidského konání, většina zločinů má totiž svůj prapůvod v dávné minulosti, dokonce až v dětství!

sachista
11.09.2011 5 z 5

Moje první setkání s veleúspěšnou švédskou autorkou klasických detektivek zasazených do současnosti. Knihu jsem přečetl jedním dechem a oblíbil si ústřední dvojici Patrika a Ericu. Největší klad, který spočívá v románech C. Lackberg a obecně v severských krimi, ve výborně propracovaných postavách, prolínání minulosti se současností a zasazení příběhu do města, jehož atmosféru lze z knihy nasát.

opicejudy
24.08.2011 5 z 5

V poslední době jsem objevila žánr severské detektivky a můžu vřele doporučit.Knížky od Camilly jsou super.Doporučuju i Kazatele a Kameníka.