Ľadová princezná

Ľadová princezná https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406635/bmid_ladova-princezna-j7R-406635.jpg 4 1082 1082

Patrik Hedström a jeho kolegovia na tanumhedskej policajnej stanici vyšetrujú nový prípad. Do Fjällbacky sa vrátilo zlo. Zo statku za mestečkom zmizla štvorročná Linnea a obyvatelia Fjällbacky si spomenuli na starú tragédiu. Z toho istého miesta pred tridsiatimi rokmi zmizlo dievčatko, ktoré neskôr našli mŕtve. Zo zločinu vtedy obvinili dve trinásťročné dievčatá, tie sa však pre svoj nízky vek vyhli väzeniu. Je to naozaj náhoda, že Linnea sa stratila v čase, keď sa jedno z obvinených dievčat, v súčasnosti už svetoznáma herečka Marie Wallová, vrátilo do Fjällbacky? Vyšetrovanie rozjatruje mnoho starých rán, začína sa lov na páchateľa a strach obyvateľov pred neznámym má fatálne následky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovart (SK)

Isprinsessan , 2003

Magrata15
02.08.2017 5 z 5

Trošku mi dělalo problém vyznat se v postavách, ale jinak skvělá detektivka s neočekávaným rozuzlením.

Shardlake
10.07.2017 4 z 5

S postupujícím dějem je čtenář více a více vtažen do dění a nechce a nemůže přestat, dokud se nedozví, kdo za vším stojí. Pěkná detektivka.

LuckaH2
23.06.2017 4 z 5

Kniha se mi libila,i kdyz neni to nic z ceho bych si sedla na zadek, postavy jsou trochu cernobile (zly policejni sef, hodna spisovatelka, hodny policista)ale vlastne ono to tak v zivote byva. Nektere prvky jsem tusila, neco me prekvapilo, kazdopadne jsem porad byla napjata. Je zajimave v zivote i knize, kdyz naz ovlivnuje rodinne tajemstvi/historie, coz zde bylo skvele nazneceno.

Jakira
22.06.2017 4 z 5

Velmi čtivá detektivka, která určitě nebude poslední, kterou si od autorky přečtu. Ústřední dvojice Erika a Patrik jsou sympatičtí, takže jim čtenář velmi záhy začne fandit v jejich vztahu a je zvědavý, jak se vyvine dál. Právě tahle kombinace vyšetřování jednotlivých případů s vývojem postav na pozadí, které se line celou sérií knih mám ráda, a proto se těším na další setkání s detektivem a spisovatelkou.

dalia1769
10.06.2017 4 z 5

Slibný začátek série, postavy celkem sympatické, kniha se dobře čte a je napínavá. Klasická detektivka, míněno v dobrém.

martinaandulka
03.06.2017 5 z 5

Ledová princezna je 1 ze série co spisovatelka napsala,četla jsem m už od ní několikknih a opět mi nezklamala,naopak skvělá kniha plná děje a zápletek.Doporučuji :-).

Mil@n
29.05.2017 4 z 5

Dobrá detektivka. Velké množství postav, trochu náročné na sledování děje a vztahů.

dobama
20.05.2017 4 z 5

První setkání s Erikou a Patrikem nedopadlo nejhůř. Nebyla to pro mne taková ta kniha, co člověk vezme do ruky a nechce položit. Musela jsem si zvyknout na široce pojaté vyprávění o spoustě osob ( o to víc mne ale nakonec mrzel ne úplně dokončený příběh Anny a jejího muže ) a naučit se rychle přepínat mezi postavami. Některé věci bych vypustila, byly pro mne navíc, ale rozhodně s touto milou dvojicí nekončím a pokračuji v sérii.
Co bych vytkla je místy špatný překlad - volba slov, špatné skloňování...

adelinka
17.05.2017 5 z 5

Dobrá, hneď na začiatku zaujímavá vražda - teda niečo čo ma vypadať na sebevraždu. Docela kľudný dej. Erike pri vyšetrovaní nehrozí nejaké nebezpečenstvo - po tejto stránke tak také napätie chýba, ale pekne sa vyplavujú na povrch dávne tajomstvá a docela som bola aj prekvapená s výsledkom vyšetrovania.....

moudivlacek
10.05.2017 5 z 5

Sice u této knihy musíte dost hlídat odstavce, neboť se rychle střídají hrdinové a tak pokaždé jste myšlenkou někde rychle, ale za to má kniha opravdu spád. Byla jsem překvapena, kolikrát jsem pomyslela na špatného vraha, i když dva záporné hrdiny jsem odhadla hned od začátku. Přesto v knize je plno zvratů.
První setkání s autorkou a u mne rozhodně nebude poslední.

SimonaP
05.04.2017 3 z 5

Docela dobrý, průměrný. Moc se mi nelíbil překlad, občas divně volená slova. Ale ráda si přečtu i další knihu od autorky.

Peslik
04.04.2017 4 z 5

První kniha ze série a vůbec není špatná. Líbí se mi, že k zápletce je vdechnutý i osud hlavních postav a není to kniha jen o tom kdo co kdy a kde udělal. Ráda si přečtu další díly.

petunkav
30.03.2017 5 z 5

Musím se přidat k většině kladných hodnocení.
Kniha je mou první od této autorky a jsem velmi spokojená. Překonala jsem svůj vlastní předsudek, že severští autoři mi nesedí. Mají takový pro mě zvláštní specifický styl. Ale nikdy neříkej nikdy - se mi zde opět potvrdilo.
Příběh zajímavý, pěkně propletený. Určitě se pustím do dalších dílů.

triana
18.03.2017 5 z 5

Tak jsem zase objevila autorku, která mi nesmírně sedí, skvělá kniha - kombinace severské detektivky s vykreslením silných postav, sympatických vyšetřovatelů a tajemné minulosti - přesně to očekávám od dobré knihy, jdu na další díl :-)

amysa
02.03.2017 4 z 5

Dočteno, líbilo a moc ráda se za Erikou a Patrikem zase vrátím...
Moje první setkání s Camillou nedopadlo vůbec špatně, jsem spokojená a mám radost že jsem alespoň nějaké souvislosti odhadla a správně předvídala...
Čtivé, napínavé, pěkné, zkrátka doporučuji!

martina.culik
24.02.2017 4 z 5

Autorčin styl psaní se mi moc líbí - sice jsem Alexandřino tajemství tušila delší dobu před koncem, ale všechny detaily jsem rozhodně neuhádla. V sérii se chystám pokračovat, abych věděla, jak se budou vyvíjet osudy postav (i když nějaké povědomí už mám, jelikož jsem nevědomky přečetla dříve Andělíčkářku a Kazatele).

barusak1
12.02.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, a i když dávám přednost jinak psaným kriminálkám, tak jsem si s chutí přečetla. Čtivě napsaná, zajímavá zápletka. A jelikož mě i zajímá jak dopadne její sestra, tak si přečtu i další díly s chutí

ewisek22
26.01.2017 3 z 5

Souhlasím s předcházejícím komentářem uživatele - pro mě je to taktéž průměrná severská krimi. Čekala jsem od ní mnohem více. Každopádně budu v sérii i přesto pokračovat. Budu doufat, že v další knize bude více rozvinutý vztah Eričiny sestry se svým manželem - tam vidím velký potenciál:) Dávám tři hvězdičky.

taven
21.01.2017 3 z 5

Pozor obsahuje spoilery! Průměrná severská krimi, na které se značně podepisuje fakt, že jí napsala ženská. Některé scénky jsou vážně úsměvné (dilema hrdinky, zda zvolit na rande stahovací spodní prádlo) a pro člověka zvyklého na Nesba nebo Adler-Olsena dost nepochopitelné. Nelíbí se mi, že v průběhu příběhu si hlavní postavy v podstatě vymění role a zatímco první polovina se naplno věnuje Erice a její "detektivní" činnosti, ve druhé půlce už má Erika pouze roli zcela upozaděné milenky hlídající malé děti své sestry a z Patrika se konečně stane alespoň průměrný policajt (který se ovšem moc často nemyje, což kupodivu hrdince vůbec nevadí... ach ta láska). Postava šéfa Mellberga zřejmě vykresluje některého z bývalých šéfů či nakladatelů autorky :). Přes všechny výhrady se kniha nečte špatně a je tu potenciál do dalších dílů. Zřejmě na celkový dojem mělo velký vliv to, že je to její prvotina... to se uvidí ale teprve až si přečtu další díly. V tuto chvíli je to pro mě druhá nejslabší severská kriminálka, co jsem zatím přečetl. 50%

Ben Nevis
11.01.2017 4 z 5

Jako psychologický román popisující všeličné vztahy funguje Ledová princezna dokonale. Některá odhalení z minulosti už sice zavánějí pokleslou literaturou a žánrovým klišé, ale alespoň nenudí.

Jako detektivka mě kniha tolik nezaujala, protože to skoro vypadá, jako by na vyšetřování nikdo neměl zájem. Hlavní hrdinka pomáhá kriminalistům stylem "Jo a mimochodem, před týdnem jsem byla v domě vraždy a něco jsem tam našla. A taky jsem se tam málem srazila z vrahem, prča co?"