Ľadová princezná

Ľadová princezná https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406635/bmid_ladova-princezna-j7R-406635.jpg 4 1082 1082

Patrik Hedström a jeho kolegovia na tanumhedskej policajnej stanici vyšetrujú nový prípad. Do Fjällbacky sa vrátilo zlo. Zo statku za mestečkom zmizla štvorročná Linnea a obyvatelia Fjällbacky si spomenuli na starú tragédiu. Z toho istého miesta pred tridsiatimi rokmi zmizlo dievčatko, ktoré neskôr našli mŕtve. Zo zločinu vtedy obvinili dve trinásťročné dievčatá, tie sa však pre svoj nízky vek vyhli väzeniu. Je to naozaj náhoda, že Linnea sa stratila v čase, keď sa jedno z obvinených dievčat, v súčasnosti už svetoznáma herečka Marie Wallová, vrátilo do Fjällbacky? Vyšetrovanie rozjatruje mnoho starých rán, začína sa lov na páchateľa a strach obyvateľov pred neznámym má fatálne následky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovart (SK)

Isprinsessan , 2003

kneslova
13.03.2016 4 z 5

Mě se tato detektivka prostě líbila a nemám žádné vážné výhrady

radka73
06.03.2016 4 z 5

První kniha autorky, kterou jsem přečetla. Byl tam zajímavý děj, tak se kniha dala číst ;-) Palec nahoru a uvidíme, jak si budou stát další knihy ze série.

MaPe
05.03.2016 5 z 5

Camilla Lackberg mně dokonale uchvátila. Čekala jsem něco ve stylu "klasických" krvavých švédských detektivek, nicméně jsem byla nadšená, že autorka knihu pojala spíše psychologicky. Příjemné prostředí, příjemné postavy, milostná zápletka - asi budu číst dál!

felia
28.02.2016 3 z 5

Jako ostatní knihy Camilly Lackberg, je i tato je zaměřena na život na venkově. Mojí mamince, která milovala Vlastu Javořickou a ostatní venkovské romány, by se moc líbila. Jde o typickou knihu pro ženy, detektivního nebo akčního v ní příliš není.

vyvodka
23.02.2016 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Mám ráda zajímavá rozzuzlení a v téhle knížce jsem se dočkala. Přemýšlím, čím byla jiná oproti severským detektivkám, které jsem už četla. Rozdíl byl asi v tom, že hlavní postava Erika nebyla policistka. Při čtení anotace knížky jsem z toho měla trošku strach, ať to není detektivka typu To je vražda, napsala. Ale nakonec to bylo fajn, autorka zvládla propojit spisovatelku a trable její sestry s vyšetřovatelem a o všechno zasadit do sympatického prostředí švédského městečka Fjallbacka. Pokud vám po přečtení nebude stačit vykreslení tohoto místa v samotné knížce, najděte si pár fotek na internetu. Krásné místo. Nejen pro zločin:-).

hanap
20.02.2016 4 z 5

Dobrá a napínavá detektivka . Určitě vyhledám i další od této autorky .

Space.Junkienka
19.02.2016 4 z 5

Camillu jsem si koupila na doporučení - ze začátku jsem byla zmatená, jelikož celý děj se točil kolem spisovatelky žijící v obci, kde se stane vražda. A komisař? Ten se tam objevil párkrát a ještě jsem ho neměla ráda už po prvním popisu. Ale musím uznat, že její rozdílný náhled a styl psaní je skvělý. Po klasických detektivkách, kde je hlavním hrdinou komisař a jeho oddělení, to byl závan čerstvého větru. I druhá dějová linie, kde prožívá hrdinka romantické chvilky, či starosti s rodinou, je parádní. Už se těším až se vrhnu na další díl.

Knižní střípky
17.02.2016 5 z 5

Tak jsem se konečně dostala k této severské sérii a mohu zodpovědně říci, že první setkání s Ericou a Patrikem se mi velmi líbilo.....budu pokračovat i v dalších dílech.....moc se mi líbila představa zasněženého malého švédského městečka, musí tam být krásně.....Erica s Patrikem mi byli sympatičtí od samého začátku, s detektivní zápletkou jsem byla také spokojena....dle mého názoru je vidět, že knihu píše žena, ten ženský změkčující prvek tam prostě cítím.....a ráda jsem si odpočinula od mnohem "krutějších" severských autorů.....jsem moc zvědavá, jak se budou dále vyvíjet osudy Ericy a Patricka, rovněž jsem zvědavá, jak svou těžkou životní situaci vyřeší Eričina sestra Anna a jen pevně doufám, že tak, jak si představuji, jinak mi bude velmi těžko....a strašně jsem si užívala tu krásnou zasněženou atmosféru, ten praštějící mráz...musí tam být nádherně...ještě teď se musím smát nad tím, jakou jsem při čtení pociťovala přímo fyzickou potřebu pořádných závějí sněhu, třeskutého mrazu a padajících vloček velkých jako pětikačky

alnahu
27.01.2016 4 z 5

První kniha, kterou jsem četla od této autorky, se mi velmi líbila, právě tím , že je proložena i romantikou se zajímavým rozuzlením. Právě to je na knize nejlepší ,že vrahem je nejméně podezřelá osoba. Dobré oddechové čtení.

Lu89
23.01.2016 5 z 5

Knihy od této spisovatelky mi prostě sedí. Souhlasím, že je tam více romantiky, děj je ale velmi povedený, takže se to dá odpustit. Jo a doufám, že si Eilert konečně po letech užije klid a pohodu :)

Peti
22.01.2016

První kniha ze série o Erice a já musím říct, že mě velice nadchla. Kniha má dle mého vše co je potřebné k pěknému příběhu - propracovaná zápletka, spád a i ta romantika. Jojo nevyplácí se nechávat kostlivce ve skříni...

Smiragl
19.01.2016 4 z 5

Konečeně jsem se dostala k prvnímu dílu série! Je trochu zvláštní pozorovat sbližování Patricka a Ericky, když víte, jak jsou na tom v pátém díle. Ale i tak se těším na další díly, které mám v plánu číst hezky popořadě.

sarka45
06.01.2016 3 z 5

Docela hezká kniha. Četla se dobře. Na mě je tam na detektivku trochu moc romantiky, ale zápletka zajímavá a čtení poklidné, žádný stres a nervy. Doporučuji jako oddechové čtení. :-)

Blafoun
24.12.2015 5 z 5

Původně jsem chtěl začít Kazatelem, ale někde jsem zahlédl, že knihy navazují osobními příběhy hlavních postav, takže to beru popořádku. Hned od první knížky jsem Camillu zařadil mezi své oblíbené autory. Kniha není krvavá, ani nepřekypuje napětím jak bývá zvykem u severských detektivek. Příběh je dobře promyšlený a nejvíce mě u něho držela zvědavost, jak to celé dopadne. Určitě doporučuji si knihu přečíst.

mattonka
30.11.2015 5 z 5

kniha je čtivá

ÁjíkSamík
09.11.2015 5 z 5

Jo, líbilo se mi to =) Z knihy je cítit ženská ruka, méně brutality, vyšetřovacích technických vymožeností a více "romantiky". Nicméně jsem hlavní zápletku prokoukla poměrně brzy, u jiných Seveřanů mi to dá víc zabrat =)

jindrusa
22.10.2015 5 z 5

Super!!!

Mr.Pajek
11.09.2015 4 z 5

Jedu popořadě, takže první knížka od Camilly. Za mě dobrý, jen trochu moc postav a občas jsem se musela intenzivně zamyslet, o kom je právě řeč. Vraha jsem tušila :)

Meluzínka
01.09.2015 3 z 5

Souhlasím s Paja85 taky mi dlouho trvalo se začíst ale nakonec jsem ji dočetla a konec byl šokující. Za mě 3*

Paja85
20.07.2015 3 z 5

Velice dlouho jsem se začítala, ještě při straně 100 jsem neměla vůbec žádný důvod v knize pokračovat, chyběla mi akce, napětí, zbytečně dlouhé popisy nedůležitých věcí. Nakonec jsem vydržela, kniha se mi od druhé poloviny líbila.