Ľadová princezná

Ľadová princezná https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406635/bmid_ladova-princezna-j7R-406635.jpg 4 1082 1082

Patrik Hedström a jeho kolegovia na tanumhedskej policajnej stanici vyšetrujú nový prípad. Do Fjällbacky sa vrátilo zlo. Zo statku za mestečkom zmizla štvorročná Linnea a obyvatelia Fjällbacky si spomenuli na starú tragédiu. Z toho istého miesta pred tridsiatimi rokmi zmizlo dievčatko, ktoré neskôr našli mŕtve. Zo zločinu vtedy obvinili dve trinásťročné dievčatá, tie sa však pre svoj nízky vek vyhli väzeniu. Je to naozaj náhoda, že Linnea sa stratila v čase, keď sa jedno z obvinených dievčat, v súčasnosti už svetoznáma herečka Marie Wallová, vrátilo do Fjällbacky? Vyšetrovanie rozjatruje mnoho starých rán, začína sa lov na páchateľa a strach obyvateľov pred neznámym má fatálne následky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovart (SK)

Isprinsessan , 2003

marketa9252
09.01.2017 5 z 5

Kniha se četla pěkně. Děj zajímavý. Osudy lidí jsou všelijaké...

putpuda
04.01.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, žádný trhák, ale četla se mi dobře. Půjčila jsem si ji hlavně proto, že mám doma třetí a čtvrtý díl (zakoupila jsem někde ve výprodeji;)), tak abych byla v obraze.

Toffee
30.12.2016 3 z 5

Prostě taková normální detektivka. Přečtu ji a za týden už si vybavuji jen zlomek. Četla se dobře, nebylo v ní příliš násilí nebo nějakých zvráceností, vlastně spíš takové klasické pátrání. Nevadí mi, že si za měsíc nevzpomenu, o čem to bylo, tyhle knížky beru jako čtení k odreagování, vyčištění hlavy. Na to je dobrá.

Leniiis
29.12.2016 2 z 5

Tak mě tato autorka vůbec nezaujala. Knížku jsem četla jen, abych už dočetla. Nebylo v ní žádný napětí a nic, co by mě nějak závratně bavilo. Zbytečný pasáže o lásce Eriky a Patrika, ta dějová linka s její sestrou taky bez důvodu. Prostě se mi knížka nelíbila.

Karloska
27.12.2016 3 z 5

Knihu hodnotím tak průměrně. Nijak extra mě nezaujala, spíš mi přišla zbytečně zdlouhavá.

veronie
22.12.2016 5 z 5

Kniha byla čtivá, napínavá, dokonce jsem se musela bránit tomu, abych předčasně nenahlédla nakonec a nezjistila tak kdo je pachatel a jaké je dlouho skrývané tajemství Alexandry :) Určitě se pustím i do dalších dílů..

mirka71
15.12.2016 5 z 5

Přečetla jsem celou sérii, čtivé, se švihem, bez hluchých míst s výraznou dějovou linkou. Doporučuji číst knihy jak jdou za sebou. Výborné je také provázání s minulostí, v každém příběhu "vyplave,, něco z "kdysidávna,, , což knížkám rozhodně přidává na atraktivitě.
Za mě skvělé!!!

petrzel
14.12.2016 5 z 5

První kniha od autorky a mě se líbila a přečtu celou serii

harena
13.12.2016 3 z 5

No, to bylo přece jen slabší, hodně romantiky a pak bylo pro mě dost nevěrohodné a hlavně naivní, když se sestry smiřovaly. To už jsem se dívala, kolik stránek mi zbývá do konce. A L E : protože jako první knihu ze série jsem četla Kameníka, který se mi moc líbíl, přečtu si určitě i další knihy z této série a věřím, že budou lepší a lepší. Mám už půjčeného Kazatele a jak vidím, i čtenářům se líbil. Nelámejte na Camillou Läckberg hůl :))), Za mě bohužel ***.

Matylda66
22.11.2016 3 z 5

Začátek vypadal nadějně, ale někde po půlce to začalo být utahaný, přespříliš romantický a až překombinovaný. Celkem dobře se to četlo, za mne 3 hvězdy.

rekon
21.11.2016 5 z 5

Kniha se moc dobře čte, je napínavá až do konce. První od této autorky a určitě ne poslední!

martina.tim
14.09.2016 5 z 5

Naprostá bomba. Za mě musím říct, že jsem se dostala do příběhu hodně hluboko. Tato kniha se mi dostala pod kůži.

popeluška
01.09.2016 5 z 5

Tak se mně do detektivky vůbec nechtělo.....ale byla jsem navýsost překvapená jak byl děj napínavý od začátku až do konce. Prostě paráda....těším se na další díl :-)

michelleczsp
31.08.2016 4 z 5

Vzhledem k tomu, že je Camilla Läckberg moje oblíbená autorka, nevím zda se dá hodnotit objektivně, každopádně tohle je první kniha s Patrikem a Erikou, i to jak se vlastně poznali, do toho je to "jejich" první případ, v minulosti. Když to shrnu děj byl zajímavý, jako vždy jsem si myslela po celou dobu, že vím, kdo je vrah, následně jsem to několikrát změnila a pak když to vyšlo najevo, tak mě to překvapilo i když jsem měla určité podezření. Celkově zaujme a je jedna z lepších.
Na dílech této autorky mám ráda to, že to není jen prach obyčejná detektivka, ale jsou tam zapletené i mezilidské vztahy a ne jedny.

Rolig
21.06.2016 3 z 5

Všetko je postavené na prapodivnej romantickej linke, do ktorej je vsunutý detektívny príbeh. Nemusel to byť až tak chybný krok a je určite mnoho čitateľov, ktorých tento postup vtiahol do deja. V tom romantickom uzlíku plakal asi každý chlap aj žena a keby to bolo o trochu dlhšie, tak možno by sa tam zjavil aj nejaký transexuál, ktorý by tiež neudržal slzy. V detektívnom uzlíku sa však autorka určite nestratila a gradácii deja, či prekvapujúcemu záveru nemôžem nič vytknúť. Kniha však musí byť hodnotená ako celok a tu je jej najväčšia slabina. Ako rozbeh do série je to však viac ako dostačujúce.

minirock
18.06.2016 5 z 5

Moje pátá kniha od Camilly a konečně jsem se dozvěděl jak to všechno začalo. Opět se mi moc líbil styl vyprávění, kdy vyšetřování vraždy, která zpočátku vypadá jako sebevražda, zavádí čtenáře hluboko do minulosti a kriminalisté rozplétají složité vztahy v úzkém okruhu podezřelých. Do toho milostný vztah hlavních hrdinů a jejich rodinné problémy. Prostě pro mě výborná kniha která se čte jedním dechem.

pablii
22.05.2016 5 z 5

Jako první se mi dostal do ruky zatím poslední díl Krotitel. Nevěděla jsem, co očekávat, ale podle anotace a obálky (na tu dám hodně) jsem se do knihy začetla. Po pár stránkách mi byl děj i hlavní postavy velmi sympatické, tak jsem se rozhodla, že začnu číst od prvního dílu. Nakonec mě Fjällbacka tak pohltila, že jsem si později dokoupila celou sérii. Už jsem u sedmého dílu.
Ledová princezna překvapila, dobře se mi čte a jsem ráda, že jsem do knihy investovala a vůbec do celé série knih této nadané spisovatelky. :)

Mikako
20.05.2016 3 z 5

Četlo se to krásně, ale za mě to bylo opravdu hodně předvídatelné. V podstatě jsem odhalila všechny zápletky hodně dopředu, takže mě vůbec nic v ději nepřekvapilo... Ale jinak příjemné čtení, spíš taková oddychovka. :-)

maličkán
22.04.2016 5 z 5

I když jsem četla 1.díl až jako třetí ze série, tak za mě špička, špička,špička. Patrik a Erika si mě získali a všechny 3 knihy, co jsem četla patří mezi nej. Určitě budu shánět další.

Ivetaa
31.03.2016 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka, zajímavé rozuzlení. Chystám se na celou sérii a budu se těšit, co dalšího autorka napíše.