Ľadová princezná

Ľadová princezná https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406635/bmid_ladova-princezna-j7R-406635.jpg 4 1081 1081

Patrik Hedström a jeho kolegovia na tanumhedskej policajnej stanici vyšetrujú nový prípad. Do Fjällbacky sa vrátilo zlo. Zo statku za mestečkom zmizla štvorročná Linnea a obyvatelia Fjällbacky si spomenuli na starú tragédiu. Z toho istého miesta pred tridsiatimi rokmi zmizlo dievčatko, ktoré neskôr našli mŕtve. Zo zločinu vtedy obvinili dve trinásťročné dievčatá, tie sa však pre svoj nízky vek vyhli väzeniu. Je to naozaj náhoda, že Linnea sa stratila v čase, keď sa jedno z obvinených dievčat, v súčasnosti už svetoznáma herečka Marie Wallová, vrátilo do Fjällbacky? Vyšetrovanie rozjatruje mnoho starých rán, začína sa lov na páchateľa a strach obyvateľov pred neznámym má fatálne následky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovart (SK)

Isprinsessan , 2003

Pet007
19.07.2015 5 z 5

Výborná kniha. Vše není, tak jak se zdá aneb zdání klame. Sebevražda je vražda a vražda sebevražda. Minulost zase jednou ovlivnila přítomnost. Proč jen některým lidem tolik záleží na tom, co si o nich druzí myslí?

BeBrunette
22.06.2015 3 z 5

Po přečtení Andělíčkářky a Mořské panny jsem se rozhodla číst knihy postupně tak, jak je Camille napsala. Musím říct, že rozdíl mezi Ledovou princeznou a Andělíčkářkou je pro mě veliký, ani ne tak dějově neboť Camille má svůj způsob zaplétání děje. Proto ten, kdo má už něco od této autorky načteno ví, co má od děje čekat. To ale neznamená, že každá kniha má své zvláštnosti a určitě překvapí. Nicméně ať už porovnám názvy knih, kde Ledová princezna je tak trochu "epický" název, tak Andělíčkářka je v tomto směru více záhadná a tajemná (co se názvu týče). A určitě je tam vidět nějaký pokrok ve slovní zásobě a způsobu psaní autorky.

32da
22.06.2015

Má třetí čtená knížka a opět nezklamala. Už se těším, jak začnu číst další díl - Kameník. Rozhodně doporučuji

Elvien
11.06.2015 3 z 5

Detektivky normálně nečtu, nejsem úplně fanoušek tohohle žánru, ale Ledovou princeznu jsem si přečetla na doporučení a musím říct, že příjemná oddechovka. I když v některých ohledech předvídatelný děj a trochu překomplikované vztahy mezi lidmi spojenými s vraždou, jde o příjemné čtení s milou romantickou zápletkou mezi Erikou a Patrikem.

Určitě se k této sérii ještě vrátím.

RadkaKabát
26.05.2015 3 z 5

Prvotina a je to znát. Ještě neměla vychytaný styl

Clara del Valle
02.02.2015 3 z 5

Po Kazateli, ke kterému jsem měla velké výhrady a dočetla ho prakticky silou vůle, se opět k autorce vracím, jakkoliv jsem se zařekla, že už jí číst nebudu. Žít v přímořském městečku Fjallbacke bude zřejmě dobrý adrenalin, morduje se to tam o stošest :-)) A nejsou to vůbec banální vraždy, ale překomplikované vraždy s kořeny v dávné minulosti... to je u autorky asi mustr, podle kterého jede, nedej bůh, aby kořeny nějaké vraždy hluboko do minulosti nešly. Konečné rozluštění tohoto příběhu /myslím ten trojspolek atd./ je prakticky totožné jako u Andělíčkářky... jako přes kopírák, také jakýsi spolek ... proboha, to autorce docházejí nápady?
Nicméně je to čtivé, ne že ne, tento příběh se četl dobře, také tam zatím nebylo moc rušivých elementů ze života týmu policistů, oproti dalším příběhům.

Kopretina_aku
11.01.2015 5 z 5

Beru to od začátku, takže první setkání s Erikou a Patrikem. Čtivý příběh, ať už se jedná o jejich osobní životy, které jsou sice předvídatelné, ale oběma fandím, takže jsem jim po nelehkých osudech tu romantiku přála. Zajímavá kriminální zápletka, i když i tam už v průběhu děje čtenář začíná tak trochu tušit, co se asi stalo za tragédii.

Neri
21.10.2014 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, byla jsem zvědavá na tolik vyzdvihovanou autorku. Mně se ale začíst do příběhu nepodařilo, nedokázal mě vtáhnout do děje, nezaujala mě příliš ani detektivní linka ani osobní život hlavních hrdinů. Škoda, ale po další knize autorky už asi nesáhnu.

mapet85
18.09.2014 4 z 5

Ľadová princezná je prvotina tejto švédskej autorky. Hlavnou postavou sú, spisovateľka Erika, ktorá neprežíva najšťastnejšie obdobie, a policajný komisár Patrik. Dej sa odohráva v malom švédskom mestečku Fjällbacka, ktoré bolo rybárskou osadou.

Ústredným motívom knihy je vyšetrovanie vraždy Alex, Erikinej kamarátky z detstva. Erika sa do prípadu horlivo angažuje, keďže Alex bola jej spolužiačka a veľmi dobrá kamarátka z detstva a napomáha Patrikovi. Kniha je písaná s ľahkosťou, veľmi dobre sa číta a vyšetrovanie vraždy je popretkávané osobným životom a problémami Eriky, Patrika, ako aj ďalších postáv zainteresovaných v prípade, čo aj tvorí dominantnú časť knihy na úkor napínavých scén, ktoré sa v knihe prakticky nenachádzajú. S postavami súcitíte, radujete sa s nimi a viete o nich v podstate všetko. Vo Fjällbacke je dôležitejší názor druhých, a preto je v popredí pretvárka, hranie sa na niečo čím nie sme, čo však nepriaznivo ovplyvňuje životy niektorých postáv. Záver prináša určité prekvapenia a všetky záhady do seba zapadnú. Na to, že to je prvotina, je to veľmi solídna knižka a autorku zaraďujem medzi tých lepších autorov severských detektívok. Teším sa na Kazateľa.

pagac17
04.08.2014

Velmi zajímavá detektivka. Její námět a zpodobnění v knize mě velmi mile překvapil. Poznal jsem tak trochu poměry ve Švédsku a na jejím venkově. Smrt krásné ženy Alexandry a další smrt Andrese vyvolali zvědavost obyvatel přímořského městečka Fjallibacku. Rozuzlení se ujala místní policie a zvláště mladý policista Patrik Hedstrom spolu se spisovatelkou Erikou Falckovou. Děj se vyvíjel znamenitě a poutavě. Pomalu do poslední stránky nebylo jasné, kdo je jejich vrahem, i když se to zdálo tušit. Ta zápletka je origjnální a odhaluje nám charaktery lidí. I závěr je spisovatelkou vemi dobře připraven a doplnil znamentě napsanou publikaci.

teery.ts
30.07.2014 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, byla napínavá od začátku až do konce. Přinesla překvapivé zvraty a čtenář nedokázal v průběhu čtení rozpoznat, kdo stojí za vraždou Alexandry. Od této spisovatelky jsem četla ještě Kameník a Vražda s vůní mandlí a musím říct, že tahle byla nejlepší. Líbí se mi mrazivost švédské literatury, která z knihy dýchá.

dubakm
18.07.2014 4 z 5

Romantická vsuvka mi vůbec nevadila, naopak , byla hezkým kontrastem k mrazivému tajemství minulosti. Kniha se četla lehce, opisy míst i osob byly důkladné, ale ne zdlouhavé. Určitě doporučuji.

cie
02.04.2014 3 z 5

Průměr, nezklame, ale ani nenadchne...pokud člověk zrovna nemá co číst, proč ne.

crazyjuan
20.02.2014 4 z 5

Jako první kniha ze série určitě povedená, navnadí přečíst si i další. Zajímavá zápletka, na můj vkus ale možná příliš banální postava pachatele. Děj je ale zasazen do krásně popisovaného prostředí, sever na vás dýchá na každé stránce.
Někdy jsem měl pocit, že čtu spíš červenou knihovnu, ale to se dá přičíst právě tomu, že kniha je v sérii první a vztah dvou hlavních aktérů teprve vzniká a taky tomu, že autorkou je žena.
Nicméně kniha povedená, čtyři hvězdy si zaslouží. Na pět zatím umí jen Jussi Adler Olsen!

Balenka
16.09.2013 3 z 5

Ako kriminálka je kniha celkom fajn. Podľa mňa problém je hlavne v tom, keď sa autorka snaží rozvíjať kriminálnu zápletku na pozadí romantického príbehu. Vtedy píše veľmi naivne a nudne, no proste tou romantikou ma vôbec nepresvedčila. Myslím, že to do tejto knihy vôbec nepatrilo, a ak aj áno, malo to byť písané iným spôsobom.. Takže celkovo ma autorka veľmi nepresvedčila a po ďalšej knihe od nej už asi nesiahnem..

Evik30
13.06.2013

Po přečtení Kaztele jsem očekávala něco stejně precizního. I když Ledová princezna se četla dobře na Kazatele prostě něměla.
U Kazatele byl děj plynulý a kniha se četla jedním dechem. U ledové princezny jsem musela ve čtení dělat přestávky a děj mě příliš nenadchnul. Musím lae přiznat žč Lackbergová je má nejoblíbenější švédská autorka.
Už se docela těším na Kameníka. Pokud se mi ho v Knihovně podaří sehnat ráda si ho přečtu.

Valerie21
20.05.2013 5 z 5

Skvělá kniha,ostatně jako i všechny následující od této autorky.

kadgam
18.05.2013

Kniha sa veľmi dobre číta, postavy aj prostredie dáva pocit, že čitateľ je uprostred diania v reáli.
Čo ma mimoriadne zaujalo v tejto knihe, je spoločenský problém, ktorý síce nerieši, ale predostiera.
Zakrývané skutočnosti "aby sa o tom nehovorilo" ˇ"čo by povedali ľudia" spôsobia veľa zla aj po rokoch.
Severské detektívky som objavila pred rokmi - Cit slečny Smilly pro sníh od Hoeg a až teraz som sa dostala k ďalším.

evelinaevelina
17.05.2013 4 z 5

Mám ráda severské krimi a C.Läckberg mě v žádném případě nezklamala. Solidně napsaná detektivka se všemi atributy co tam mají být. Určitě dobrý (a jasně plánovaný) začátek série se spisovatelkou Erikou a polocistou Patrikem. Už jsem si v knihovně vypůjčila další dostupné díly.

makn
13.05.2013 5 z 5

Velmi čtivá severská detektivka. Autorka Vás dokonale "provede" jak po městečku, kde žije, tak i ve svém soukromém životě. Je to velmi slušný začátek celé série: Erika Falcková & Patrik Hedström a určitě si přečtu i další díly.