Elsyino tajemství

Elsyino tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129173/bmid_elsyino-tajemstvi-qqj-129173.jpg 4 635 124

Příběh začíná nálezem mrtvoly učitele dějepisu a historika - odborníka na 2. svět. válku. Je to člověk kterému Erika nedávno přinesla nacistický železný kříž nalezený v pozůslalosti své matky. Ve věcech po matce také najde deníky a zjistí, že tento historik patřil v dětství do stejné party a byl kamárádem Eričiny matky Elsy. Zanedlouho je zavražděna další z bývalých Elsyiných přítelkyň. Příběh se rozvíjí v několik neuvěřitelných náhod a překvapení...... celý text

Vydáno: , Motto

Tyskungen , 2007

Bustedka
16.10.2018 3 z 5

Nenadchne ani neurazí. Do půlky knížky se nic moc nedělo, takže celkový počet stran je naprosto zbytečný. Prolínání příběhů a vliv druhé světové války je v poslední době velmi oblíbený tah na čtenáře, který ve většině případů pomáhá. Tady je to naštěstí aspoň hezky propletené, ale nic originálního.

TeaPeter
13.09.2018 3 z 5

Nebyl jsem z této knihy právě nadšený. Pointa příběhu mi přišla překombinovaná a nevěrohodná - asi stejně jako to, že se do toho právě nachomýtla Erika, a způsob, jakým byl vysvětlen vztah Eričiny matky ke svým dětem. Snad bude další kniha lepší, když už je rodinné tajemství odhaleno.

LisaEla
10.08.2018 5 z 5

Knížka je napínavá od začátku do konce, čte se jedním dechem. Člověk nesmí být ale puntičkář, pokud jde o věk postav... I vysvětlení, proč Elsy byla tak "chladná" ke svým dcerám je poněkud nereálné - nabízí se otázka, proč si tedy děti vůbec pořizovala, navíc patrně ve velmi pokročilém věku. Rovněž se mi nelíbí, že CL se za každou cenu snaží do svých knih vměstnat nějaké aktuální, žhavé téma - tentokrát jde o homosexuální manželství policistky. Sice jde o okrajovou záležitost, podle mě naprosto zbytečnou v dobré detektivce. Ale i přes výhrady ale hodnotím 5 * :-) - knížka je opravdu velmi čtivá i díky bezvadně zapracovanému příběhu z minulosti, který nám nakonec poskytuje ucelený obraz toho, co se stalo.

astina
22.07.2018 5 z 5

Knihu za sebe vřele doporučuji, Erika Falcková nezklamala, pohodová četba třeba na dovolenou-za mě plný počet hvězdiček.

Sam99
09.07.2018 5 z 5

Velice napínavý příběh. Velmi oceňuji pasáže z minulosti, které jsou skvělým oživením příběhu v přítomnosti.

miczoken
04.07.2018 5 z 5

Fakt se mi to líbilo. Autorka mne hodně zaujala, toto nebyla její první kniha, kterou jsem přečetla. Asi se brzy pustím do další.

harena
16.06.2018 4 z 5

2. světová válka a současnost - tyto dvě dějové linie se prolínají celou knihou a na konci se propojí. Erika pátrá po minulosti své matky a kostlivci ve skříni pomalu vystrkují hlavu. Kniha je napsaná velice čtivě, napínavě, téma zajímavé, jen mě rušilo, že často na konci kapitoly někdo něco vyřešil, ale co to bylo, nám Camilla řekla až za další dvě kapitoly. Trošku mě to vytrhovalo z děje. Příběhy Patrika a Eriky mám ráda a už se těším na další pokračování.

Kerberos
06.06.2018 5 z 5

Velmi vydařený díl asi zatím nejlepší.Vždy mě bavily souvislosti z minulosti a líbí se mi jak se vyvíjí příběh hlavních hrdinů už se těším na další díl.

SimonaP
25.05.2018 3 z 5

Tato knížka mě moc nebavila, osudy bývalých kamarádů mě nějak nezaujaly, chápu, že Erika na vyřešení záhady měla osobní zájem, ale mě to nezajímalo. Pro mě asi nejslabší kniha autorky.

tzimcikova
11.05.2018 5 z 5

Za mě nejlepší kniha od C. Läckberg! Téma druhé světové války mi zde sedlo a tentokrát byla napínavá jak přítomná, tak minulá dějová linka.

Marcela52
16.04.2018 5 z 5

Dobře napsaná detektivka, která mě zaujala nejen zajímavou zápletkou, ale také mě méně známými skutečnostmi z období druhé světové války. Jak tato těžká doba poznamenala severské země, zejména Švédsko a Norsko bylo pro mě hodně objevné a poučné. Autorka umí kriminální vyšetřování příjemně zlidštit osobními příběhy vyšetřovatelského týmu, takže se tím čtenář může odreagovat od líčení drastických skutečností. Moc jsem si početla a rozhodně doporučuji těm, kteří mají rádi inteligentní detektivky s přiměřenou dávkou napětí, se zajímavou psychologií a nejsou zbytečně "krvavé".

Ala787
16.04.2018 4 z 5

Nedala jsem plné hodnocení. Zpočátku mi přišla kniha zdlouhavá, ale postupně mě vtáhla do děje a byla jsem zvědavá, kdo je vrah. Někde asi ve dvou třetinách jsem tušila problém s Norem a během pár stran mi "secvaklo", kdo asi bude vrah a proč.

petunkav
26.03.2018 5 z 5

U mě opět plný počet....
Pěkná, milá, svižná detektivka. Dějové linky hlavních postav se v každém dalším díle pěkně vyvíjejí a já se opět těším, kam se v dalším pokračování posuneme.

SilvieSisinka
04.03.2018 5 z 5

Skvělá detektivka.Camilla píše za jedna.Velice mě baví číst minulost,přítomnost.Vždy to má napínavé až hrůza.Těším se na další knihu ;-)

Peslik
01.03.2018 4 z 5

Camilla L. opět nezklamala, nenáročná krimi s dobrým dějem a životem hlavních postav. Příjemné čtení, napínavé, jednu část jsme odhadla hned, kdo je kdo a kdo udělal co, mi trvalo, závěr knihy mi vše objasnil.

Toffee
01.03.2018 4 z 5

Když v detektivce ze skříní padají kostlivci, bývá to sázka na jistotu. Tahle další část série se opět povedla, tradičně souběžně sledujesoučasnost a minulost. Líbí se mi, jak je kniha zalidněná, detektiv není solitér ve vzduchoprázdnu, ale má rodinu, příbuzné, přátele s vlastními životními peripetiemi. Prostě normální lidé, žádní supermani.

rekon
22.01.2018 5 z 5

Opět skvělá kniha, vše, co má správná detektivka mít. Těším se další setkání s Erikou a Patrikem.

Lisa123
17.10.2017 5 z 5

Opět skvělé čtení. Kniha je plná zvratů a nečekaných událostí. Nejvíce jsem byla překvapená na konci při zjištění, kdo je Hans Olavsen. Jako obvykle se mi hodně líbily části z minulosti. Čtenář se díky nim může dozvědět i něco o 2. světové válce v severních zemích. Knihu od této autorky mohu znovu jen doporučit :)

mysterygirl
25.08.2017 5 z 5

Presne to,co ma kniha mit-chvilema jsem se smala, potom jsem.byla napnuta a chvilema mi ukapla slzicka

ArwenAragorn
03.08.2017 5 z 5

Po prvních padesáti stránkách jsem chtěla knížku odložit, ale to by byla chyba! Příběh mě pak chytl a už nepustil. Bylo to napínavé čtení,které dovede Eriku až k tajemství o své matce, po dlouhá léta pečlivě ukryté. Výborná kniha a mě mrzí, že všechny od autorky mám už přečteny.