Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4 4326 878

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

Terusqa.Ali
16.05.2017 4 z 5

tvorbu této autorky bych mohla číst donekonečna, je to dobrá kniha

Ivuska.09
11.05.2017

Tak jsem také propadla. A nelituji. Taková pohádka, která není pro děti. Motiv Krásky a zvířete se mi líbil. Nechybí akce, napětí, trochu té romantiky... Jestli je druhý díl ještě lepší, tak se hned pouštím do čtení.

pink_ivy
08.05.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží mě naprosto nadchnul. Zjistila jsem, že S.J.Maas mi píše do vkusu, proto jsem se rozhodla pořídit si i její další knížní sérii, aniž bych si přečetla anotaci. Nejdřív mě trošku překvapilo, že se má jednat o retelling, ale ve výsledku to autorka dokázala přetvořit do tak skvělého nového fantasy světa, že jsem tam podobnosti s Kráskou a zvířetem viděla naprosto minimální a hlavně jsem je po chvíli úplně přestala hledat.

Velmi zajímavé postavy, skvělý svět, knížka mě totálně pohltila a já hltala jednu kapitolu za druhou. Sice mě trošku zklamal ten konec, který byl takový naprosto typický většině fantasy knížek, co jsem kdy četla, ale jinak jsem fakt nadšená. 5*

Blaufik
02.05.2017 3 z 5

Dvůr trnů a růží byl prvním setkáním s autorkou, ovšem i přes určité zklamání určitě ne posledním. Jsem totiž velice zvědavá, jakým směrem se bude ubírat další díl. Pevně doufám v to, že bude zajímavý hned od začátku, ovšem před tím, než se do něj začtu si budu muset dát oddychovou pauzu.

Více v mé recenzi v záložkách.

Maitter
02.05.2017 3 z 5

Upozornění: Tato kniha neobsahuje milostné trojúhelníky. Hurá!
Zatleskejme všichni Sarah J. Maasové, která dokázala a dokazuje, že lze napsat young adult fantasy knihu o lásce, kde se vyskytuje velmi, velmi málo nelogičností. Stejně jako ve třech dílech Skleněného trůnu, jež jsem zatím četla, postavy dávají SMYSL. Vychutnávám si to. Ostražitá vyhlížím kraviny, a ony nepřicházejí. Je to boží. Vykompenzuje to opakování některých myšlenkových pasáží a pár desítek nešťastně zkorigovaných stránek na konci knihy, které naznačují, že korektor nedostal dost času. Co se mě týče, tenhle konec knihy je bezvadný a nerada bych zjistila, že se Sarah rozhodla pokračovat ne tak kvalitně... meh, mám z Dvora trnů a růží příliš dobrý pocit, kvůli němuž váhám nad Dvorem mlhy a hněvu. Schopnost vcítění se do postavy a popisování skutečnosti z protagonistčina pohledu (viz například vnímání změny na konci), jakou Sarah Maasová oplývá, knihu vyzdvihuje vysoko nad průměr v „žánru“ YA.
P. S. Díky za Rhyse, Luciena a Nestu.
P. P. S. Je fakt, že některé rodinné patálie a vztahy ve vílí říši mě trochu mátly (jména, synové, otcové, role ve válce, he?). Čtenář jen škrtne o povrch, ale není divu – hlavní hrdinka měla jinačí starosti. Navíc, opravdu lahodně propletené úrovně vztahů jsem nalezla u Lily Black, tady je nepotřebuji.

Emartina
02.05.2017

Knížku jsem vybrala podle dvou kriterií. Je to fantasy a má tady vysoké hodnocení. Za mě velké zklamání. Nuda, ukňouraná hlavní hrdinka, co jí pořád z něčeho mrazí, hlavní hrdina stále zatíná svaly, pěsti nebo zuby, přečetla jsem půl knížky a stále se nic neděje... tak končím, ztráta času...

Ceeca
30.04.2017

přečetla jsem za dva dny, hezká fantasy, byla tam akce, romantika.... pěkné, potěšila mě kniha, už se chystám na druhý díl, snad bude taky tak dobrý

paprika75
30.04.2017 4 z 5

Nemohla jsem se ubránit srovnávání se Skleněným trůnem ... ten je pro mne víc. Tady jsem se první polovinou knihy nějak nedokázala nadchnout a začíst se ... i když to bylo celkem dobré. Od Feyrina návratu to byl už můj šálek kávy. Nabralo to spád, bylo to akčnější a vytvořily se krásně zápletky do dalších dílů. Tamlin OK, ale protože mám ráda "temnou stranu síly", tak už moc těším na Rhyse ... Tady je to pro mne za 4*

annamc
29.04.2017 5 z 5

Úžasný, dokonalý, prostě skvělý!!!!Knížka mě bavila od začátku do konce, nemohla jsem se odtrhnout:D:)A Rhys je boziiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:D:D

Mellisek
27.04.2017 5 z 5

Já tedy tento žánr - Fantasy opravdu moc nemusím když tak hororovou a i to velmi zřídka, ale tato kniha se mi velmi líbila a byla opravdu dobře napsaná. Krásně se četla, musela jsem se tedy trochu hodit do nálady abych se na to vrhla, protože záporáci pro lidstvo byli víly na, které jsem zvyklá většinou v tom pozitivním dojmu. Jejich příběh byl opravdu pěkný, trochu jsem zápasila s negativní hlavní hrdinkou a tím jak se z hlavní hrdinky zničeho nic stane super zabiják, ale opravdu se mi to líbilo, těším se na druhý díl a doufám že nebudu muset srazit hodnocení

ElenaM
18.04.2017 1 z 5

Asi tu se mnou většina nebude souhlasit, ale musím bohužel přidat negativní hodnocení. Knihu jsem nebyla schopná dočíst. Začátek příběhu mě nadchl, zajímavá zápletka jakési "Popelky", která se doma stará o obživu rodiny po ztrátě matky. Vše bylo zajímavé až do chvíle, kdy ji neznámý netvor odvedl k sobě.... Pak už to byla (alespoň pro mě) jedna velká nuda a říkala jsem, kdy se konečně něco stane. Hlavní hrdinka byla pro mě naprosto hloupá, jednoduchá a neustále paranoidní - to její neustálé "ooo, je tak smrtící, může mě kdykoli zabít" a její útěkové plány... To se nedalo! Ostatní postavy podobně ploché a nezajímavé, pořád to samé dokola. Vždy, když autorka nastínila, že se konečně něco bude dít - tak byl krátký náznak zvratu a pak zas NIC... a zas to samé dokola. Zkrátka kniha mi vůbec nesedla. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy a zřejmě jsem se nechala zlákat příliš vysokým hodnocením. Hvězdu přidávám za dvě věci - nádherná obálka a velice květnatý a bohatý jazyk, jakým je to napsáno (ostatně jinak by to asi opravdu nemělo přes 400 stran).

simi28
18.04.2017 5 z 5

Naprosto úžasné. Od této autorky jsem si úplně zamilovala Skleněný trůn, takže jsem téhle knize nemohla odolat. Hlavní hrdinka mi byla sympatická svou odvahou a obětavostí a Tamlin byl prostě tajemný krásný únosce. Občas jsem měla pocit, že se autorka nechala inspirovat i Popelkou a to kvůli Feyřině nesnesitelné rodině, která ji neměla ráda, i když pro ně každý den lovila. Její otec ji ani nebránil, když si pro ní Tamlin přišel, což mě opravdu naštvalo.
Na začátku nás autorka zavede do děje a asi po sté stránce to začíná být neskutečně napínavé. Opravdu jsem nečekala, že mě Dvůr trnů a růží takhle chytne, ale stalo se. Proto mně nezbývá nic jiného, než čekat, až se dostanu ke druhému dílu.
Opravdu doporučuji!

violet1313
17.04.2017 4 z 5

Vzhledem k tomu, že sleduji recenze a blogy čtenářů ze zahraničí, čekala jsem od této knihy hodně. Sarah J. Maasová je autorka, jejíž knihy vzbuzují veliký ohlas a já naprosto chápu proč, protože zatím jsem jich přečetla šest a ani jedna mne nezklamala.
Ačkoliv je tento díl pro většinu čtenářů jen hodně dlouhým prologem. je skvělý. Postavy jsou úžasně popsané a ich - formu, kterou většinou nevyhledávám, jsem rozhodně uvítala.
I tato kniha je zařazená do YA fantasy a tak se dá čekat, že romance bude na místě. A také byla. Rozhodně mi ale nepřišla rušivá.
Tato kniha je naprosto famózně napsaná a Maasová stvořila další úžasný svět!

bend-ik
17.04.2017 3 z 5

Nuž teda, nič moc. Alebo inak - veľmi veľa tomu chýbalo, a naopak, ešte viac (strán) bolo navyše. Úprimne, nebyť poslednej tretiny knihy, zdupem ju pod čiernu zem (takto má Maaska u mňa plusový bod za vyvolanie spomienok na Trojčarodejnícky turnaj :))

Hlavná hrdinka po americku spasí svet, a vlastne, nie jeden?! :P Ehm.. počas celej knižky som si k Feyre nevybudovala žiadny "vzťah" a trápila som sa aj s obľubou Tamlina. Autorke zazlievam, že z neho urobila víliu kópiu Edwarda, a ktorého, aj napriek moci a postaveniu, ktorými by mal oplývať, vykreslila len ako príťažlivé(?) brutálne a nadržané zviera.
Najviac ma, paradoxne, bavili vedľajšie postavy - ako Lucien, tak Rhys mali čosi vrr do seba a scény s nimi boli pre mňa rozhodne tými najzaujímavejšími a zachraňovali inak fádnu charakterovosť.

Násilie, mučenie, krvavé scény, toto beriem a vôbec mi nevadilo, kľudne viac! :) (pretože, vďaka nim sa do príbehu dostala aspoň nejaká akcia, šťava). A keď už sme pri šťave; tie mierne erotické scény boli pre fantasy trošku trápne zbytočné, najmä, keď je knižka predsalen viac prezentovaná ako YA, nie NA.

P.S: Priznávam, že moje negatívne (z)hodnotenia vychádzajú primárne zo sklamania, ktorého sa mi počas i po dočítaní dostalo (po toľkej chvále a nadšených recenziách som čakala čosi ďaleko úžasnejšie, mrazivejšie, vrstevnatejšie, domyslenejšie).
Fakt som sa nudila a nútila do ďalších a ďalších strán, o čom svedčí aj jej dvojtýždňové lúskanie - a toto sa, holt, pri dobrej knihe nestáva..
Nevzdávam to však, uvidíme, nakoľko lepšia je (vraj) dvojka :)

pichova.veru
12.04.2017 5 z 5

Za mě perfektní, kniha se krásně četla, byla napínava, ani jedna stranka mě nenachala chladnou. Ještě lepší než skleněný trůn :) Těším se na další díl :)

Kokesar13
10.04.2017

Kráska a zvíře - krutá verze slavné pohádky vás určitě nezklame! :-) Kniha se mi líbila a vřele ji doporučuji. Pokud váš zajímá můj názor na knihu, přečtěte si moji recenzi zde - http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/kraska-a-zvire-kruta-verze-slavne-pohadky-vas-urcite-nezklame-7748

Knihomolka474
27.03.2017 5 z 5

Také jsem celou sérii skleněného trůnu četla. Pak jsem uslyšela, že Dvůr trnů a růží je také dobrá knížka, tak jsem si jí přečetla. Rozhodně se nemůžu dočkat co se bude dít dál a tak netrpělivě vyčkávám na 10.4 kdy má vyjít Dvůr mlhy a hněvu

Ree
27.03.2017 4 z 5

Skleněný trůn od Sarah miluju, takže když jsem slyšela, že Dvůr je ještě lepší, věděla jsem, že ho musím mít. Naštěstí mi těsně před přečtením kamarádka radila, ať se moc netěším, protože ji to docela zklamalo.
Co se týče příběhu, je pravda, že celkově byl propracovanější a zajímavější, zamotanější. Přestože první polovina příběhu se táhla a místy jsem se nutila číst dál, ta druhá polovina mě strhla a musela jsem číst dál. Celá záležitost s kletbou, všechny ty náznaky a odpovědi, které Feyre zaslechla, než jí to na konci všechno zapadlo do sebe, i úkoly byly pěkně promyšlené.
Co knize ale strhlo hvězdičky, byly nudné postavy. Feyre, i její rodina (ačkoli Nesta se později konečně projevila), ani Tamlin na mě neudělali žádný dojem. Postavy byly mdlé a naprosto mě nezaujaly, jejich vztah se mnou naprosto nic nedělal. První polovinu knihy zachraňoval Lucien, kterého jsem si hned oblíbila, tu druhou zase Rhys, který se tam naštěstí ke konci objevoval více. Bez těch dvou bych knihu nejspíše dočetla, ale rozhodně s nechutí. Ono se nedá úplně si oblíbit postavu, které trvá neskutečně dlouho přijít na tak primitivní hádanku...
Čtyři hvězdičky si Dvůr vybojoval posledními asi sto stránkami, jinak bych zůstala na průměru, což mě u Sarah trochu mrzí. Ale na druhý díl jsem slyšela jenom chválu, tak snad budu o hodně spokojenější.

NicaCola
24.03.2017 5 z 5

Naprosto úžasné...!

TerezRa
23.03.2017

Musím se přiznat, že od této knihy jsem moc nečekala. Už jen proto, že to má být ,,krutý" příběh na motivy ,,Krásky a zvíře" , přičemž, nevím jestli jsem tak moc chladná, ale mě teda moc krutý nepřišel:D. Děj, ačkoliv byl někdy nudný a zbytečně zdlouhavý se mi líbil, avšak autorka by knihu mohla klidně odlehčit třeba jen na 300 stránek. Postavy jsem si zamilovala. Knihu hodnotím kladně, ale podle mě by mohla být ještě lepší, kdyby se autorka posnažila.