Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4 4324 878

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

Nikoll2
20.03.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih tohoto žánru, kterou jsem četla.
Děj je od začátku až do konce napínavý. Postavy jsem si oblíbila. Celá kniha se čte doslova jedním dechem. Po dočtení je nutné popadnout druhý díl a pokračovat.
Jsem ráda, že jsem do tohoto skvěle vytvořeného světa zavítala.
Doporučuji!:)

Eleanor-ka
19.03.2018 5 z 5

Nádherná kniha, s dechberoucím dějem, který ač je na motivy pohádky, je protkaný krutostí. Žádné nevinné řeči a skutky, ale opravdu drsné pasáže. Možná to bylo na můj vkus až moc zdlouhavé, ale moc hezky se mi to četlo. Nesmírně jsem si oblíbila Rhyse a jsem zvědavá na další díl! Skvělá fantasy... doporučuji i těm, kteří nepatří do cílové skupiny.

Amitiel76
19.03.2018 5 z 5

Tak tuto knížku mi přinesla dcera z knihovny.....
Když jsem si přečetla obsah, a hlavně pro jakou cílovou skupinu je kniha určená, tak jsem jen zdvořile poděkovala, a říkala si, že tohle určitě číst nebudu. Navíc fantasy!!!
Ale pak jsem ji stejně otevřela.....
A najednou jsem četla, četla, hltala stránku za stránkou, a knížku s více jak 400 stránkami přečetla za jediný den. A teď nutně potřebuji druhý díl, tak dceru poženu zpátky do knihovny :-))))
Páni! To byla romantika!!! A jestli si někdo myslí, že ženskou po čtyřicítce nemůžou ohromit pohádky o vílách a kouzelných bytostech, pak jste na omylu :-)))
Dosud jsem přečetla několik různých knížek s upíří tématikou (Stmíváním počínaje), a rozhodně mě zaujali, tak teď jsem zas pro změnu propadla vílím krasavcům a jejich kouzelnému světu. Nádherný útěk z všední reality!!!
Chci další díl !!! :-)))))

misak94
18.03.2018 5 z 5

Jedním slovem WOW :) příběh skvěle a nenuceně plynul, vše mělo spád, ve správný čas se odhalilo. Krajinu i další dvory jsem si dokázala výborně představit, což svědčí o dobrém popisu míst. Bylo krásné postupně pronikat do tajů jiného světa a jejich intrik. Absolutní spokojenost a těším se co přinesou další díly :)

pecinka21
15.03.2018 5 z 5

Velmi pěkné, knihu jsem četla na doporučení a dostala jsem se na ni až teď a je fakt dobře promyšlená, bavila mě od začátku do konce. Jen proboha proč to nemohlo zůstat u jedné knihy, no nic další rozhodně přečtu a těším se na ni...

Daysi.Dee
13.03.2018 5 z 5

Začala jsem číst hlavně proto, že se knize přisuzuje jistá podobnost do Krásky a zvířete (ten příběh zbožňuji). Začatek trnů mě teda vůbec nebavil. Nemohla jsem se začíst, ale nevzdala to a dala knize šanci. Začalo mě to bavit. Spíš jsem tomu uplně propadla. Zamilovala jsem si kouzelný svět, postavy, které se postupně v knize odhalují, zápletky a Feyre, která se celým srdcem zamiluje do Tamlina a dá mu všechno....v naivní a hladové touze. Kniha má plno zvratů, nečekaná spojenectví, události, které jsem obrečela a získala si moje srdce.

Tamten
10.03.2018 1 z 5

Dočetl jsem asi do třetiny a dál jsem nebyl schopen pokračovat. Neustále více a více vykreslovaný svět, kde se pořád na něco připravujeme, ale dohromady se tam vůbec nic neděje. Všichni se chovají naprosto nepochopitelně a jistě to nakonec bude vysvětlené, ale nějak jsem nenašel důvod na to vysvětlení čekat.

Bratranice
07.03.2018 5 z 5

Pěkný příběh ze zajímavého prostředí.

betule3
04.03.2018 5 z 5

Jedním slovem WOW. Tohle jsem fakt nečekala. Od knihy jsem měla velká očekávání, ale i přes to je překonala. Příběh je plný akce a nečekaných zvratů (mnohdy opravdu hodně nečekaných :D). Neskutečně jsem si Feyre a Tamlina zamilovala a prožívala s nimi všechny dobré i zlé momenty. Jestli bude další díl, jak říkají recenze, ještě lepší, mám se rozhodně na co těšit.

erulka
25.02.2018 5 z 5

Kniha se četla úplně sama. Přestože se v prvním díle skoro 3/4 knihy nic moc neděje. Autorka nás seznamuje s kouzelným světem víl a jejich zvyky, což mě přišlo zajímavé. Nechyběl ani silný milostný příběh. Chystám se i na další díly.

KnihoMorka
23.02.2018 5 z 5

prahnu po dalších dílech serie

terkabed
18.02.2018 5 z 5

Na tuto knížku jsem se dlouho chystala a měla jsem velká očekávání. Kráska a zvíře je moje nejoblíbenější pohádka tenhle retelling nezklamal. Kniha byla čtivá. Už se těším až se začtu do dalších dílů.

Aelka
12.02.2018 5 z 5

Autorka nezklamala, skvělá knížka!

wildXchos
10.02.2018 5 z 5

Tahle kniha mě naprosto pohltila, nemohl jsem se od příběhu odtrhnout. Hodně jsem si oblíbil Feyre a Tamlina jako hlavní postavy, ale ještě víc mě okouzlili Nesta, Lucien a Rhysand, jejich povahy na mě opravdu udělali dojem.

Babsy
07.02.2018 4 z 5

Kniha se mi četla skutečně sama! Překvapil mě soulad pohádkovosti i surovosti. Děj odsýpá a já se vůbec nenudila. Nejsem z toho úplně uhranutá, ale povíme si po víc dílech..
Takže za mě ano, nenáročné čtení. Půjdu objednat další díly a jelikož je i Skleněný trůn tak opěvovaný, házím ho taky na TBR pile.

izfnp
05.02.2018 4 z 5

Veľmi príjemná knižka, ktorá pomerne rýchlo odsýpa, a to najme vďaka sympatickej hrdinke a fajn fantasy prostrediu. Zápletka síce vznikla ako variácia na Krásku a zviera, ale črtá sa toho v knižke viac, a s týmto vedomím to extrémne baví - príbeh je tým lepší a originálnejší, čím je dlhší. Posledná štvrtina je potom mega dobrodružná a zaujímavá, avšak nepríliš naznačuje, aký skvost sa z príbehu stane v druhom diely.

Podobne ako v Maasovej druhej sérii Sklenený trón, i tu je úvod do série ladený priam neškodne v kontraste s fantasy nášupom, ktorý príde neskôr. Ako úvod je to však fajn, a i keď okrem hlavnej hrdinky nesledujeme osudy nikoho moc zaujímavého, ako ťahúnka série je Feyre postačujúca. Dvorová séria je jednoducho mix romantiky, fantasy a dobrodružstva pre nie až tak hard core fantasy fanúšikov. Maasovej narácia baví, a po už zmienenom Sklenenom tróne, ktorý som si treťou časťou absolútne zamilovala, sa i toto zdá byť ranou do čierneho (to najlepšie však príde v druhom diele :))

KaileyBlot
03.02.2018 3 z 5

Hned první co bych vyzdvihla je že je kniha psána ich formou oproti skleněnému trůnu mi to vyhovovalo víc. Ale co se děje týče nebylo to tak šíleně čtivé a nemělo to dlouhou dobu spád, jak tomu tak je právě u skleněného trůnu. Opravdu mě to chytlo někdy kolem strany 300. A asi nejvíc jsem si oblíbila Rhysanda. Nebyla to špatná knížka, ale až zas tak mě neoslovila.

Galánečka
28.01.2018 5 z 5

Nemám co vytknout. Postavy jsou natolik dokonalé, že nevím, kterou mám vlastně nejraději a o samotném příběhu ani nemluvím. Geniálně promyšlené - ani chvíli jsem se nenudila.

Piper222
23.01.2018 3 z 5

Ze začátku byla knížka nudná a nezajímavá a do čtení jsem se musela nutit. Pak se začalo něco dít a bylo to lepší. Konec jsem opravdu nečekala ale přesto jsem knížku ohodnotila průměrně, protože mi spousta postav byla nesympatická a bylo tam spoustu nevysvětlených věcí ohledně Amaranthy. Druhý díl je v porovnání s prvním stotisíc krát lepší. Rozhodně to není žádný zázrak ale propadák taky ne.

kristynkal
23.01.2018 4 z 5

Na knihu jsem se hodě těšila, protože jsem četla pozitivní recenze. Začátek mě nějak pořád nebral, ale cca od 100 stran to bylo super. Kniha nepatří do mého TOP výběru a asi ani neplánuju ji někdy v brzké době číst znova, ale i tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Četla se dobře, děj utíkal tak akorát a konec byl takový pro mě všelijaký. Kdybych měla doporučit, tak doporučím. Rozhodně to nebyl propadák :)