Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4 4326 878

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

Bekerče
11.12.2017 4 z 5

Když jsem knihu dočetla, byla jsem z ní nadšená. Ale oproti tomu druhému dílu je tento díl nudaa... proto jsme nucena dát 4*, když druhému jsem dala 5* :) Hodně lidí psalo, že je jednička moc nebavila - ale nevdávejte to! Stojí to opravdu za to! Dvojka je naprosto strhující! :)

nikiem
11.12.2017 5 z 5

Velmi zajímavá knížka, taková až trochu temná pohádka. Docela ráda bych to viděla zfilmované.

sd1992
07.12.2017 5 z 5

Nemá cenu psát, že je to skvělá kniha. Sarah Janet Maas ani jinak psát neumí... Všechny její knížky jsou naprostá bomba, tak jsem teď zvědavá na druhý díl... :-) Ale prozatím jsem stále větší fanoušek Skleněného trůnu, než Dvora trnů a růží... Ale zatím je to zřejmě nesmyslné srovnávat, když z Trůnu jsem četla 6 knih a ze Dvora pouze jednu... :-D Ale už teď můžu s klidem doporučit série obě!!! :-)

warca
05.12.2017 5 z 5

Tohle je nepřekonatelné dílo!
Dobře, neberte mě vážně, protože teď trochu přeháním.
Kniha se mi líbila, jen začátek běžel trochu pomaleji.
Ale ten konec! ♡

Tenebien
05.12.2017 3 z 5

3,5 hvězdičky
Ze začátku trošku pomalejší, ale i tak jsem si to užívala. Jen mě teda trošku naštvala závěrečná část knihy a to, co autorka udělala s postavami.
Mohla bych, prosím, dostat knížku BEZ milostného trojúhelníku?
A ráda bych poznamenala, že nejdřív jsem si zamilovala Tamlina, ale ke konci knížky jsem ho začala mít nerada. A ten druhej chlap? To jako vážně?!
Team Feyre. (čteno v originále)

*Pájuše*
01.12.2017 3 z 5

Božínku, nevím, jestli se mám smát nebo brečet. Feyre byla oproti Celaeně stokrát lepší, co se chování týče. Nadruhou stranu taky stokrát k uzoufání hloupější! :D Všechno má prakticky pod nosem, ale je tak natvrdlá, že na to přichází až na konci knihy. Nevím, jestli to tak mám jen já, ale hlavní hrdinky S. J. Mass mají tendenci ve mě vzbuzovat neskutečně ironické myšlenky a pocity. Jediné postavy, které pro mě byly opravdu zdařilé, byl Tamlin a Rhys. Tyto postavy jsou z celé knihy to nejlepší, co si z ní odnesu. Když jsem ale četla o životě víl, v duchu jsem se ptala - to mají být ty tajemné bytosti?? Co je na nich tak tajemného? Všechno, co se v knize děje je strašně nahodilé, nemá to žádný řád a přijde mi to jako vata, která se však dobře čte. Jen se v ní člověk trochu ztrácel. Celkově mám z knihy smíšené pocity. I tak se pustím do druhého dílu, jen proto, abych se znovu setkala s Rhysem. Toho týpka fakt žeru! :D

zuzlina
28.11.2017 4 z 5

Bála jsem se ji číst. po skleněném trůnu jsem se bála srovnívání...bála jsem se že mi něco změní pohled protože C/A ve skleněném trůnu je moje top postava ever! ale maas je úžasná a stvořila skvělý příběh a hlavně originální, neopakuje veci z Skleněnho trůnu a vývoj postav je skvělý. na začátku sem nemohla začíst, ale pak to vzalo za své a konec měl pořádné koule. čtu dvojku. a chválím. Maas je jednoznačne nej spisovatelka, kterou jsem zatím četla! :-)

Minde123
26.11.2017 3 z 5

Posledních cca 150 - 200 stran bylo alespoň celkem zábavných... Ale stejně, hlavní hrdinku jsem si opravdu neoblíbila. Příběh byl taková klasika (nic úplně nového) od Sarah J. Maas, která se navíc ještě rozjela ještě později než je pro ni typické. Nevím no, Skleněný trůn se mi líbil víc jak příběhem tak postavami (i když tam jsou samozřejmě i takové, které nemůžu vystát, ale celkově mi ta série - nebo i jen její první díl - připadá lépe zvládnutá.) Jsem ráda, že se objevilo alespoň pár postav kvůli, kterým mě zajímalo, co se bude dít dál. (Rhysand, Lucien, Nesta a Elain)
Do dalších dílu se asi nebudu pouštět. Mám už rozečtený Skleněný trůn a vzhledem k tomu, že autorka se hodně opakuje (jak jsem si sama všimla, ale i jak jsem jsem slyšela), nemá asi cenu číst vše v podstatě 2x. Dvůr trnů a růží jsem si chtěla přečíst hlavně jako samostatný retelling na Krásku a zvíře, protože jsem slyšela, že by se dal považovat za samostatnou knihu. A v tomto mě asi zklamal nejvíc. :( Mám ráda přepracovávání Krásky a zvířete, ale nevím zda-li to bylo kvůli Tamlinovi a Feyre, kteří si mě úplně nezískali. Nebo kvůli tomu, jak hodně to bylo pozměněné. Nebo kvůli několika kýčovitým scénám, kdy jsem si říkala - Jako vážně? Zkrátka mě to v tomto ohledu vůbec nenadchlo...

křeček27
25.11.2017 5 z 5

Když jsem knihu kupovala, tak jsem ani nevěděla o co jde, ale po začtení jsem se nemohla odtrhnout. Autorka píše absolutně dokonale a vždy se vytasí s překvapivou návazností. Určitě knihu doporučuji všem, kdo mají rádi fantasy.

Viviana-Mori
22.11.2017 5 z 5

Na knihu jsem se těšila hrozně dlouho. A vůbec mě nezklamala, je to krásný, barevný, napínavý a romantický příběh, že je to na motivy krásky a zvířete mi vůbec nevadí, naopak, mám ráda tyto inspirace mými oblíbenými pohádkami. Tamlina jsem si oblíbila, dokud na scénu nepřišel Rhysand, ten ho všemi směry převálcoval. A je jasné, že aby to bylo napínavé, tak Feyre nedokázala uhodnout hádanku Amaranthy, ačkoliv já znala odpověď hned, protože to bylo okaté a jednoduché a vzhledem k příběhu i úplně jasné. Těším se na druhý díl, už mi tu leží na stole a jímá mě děs a hrůza při myšlence, že na ten třetí budu muset pak hrozně dlouho čekat. Je fajn se zase pro něco tolik nadchnout, tato kniha mi to umožnila a proto plný počet.

Evule114
16.11.2017 5 z 5

Byla jsem blbá, když jsem odkládala přečtení. Moc se mi do toho nechtělo. Musím ale říci, že mě Feyre bavila víc, než skleněný trůn a to je co říct. Prostě Sarah umí psát. Jen tak dál. Tamlina jsem si opravdu v prvním díle oblíbila i Luciena, škoda, jak pak zklame...

Katnissia
07.11.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, dokonce předčila mé očekávání. Četla se mi dobře a děj mě zaujal. Dávám 5 hvězdiček a rozhodně si koupím a přečtu další díl.

lucie7823
06.11.2017 5 z 5

Naprostá pecka. Sice mě zpočátku celkem otravovala hlavní hrdinka svým strachem a nenávistá, ale z větší perspektivy to chápu a poté jsme si jí zamilovala. Je vidět, že kniha je již zaměření pro starší - díky většímu popisu sexu. Okamžitě jsem přešla na druhý díl.

OxxyOyxxO
04.11.2017 3 z 5

No... Nic moc. První polovina se hrozně vlekla a druhá byla zase tak akční, až byla nudná. Se žádnou z postav jsem se nějak nedokázala stotožnit. A co se týče hlavní hrdinky... Feyere mi občas přišla jako naivní holka z hororu, občas jako blbka co si snaží hrát si na hrdinu a občas jako trapná parodie na Aelin, z ToG. Se Skleňeným trůnem se to nedá vůbec srovnávat, tam jsem si zamilovala všechny postavy, kvůli hlavní jedince jsem brečela a přemýšlela jsem o něm ještě týdny po dočtení. Ale tohle? Posledních asi sto stránek byl mix asi deseti klišé pozbíraných z disneyovek a YA knih. Ale abych nebyla jenom negativní, měli to to osobité kouzlo, kvůli kterému jsem si zamilovala i ToG. Tahle autorka by i z toho největšího braku udělala alespoň průměrné dílko. A nějaké shrnutí? Nebylo to nic moc, ale doufám, že se to spraví v dalšího dílech.

185Sera
01.11.2017 5 z 5

Super kniha,
moc doporučuji.

KájaKoxík
31.10.2017 2 z 5

Až příliš mi vadí kopírování Krásky a zvířete a ke konci knihy Hunger Games. Přesto se jedná o nový fantasy svět, do kterého je třeba čtenáře nějak uvés. Ač je to za mne trochu nešťasnou frmou, vyplatí se vytrvat a pustit se do dalšího dílu.

RonjaRHermans
30.10.2017 5 z 5

Skvělé, musím sice na rovinu říci, že Tamlin mě nijak neoslovil (proto je druhý díl podle mého nazoru o sto procent lepší) ale kniha mě bavila, nejvíc samozřejmě od té doby, kdy na scénu nakráčel Rhys.

šneki
28.10.2017 4 z 5

Kdyby byla celá knížka tak nabitá akcí jako poslední třetina, tak má jasných 5*... Snad mě více uspokojí druhý díl.

wiolca
27.10.2017 3 z 5

Příběh mladé dívky, která se rozhodla zachránit díky svojí lásce celý svět. Nemohla jsem se dlouho zacist, knížku jsem vždycky po pár stránkách odkladala. Zacetla jsem se až ve chvíli, kdy Feyer musela opustit dvůr,kdy se mi knížka konečně začala líbit. Ale popravdě nevím. Asi jsem čekala víc. Nejsem si jistá, jestli chci cist druhy dil.

ifulda
26.10.2017 4 z 5

První díl je krásným pohádkovým úvodem celé série. I když celá tato pohádka trvá 2/3 knihy, kdy se pak děj zaplete do nových uzlů a smyček, které se ne všechny na konci příběhu rozuzlí a nám tak nezbývá nic jiného, než se zatajeným dechem sáhnout po dalším pokračování.