Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4 4326 878

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

phedr
01.11.2018 5 z 5

Zpětně musím hodnotit, že tenhle díl mi z celé série přijde nejslabší, ale jelikož jsem ho poprvé četla jedním dechem, tak dávám plný počet hvězd

AniDi
28.10.2018 5 z 5

Poprvé jsem četla knihu tohoto žánru a jsem nadšená. Bylo to opravdu dobrodružství. Četla se tak dobře. Naprosto souhlasím s hodnocením. Určitě se k ní ještě někdy vrátím. Doporučuji.

Lucuschka
26.10.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem měla v knihovničce a chystala se k přečtení pěkně dlouho, ale prostě mi nevycházel čas nebo jsem neměla náladu. Když jsem se ovšem do ní pustila, nemohla jsem přestat čít a spát chodila velice pozdě, protože jsem chtěla dočíst kapitolu a další a další, aby mi nic neuniklo... Skvělý příběh a úžasný styl psaní. Těším se na další díl...

AjkaHynkova
15.10.2018 5 z 5

Ač již cca 20 let nemám na young adult nárok, tuto knihu jsem přečetla jedním dechem a musela si hned dojít koupí druhý díl. Úžasné.

ketvin
13.10.2018 5 z 5

Při čtení prvního dílu jsem pořád nevěděla, jestli to Skleněný trůn překoná, nebo ne... Vztah mezi hrdiny byl chvílemi "divný", ale ten příběh byl ... dokonalý, napínavý, skvělý, nečekaný... A ta divnost mezi Tamlinem a Feyre? Tu jsem pochopila ke konci knihy a tak hrozně jsem se těšila, až se to v dalších dílech rozlouskne... Tohle prostě autorka umí, jak ukázala už v Trůnu.... Perfektní série od perfektní autorky. Bez chyby. A tedy i podle hodnocení, první díl je nejslabší, ale i tak většinu podobných knih překoná.... ❤

kikibo
13.10.2018 5 z 5

Nemám slov , můj žebříček nejoblíbenějších knih se právě rozrostl a hurá na druhý díl.

Emičkazknihy
10.10.2018 4 z 5

Knihu hodnotím až po dočtení celé série, proto budu mít možná trošku zkreslený názor. Ale nemohu si pomoct a recenzi na tuto knihu napsat, jelikož se dostala, mezi mé nejoblíbenější knihy. Kniha mě zaujala, kvůli obsahu. Vím že přepsat Krásku a zvíře, je docela častý nápad. Ovšem říkala jsem si že by se mohlo jednat o něco nového. Tak jsem se do knihy pustila. Ze začátku jsem měla problém knize porozumět a pochopit tamní svět a jejich tajemství. Když jsem se do čtení ponořila, myslela jsem si že postupně všechny tajemství odhaluji. Po konci knihy jsem si říkala že mě už nic nemůže překvapit, jelikož drama, láska a nebezpečí se ve knize objevovali, jako kdyby to byla samozřejmost. Nebylo to však tak že jsem si říkala, jejda zase je v nebezpečí a zase a zase. Kniha každé nebezpečí odhalila předem a potom se v něm hlavní hrdinka oběvila, nebylo to tak že by někde byli nebezpečí zbytečné. Když jsem četla, vesměs se ve mě střídali pocity: hrůza, strach, smích, porozumění, nechápavost a dalších milión pocitů, o kterých jsem ani nevěděla že existují.

Magdyla.8
08.10.2018 4 z 5

Líbilo se mi jiné zpracování knihy na motivy Krásky a zvířete. Nechybělo tomu vůbec nic. Akce, spád, láska, nenávist, boj a strach na každém kroku. Klidně by to tímhle dílem mohlo skončit, ale nemůžu se dočkat ostatních dílů .. takže se vrhám na dvojku!

Эva
05.10.2018 2 z 5

Přiznám se, že vůbec nechápu tak vysoké hodnocení této knihy. Celý příběh mi přišel úplně hloupý a předvídatelný až hrůza. Chvílemi jsem si říkala, jestli to autorka vůbec může myslet vážně... Například ta hádanka... Odpověď snad musela dojít úplně každému kromě hlavní hrdinky. No, dobře, do dalšího dílu se nedám, už teď mám pocit, že mi kleslo IQ o 10 bodů.

miska331
02.10.2018 3 z 5

To bylo tak pomalý a zdlouhavý, že jsem v posteli u toho hned usnula. Lepší než kinedryl. Dvojka prý je lepší, ale nevím, jestli na ni dojde.

Terry11
30.09.2018 3 z 5

... A tolik jsem se na ni tešila!
Nu, asi už jsem velká holka, protože toho prostě pro mne bylo málo . Málo dynamiky, málo dramaticnosti, hlavni postava málo sympaticka a hrdina málo hrdinný. Autorka málo originalni jak v tématu, tak ve stylistice. Čeho bylo přehršel, to byla rozvláčnost, naprosto nudné a ničim zajímavé pasáže, určitá nelogičnost charakterů.

Elern
27.09.2018 2 z 5

Nechci knihu "Dvůr trnů a růži" zkritizovat. Mým cílem je napsat objektivní komentář. Zkusím vzít v potaz i to, že nejsem teenager, ale ani ostřílený dospělák.

Za prvé, knihu jsem nedočetla. Odložila jsem ji někde v polovině a po dvou měsících si přiznala, že tohle není můj šálek kávy. Začátek byl docela nadějný, dost podobný začátku v Eragonovi, ale nemohla jsem si prostě pomoct. Čím déle jsem ji četla, tím méně mě bavila.

Za druhé, Skleněný trůn od této autorky mě připadal lepší. Svižněji se četl, hlavní hrdinka byla drsnější než Feyre a zápletka mě bavila daleko více. Přesto mě ani Skleněný trůn nedokopal k tomu, abych si přečetla další díl.

Za třetí, svět za zdí vypadal vážně zajímavě, ale místo nějakých propracovaných detailů jsem dostala nápor pubertálního románku a nesmyslných pasáží z prostor zámku. Nebyl důvod proč číst dále, když se tam prakticky nic zajímavého pro mě nedělo.

Nedokázala jsem pochopit v čem je dvůr tak unikátní. Tento žánr je u mě pase. Vyrostla jsem. Můj čas je dost drahý na to, abych se věnovala těmto knihám. Věřím, že pro pár let mladší generaci je dvůr asi bomba ... pro mě už ne. Proto dávám nakonec dvě hvězdičky, protože jako Young adult je to obstojné.

Kingomolka
23.09.2018 5 z 5

Wow ! Paráda :) tak toto mně překvapilo... super čtení. Nemohla jsem přestat. !

hledaseniki
19.09.2018 4 z 5

Young adult žánr se mě už dávno netýká, přesto se tomuto žánru absolutně nebráním, ba naopak si ráda přečtu něco docela jiného. Dvůr trnů a růží mám na svém seznamu už od jeho vydání a kamarádka do mě tak dlouho šila, až jsem to konečně přečetla.
Dvůr trnů a růží se dost podobá disneyovce Kráska a Zvíře, nicméně Sarah J. Mass se rozhodla jít svou vlastní cestou a vložila do příběhu své nápady a to je jedině dobře. Musím říct, že Kráska a Zvíře je jedna z mých nejoblíbenějších pohádek vůbec, pochopitelně mám na mysli zrovna tu animovanou od Disneyho!!! A kniha, která má okolo 440 stánek, se mi dostala pod kůži ostatně jako samotné postavy.
Feyre jsem měla občas chuť nakopnout, ale řekla bych, že to bylo úmyslné, protože přece jen jde o knižní sérii a autorka chtěla její postavu rozvíjet a to se povedlo, takže v průběhu příběhu se čtenářům vztah k hlavní hrdince změní, alespoň já jsem to tak měla. Sarah J. Mass nám ukazuje nový svět plný víl a musím přiznat, že mě to vážně dostalo. Kdo by nezbožňoval kousavého Rhysanda (ano, přiznávám bez okolků, chtěla bych si ho vzít). Zhltla jsem to raz dva, jen mě zatraceně mrzelo, že tam Rhysand nebyl daleko víc. Zamilovávat do postav se mi stává hodně málo a v teen příbězích už vůbec ne, tady se to vážně povedlo a při čtení některých pasáží jsem si myslela, že jsou snad v příběhu stránky z 50 odstínů…

Petra38
18.09.2018 5 z 5

hodnotim zpetne, serii už mám davno precetenou takzemuzu rict ze je to v poradi druhy nejsilnejsi dil serie..

HNEDOOCKA
14.09.2018 5 z 5

Krásná série, těším se na další díl :)

Gedzita
05.09.2018 2 z 5

Po Trůnu, ze kterého jsem moc nadšená nebyla, jsem se zase nechala do něčeho ukecat. Že je to lepší a úžasný a nejvíc... No, za mě není. Na knížce mi totiž vadila zásadní věc - je to jak přes kopírák předělaná jednička Skleněného trůnu. Hlavní náctiletá hrdinka, drsňačka s pohnutým osudem (co se chová jak totální slepice), je nucena pobývat v honosném sídle, kde se koupe, chodí po zahradě, odhaluje světoborná tajemství, občas se jí do cesty postaví nějaká úděsná příšera a hlavně, má dva spolubydlící, kámoše a Toho Pravého. A nakonec to po nějakém tom sexu, vraždění a spasitelství vypadá, že Ten Pravý asi vůbec nebude Ten Pravý, páč o čem by byly další díly...
Literárně je to dost špatný. Absence logiky, vykrádačka všeho možného, bože, ty dialogy!!! Kdybych patřila do náctileté cílovky, byla bych asi nadšená, ale až moc mi vadilo, že se autorka nenamáhala začátek postavit jinak, jen změnila kulisy a navíc neumí moc psát Ale dobře, bylo by z toho skvělý anime :D
Ale jdu číst dvojku, neumím prostě nechávat série rozečtené. Doufám, že se alespoň děj konečně pořádně rozjede.

Míša06
03.09.2018 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá a byla velmi hezky napsána. Nemůžu vytknout nic zásadního. Líbilo se mi to rozuzlení a odhalení kletby. A jak Feyre bojovala. Knihou jsem prolítla za pár dní, opravdu se čte velmi snadno. Kniha se mi líbila a rozhodně si přečtu pokračování.

Makaja
03.09.2018 4 z 5

Lepší než skleněný trůn, ale svoje mouchy to má. A nelogičnosti. Feyre je mi nesympatická (což se nezmění až do konce série) a to se pak nečte úplně lehce. Proto ta hvězda dolů. A mmch na hádanku jsem odpověděla hned po jejím přečtení - myslím, že nebyla až tak těžká pro tak důvtipnou dívku, jakou Feyre měla být.

BarbRyc
30.08.2018 5 z 5

Už dlouho jsem se do žádného příběhu tak nezamilovala, žádnou knihu nepřečetla jedním dechem a už dlouho mě žádná nerozbrečela, jako tomu bylo v případě Dvoru... I když jsme právě nečetla, přemýšlela jsem nad postavami, nad tím, jak to asi bude pokračovat. Pět hvězdiček mi zde nestačí!