Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 5 3614 3614

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

TerkaV624
05.01.2021 5 z 5

Už po přečtení prvního dílu mi bylo jasné, že druhý díl bude ještě lepší než předchozí. Nemýlila jsem se. Sarah J. Maas nezklamala. Kniha jsem si užívala, byla plná nečekaných zvratů, dobrodružství a odvahy. A samozřejmě nesmím zapomenout na Rhysanda, bez kterého by Dvůr mlhy a hněvu nebyl zdaleka tak poutavý. Co více dodat? Rhysand to prostě zachránil.

Wisha
05.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Je nutné říkat něco jiného, než prostě jen Rhysand? Rhys, Rhys, Rhys. Ten celou knížku táhl na svých křídlech vzhůru, ačkoli mu to Feyřino chování i různé nástrahy dost ztěžovaly. Za pár dní je mi třicet, jsem vdaná a mám děti, a přesto mám chuť se do té knížky vrátit, kopnout Feyre do zadku a nechat si ho pro sebe. A Cassiena a Azriela spolu s ním.
Ale abych jen neopěvovala Rhyse, tak trochu zhodnotím i celý děj. Všichni říkají i píšou, že druhý díl je lepší než první, ale nějak to nedokážu říct také. První díl byl úžasný v tom, že se člověk do toho světa dostával. Líbilo se mi, jak se Feyřina nenávist k vílám mění v lásku, a milovala jsem tu část, kde ji Amarantha věznila a musela plnit ty úkoly. Druhý díl byl víceméně jen čekání na to, až se KONEČNĚ dá dohromady s Rhysem, a člověk u toho musel se zatnutými zuby snášet její chování. Rhyse mi bylo spoustukrát tak líto, že jsem nechápala, jak ji může vůbec ještě chtít. Ale tak holt jsou osudovými partnery, druhy, tak nemá na výběr. Jsem zvědavá na třetí díl.

Lucynell
03.01.2021 5 z 5

Tato kniha se mi líbila více než ta první, nejvíc mě chytla od části, kdy se zde objevil Rhysand, kterého zkrátka zbožňuji již od začátku.

Larinka142
28.12.2020 5 z 5

Bylo to úchvatné, bylo to zrdcující. Bylo to prostě boží. Za mě lepší než první díl, protože zbožňuju Rhysanda.♥️

Nikidree
26.12.2020 5 z 5

Velmi se mi zamlouvá, jak příběh pokračuje a k jakým změnám došlo. Ovšem nemohu se zbavit dojmu, že mi tam "něco" nesedí. Myslím, že to je hlavně Tamlin a jeho chování. Přijde mi, že vůbec nemyslí a chová se jako bezduchý blázen. Ovšem díky tomu jsem si mnohem víc užívala děj s Rhysem.
Feyre mě na začátku trošku štvala, ačkoliv jsem se snažila pochopit její jednání. Potom se ale zlepšila a to její popichování s Rhysem bylo k nakousnutí. Zbožňuji jeho povahu.
Autorku již znám ze Skleněného trůnu a tak tuším, co od ní čekat. Ostatně konec v prvním díle i v tomto druhém, je toho důkazem. Celkově její (ne)čekané zvraty v ději mi mnohdy přivozují infarkt. A to i když je už čekám.
Ovšem tentokrát jsem měla problém s posledními cca 30-40 stránkami. Tušila jsem, jak to dopadne a nechtěla to. Ovšem překonala jsem se a už se vrhám na další díl.

Sariega
17.12.2020 3 z 5

Je to asi nejlepší kniha z dvorů.

houdkic
17.12.2020 5 z 5

Nejlepší díl z celé série.

Lucijáš276
14.12.2020 5 z 5

Tento díl mi připadal o dost hezčí a lepší jak první díl - prostě RHYSAND!!!!
Víc k tomu asi ani napsat nemusím, protože to mluví za vše! :)

Zumaan
12.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Úžasné, úžasné, úžasné dílo.
Skvěle se to četlo a celý tento díl byl o 89% lepší než první.
Jediné co bych upravila: tak to, že bych někam doprostřed dala kapitolu s Tamlinem, jak začíná snovat plán, aby dostal F. zpět.

Už se těším na 3. díl

Doporučuji

Arsi007
25.11.2020 5 z 5

Rhysand.. víc netřeba dodávat :D

Terry11
14.11.2020 2 z 5

Pane jo, to jsem jediná, která těch 27 % četla 14 dní? Zdlouhavé, vleklé, nudné, pořád popisy jejích stavů, všechno třikrát vysvětlené, abych určitě rozuměla, co chtěla autorka říct. Fakt jsem se snažila, kamarádka slibovala, že se to rozjede, jenže já už mám zkušenost s prvním dílem, takže to vzdávám.

zamilov.do.knih
11.11.2020 5 z 5

První díl téhle série byl skvělý. Ale druhý díl byl úžasný! Styl psaní autorky byl stejně jako v prvním díle boží, prostředí a fantasy prvky se taky povedly a postavy byly fantastický. Rhysand = dokonalý manžel (vtipný, milý, starostlivý, krásný, prostě perfektní), Feyre = odvážná holka, která se sebou nenechá zametat a je mi neskutečně sympatická, Mor = super ženská, Amren = měla svou osobnost, což se mi moc líbilo, Cassian a Azriel = skvělí chlapi, Tamlin = týpek, kterýho jsem měla ráda v jedničce a teď je z něj zamilovaný šílenec a už ho ráda nemám, Lucien = nic moc. V tomto díle se méně soustředíme na fantasy svět a spíše se věnujeme romantické lince. A nejen Feyre se zamiluje do Rhyse, ale spolu s ní i všechny čtenářky téhle série. A tedy ona romantická linka byla skvělá, jen mi docela vadily ty sexuální scény. Nebylo mi úplně příjemné je číst. Také musím zmínit začátek, na kterém se mi líbilo, jak byly popsané stavy úzkosti Feyre. Byly uvěřitelné a s Feyre jsem soucítila. Já vlastně ani nemám moc co téhle knize vytknout. Až na ty sexuální scény se mi to moc líbilo. Takže za mě je tahle kniha bombastická, jen bych ocenila méně sexu a více napětí a fantasy prvků.
~
10*/10*

Alnima
06.11.2020 4 z 5

Pěkné pokračování, ale nehltám to tak, jako sérii Skleněný trůn.

Áža707
04.11.2020 5 z 5

Druhá část Dvorů mě bavila snad ještě více než první díl. Čtivost samozřejmě nechyběla a chytlo mě to opět od prvních stránek až do konce. Příběh se četl sám a skvěle gradoval. Rozhodně se u knihy nebudete nudit.

Překvapilo mě, jak se vše otočilo o 180° a ano všichni měli pravdu. Tamlin mě začal štvát a na konci knihy bych ho nejraději hodila z 5. patra a pak pro jistotu ještě jednou. Rhysand si pomalu získával me srdce a zápletka s ním byla ještě lepší.

Feyre mě zklamala, že nechala sebou zametat a neuvědomovala si svou vlastní hodnotu. Nechápu, jak Lucien mohl nechat ji dojit do stavu ve kterém byla a nepostavil se za ní. Vypadá to, že na konci konečně pochopil a bude to ještě zajímavé a velmi se těším na další díl.

⭐ 4,3/5

Arlienen
04.11.2020 5 z 5

Tato kniha byla o poznání lepší než ta první. Četlo se to samo. Kniha se mi zdála pěkně tlustá, ale na konci mi přišlo, že to bylo zbytečně krátké :-D
Byl tu převrat postav. Tamlin byl v jedničce ten hodný a ve druhém díle se z něj stal padouch. Mé sympatie tudíž zůstaly na bodu mrazu. To Rhyse jsem si zamilovala ještě víc. Ve druhém díle řekl svůj příběh a já musela zatlačit slzičky.
Rhysův nejužší kruh je naprosto fantasticky vymyšlený. Ty postavy jsou tajemné a zajistí si zájem čtenáře.

Aneisreading
03.11.2020 5 z 5

S.J.Maas je paní spisovatelka s velkým S. Kniha mě strhla hned na začátku, kdy jsem si zamilovala Rhysanda a všechny členy jeho dvora včetně atmosféry a dynamiky, kterou mezi sebou měli. Musím říct, že Rhysovi a Feyre fandím o něco víc než hl. Dvojici ve Skleněném trůnu. U knihy jsem plakala, smála se a zanechala ve mě zkrátka všechny pocity světa.

LunaKiss
31.10.2020 5 z 5

Myslím že druhý díl je o hodně lepší než první. Rhys a jeho dvůr (rodina) jsou úžasný. Feyre s někdy zachová strašně, ale jako hlavní hrdinku jsem si ji strašně oblíbila. Příběh vás hned pohltí a už vás nepustí. A Velaris? Úžasné místo ???? za mě hodně velké doporučení 5/5 ????

anavi2009
30.10.2020 5 z 5

Tak to už bylo jiné počteníčko než první díl.
*** BACHA, ASI BUDE SPOILER***
Trochu mi to místy teda připomínalo Stmívání, které moc nemusím, všechny ty přeměny, druhové a družky.. No.. Dejme tomu. Nemusím ani ženské postavy, které si neustále zatínají nehty do dlaní, zatínají ruce v pěst, tváří se se naštvaně a všichni je milují. Proč jako..? Tak jsem byla ráda, když se Feyre konečně probrala. A Tamlin..? Boží postava. Miluju ho. Z chudáka Tamlina teda udělali trochu idiota, ten už se z toho asi nevyhrabe a předpokládám, že v dalším díle ho čeká smrt. Tak uvidíme :)
******KONEC SPOILERU****

Těším se na další díl, ještě že ho mám doma :) No pokud bude stejně dobrý, jako tento, tak se můžu těšit na několik pročtených nocí :)

0819
29.10.2020 4 z 5

O ???? procent lepší než 1. Mám moc ráda většinu Rhysandových přátel a samozřejmě i jeho????. Jediné co mi přišlo divné bylo chování Tamlina. Z dobráka se z něj stal blbec během pár stránek.

Sariega
28.10.2020 3 z 5

Každý díl lepší než předchozí musím tomu vytknout jen to že vše je předvídatelné. Také mi bylo z části líto Tamlina, sice bylo jasné že si to udělal sám ale tolik bych ho neodsuzovala.

láska magie erotika víly, rusalky fantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986