Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 5 3566 737

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

RosaLucis
06.01.2018 5 z 5

Nevím co říct. Tahle kniha mi toho dala tolik... Nedokážu si představit jak přežiju to čekání na další díl. Každou vteřinu, jsem prožívala to co Feyre. Hrozně si jí vážím, neboť u young adult knih mám často chuť hlavní hrdinku uškrtit, ale Feyre mi naprosto přirostla k srdci. Je mi obrovskou inspirací k mé vlastní výtvarné tvorbě. Několikrát jsem se musela v průběhu knihy přemáhat abych ji na chvíli nezavřela a nepokusila se namalovat to, co jsem ve své mysli viděla. Mám dojem jako kdyby ta kniha byla napsána přímo pro mě, tak perfektně jsme si sedly. Musím se přiznat že po dočtení jsem chvíli jen seděla a tupě zírala do zdi...

sd1992
05.01.2018 5 z 5

Nechtěla jsem se opakovat, a neustále tuto autorku chválit... Ale to prostě nejde! Prostě tohle je další naprostá pecka, tak jak to umí jenom Sarah Janet Maas!!! Celá kniha byla naprosto fantastická... Ale ten KONEC?! Ty vole, to byla jízda, z které jsem nebyla schopná se odtrhnout ani kdyby kolem mě padaly hov*a s háčkama (pardon) :D :D Nejlepší autorka, ever! Amen!!!

zuzlina
03.01.2018 5 z 5

Spoiler

Tahle kniha mě přinutila přečíst si po jejím dotčeni vše s rysem a boj s tou devkou amarantou znovu v prvním dílu a znovu celý druhý díl. A i když jsem ho teď dočetla znovu. Mám pocit, že to chci číst znovu a znovu a znovu. Není nad silné knižní kocoviny.. A Maas je umí vyvolat jak u skleněného trůnu tak u dvoru.

zuzlina
03.01.2018 5 z 5

Tahle knížka je top. Musím říct že úplně zdevastovala můj život. Ale je to to něj co jsem kdy četla. A jediné slovo je rhysand

Dadula118
02.01.2018 5 z 5

CHci třetí díl............ úplně parádní knížka,přečteno jedním dechem ,nemohla jsem se urvat.Druhý díl je určitě lepší jak první,jsem opravdu zvědavá na třetí....

elbe10
02.01.2018 5 z 5

Jedním slovem naprostá dokonalost,knihu jsem přečetla za chvilku .Po dlouhé době se mi stalo, že jsem si po dočtení knihy řekla,že mě mrzí, že jsem knihu už dočetla a nyní dlouhé čekání na třetí díl...................

PavlínaAlžběta
27.12.2017 5 z 5

Další kniha z žánru fantasy pro young adult čtenáře, která mě zaujala již prvním dílem Dvůr trnů a růží. Ještě o něco silnější kniha než díl první skrývá jistě nejen pro mě mnohem lepší počtení než bylo v díle prvním. Mladá autorka si získá čtenáře nejen stylem psaním, ale hlavně poutavým příběhem, od kterého se těžce hnout. Pokračování plné zvratů, kdy se mě i hrdinka líbila více než v předchozím díle a co se týče hrdinů a milostného trojúhelníku je v příběhu jasno. Rozhodně záživnější počtení, děj plný zápletek, zvratů, citů. Váhám nad třetím díle v anglickém jazyce nebo čekat.

jitka3235
27.12.2017 5 z 5

Úžasné pokračování, nemůžu se dočkat pokračování... Přečetla jsem jedním dechem a i spánek mi připadal zbytečný, jen abych mohla číst :D

ame
27.12.2017 5 z 5

velice elegantně vypracovala úžasný příběh plný dramatu a nečekaných a dramatických zvratů, už se moc těším na poslední díl

petra3715
18.12.2017 5 z 5

O. Můj. Bože. Právě jsem to dočetla a musím říct, že to byla naprostá bomba! Jsem z toho tak neskutečně nadšená, že pomalu skáču radostí do stropu. Autorka mě neskutečně překvapila a nezklamala. Tak strašně moc bych chtěla třetí díl. Hrozně mě to nutí si ho koupit v angličtině.
Jen bych vytkla jednu scénu, co se tam odehrávala často a to sexuální. Sice tam bylo plno stran, kde se o sexu nezmínili, ale bylo ho tam dost aspoň tedy těch narážek.
Ale i přesto bych knize dala 5*, protože je to prostě nádhera.

Ninde
16.12.2017 5 z 5

Úžasné, autorka mě opět nezklamala.

Mellisek
14.12.2017 5 z 5

NIKDY jsem nečetla fantasy ale S.J.Maas mi dokázala kord druhým dílem, že jsem jen měla knihu od špatného autora. Smlsla jsem si na tom za dva dny a to jen, protože mě zdržela práce. Neuvěřitelně silný pokračování plné zvratů a emočního děje.
1) Rozhodně to nechci vidět zfilmované, protože bych pak musela rozsápat filmovou stanici za to jak to zkazí tato kniha je strašně silná a nesnáším ty osekané filmové verze - toť jen reakce na komentář co se objevil pod knihou
2) ANO konečně hlavní hrdinka není okrasný kvítek, ale silná žena , která mi sice připomínala povahově trochu Bellu z Twillight , ale to jen proto, že objevila svoji "výjmečnou" moc.
3) ANO Rhys je prostě Rhys jeho jsem milovala už v prvním díle a vůbec mě to nepřekvapilo.

a dalších důvodů je plno, opravdu výjmečná četba.

nikiem
14.12.2017 5 z 5

Možné spoilery!
Bylo to až kouzelné, jak se mi city měnily společně s Feyre. Trochu mě mrzí co se stalo s její první láskou Tamlinem, ale tak nějak se mi to i líbilo. Je to má absolutně první kniha ve které mě milostný trojúhelník přiměl si vybrat druhého muže a já se do něj zamilovala stejně jako Feyre. Musím za to autorce vyseknout poklonu, protože až do této doby se to žádnému autorovi nepovedlo!

Viviana-Mori
11.12.2017 5 z 5

Dobré to bylo. Nebylo to tak, že bych z druhého dílu byla uchvácená daleko víc, než z prvního, líbilo se mi to zhruba stejně, což není žádné mínus. Začátek knihy byl poněkud nudný, ale pak se to přijatelně rozjelo. Feyre zde byla zářný příklad posttraumatické stresové poruchy a deprese. Erotické scény mi v knihách nevadí, k romantické dějové lince to patří a v některých jiných knihách mi to někdy i chybí, ale tady mi už některé pasáže přišly spíš komické a přehnané. Ale budiž. Konec mne velmi nadchl a strašně navnadil na další díl, který je pro mne bohužel zatím v nedohlednu. No co, počkám si a mezitím doženu další knižní resty. Třeba si konečně přečtu i Skleněný trůn. :)

Tenebien
11.12.2017 5 z 5

Tohle. Bylo. Boží.
Mnohem lepší než první díl.
Feyre si na začátku procházela depresí a musím říct, že to Maas popsala velmi dobře. Omluvte mě, teď musím jít rychle číst další díl, ježto ten konec prostě... :D (čteno v originále)

Bekerče
10.12.2017 5 z 5

Wow.... kdo by byl čekal, že dvojka bude mnohem větší jízda jak jednička? Doporučuju všemi deseti a nemůžu se dočkat třetího dílu! Ať už je přeložený! Nebudu na nic čekat a hned ho koupím! Opravdu to stálo za to, akce, romantika, a jak všichni psali - 55 kapitola ... ohohohooo. :D

karolina259
10.12.2017 5 z 5

Výborná, doporučuji. :)

Ametymka
08.12.2017 5 z 5

Děkuji autorce, že sepsala něco takového. Něco přímo jako dělaného pro mě. Bylo v tom kousek všeho.
Jednoznačně to bylo to nejlepší fantasy, které jsem kdy četla.
Můžu si jen sama rvát rozum nad tím, že jsem si to pořádně neprozkoumala, a až po dočtění jsem zjistila, že to byl druhý díl série. Áno, měla jsem za to, že druhý je ve skutečnosti první. Jistojistě jsem více než prohloupila. No což, moje chyba. Teď už se jen netrpělivě můžu klepat na třetí díl :D

*Pájuše*
06.12.2017 5 z 5

Páni. Páni! PÁNI! Zatímco první díl mě přiměl zoufale si trhat vlasy nad hloupostí hlavní hrdinky, tohle byla jízda. A světe div se - on mě to vážně chytlo! :D Rhys je prostě topka, který se mi vryl do paměti. Co mě ale na něm zaráží je fakt, že v knize je několikrát zmíněno, že je nejmocnějším mužem, přesto by ho jeho pobočníci/kámoši v boji porazili? A co teprve král Hybernu, že? Ironie mi prostě nedá, abych se neptala - asi to s tím "nejmocnějším" nebude takové terno, no... nebo dům, který je začarovaný tak, aby splnil všechny vaše potřeby, např. chcete horkou koupel a už se vám napouští voda. Tak proč vám jídlo musí nekdo nosit? Je evidentní, že vás kouzelný dům nechá umřít hlady. Alespoň umřete čistí, že? Ale tyhle nesoulady nechme stranou, tenhle díl mě doslova a do písmene rozsekal. Bylo to srdcebolné, bylo to překvapující a bylo to ne-klišoidní... asi dám autorce šanci a zkusím druhý díl Skleněného trůnu! :D

kuska
03.12.2017 5 z 5

Tato kniha byla naprostá bomba, teda až na prvních asi 50 až 100 stran (nechci spoilerovat, tak nebudu říkat proč), kdy jsem chtěla knihu odložit a nechat být, jelikož jsem byla zhnusená, ale jsem straně moc ráda, že jsem to překonala, protože pak to nabralo grády. Nenechte se ošálit prvním dílem, který vůbec nebyl tak dobrý, napínavý a prostě tak dokonalý jako tento díl.

láska magie erotika víly, rusalky fantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986