Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349801/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 5 2825 542

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit... ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin , 2017

zuzka9645
04.06.2018 4 z 5

Já Vám nevím. Jo, bylo to příjemné čtení, co vám budu povídat. Ale když ono se to tak strašlivě táhlo... Knihu jsem četla cca 2 měsíce. Začátek mě ale vůbec nebavil. Chvílemi jsem si říkala, jestli knihu neodložit. Jsem ale ráda, že jsem to neudělala. Posledních asi 250 stran se četlo samo, bylo pěkné, plynulé, tajemné... A ten konec. To je kapitola sama o sobě. Nebudu spoilerovat, bylo by to na dlouhé povídání.

Jsem ale ráda, že jsem si tuto sérii mohla přečíst. Celkově mě bavila. Za mě je nejlepší 2. díl.

Tucaka
04.06.2018 5 z 5

Co dodat. Posledních 150 stránek jsem přečetla jedním dechem. Možná souhlasím s názorem některých z Vás, že plánování války a popisování bylo velmi zdlouhavé, avšak ani to mě neodtáhlo od čtení.

Horselen
03.06.2018 5 z 5

Když se mnou ke konci knihy opět prudce zmítaly emoce, věděla jsem, že se Maasová zase překonala. Její knihy se čtou samy. Během tohoto dílu jsem si o hodně víc oblíbila Amren, Cassiana a Azriela. Druhý díl se mi sice líbil o něco víc, ale tenhle je těsně za ním. Akce a zvraty rozhodně nechyběly.

Asheen
02.06.2018 3 z 5

Plynulejší a vyrovnanější než druhý díl, ne tak skvěle zahrané, přesto se to četlo hezky a ve výsledku to bylo asi nejsilnější, i když v mnoha ohledech pořád ploché a očekávatelné. Užila jsem si to.

sd1992
31.05.2018 5 z 5

Úžasný, úžasný, úžasný... Ano, druhému dílu se to nemůže vyrovnat, ale i přesto to bylo úžasný. Mám depku, že jsem na konci. Těším se na další trilogii Dvorů a věřím, že bude aspoň z poloviny kvalitní tak, jako tahle. Pokud ano, tak bude všechno opět úžasný. :-D

Slůník
26.05.2018 5 z 5

Moc ráda bych četla nějakou další autorčinu knihu umístěnou do tohoto světa, umím si představit rozvinutí spousty jen naznačených motivů...

Siu83
25.05.2018 5 z 5

Jedním slovem nádhera. Celá série přečtená jedním dechem.

Monika82
25.05.2018 5 z 5

Co dodat celá série byla super.

Defiiiii
24.05.2018

Uprimne pokracovani dalsiho dilu po tomhle ( A Court of Frost and Starlight ), mne tato serie dosti znechutila. Lidi co si serii oblibily by radsi mely timhle dilem koncit.
! Mensi spoiler ze 4dilu !
Po 4 dilu, to uz nejspise bude hlavne o sestrach feyry, hlavne pak o neste a casovi.
Z nesty se stane, slusneji receno coura, bohuzel doslova. Spadne do hodne velke spiny.
Taky nesta casovi prevelice ublizi.
Spoiler z 5 dilu (jeste neni znan ani nazev ale na konci 4 je uryvek z 5)
Kvuli spine do ktere spadla, bude v dalsim dilu vyslana s casem do hor, do vycvikovych taboru pro ilirijce(nwm zda to pojmenovani mam spravne).

Bohdana11
24.05.2018 5 z 5

Super, celá série.žadná kniha mě tolik nedostala jako tato, přečteno před týdnem a ještě ji mám v hlavě.je fakt že ten konec války byl už moc plný náhod (divné).ale huráá všichni přežili.

elis0383
23.05.2018 5 z 5

Super, vyborny a nedinecny. No, co jineho dodat. Ja tu serii proste miluji.

Dadula118
20.05.2018 5 z 5

Musím teda říct,že to byla jízda.Druhý díl,byl lepší,ale třetí taky super.Už se fakt těším na čtvrtý díl(který prý autorka ještě nedopsala:-()
Já prostě tenhle únik do světa víl,čarodějů a různých bytostí miluju:-D

Veronika95
19.05.2018 5 z 5

Na třetí díl jsem se opravdu těšila, už proto, že jsem netušila, jestli se jedná o závěrečný díl (na netu jsem se nechtěla po ničem pídit kvůli případným spoilerům).
Až do poslední stránky jsem napětím téměř nedýchala. Kniha je doslova nabouchaná akcí, ani chvíli jsem se nenudila (fakt netuším, jak je autorka schopná napsat přes 700 stran a přitom čtenáře ani na chvíli nenudit). Příběh mě znovu dostal a konec? Poprvé jsem opravdu brečela, tekla mi jedna slza za druhou a nemohla jsem to zastavit.
Musím ale říct, že druhý díl se mi přece jen líbil o něco víc ;)
Zkrátka pro mě nejlepší série, jakou jsem kdy v životě četla!

Lorej
18.05.2018 5 z 5

Tenhle díl není jen o boji mezi dobrem a zlem a o nadpřirozených bytostí. Tato kniha je hlavně o přátelství, sebeobětování, lásce, důvěře, víře a snech, které se plní.
Maasová si získala mé srdce už prvním dílem, takže počet stran mě nevyděsil a s radostí jsem se vrhla zpět do Prythianu mezi naše staré známé.
Oproti druhému dílu, který byl až neskutečně dokonalý, mi přišel tento kapičku zdlouhavý (často se tam opakovaly stejné scénáře), ale nahrazovaly mi to části plné napětí a akce, takže jsem ve výsledku nadmíru spokojená.

xSimaix
18.05.2018 5 z 5

Mám dojem, že Sarah by mě nedokázala zklamat i kdyby to sama chtěla. Neustále to opakuji, ale potřeba to říkat neutichá - Sarah J. Maas je kouzelnice.

Hned ze začátku bych ráda řekla, že DKAZ je podle mého slabší než druhý díl série, ale výraz "slabší" u autorky jako je Maas má úplně jiný význam než u všech ostatních - Maas má totiž laťku nesmírně vysoko a její "slabší" počiny jsou stále nesmírně výborné knihy plné akce a napětí.

DKAZ měla být podle mého kniha zaměřená hlavně na rozvoj vztahů postav a jejich pochopení. Pochopení jejich rozhodnutí, chyb a následovných náprav. Dozvěděli jsme se, že mnoho postav, jež jsme považovali za zloduchy jsou ve skutečnosti úplně jiné a naopak. Viděli jsme rozvoj Feyre jako vladařky, družky, sestry a přítelkyně. Zažili jsme nesmírné množství zvratů a překvapení, akce, emocí a napětí (ale upřímně to mě u Maas už ani nemůže překvapit).

Cítím, že DKAZ je kniha, jež měla uzavřít určitou kapitolu v tomto světě a otevřít zcela novou cestu pro prakticky nový příběh, na něž se nemohu dočkat. Upřímně nevím, co od čtvrtého dílu Dvoru čekat a o to více jsem na něj zvědavá a těším se na něj, i když čekání bude opět pekelně dlouhé.
Ale upřímně...stojí to za to a na tom se přeci všichni shodneme, že? :)
DOPORUČUJI!

martina2704
18.05.2018 4 z 5

SPOILERY

Třetí díl mi přišel o malinko horší, než dvojka, která u mě teda bezkonkurenčně vede. Hodně mě zklamal konec, nemusel to být takový happy end - i když ruku na srdce, pokud by Rhys fakt umřel, hodně bych to obrečela. A pak se tam taky sehrálo na můj vkus až moc náhod. Jo a LGBT mám fakt ráda, jenom mi přijde, že SJM trochu podlehla trendu, v případě Mor mi to přišlo malinko zbytečné...

Celkově ale doporučuji. Je to čtivé a i když je to bichle, měla jsem během tří dnů přečteno. Trochu doufám, že další díly nebudou, i když jsem zaslechla, že by se točily kolem vedlejších postav. Ale tahle knížka pro mě tuhle sérii pěkně uzavřela a asi nepotřebuji další prodloužení (i když je mi jasné, že pokud vyjde, vrhnu se na to a nakonec se mi to nejspíš bude líbit).

annamc
16.05.2018 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé! Nejvíce se mi asi líbil druhý díl ale tenhle rozhodně předčil očekávání!!! A Rhys je prostě dokonalej O:)))

KnihoMorka
15.05.2018 5 z 5

prahnu po dalším díle

Belgarion
15.05.2018 3 z 5

Třetímu dílu by prospělo méně ohlušujícího sexu uprostřed bitev, méně předvídatelných romancí, méně poražených neporazitelných postav a rozhodně méně zmrtvýchvstání. Oproti předchozím dílům je to velký krok zpět, nejvíc mě mrzí, že potenciál příběhu i některých postav autorka nevyužila. Ale jako nekomplikovaná slaďárna na dlouhé noci pro náctileté proč ne.

Sarajana
14.05.2018 5 z 5

Mě se pokračování líbilo, byl to zajímavý příběh, snad bude brzy další díl.