Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470354/bmid_dvojity-kriz-YZy-470354.jpg 5 3819 949

Robert Hunter série

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

Mychaela
24.06.2023 5 z 5

Zahraničních thrillerů, krimi a detektivek rekordně přibývá. A každá druhá kniha se pak navíc honosí ještě titulem bestseller. Pravdou ale je, že většinou jde o nudné, předvídatelné, prvoplánové, plytké příběhy plné klišé. A pak, jednou za čas, se vám do ruky dostane výjimka potvrzující pravidlo. A tou je i Dvojitý kříž!
Naprostá paráda! Mělo to spád, tempo, bylo to extra čtivé. Až do úplného konce jsem absolutně neměla páru, kdo za tím vším stojí a proč. A závěr byl jakože totální "Ty *ole, cože?!" :D Geniálně vymyšlené a promyšlené.
Rozhodně doporučuju a těším se na 2. díl série!
Až po přečtení jsem zjistila, že autor se ve své původní profesi skutečně zabýval psychologií vrahů a podobných magorů a musím říct, že tím pro mě příběh získal ještě něco navíc.

ElizPetrova
21.06.2023 5 z 5

Konečně chápu, proč je kolem autora takový povyk a proč jej všichni vychvalují. Toto byla naprosto úžasná záležitost. Dynamika mezi Hunterem a Carlosem výborná. Neustálé napětí, akce.. kapitoly vždy zakončené tím způsobem, který čtenáře nutí pokračovat dál a dál. Samotný příběh a zápletka pro mě byl naprosto šokující. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. Autor si se mnou skvěle pohrával celou dobu. Okamžitě objednávám další díly.

nikca1994
11.06.2023 5 z 5

Moje první setkání s detektivem Hunterem a hned taková super knížka.Ukázkové zahájení série, kdy hned po závěru sháníš další díl.Doporučuji všem kdo má rád detektivky.

bumble
03.06.2023 5 z 5

Toto je super série. Fakt je, že jsem začal Sochařem smrti a ..... nestačil jsem se divit, čeho všeho jsou "lidé" schopni. I zde jsou momenty, kdy zůstává rozum stát. Napsáno je to úžasně a i když to není podle skutečných událostí, tak se jistě s podobnými, Chris Carter setkal při svém studiu sériových vrahů.

_Brunetka_
02.06.2023 5 z 5

Geniální a neuvěřitelný přesně tak bych popsala tuto knihu, která je začátkem detektivní série s Robertem Hunterem. Autorův styl psaní vám nedokážu nijak rozumně vysvětlit, nepřesnější je, když řeknu, že bylo ABSOLUTNĚ NEMOŽNÉ PŘESTAT ČÍST. Příběh je zvládnutý na jedničku s hvězdičkou, s žádným dlouhým a chaotickým uvedením do děje se nepotkáte spíše vás to celé pohltí dřív, než stihnete otočit první stránku. Opravdu z každého řádku na vás bude dýchat napětí a vaše nervy nedostanou chvilku k odpočinku. Akce střídá akci a zvrat následuje ještě větší zvrat. Vyšetřovatelské duo bylo perfektně zvolené. Velmi mě baví Robert i Carlos, kteří si jsou v jistých věcech dost podobní (sarkasmus oplácen dvojitým sarkasmem), ale zároveň se v něčem hezky doplňují. Jako správné detektivce tu nechybí ani supr humor. Zápletka je promyšlená a skvěle vystavená, na konci mi spadla pusa, jak jsem to vůbec nečekala. Vedení vyšetřování se mi dost líbilo, protože šlo krok za krokem a čtenář má tím pádem možnost být jeho přímou součástí (žádné zničehonic ukázání prstem ty jsi vrah bez nějakého logického pátrání a důkazů). Dvojitý kříž na mě dolehl i co se týče emocí. Konec mě šokoval a už teď vím, že za chvíli budu mít v ruce pokračování. Vám můžu říct na závěr jediné pokud milujete detektivky a chcete to nejlepší z tohoto žánru, sáhněte po Carterovi.

Janina82
01.06.2023 3 z 5

Tak jo. Všichni v mém okolí čtou Cartera. Co čteš? Cartera! To nemůže být jen tak, to je znamení. Půjčila jsem si tedy první ze série a byla zvědavá, co to se mnou udělá. Žádné nadšení se zpočátku nekonalo. Nevím, zda je to překladem, ale působilo to na mě, že kniha vznikla někdy v osmdesátých letech, byly tam zvláštní jazykové obraty, ty dialogy mezi detektivy a vůbec to bylo takové hůř uvěřitelné. Úplně mi ani nesedí prostředí Hollywoodu, které ten pocit umocňovalo. Vadil mi trochu už i otřepaný motiv, kdy se vrah mstí za detektivovo selhání, různě ho kontaktuje, dává mu úkoly atd. Za celou knihu mě to nijak extra nevtáhlo do děje. Četla jsem, abych to přečetla. Jen asi dvakrát jsem měla pocit, že se těším, až si půjdu půjdu číst. Což mělo tu výhodu, že brutální a násilně scény, jsem četla tak nějak automaticky, nic moc to se mnou nedělalo. Čehož jsem se zpočátku bála. Na druhou stranu byl ten příběh dobře vystavěný. Autor před čtenářem nic neskrývá, při pozorném čtení tušíte, ale ne moc a všechno, aby vás to neotrávilo. Je to tak akorát. Třetí třetina byla asi nejlepší. Závěr byl dobře vymyšlený, mělo to spád. Dám Hunterovi ještě šanci a zkusím druhý díl.

Erummeldë
01.06.2023 5 z 5

Prvních pár kapitol jsem se nemohla zbavit pocitu, že kniha bude mít stejný závěr jako jiná velmi známa detektivka. Ale byl to pouze první dojem. Líbilo se mi, že autor jde rovnou k věci, že kniha nemá zbytečné pasáže a ačkoliv se může zdát, že některé příběhy nejsou k věci, na konci to dává perfektní smysl. Úžasně propracovaný příběh.

emilieselden
31.05.2023 5 z 5

Od téhle knihy (a vlastně i celé série) jsem měla obrovská očekávání a musím říct, že jsou všechna splněna. Tohle je prostě dokonalé! Těším se na další díly.

Marcik7
18.05.2023 5 z 5

Moje první setkání s detektivem Hunterem a hned taková pecka! Bála jsem se, že to bude moc kruté, a taky bylo, ale vždy jen na hranici nechutnosti a pak rychle pryč od toho - to oceňuji. Hunterovy analytické schopnosti, vysoké IQ a v protiváze jeho sklony k pití a sebedestrukci - lákavá kombinace. Závěr překvapující, nečekané rozuzlení a v posledních řádcích informace, která by ho nejspíš totálně zničila...přečtěte si to!

Kacka999
11.05.2023 5 z 5

Tak tohle byla fakt BOMBA! Těším se na další :)

Mona-Lisa
05.05.2023 5 z 5

Tohle mělo grády. Ukázkové zahájení série, kdy hned po závěru sháníš další díl.
Chris Carter stvořil hlavního detektiva na oddělení vražd Huntera, který je stejně sympatický a má říz, jako jeho hlas.
Jo! Neřekla jsem, že jsem měla tu čest poslouchat to jako audioknihu. No LAHŮDKA.
Když máme detektiva, je jasné, že tu půjde o vraždu. A když jsme v Americe, proč nejít zrovna po sériovém vrahovi?
Pátrání je svižné, dialogy srší drsnou mluvou a kapka krve sem tam též stříkne.
Vyzdvihla bych pachatele, který nezapadá do žádných tabulek, jedná nepředvídatelně a správně koření knihu.
Identitu jsem neuhádla, ale moc mě potěšila.

Skvělá míra akce a okecávání. Obojí má svůj prostor a střídá se zkrátka vyváženě. Medailonky obětí a postaviček okolo mě tak snad ještě nikde jinde nebavily. Opravdu! Pár větami skvěle vystihnout okrajovou postavu a rázem ji proměnit v někoho, komu ten krvavý bolestivý konec fakt nepřejes. A že jich tam je :-D
Sázím bez otálení 5 hvězd, už jen za profilování psychopatů popsané dopodrobna, jde znát autorova osobní zkušenost.

rafan65
04.05.2023 5 z 5

Hooodně dobře napsaná kniha, před autorem smekám. Této sérii jsem se dlouho vyhýbal protože mě odpuzovala drsná obálka knihy. Čekal jsem hodně děsivé čtení ale opak je pravdou. Perfektní příběh, luxusní zpracování děje a úžasné rozuzlení mě absolutně dostalo. Opět jedno poučení,nedej na první dojem a jdi do toho. Doporučuji opravdu moc pěkné.

Radka1911
04.05.2023 5 z 5

Další perfektní thriller od kterého jsem se absolutně nemohla odtrhnout. Bravo, pane spisovateli!

Market116
30.04.2023 5 z 5

Poslední dobou mě baví detektivky a thrillery a když jsem narazila na tuto sérii, tak jsem si řekla, že si půjčím zatím první dva díly a uvidím jestli si pak vypůjčim i ty zbylé...no a myslím, že i na ně dojde.
Příběh mě zaujal téměř od začátku a jak kapitoly ubíhaly bylo jasné, že mě zaujal moc...je sice pravda, že popisování vražd bylo na mě chvílemi trochu moc, vlastně to byl vážně hnus...ale Huntera a Garciu jsem si oblíbila a vážně mě zajímalo, jak si se sériovým vrahem poradí...a musím říct, že jsem byla dost překvapená, když už bylo jasné, kdo je vrah.
Celkově byl příběh napínavý a nepředvídatelný...trochu zamotaný, ale nakonec jsem se v příběhu zorientovala. Takže se těším na další díl.

Sasha001
28.04.2023 5 z 5

Detektivkám od Chrise Cartera jsem se nějakou dobu vyhýbala a vlastně ani nevím proč. Až konečně nastal ten čas sáhnout po nějakém krimi, které nebude od mých osvědčených autorů a... WOW! Carter umí vtáhnout do děje - od začátku do konce přečteno jedním dechem. Je to sice trochu krvavější čtení, ale neodtrhnete se.

luciboom
25.04.2023 5 z 5

Tohle dokáže chytnout... Jdu na další :)

kiki11
25.04.2023 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé od začátku až do konce. Žádný utahaný rozjezd, ale skok rovnou do akce. Ani na chvilku jsem se nenudila, prostě jízda od začátku až do konce. Chris Carter umí vtáhnout do děje takovým způsobem, že jsem začala číst a najednou jsem byla v půlce, venku byla tma a já vůbec netušila jak se to stalo. :D Robert Hunter je takový ten klasický detektiv moderních kriminálek, který nemá daleko k sarkasmu, alkoholu a kocovinu léčí černou kávou. Jeho postava je ale sympatická a spolu s parťákem Garciou tvoří příjemné duo. U tohoto autora ještě chvilku zůstanu a hned jdu na další díl. Snad bude stejně dobrý jako ten první.

BlaV.
23.04.2023 5 z 5

Včera jsem začala číst a dnes jsem objednala další díly :D

Ivushaak
21.04.2023 5 z 5

Kniha která vás chytne a nepustí, z patnáctiminutové čtecí pauzy jsou najednou tři hodiny a vy ani nevíte jak se to stalo, a jen litujete že den nemá více hodin.
V této knize se poprvé setkáváme s trošku drzým detektivem Robertem Hunterem a "bažantem" Carlosem Garciou. Musím říct, že tuto dvojku jsem si hned zamilovala, některé jejich hlášky jsou TOP. Příběh je trošku drsnější, takže určitě nedoporučuji pro slabší povahy, Carter opravdu umí popisovat nechuťárny. Při čtení budete napjatí od začátku do konce, a hned budete mít chuť se vrhnout na další díl.

"Jak už jsem říkal, Carlos Garcia, je mi potěšením."
"Potěšení je jen na tvé straně, nervózní hošíku. Zahoď to laciný kvádro, bažante, kdo si myslíš, že jsme, módní policie?"

Terror
19.04.2023 3 z 5

Kniha na mne působila, jako bych na obrazovce sledoval průměrný thriller, kterých je v dnešní době plno. Jednotlivé obrazy, všechna ta hromada klišé a osvědčených dějových zvratů, dvojice šablonovitých detektivů a předvídatelný průběh. Ne, tahle kniha mě nepřekvapila.
Na druhou stranu se román, díky Carterově dobře zvládnutému řemeslnému psaní, výborně čte, vše odsýpá, u morbidních scén jsem se bavil (jo, asi nejsem normální) a určitě u série s Robertem Hunterem ještě chvíli vydržím.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965