Drsný spasitel

Drsný spasitel https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114069/drsny-spasitel-114069.jpg 4 689 110

Nevím, kdy to lidé podělali úplně, ale řekl bych, že pohár přetekl, když ukřižovali Krista. Myslím podruhé. Století válek mezi lidmi a bytostmi z Druhé strany reality změnilo svět. Možná je to jen zvláštní muž bez paměti, možná démon, netvor s okem nadaným vlastní zlověstnou inteligencí, který hledá odpověď na otázku, kdo vlastně je. Ve světě, kde jsou lidé jen trpěnými hosty, chovným dobytkem k ukojení chutí věčně hladových stvůr, jsou někdy zapotřebí i silnější zbraně, než je brokovnice nebo granátomet ... Poutník hledající pravdu, vlastní minulost a svou ukradenou duši se nezastaví před ničím. Konec lidstva se blíží a on je ten, kdo apokalypse otevírá cestu. Zabránit jí může jen tvor zrozený z utrpení - Drsný spasitel.... celý text

ruzer
11.10.2016 2 z 5

Neviem čo si mám o tejto knihe myslieť. Keby ju nenapísal M.Ž. tak ju odložím po 80 stranách. Prvé časti knihy vcelku slabé. Zaujímavejšie to bolo, až keď začala klesať teplota vzduchu. A koniec som ani veľmi nepobral. 2* za Žambocha.

Yarwen
01.10.2016 2 z 5

Plus za severomoravskou krajinu, která je vložena do příběhu, obrovské minus za to, že si to nevyřídil se šéfem ostravské oblasti. Slíbit v příběhu vyřešení problému a nakonec slibu nedostát, to je neskutečné faux pas. Vypadá to, že ke své knize přistupoval autor velmi ležérně a asi si ji po sobě nepřečetl. Pak nemůže doufat v pozitivní hodnocení z mé strany. Tohle se fakt nedělá.

Holister
20.09.2016 5 z 5

To je prosím jedno z nejlepčích fantasy, co jsem kdy četl. Od českého autora nepochybně. To je prostě paráda, jednoho by to donutilo taky psát, napsat si zkrátka svůj svět.

RaSu
29.07.2016 4 z 5

Přečetl jsem knihu už podruhé a myslím, že ne naposledy. Kniha je plná akce, dobrodružství a navíc, ten postapo svět se Žambochovi povedl. Ne nadarmo patří mezi mé oblíbené autory. Všem doporučuji.

T800
31.05.2016 5 z 5

Paráda. Pan Žamboch umí. Navíc jsem zjistil, že se podle této knihy natáčí amatérský film. Už se těším. Drsný spasitel je povedený, čtivý, zaláskovaný a dobrodružný. Žádná pohádka, ale skutečný příběh. :-)

Ebon
13.03.2016 4 z 5

Bizarní postapo z České kotliny. Dobrý styl psaní. Občas podivné formulace slovosledu ve větách. Dobrá gradace děje.

Chidlink
07.03.2016 4 z 5

Kniha se hezky čte, problém je, nevím jestli jenom můj, že jsem některým odstavcům vůbec nerozuměl i když jsem si je několikrát přečetl, prostě mi v ději nedávali žádný smysl a to hlavně ke konci, který mě přišel dosti useknutý a nedomyšlený.
Přesto všechno je to skvělá kniha. Vývoj hlavního hrdiny je perfektní a nechybí ani humor :) Celý příběh je plný rozhodnutí a momentů, příběhových zvratů, které vás nutí k zamyšlení nad vším možným. Včetně epické otázky, kterou vám však neprozradím :D
Co dodat, prostě nářez.

Nikolaoss
07.03.2016 5 z 5

Musím přiznat, že donedávna, či spíše do přečtení Drsného spasitele, jsem se neřadila mezi fanoušky pana Žambocha. Teď vlastně nechápu, proč to bylo a mám pocit, že jsem se o něco ochudila :). Písemný projev pana autora je totiž více než příjemný a velice čtivý. Líbil se mi postapokapo svět, líbil se mi hlavní hrdina ... celkově to byla kniha, která mě prostě bavila!

Tazz1
28.02.2016 3 z 5

Uf, tak dočteno. A kde začít s hodnocením...
Je vidět, že autor "umí". Umí psát a umí zaujmout čtenáře. Ale celkově mi přišlo, že je kniha poněkud zmatená. Občas jsem se ztrácel jak v ději, tak v postavách, tak v tom co se vůbec děje. Zdálo se mi, že děj plyne a najednou vzal autor nějakou myšlenku úplně mimo a v jejím ovlivnění pokračuje dál. Je to moje první kniha od tohoto autora, tak možná je mu tento druh vyprávění vlastní a po pár dalších titulech pochopím a přijdu mu na chuť. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy, ale koncem to autor poněkud zhatil. Jak kdyby byl na tripu a popisoval co vidí. Prostě ten konec mi nesedl. Uvidím co jeho další knihy a na film jsem moc zvědavý...

Tamten
27.01.2016 4 z 5

Zábavný příběh rozdělení do několika povídek, které ovšem na sebe navazují. Škoda konce, kdy už se autor uchýlil od "běžného" zabíjení bohů a démonů ke střílení na beztvaré existence z "nereálna", čímž to celé tak trochu znehodnotil.

Dreamless
26.12.2015 3 z 5

Scéna s upírkou nádherne explicitná, milujem erotiku chlapskými očami.

tony64
01.12.2015 3 z 5

Fakt dobry pribeh,ale...Zamboch si potreboval trochu odfrknout a tak tomu nedal vse.Osobne bych dal prednost zfilmovani Na ostrich cepeli-ten ma koule.

BlackBlade
02.11.2015 4 z 5

Začal sem to číst jen z důvodů, že se to začalo natáčet, ale chytlo mě to a dočetl jsem to poměrně rychle. Jen je tam spousta otevřených příběhů a klidně by to sneslo rozvětvenější příběh. A nebo pak napsat knihu o tom, co se stalo předtím, než C.R. "ztratil" paměť, kdo je... :)

moira2912
27.09.2015 4 z 5

Miluju Žambocha, jeho knihy se mi většinou dost líbí. A tahle byla zvláštní. Hodně jsem se smála, příběh byl vážně poutavý, postavy různorodé.
Ale ten konec?!
Jak mohl napsat takový konec?!

Ale Micuma byla zlatíčko. x))

Slooki
23.09.2015 5 z 5

Nejdříve jsem se do této knihy nechtěl nikterak nutit, posléze jsem zjistil, že tohoto není zcela vůbec třeba.
Ano, je to tak. Tento Spasitel, byť nemám tušení, proč a odkud se vzal, mě zachránil od pár nudných a stereotypních večerů, kdy by jsem se jen tak bezcílně poflakoval tmavými ulicemi, v příšeří zapadlé uličky vyhledávajíce společnost špinavé děvky.
Bravo Spasiteli, Bravo.

orson
16.09.2015 5 z 5

Četl jsem podruhé... po dlouhé době. Chystá se totiž podle této knihy film, scénář napsal Žamboch osobně, tak abych byl v obraze trochu. Kniha je samozřejmě super, tak jsem zvědav, jak se jim to povede převést na plátno.

Mafian
11.06.2015 5 z 5

takového spasitele by na území Čr chtěl každý,:)

Vincent12
28.04.2015 4 z 5

Netradiční hlavní postava, mix technologií, magie a mystických stvoření. Drsný svět, morální souboje, sebeanalýza, detektivní pátračky, koník :)... Tato kniha nabízí mnoho.
Možná jen konec už nebyl tak povedený.

Terva
28.04.2015 5 z 5

Já jsem zprvu netušil, že to bude taková brutalita a sranda, čekal jsem spíš něco komorního:-)
Ale už jen samotný nápis Ostrava na obalu knihy, kterou má na svědomí Lubomír Kupčík, mě měla varovat. Nevarovala, a já byl jak v transu. Drsný spasitel je postapokalyptický tvor, který apokalypsu ještě víc zapokalypsuje.

rabor
13.04.2015 2 z 5

První část jakžtakž ušla, klidně to mohla být samostatně stojící prúměrná povídka, ale autor si asi řekl, že by byla škoda to nevyvařit až na kost a roztáhl ten stereotyp na 400 stran. Je to asi taky trochu tím, že podobné knihy často nečtu a tudíž jsem se všech těch démonú, bohú, mluvících koní, Ježíše, upírú, sešívancú, kouzelníkú, mluvícího nádobí a dalšího fantasmagorickýho sajrajtu docela rychle přejedl (chyběla tam snad jen víla zubnička a bionukleární hobiti). Vtipu bylo méně, než jsem očekával, ale nemusíte se bát, že byste ho přehlédli, autor na něj vždy a rád upozorní. Hlavní hrdina si toho vytrpí dost, ale s utrpením, které sem prožíval já během nuceného čtení posledních 100 stránek, se to nedá srovnávat.