Drsný spasitel

Drsný spasitel https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114069/drsny-spasitel-114069.jpg 4 689 110

Nevím, kdy to lidé podělali úplně, ale řekl bych, že pohár přetekl, když ukřižovali Krista. Myslím podruhé. Století válek mezi lidmi a bytostmi z Druhé strany reality změnilo svět. Možná je to jen zvláštní muž bez paměti, možná démon, netvor s okem nadaným vlastní zlověstnou inteligencí, který hledá odpověď na otázku, kdo vlastně je. Ve světě, kde jsou lidé jen trpěnými hosty, chovným dobytkem k ukojení chutí věčně hladových stvůr, jsou někdy zapotřebí i silnější zbraně, než je brokovnice nebo granátomet ... Poutník hledající pravdu, vlastní minulost a svou ukradenou duši se nezastaví před ničím. Konec lidstva se blíží a on je ten, kdo apokalypse otevírá cestu. Zabránit jí může jen tvor zrozený z utrpení - Drsný spasitel.... celý text

Michaeles
04.07.2019 3 z 5

Chvílemi super kniha, chvílemi nuda. Občas jsem četl asi jen napůl a truchu jsem se ztrácel v tom, jak kde koho pan Nesmrtelný zabil a jak se z různých míst vůbec dostal dál. Znova už bych knihu nečetl.

Targa Dall
10.06.2019 5 z 5

Velmi zajimava kniha. Kombinuje se zde technologie a nabozenstvi s moralkou. Zpocatku knihy jsou dve pomerne mene zapadajici povidky, ktere dejove nikam neposunou, ale dobre se ctoub:-)

Grepp
05.06.2019

Pre tých, kto obdivujú Žambocha mám tip na autora T. Žlůvu, ktorý v knihe Trichamin dotiahol brakový žáner k dokonalosti.

'Poslední zbytky rozumu mi napovídaly, abych vzal nohy na
ramena. Tak jsem je vzal. Uběhl jsem sotva třicet metrů, když mě
začaly utržené, mrtvé nohy stejně mrtvého vojáka na ramenou tížit.
Odhodit či neodhodit? Toť otázka.
Hm, radši si je nechám, mohly by se hodit.'

Allena24
22.05.2019 5 z 5

Poslouchala jsem audio (Čte: Zdeněk Velen) a dávám za 5 *.

Hzjena
15.05.2019 4 z 5

Chápu negativní komentáře, děj byl trochu úskočný a trochu odlišný od běžné Žambochovi tvorby, ale na druhou stranu, v tomto díle autor překročil svůj stín. Svět byl podobný klasické šabloně to ano, aby čtenáře moc neodradil od ,,nového,, kroku stylu psaní. Já jsem byl naopak příjemně překvapen, že si udržel tempo celou (tlustou) knihu. Povedl se mu nepředvídatelný děj s trochu (jak je u Žambocha zvykem) předvídatelným koncem, což celkovému dílu vůbec neubralo na kráse, ba naopak, konečně to pasovalo. A jen proto že se na první pokus nevyrovnal spisovatelův většího kalibru (skoro) nebudu odsuzovat (úspěšnou) snahu.
Já sám občas vidím jak některá kniha ,,smrdí,, po Kulhánkovi, nebo dokonce Sapkowském (viz. komentář o ,,Koniášově stezce,,), ale srovnávat Kinga (charakterový bůh), Gaimana (s pravítkem v pr*eli), Kulhánka (antiprudérního cynika) mi připadá trochu směšné......

Krátce řečeno - Hrdina bez zbytečné omáčky, ale hlavní myšlenka vygradovaná do výšin, které bych od autora nečekal. Supr

ivka212
12.05.2019 1 z 5

Knihu jsem četla po takové náloži jako je Kulhánek, King a Geiman, a možná proto nechápu zdejší pochvalné komentáře. Za mě tedy slabota. První polovina knihy byla absolutně nečtivá, autorovi jsem jeho příběh nevěřila. Druhá půlka se mi četla lépe, ale dojem mi kazily na sebe nelogicky navazující pasáže textu, které vyvrcholily v závěru například tím, že hlavní postava nemohla stát a ležela na břiše a o pár vět dál už běží. Vadilo mi jak C. R. tvrdil asi milionkrát, že už nemůže, ještě kousek a skončí a pak vždycky to "nějak" šlo. A konec byl vyloženě odfláknutý a uspěchaný, absolutně nic neříkající závěr. Hvězda jen za některé pasáže knihy a víc ani ťuk.

Mayaku
06.05.2019 5 z 5

Tahle knížka je naprostá pecka. Skvělý příběh, který šlape jak hodinky a ubíhá tak zběsile, že těch čtyři sta stran je za vámi, ani nevíte jak. Možná, že moje nadšení je ovlivněno i tím, že jde o moje první setkání s Žambochem, ale to mi nezabrání v tom, napálit Drsnému spasiteli plný počet. Další autor, za jehož objevení mohu poděkovat čtenářské výzvě.

Pigface
25.04.2019 4 z 5

Poprvé s Žambochem a jsem rád, že jsem po něm sáhnul. Postapo řízlé kyberpunkem řízlým kdovíčím.
První část až po Ostravu příběh odsýpá přesně podle mého gusta, v Ostravě jakoby to trochu přimrzalo :), ale finále je žhavé ažaž....až se mi synapse trochu připekly a já chvílema ztrácel nit.
Je to tak ujetý, že by tomu slušel film, samozřejmě 18+... :)

Marsí5
22.04.2019

No... Ehm... Kde začít? :-D
Takovýto typ knihy jsem četla poprvé. A Žamboch měl u mě premiéru také.
Rozhodně nejsem zklamaná: kniha se čte dobře, příběh se dozvíme kompletně, závěrečný epilog odpoví na nejdůležitější otázku "Jak to teda dopadlo?".
Styl psaní pro mě byl zvláštní, nezvyklý, ale nedělal mi problémy (třeba severští autoři mi moc nesedli).
Jediný nedostatek jsem našla ve své fantazii :-D Během souboje s narozeným démonem mi představivost trochu pokulhávala. Při popisech "přeorával zemský povrch" a "přerovnal hory" se mi nedařilo zařadit do scény tvora, který nebyl bůh a přitom něco takového přežil....
Nicméně knihu můžu doporučit čtenáři, který nemá problémy s pojetím budoucnosti a nadpřirozených bytostí v trochu jiném stylu ;-)

Archie
20.04.2019 4 z 5

Skvela prvni polovina knihy - funkcni, prehledne vykreslene horor post-apo, robokun Micuma, dekadentni sex s kralovnou upiru, westernovy feeling ala Fallout New Vegas, a predevsim zajimave rozehrany pribeh. Druha polovina to ale bohuzel trochu zhatila. Jednak je pribeh v Ostrave nudnejsi nez predchozi a tahne se jak kemr na podzim, a druhak se mi nelibil prekombinovany, podivny zaver. Za prvni polovinu, spoustu brilantnich scen, konsky humor, usexovani k smrti a predevsim sesivaneho klepetaka C.R., stejne pod 4 hvezdy nemohu.

pavel.2
28.03.2019 4 z 5

Za mě jedna z nejlepších Žambochových knih.
Nepatří do žádné série, ale blíží se Koniášovi i Baklymu.
Hlavním hrdinou je muž, který je prakticky nesmrtelný a má implantovány mnoho částí různých démonů. Ztratil paměť, ale střípky mu napovídají, že je legendárním hrdinou, kterému někdo něco provedl. Na jeho cestě za objasněním svého původu zažívá množství drsných a zajímavých dobrodružství a zjišťuje, že mnohé věci jsou jinak, než čekal...
Závěr mnohé objasňuje, i když se nejedná o žádné hvězdné rozuzlení.

Loxias
24.03.2019

Ze zacatku jsem mel trochu problem to nejak nejak uchopit. Precijen demoni, upiri, magie, automaticke pusky, brokovnice a granatomety to nemate ve jedne knize kazdy den. Po chvili jsem se tim ale srovnal zaclo t o byt zabavne.
Bohuzel zrhuba od tretiny knihy, zacal byt pribeh hrozne sablonovity a akorat na sebe kazdou epizodu nabaloval dalsi promenne. Poslednich 50 stran mi prislo nekonecnych a hlavni dojem co ve me zustal je uleva, ze to mam za sebou.
Dalsi vec co byla otravna byly sexualni vlozky, ktere pusobily nepatricne, neobratne a hlavne strasne zbytecne. Nakonec se u me autor shodil tim, ze pouzil spojeni tezky orisek, coz u nekoho kdo profesionalne pise nedokazu pochopit.
Ty 3* jsou od mne hodne velkoryse gesto

Polinius
22.03.2019 4 z 5

Kniha se četla velice příjemně. Text do mne sklouzával s lehkostí lubrikantem pomazaného úhoře na tobogánu. Některé popisované situace v knize jsou hvězdné, ale celkový součet veškerého textu už tak hvězdný není. :-( Proto si kniha odnáší jen ****. Což je skvělé hodnocení, ačkoliv se mohou zdát předchozí slova tvrdá. K celkovému vyznění/uzavření knihy se vyjadřovat nechci, je jen věcí autora. Ačkoliv jsem jen prostoduchý pisálek komentářů ke knihám na internetu, tak chápu, že stejně složité jako je napsat první odstavec a začít knihu je složité i napsat konec. Lepší je když má kniha nějaký konec, než když …

(komentář byl předčasně ukončen)

erousek007
03.03.2019 4 z 5

Jine a neokoukane. Prvnich 50 stranek jsem si zvykala, ale pak jsem se od knizky nemohla odtrhnout. Akorat zaver mi prisel docela uspechan. V provnani s tim jak si autor celou dobu se svym hrdinou pohrava, tak v zaveru mu sebere vsechnu zabavu.

Elea
16.02.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, hodně dobře se četla, děj má úžasný spád, rozhodně se čtenář nenudí.

3nitka
01.02.2019 3 z 5

Spočiatku som nechápala o čo ide:)
V Jablůňkove som sa už začala orientovať a ako klesala teplota v Ostrave, čítala som rýchlejšie a rýchlejšie.
Mimochodom, Micumi nemá chybu:)

Endy17
28.01.2019 3 z 5

Špatná volba, v tomhle případě jsem opravdu šlápnul vedle. Forma špatná není, autor nepochybně psát umí, obsah pokulhává.

Fiara
24.01.2019 3 z 5

postapo z Ostravy se panu Žambochovi docela povedlo, kniha má spád a velmi dobře se čte

EvikLu
10.01.2019

Knížka mě nadchla, měla jsem s ní jen jeden problém a to ten, se od ní utrhnout a jít spat. V některých částech to šlo lépe, ale jinak ne. Za mě tedy parádní kniha.

Ostravské prostředí a přilehlé okolí, mi vždycky vykouzlilo úsměv na tváři a dokázala bych si to tak představit i doopravdy. Ostrava je prostě jiný rozměr, ale nejvíc jsem se nasmála u Jablůňkova, tohle musí bít do očí každého, kdo ví o co jde.

Děj byl napínavý a když už si člověk myslel, že ví o koho jde objevily se jiné informace a opět se to zamíchalo. Ironie u hlavního hrdiny mě hodně vtahovala do děje, skoro jako kdybych to byla já sama, kdybych byla chlap.

Okoslav
02.01.2019 3 z 5

Jako by šlo o dvě různé knihy: první půlka za dvě hvězdy, druhá půlka za čtyři.

Žambochův Drsný spasitel přichází s celou řadou nápadů, nad kterými pravověrný fanda fantastiky zajásá (a já fakt jásala): syrový postapo svět, navíc v ostravských kulisách (!), temný hrdina, který dokazuje, že hranice mezi dobrem a zlem může být velmi tenká, mluvící bionický kůň (!!) a taky fenomenální závěr.

Proč tedy jen tři hvězdy? Obzvlášť kvůli neproškrtané první polovině působí celek epizodicky a nesourodě - jako by postavy přicházely a odcházely, jen aby řeč nestála, a jako by se věci děly jen proto, aby se natáhla "stopáž". Škoda, stačilo ubrat sto stran a výsledek mohl být mnohem, mnohem lepší.