Drahý Aarone

Drahý Aarone https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511549/bmid_drahy-aarone-65f86e61e6954.png 4 492 123

Román americké autorky je zčásti psaný formou e-mailů a krátkých textových zpráv. „Drahý Aarone, jmenuju se Ruby Santosová a přidělili mi tě přes nadaci Pomoc vojákům.“ Ruby přesně ví, do čeho jde, když se přihlásí jako dobrovolnice pro dopisování s vojákem v zámoří. Pokyny jsou jednoduché: jeden dopis nebo e-mail týdně po dobu jeho nasazení. Jasné jako facka. Není to poprvé, co si takhle s nějakým vojákem píše. Co by ji tak asi mohlo překvapit? Jedna drobnost by tu možná byla: to, že se do něj zamiluje až po uši.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Dear Aaron , 2017

mnohoknih
28.07.2023 4 z 5

Napřed trochu hejtů. Voják na misi, co má za kamaráda pracovníka na rafinérii a hasiče? Už jen chybělo, aby mi poslal požadavek na peníze na letenku, aby mohl přiletět za svou láskou :-) Ale jinak výborná romantika. Část knihy, kde si jen dopisují, mě fakt bavila. Zjištění, že Ruby je sestra Jamine, mě potěšila. A jinak klasika, trochu neshod, trochu přiznání a láska na doživotí je tu.

Lofda
22.07.2023 4 z 5

Hotovo, dočteno.. Váhám nad hodnocením, nakonec dávám 4,5*, konec už se mi vlekl až moc. Slow burn bylo možná až moc slow ;-) Asi půjdu proti proudu, ale mě nejvíc bavily ty části, kde si dopisovali. Takže za epilog ta půlka hvězdičky navíc.
Od Zapaty jsem toho zatím moc nepřečetla, Kulti mezi mé oblíbené knížky nepatří a teď jsem po dlouhé době dala autorce zase šanci. A nelituji! A jelikož jsem pochopila, že Jasmine má svoji knížku a dějově je až po tomto příběhu, rovnou se do ní pustím :-) Snad se i okrajově dozvím, jak to s Ruronem bylo dál..

suzanne1997
19.07.2023 2 z 5

Zpočátku táhnoucí se výměnu emailů a zpráv přes Skype vystřídal stejně táhlý pobyt na Floridě, přičemž polovina z dialogů jako by v knize přebývala nebo vedla odnikud nikam. A hlavní postavy? Ru a Aaron se k sobě přinejmenším hodili, nějaké napětí mezi nimi bylo a celkem se i doplňovali, což nelze říci o ostatních postavách, kterých podle mne bylo až příliš. Občasná zmínka o někom, koho nepoznáme, dvě věty popisující charakter nebo nějaká narážka děj značně komplikuje a rozhodně knize na zajímavosti či čtivosti nepřidává. K tomu přidejme napůl nedořešený/nejednoznačný konec spolu s epilogem a vzniká dokonalý mišmaš ušitý "horkou jehlou". Minimálně za mě nejslabší kniha od této autorky, nevyhrála si s detaily a celkově se charaktery spíše míjely než aby se doplňovaly, pasáže byly velice náročné na udržení pozornosti a knize chyběla jiskra. Z tohoto důvodu se já osobně k tomuto příběhu nevrátím a budu doufat, že příští kniha této autorky bude zase o něco lepší. Ty dvě hvězdičky za zajímavé téma, kvůli kterému jsem se na knihu opravdu těšila.

May
17.07.2023 5 z 5

Asi půjdu proti proudu, ale za mě nejlepší kniha co jsem zatím od M.Z. četla a ano, četla jsem všechny česky vydané knihy .) Nenudila jsem se ani chvíli, emaily a ostatní druhy dopisovaní se mi moc líbily a neméně se mi líbila i druhá "polovina" knihy. Nejistota Ruby v některých věcech je mi blízká, takže mi nedělalo problém se do příběhu vcítit a užít si krásné, odpočinkové, letní, romantické a bezvadně napsané pohádkové vyprávění :) A možná opět proti proudu, ale já jsem nesmírně šťastná, jak málo sexu v knize je a ten co tam je, se mi zná ... mnohem lépe napsaný než v předchozích knihách :)

petulkapeta
16.07.2023 5 z 5

Ja vím, já vím, já vím... už jsem si řikala že už další Zapatu snad čist ani nebudu, ale..Tahle byla na me oblibene téma a tak jsem neodolala, stala se asi moji nej od ní... To jak se dokazali rozesmat aniž se znali mě chytlo za srdce a kdo se chce dozvědět jak jejich přiběh pokračoval přečtěte si S láskou Lukov...

luzajickova
15.07.2023 3 z 5

Od Zapaty jsem již četla knihy, vím, že píše SlowBurn, ale tohle je hodně velké SlowBurn. Tato kniha je psaná jinak než jsem zvyklá, pro mě ne tak záživná. Když už si píšou, tak bych chtěla vědět, jak se cítí, nejen to, co si píšou. Přiznám se, že jsem u toho usínala. Za prvé, bylo to moc dlouhé, a za druhé, stále dokola to samé. E-maily na několik stránek, jen to, co si mezi sebou psali. Když jsem konečně byla ráda, že skončili e-maily, tak zase začali zprávy po Skype nebo co. Nakonec chvíli rozhovor Ruby se svými sestrami a pak zase zprávy. Já nevím, tohle je pro mě utrpení a nuda. Samozřejmě, jak už bývá, tak mě děj lákal, i když mě štvalo, jak dlouho trvá, než se setkají, jak na sebe zareagují a kdy si konečně dají první polibek. Ruby chování mi chvílemi lezlo na nervy. Vůbec bych neřekla, že jí je tolik, kolik jí je, tedy alespoň mě to tak přišlo. Chovala se jako puberťačka a to, co napsala Aaronovi, z toho dělala velkou drahotu. Přišlo mi to moc vyhrocené, přitom to bylo prostě jen slovo, cítila to tak, tak to tak napsala, na tom není nic špatného. Takže za mě nezáživné a strašně natahované a tím pádem dlouhé. I tak se těším na další přeložené knihy.

michaela_books
10.07.2023 3 z 5

Kdo četl už nějakou autorčinu knížku, tak je jasné, že ví přesně do čeho jde a co by měl vlastně očekávat.. Co se týče tady úplného začátku, tak podoba dopisování v rámci e-mailů mi přišla taková nevšední a celkem mě chytlaale potom začala být nuda a bylo to docela zdlouhavé a vlastně jsem si začala přát, aby se tady ten příběh už konečně nějakým způsobem rozsekl měla jsem i takovou chvilku, kdy jsem si říkala, to jako vážně? Ale nakonec druhá polovina už byla mnohem lepší a teď k té hlavní pointě, proč je vlastně kniha fajn a stojí za přečtení. Hlavní důvod, proč jsem knihu nezahodila a zkusila ji dát ještě šanci je ten, že mě vlastně během čtení došla docela zásadní informace Ruby totiž byla v knize s Láskou Lukov a je to sestra hlavní hrdinky Jasmine a od této autorky je to navíc moje nejoblíbenější kniha, takže co to znamená? No zkrátka i když jde tady vidět, že Drahý Aarone je Zapatina prvotina, tak jsem knihu chtěla dočíst a bylo to pro mě nakonec velmi milé zjištění a zároveň i celkem překvapení, které jsem asi nečekala. A do toho mi to navodilo náladu, že bych si příběh o krasobruslení dala znovu.

packlik
08.07.2023 5 z 5

Moc jsem si to užila. Aaron byl skvělý a Ruby vtipná. Dopisování bylo v jednu chvíli už docela dlouhé, ale o to víc jsem si možná užila druhou půlku a ten epilog.

Jana65
02.07.2023 3 z 5

Za mě asi nejslabší kniha této autorky. uvažovala jsem, že ji odložím, ale nakonec jsem dočetla do konce. Kniha začala být zajímavá až se ti dva setkali. S knihou S láskou Lukov se vůbec nedá srovnat.

stana5842
01.07.2023 2 z 5

No, bylo to strašně slabé. Zdlouhavé, už jsem to vzdávala, ale přemohla jsem a pak toho litovala. Ruby a její paranoia. Její pocity rozebírané na 3stranach....zase klobouk dolů, kolik slov se dá napsat o strachu .... Velmi mě knížka zklamala. Zapata je výborná autorka, ale ....

*Pájuše*
29.06.2023 3 z 5

Ajajaj... Jsem z knihy jaksi rozpačitá. Tohle jsem nečekala, že u knihy Zapaty napíšu. Je to hodně slabý průměr. Ani ta třetí hvězdička se mi nechtěla dávat. Jsem zklamaná. Autorka se mi nějak netrefila do vkusu. Ruby byla nevyžvaněný děcko, které vyšiluje z maličkostí a Aaron byl na mě příliš, no, nijaký? Celkově jsem se u knihy nudila. První polovina - zprávy, e-maily - byla na vytrhání si všech vlasů, dlouhá a nezáživná. Když už jsem se zaradovala, že se dostávám ke skutečnému příběhu a ten se začíná rozjíždět, tak jsem nad chováním obou hrdinů jen nevěřícně mrkala. Několikrát jsem knihu zavřela a musela podívat na obálku, zda tu knihu opravdu napsala Zapata. No nevím, oproti Rytmus, já a Malychin, je kniha mnohem snesitelnější, ale když to porovnávám s Kultim, S láskou, Lukov nebo i Srdcem proti zdi... je to fakt slabota.

barbora28475
29.06.2023 2 z 5

Na novou knížku od Zapaty jsem se neskutečně těšila, protože její knihy mám moc ráda. Ale tohle bylo bohužel velké zklamání. První polovina knihy psaná formou mailů a zpráv mě vůbec nebavila a celou dobu jsem si říkala, jestli nejsem náhodou na wattpadu. Druhá část byla lepší, ale mrzelo mě, že se hlavní postavy chovaly jako 16ti letí, kteří nevědí co a jak. Nedokázala jsem si k nim udělat vztah.
Snad se autorka příště polepší.

ElInWonderland
28.06.2023 5 z 5

Zas a znova, proč je ta obálka tak hrozná? Asi si ji něčím přelepím nebo začerním obličeje :D
No nic, tak tedy k příběhu. Aaron a Ruby mě neskutečně bavili, prostě jsem se do nich zamilovala, byla jsem docela nejistá si knížku přečíst, protože má nejnižší hodnocení z knih od Zapaty, ale hrozně mě to bavilo a četlo se to samo. Polovina knihy je podána ve formě dopisů a chatování a vůbec mi nevadilo, že to trvá tak dlouho, bylo fajn vidět jak se ti dva poznávají a z osobního setkání jsem byla asi stejně nervózní jako Ruby :D Ta holka fakt málem omdlela :D Strašně bych chtěla to setkání vidět z Aaronova pohledu, to je snad to jediné plus obálka co mě zklamalo.

alexvera
28.06.2023 4 z 5

Začátek knihy ve formě dopisování mě tedy moc nebavil, ale když přeskočíme tuto část, tak když se Ruby s Aaronem konečně potká .. Páni! Nemohla být kniha ve finále ještě delší?
Ruby je trošku poděs, s akční rodinou, zálibou v šití, Aaron je prostě na misi a s Ruby se seznámí díky dopisování. To by ale nebyla Zapata, aby se pomalu nezačal vyvíjet vztah nad kterým se culíte jak měsíček na hnoji, že?!
Ve finále to bylo hezké čtení, ale nestrhlo mě tolik jako ostatní autorčiny knihy.
"Nikdy předtím jsem neměla pocit, že jsem přesně tam, kde mám být."

Barbara182
26.06.2023 4 z 5

Za mě zatím nejlepší kniha od Mariany Zapaty (četla jsem zatím jen Lukova a Srdcem proti zdi), líbilo se mi, že byla kniha ozvláštněná přepisem "skypové" komunikace Ruby a Aarona, a vůbec celý jejich příběh byl hrozně hezký :-) Jediné, co jsem čekala a v knize nebylo, byla nějaká komplikace či trauma Aarona z Iráku (přijde mi divné, že po třech misích netrpí PTSD), a stejně tak nebyly úplně dovysvětleny jejich rodinné peripetie, jen nakousnuto se sestrou autistkou a matkou, klidně bych si nechala líbit víc detailů, ale jinak paráda a ráda se ke knize znovu vrátím, až budu potřebovat zlepšit náladu :-)

tereza9522
24.06.2023 4 z 5

Moje druhá kniha od autorky.
myslím že krom toho že část kde si píší online by mohla být kratší nemám nic co by mi nesedlo nebo vadilo.
Přečtenou za den :)
Víc takových knih

KnihománieN
24.06.2023 2 z 5

(SPOILER) Celým knižním světem se šíří zpráva, že Mariana Zapata je považována za královnu slow burn romantiky. Hodně dlouho už jsem na ni měla políčeno, ale teprve nyní se mi do ruky dostala její nejnovější přeložená kniha Drahý Aarone. Jak se mi líbila?
Hlavní hrdinka Ruby je švadlena a přihlásila se do projektu Pomoc vojákům. Jako dopisovatelka je přidělena Aaronovi, který je právě na misi v Iráku. Z opatrné komunikace přes maily se dostávají ke skypu a s každou novou zprávou se více a více poznávají. V zápalu psaní si ani neuvědomují, že se vzájemně stávají nepostradatelnou součástí života toho druhého. Pro Ruby tak není vůbec složité se zamilovat, a to i když je to do muže, o němž ví vše, jen ne jak vypadá. Sundat si růžové brýle a přenést se přes city, které ji drží v zamilovanosti, by nemuselo být tak těžké zprávy postupem času vymizí a ona bude moct zapomenout. Jenže to by nesmělo přijít pozvání na Floridu, kde se mají osobně setkat. Ruby se s tím bude muset vypořádat tak jako tak, jak to tedy zvládne?
Po knize jsem sahala s obrovským očekáváním. Pravidelní čtenáři Zapaty slibovali atmosféru, romantiku a chemii. Bohužel jsem ani jedno nedostala v takové míře, jakou bych si představovala. První polovina knihy je psaná formou zpráv a mailů. Pro poznání postav výborné, ale osobně jsem se nemohla začíst. Přelouskala jsem tedy polovinu knihy, a čekám co bude dál. Jenže ouha, zase jsem se netrefila. K Ruby jsem si nevybudovala žádný vztah, jen Aaron to trochu vyvažoval, tudíž ani její vyprávění mě nebavilo. Spousta myšlenek, vztah se nijak nevyvíjel. Teprve posledních třicet stránek mě trochu uklidnilo, to co přišlo bylo jako blesk z čistého nebe. Najednou to jiskřilo a byl to naprostý kontrast k předchozím čtyři sta dvaceti stránkám. Ale i na tam mi něco chybělo. Celkově jsem z knihy zklamaná. Vím ale už dopředu, že dám autorce další šanci, příběhy bez mailů by mi mohly sednout více. Na poličce už na mě čeká S láskou, Lukov.

Ann1307
23.06.2023 4 z 5

Mariana Zapata je královna slowburn romantik, které u nás vychází s bohužel dost ošklivými obálkami. :(

Drahý Aarone je příběh Aarona a Ruby, kteří se poznají díky dopisování s vojáky. Aaron je voják, Ruby dobrovolnice. Ani pro jednoho to není jejich první rodeo, ale cítí tam něco víc. Zpřízněnost takovou, že se stanou během třičtvrtě roku opravdu blízkými přáteli.
Pak Aaron Ruby navrhne, aby se potkali naživo, když má mezi misemi dovolenou. Co z toho vzejde?

Začátek ve formě e-mailů mě tedy moc nebavil.. ale bylo fajn dozvědět se opravdu dost o životě obou hlavních hrdinů. Dobře jsme poznali Rubyinu rodinu a půda byla připravena na další vývoj událostí. A pak už to běželo jak na drátku :)

Když se pouštíte do Zapaty, musíte mít fakt náladu na slowburn, jinak vás to asi bude štvát :D já ji měla a náramně jsem si to užila.
Hlavní hrdinové mi ale v této knize úplně nepřirostli k srdci, Ruby byla dost ufňukaná a Aaron zas trošičku moc jistý si sám sebou. Ale ten vztah, který se mezi nimi postupně zrodil mi to vynahradil a tak jsem nakonec poměrně spokojená. :)

Ella161
18.06.2023 4 z 5

Ani nevíte, jak jsem se na další knihu od Zapaty těšila! Strašně mě mrzelo, že jsem si jí nemohl přečíst hned jak vyšla, ale musela jsem se učit na maturitu. Každopádně jsem měla obrovskou radost, když jsem dostala oznámení, že mi kniha přišla, to si asi dokážete představit.
Když jsem začala knihu číst, tak Ruby napsala, že jí říkají Kvík. Přišlo mi to nějaké povědomé a říkala jsem si, z jaké knihy to asi bylo. Váhala jsem nad Kultim a S láskou Lukov, ale jakmile jsem viděla jméno Jasmine, tak mi to bylo jasné. Byla jsem za to ráda, protože Ruby v knize S láskou Lukov byla skvělá! A po nějakém čase mi došlo, že autorka nejspíš tuhle knihu napsala dřív, protože jsem si uvědomila, že Aaron se vyskytoval i v S láskou Lukov. Samozřejmě jsem si to musela i ověřit, čímž jsem si to jen potvrdila. Každopádně knihu hodnotím kladně. Jako jo, od autorky jsem četla i lepší knihy (stále u mě vyhrává Kulti!), ale i tohle čtení jsem si moc užívala. Přijde mi jako skvělý nápad, že autorka první polovinu knihy udělala ve formě dopisů/zpráv. Oba dva tak můžeme skvěle poznat a hlavně postupně vidíte, jak si k sobě tvoří čím dál bližší vztah.
Ruby nebyla taková hlavní hrdinka, jaká je u autorky zvykem. Ona byla spíš taková zamlklá, stydlivá, trošku méně sebevědomá Takové postavy moc nemusím, ale u ní jsem to překousla. Je to fajn holka, která si zaslouží jen to nejlepší. Je moc hodná a pro ty, které miluje, by se rozkrájela (jo, je vidět, že patří do rodiny, kde je každý člen takový). No a Aaronovi nemám co vytknout. Ten byl prostě skvělý, moc hodný, ohleduplný škoda, že není skutečný, protože by na něho holky stály fronty.

jadwiga
15.06.2023 3 z 5

Kniha, na kterou jsem se velmi těšila, hlavně kvůli předchozí knize Srdcem proti zdi, jenž byla pěknou oddechovkou, je pro mě velkým zklamáním. Kniha mohla být minimálně o polovinu své délky kratší. Roztahaná chatová komunikace přes tuto polovinu mě vyloženě nudila a neustálé omílání jedné myšlenky na deset způsobů knize kouzla bohužel také nepřidalo.
Nejzajímavějších bylo cca posledních sto stran, kdy se jejich příběh přesouvá do reality. Jemnou romantickou linku mezi hlavními postavami umí autorka vykreslit skvěle. To je podle mne její velký "kůň ".

Tentokrát mi kniha bohužel nesedla a jsem zklamaná, protože jsem čekala "téměř zaručenou" kvalitu a oddech.

Autorka psát umí, ale tentokrát to na mě působilo trochu nedotaženě.