Drahý Aarone

Drahý Aarone https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511549/bmid_drahy-aarone-65f86e61e6954.png 4 492 123

Román americké autorky je zčásti psaný formou e-mailů a krátkých textových zpráv. „Drahý Aarone, jmenuju se Ruby Santosová a přidělili mi tě přes nadaci Pomoc vojákům.“ Ruby přesně ví, do čeho jde, když se přihlásí jako dobrovolnice pro dopisování s vojákem v zámoří. Pokyny jsou jednoduché: jeden dopis nebo e-mail týdně po dobu jeho nasazení. Jasné jako facka. Není to poprvé, co si takhle s nějakým vojákem píše. Co by ji tak asi mohlo překvapit? Jedna drobnost by tu možná byla: to, že se do něj zamiluje až po uši.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Dear Aaron , 2017

kamca4151
10.05.2023

Marianu Zapatu mám fakt ráda. Nejsou to totiž knížky, kde se nutně hlavní hrdinové vždycky k smrti nenávidí, potom se sblíží, potom je zápletka a pak teprve happyending. Je to hezký, pomalý oťukávání, trocha drzosti, hodně porozumění. Je to prostě takový pohlazení na duší, který v dnešní době chcete.
Kniha se mi líbila, hlavní hrdinové jsou sympatičtí, ale přeci jen je to něco jiného, než jsme zvyklí.
Mě osobně tam možná chyběl ten sportovní podkres, který mě u Mariany fakt moc baví. Nahlídnout za oponu sportu. Navíc, S láskou, Lukov je moje nejoblíbenější knížka od autorky, takže mi to nedalo trochu porovnávat.
Ale pokud bych měla srovnat s jiným, podobně zaměřeným YA, tak třeba Nejjasnější hvězdy od Anny Todd, je oproti téhle knížce dost propadák, ačkoliv se jedná o podobné prostředí. ( Voják/ civilistka, poznávání/osobní problémy).

Knihu si určitě přečtěte, ale doporučím ji jako první, protože potom už budete jen příjemně překvapeni. Každopádně dávám hvězdy.

Vaiolet
10.05.2023 2 z 5

Knihy od Zapaty mám opravdu ráda, ale Drahý Aarone mi vůbec nesedlo. Možná je to tím, že většina knihy je psána formou emailů a chatů. Strašně mě rozčilovalo, jak Ruby skoro za každou položenou otázkou psala: "nemusíš odpovídat, pokud nechceš" nebo "pokud jsem moc zvědavá, tak nemusíš odepisovat" atd. Občas jsem celé emaily přeskakovala. Chyběla mi tam skutečná interakce mezi nimi a když už na ní konečně přišlo, tak to bylo moc uspěchané a krátké.
Dle mého rozhodně nejhorší a nejnudnější knížka od Zapaty.

Tesset
08.05.2023 4 z 5

Klasická Zapata, takže není moc co vytknout. Akorát bych ocenila, kdyby tam bylo více toho, jak jsou spolu. Ale to u jejích knih nebývá, takže to nebylo žádné překvapení. Já jsem byla spokojená, bylo to moc fajn.

MishRarach
07.05.2023 4 z 5

Knížka se mi líbila. Četla se skoro sama a musím se přiznat, že jsem si s Ruby přišla velmi podobná. Což mě občas samotnou rozčilovalo. Bylo to milé, čtivé a rozhodně mám v plánu se mrknout na další knížky autorky, obzvláště pokud právě tato kniha je hodnocena nejhůře. Tak uvidíme, zda ty ostatní naplní má očekávání.

Lutzinka
02.05.2023 2 z 5

Nejhorší knížka od Zapaty, jednoznačně.
Hrozná nuda, ale jako fakt strašná...
Vtipný mi to nepřišlo vůbec, zajímavý už vůbec ne.
Táhlo se to, a já fakt doufala, že to aspoň na konci bude trochu zajímavý, ale NE.
Myslím, že ani na ty 2 hvězdy to nemá, ostatní knížky mám ráda, ale tohle jakoby psal někdo jiný.

blanka5960
01.05.2023 4 z 5

Drahý Aarone je druhá kniha od autorky, kterou jsem četla a jo tohle mě bavilo ještě mnohem víc než Srdcem proti zdi. Sedlo mně to do nálady, krásná slow burn romance čtivá, nenudila jsem se ani chvíli. První polovina je psána ve formě dopisů, mailů, chatu. Tahle forma byla super mělo to spád, četlo se to samo, druhá polovina knihy je psána klasicky.

Ruby je mladá talentovaná dívka, která navrhuje a šije kostýmy na krasobruslení. Navrhování a šití je její koníček, který ji hodně baví, jenže na obživu to nestačí a tak vypomáhá u tety s šitím svatebních šatů. Kromě toho je i dobrovolnicí v nadaci Pomoc vojákům. Tato nadace zajišťuje dopisování dobrovolníků s vojáky, kteří jsou vysláni na zahraniční mise. Ruby je nadací přidělen Aaron Hall, který zpočátku na Rubyiny maily vůbec nereaguje. Ruby je rozhodnuta požádat o přidělení někoho jiného. Nakonec po několika nezdařilých pokusech přeci jen přijde od Aarona odpověď. Nezůstane to jen u jednoho mailu, začnou si pravidelně psát a pomalu mezi nimi vzniká přátelství na dálku.

Příběh je o poznávání jeden druhého, o budování vzájemné důvěry. Aaron učí Ruby být odvážnější, jít si za svými sny a Ruby je pro Aarona jediná, která jej v nelehkých chvílích dokáže rozesmát a být mu oporou.

Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Krásný příběh od přátelství k lásce.
Zapata dokázala ve mně vzbudit všechny emoce. Smála jsem se, zažívala jsem obavy i nedůvěru, plakala jsem, nakonec se zamilovala a společně s Ruby i Aaronem našla lásku na celý život.

Hodnocení 4,5

lucka2510
01.05.2023 5 z 5

Ďalšia krásna kniha od tejto autorki, vrelo odporúčam, zhltla som ju na posedenie

nina3905
30.04.2023 5 z 5

Mariana Zapata patri k mojim najobľúbenejším autorkám. Opäť svojím sladkým romantickým príbehom dokázala, že je kráľovná pomalej romantiky.

Zomy
30.04.2023 5 z 5

Já Marianu Zapatu miluju a ještě mě nezklamala.

Podle mě jí ale škodí to, jak je u nás v Čechách vydáváno její dílo. Možná to ze začátku byl dobrý marketingový tah, že se vydala jedna kniha ročně - Zapata nám je vzácná.
Ale je to kontraproduktivní, tak moc se na ní těším, že pak hltám slova a lačním po ději - jenže u Mariany to není o ději, ale převážbě o pozvolném poznávání, prohlubování citů a přátelství - a láska přichází až nakonec.
Nemluvě o tom, že příběh Aarona a Ruby předchází Jasmine a Lukovovi a je škoda takhle skákat.
České obálky radši ani nekomentuju. Ty originální zahraniční jsou naprosto perfektní...

V každém případě knížka Drahý Aarone je klasická skvělá pozvolná Zapata a opět zahřála u srdce. Někomu možná Rubyina nejistota mohla lézt na nervy, ale já pro ni mám pochopení.

Tak jen prosím, více Zapaty...

Elize
28.04.2023 4 z 5

Bylo to pěkné, takový hezký, klasický romantický příběh... zpočátku bylo hodně dopisování, což mi nevadilo, ale maličko bych to zkrátila, taky bych zkrátila občas dlouhé popisy a úvahy hlavní hrdinky a přidala trochu více interakce mezi Ru a Aaronovými přáteli a možná i mezi nimi a Aaronem samotným, to mi tam dost chybělo a trochu mě mrzel konec, možná kdyby se zkrátilo to dopisování, mohl by pak být trochu víc uzavřený, přeci jenom jsem doufala, že se Ruby trochu ve svém životě někam posune. Ale jinak pěkné čtení, chytlavé, zkrátka klasická Zapata.

Kiwicatko
28.04.2023 4 z 5

Nemuzu si pomoct, ale u me stale vede Kulti.
Aaron nebyl spatny, ale prece jen mi v jeho pribehu neco malo chybelo. Rubyta byla teda extra nesebevedoma, nerozhodna. Rochnila se ve svych zajetych kolejich, i kdyz nebyla spokojena a nicilo ji to. Nejsem si jista nakolik se to na konci knizky zlepsilo. Chybel mi nejaky delsi epilog - tenhle mi zas tolik toho nenapovedel.

Bavily me jejich emaily, mnohem vic nez pak samotne jejich setkani. V mailech byla jiskra, ale ta se behem setkani vyparila buh vi kam. A pak uz to byly jen nejake podivne ufnukane dohady zastydle pubertacky. Asi moc nejsem fanda Ruby

lena.o.knihach
27.04.2023 4 z 5

Další knihy od Mariany Zapaty jsem se nemohla dočkat. Obzvlášť po úžasném předchozím příběhu Srdcem proti zdi. Je to královna slowburn romancí a ani Drahý Aarone není výjimkou. Romantická linka tu není všemi oblíbená od nenávisti k lásce, ale od přátelství k něčemu víc.

Hlavní hrdinka se jmenuje Ruby Santosová a pokud vám tohle příjmení něco říká, tak nejste na omylu, protože je to sestra Jasmine Santosové (postava z knihy S láskou, Lukov). Ruby ráda šije a upravuje oblečení, kostýmy nebo sportovní úbory. Je také přihlášená jako dobrovolník na dopisování v nadaci Pomoc vojákům.
Aaron je právě na misi a zrovna si neprochází nejlepším obdobím. Jednoho dne mu ale dorazí e-mail od jedné ztřeštěné holky, která ho dokáže po dlouhé době rozesmát.

První polovinu knihy čteme jen e-maily, které si mezi sebou posílají Aaron s Ruby. A to mě bavilo neskutečně. Dokonce mnohem víc, než když se autorka pak uchýlila k normálnímu vyprávění. Já si ty dva z toho jejich dopisování tak moc oblíbila a pak se konečně blížilo jejich seznámení naživo...
Řeknu vám, já se u jejich prvních setkání (nejdřív po telefonu, pak osobního) culila jak nevím co. Bylo to boží. Šíleně jsem tu jejich chemii žrala, fakt to nemělo chybu.

Jenže čím víc jsme se blížili konci, tím víc mi Ruby nepřišla tak skvělá jako z e-mailů na začátku. A od konce a samotného epilogu jsem čekala něco trochu jiného. Rozhodně i tuto nejnovější knihu Zapaty doporučuji, ale u mě zůstane favorit Hradba z Winnipegu. Jo a po tomhle si rozhodně musím přečíst Lukova znovu.

#spoluprace @albatrosmedia

Ocásek
26.04.2023 3 z 5

Za možnost si přečíst e-knihu ještě před vydáním děkuji @humbook @humbook_blogeri #humbookblogeri #spoluprace

Na Aarona jsem se těšila, protože jsem od autorky četla Kultiho a ten se mi líbil opravdu hodně, ale z Aarona jsem bohužel zklamaná!
Začátek byl poměrně slibný. Prvních asi 200 stran je psáno jen formou e-mailů a chatů. Knížka se tak díky tomu četla opravdu rychle, ale na mě pak těch e-mailů bylo zbytečně moc a začala jsem se nudit. A bohužel jsem se nudila i dalších 200 stran. Bylo to zdlouhavé a já celou dobu čekala až se mezi hlavními hrdiny konečně něco stane
Asi 40 stran před koncem jsem se konečně dočkala. Bohužel Zapata opravdu neumí psát sexuální scénky, takže jsem se u toho dost vytrápila a vyloženě se musela donutit to už konečně dočíst!
Hlavní hrdinka Ruby mi byla poměrně sympatická od samého začátku, ale občas mi vadilo, jak moc nesebevědomá a naivní byla. Hlavní mužský hrdina Aaron byl celkem fajn, ale že bych si ho nějak extra zamilovala, tak to se nestalo.

2,5/5

Haňulilinka
25.04.2023 5 z 5

Knížka se mi moc líbila a zařazuju ji mezi oblíbené knížky od Zapaty. Zaujala mě forma, kterou byla ze začátku psaná, díky tomu to rychle utíkalo, i když je pravda, že to chvílemi bylo dlouhé, ale čekání se vyplatilo. Co naopak mohlo být delší, byl konec, ten se mi zdál trochu uchvátaný.

ivousekk
25.04.2023 4 z 5

Nebylo to špatné, u Zapaty už tušíte, co čekat. Fajn oddychová romanťárna. Jen ten styl humoru, který si ti dva v korespondenci vyměňovali, ten mi nesedl. A nepasoval mi ani k jejich věku, možná kdyby byli o 10 let mladší.

Raislin
20.04.2023 4 z 5

To bylo sladké. Naprostá oddechovka, když se chcete zasnít a věřit, že všechno dobře dopadne. Prostě "pohádka" pro větší holky. Já si knihu přečetla ráda.

LaBobule
19.04.2023 3 z 5

Autorku mam rada. Jeji top kniha je podle me Srdcem proti zdi a bohuzel tato novinka k ni ma daleko. Je to mily pribeh, nevsedni prostredi - Aaron je vojak. Super byla forma knihy, kdy minimalne pulka byla psana formou emailu, zprav na whatsuppu. Diky tomu to bylo svizne a dej rychle utikal. Zase zde byl klasicky vzorec - ona utapla ale mila a on borec jak svin, ale se srdcem na pravem miste. Musim rict, ze to neustale knourani Ruby uz bylo otravne (co si o me pomysli ta a ta, ten a ten, nejsem hezka, nevim, co chci, co budu delat, libim se mu? boze libim se mu!) Konec mi prisel takovy nedotazeny. A nejvetsi komedie byla to, ze nejen Ruby nevi co se zivotem, nevi to ani Aaron. Oba navic ziji kazdy ve sve hlave misto aby se spolu o vsem bavili.

monikasbookclub
19.04.2023 3 z 5

Chtěla bych moc poděkovat @humbook a @humbookblogeri, že jsem si ji mohla přečíst. Byla to moje první zkušenost s autorkou a upřímně mám z její knihy trochu rozporuplné pocity. Kniha je rozdělena na dvě části, kdy ze začátku komunikace mezi Aarone a Ruby probíhá výhradně skrz e-mail nebo později SMS. Potom nastává druhá část, kdy je děj vyprávěný z pohledu Ruby.
První část byla jednoznačně super! Psaní skrz dopisy mělo v sobě to správné kouzlo a sem tam i vtipnou část. Líbilo, se mi jak se vzájemně poznávali. Krásné také bylo sledovat, jak se mezi nimi utváří kamarádství. A ty jejich vzájemné přezdívky!
Druhá část mě už tolik nenadchla. Přesto, že došlo na jejich setkání, nedělo se tam nic zajímavého a většinu času jsem se musela nutit, ať vůbec knížku dočtu.
Určitě si knihu přečtěte, a udělejte si na ni svůj názor. Za mě byl příběh spíše ve stylu neurazí, nenadchne. Asi jsem čekala, že se tam stane něco, co ve mě vyvolá nějaké pocity, které se mnou zůstanou delší dobu. Ale spíše jsem byla ráda, že je knížka u konce.

petusska01
18.04.2023 5 z 5

Čítam aj iné komentáre a úplne ich chápem. Zo začiatku to bolo veľmi náročné sa začitat. Správy raz za čas, tu otázka, tam odpoveď... nemalo to spád, nemalo to dynamiku, romantiku, aha efekt...len u Ruby sa diali také malé krôčky...Ruby síce mala 24 rokov ale ona sama znela akoby mala 17, jej rodina sa správala akoby mala 17 a mala asi aj toľko životných skúseností, kopec strachu a žiadne príležitosti... a potom tu bol Aaron, ktorý bol na vojne už celú večnosť. Dodával jej odvahu, nádej, silu postaviť sa sama za seba. Ona mu bola slnkom, smiechom, svetlom v tej púšti (doslova aj obrazne). A potom sa to rozbehlo. Áno, bolo to pomalé, ale taká je Zapata. Túto robili vyslovene milimetrové krôčky, ale bolo to vtipné, milé a príjemné. Občas ma však postavy dosť chytili do spleti tých emócií a vtedy to malo silu. Občas, najmä keď Ruby sa metala v tých svojich myšlienkach a strachoch, tak to bolo nudné. Ale na koniec som nebola pripravená. Co sa stalo? Ako sa to stalo?? Ako to dopadlo?? Ako skončili? Kde je ešte tých 100 strán, ktoré potrebujem?? Kontrolovala som kde je epilóg číslo 2. Či sa mi nezmazali strany. A ono nie. Proste tam nič není, iba taky fádny koniec. Ale ja chcem viac!!! Za mňa Zapata je kvalitka, ale opakom Amo Jones. Zapata je kľudný prístav, silný maják, ktorý dovezie loď bezpečne na pevný breh. Pomaly ale isto. Koho toto nebaví, tento pomalý program, tak potom neodporúčam. Ale koho áno, tak všetky Zapaty treba čítať.

MAU256
14.04.2023 2 z 5

No, tak tady nevím co napsat. Knížky od této autorky se mi moc líbily, ale tahle ne. Bylo pár okamžiků, kdy jsem se zasmála, ale jinak mě knížka moc nebavila.