Drahý Aarone

Drahý Aarone https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511549/bmid_drahy-aarone-65f86e61e6954.png 4 493 124

Román americké autorky je zčásti psaný formou e-mailů a krátkých textových zpráv. „Drahý Aarone, jmenuju se Ruby Santosová a přidělili mi tě přes nadaci Pomoc vojákům.“ Ruby přesně ví, do čeho jde, když se přihlásí jako dobrovolnice pro dopisování s vojákem v zámoří. Pokyny jsou jednoduché: jeden dopis nebo e-mail týdně po dobu jeho nasazení. Jasné jako facka. Není to poprvé, co si takhle s nějakým vojákem píše. Co by ji tak asi mohlo překvapit? Jedna drobnost by tu možná byla: to, že se do něj zamiluje až po uši.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Dear Aaron , 2017

sssimkova
26.03.2023 4 z 5

Moc pěkně a lehce napsané, taktová ta oddechovka na dovču, u které se nasmějete a nemusíte moc přemýšlet. Vtipní hlášky a slovní přestřelky neměly chybu. Podívám se po dalších knihách autorky. Snad první kniha, kde si voják ze zámoří nenese na duši žádná "bebíčka" a přijede domů úplně v pohodě... To jen tak na okraj, co mě tady překvapilo.

ciaram
24.03.2023 4 z 5

Skvělý nápad začít knihu stylem dopisování - čtení mělo spád. Přesně to sedělo pro hlavní postavu Ruby - nesmělou a bojácnou dívku, které Aaron pomůže vylézt z ulity a postavit se světu.
Líbily se mi humorné situace v rodině Santosových a až po dočtení, ano, tak dlouhé mám vedení, mi docvaklo, že to dějově předchází knize S láskou, Lukov - kde je hlavní postavou právě Rubyina sestra Jasmine krasobruslařka. Zmínila se tam, že sestra přechází na párové krasobruslení. To byl ten kopanec, který jsem potřebovala. :)
Začátek byl opravdu skvělý, humorný, rychle čtení ubíhalo, ale pak mi tam něco začalo skřípat. Zatím nedokážu přesně pojmenovat, co to bylo.

terikus
23.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Klasika slow burn jak jsme zvyklí, byl to hezký příběh. Ne ten nejlepší, ale byl fajn. Epilog mě docela zklamal, chtěla bych si ještě chvilku počíst o době po odjezdu Ruby, třebas i o následném shledání.

zuzak82
23.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Ruby si začne psát dopisy a emaily s Aaronem, který je jako voják na zahraniční misi. Časem pak zjistí, že k němu cítí více než jen kamarádství. Po návratu z mise Aaron navrhne, že spolu stráví týden dovolené, aby se poznali. A .... to si každý už asi domyslí.
Největší problém jsem měla se začátkem knihy, kdy čteme korespondenci mezi hrdiny, která je podle mě příliš dlouhá a nezajímavá. Jakmile se osobně potkají už je to mnohem lepší.