Drahý Aarone

Drahý Aarone https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511549/bmid_drahy-aarone-65f86e61e6954.png 4 493 124

Román americké autorky je zčásti psaný formou e-mailů a krátkých textových zpráv. „Drahý Aarone, jmenuju se Ruby Santosová a přidělili mi tě přes nadaci Pomoc vojákům.“ Ruby přesně ví, do čeho jde, když se přihlásí jako dobrovolnice pro dopisování s vojákem v zámoří. Pokyny jsou jednoduché: jeden dopis nebo e-mail týdně po dobu jeho nasazení. Jasné jako facka. Není to poprvé, co si takhle s nějakým vojákem píše. Co by ji tak asi mohlo překvapit? Jedna drobnost by tu možná byla: to, že se do něj zamiluje až po uši.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Dear Aaron , 2017

HankaHail
26.11.2023 2 z 5

Má čtvrtá a zatím jednoznačně nejslabší kniha od Zapaty. Miluju její slowburn styl a postavy. Tady mi ale vyloženě nesedl jak formát tak postavy. Přes půlku knihy byly emaily/chat a nějak jsem necítila to hluboké propojení o kterém hlavní postavy furt mluví. Pokud jde o Ruby a Aaron tak mi ani jeden nepřirostl k srdci. Ruby byla chvílemi neuvěřitelně naivní a otravná. Aaron mi nepřipadal nic za tak extra.
Celkově kniha byla fajn, ale jiným knihám autorky nesahá ani po kotníky. Dlouho jsem se rozhodovala zda dál 2* nebo 3*. Na konci jsem si uvědomila, že kdyby byla kniha od jiného autora, tak už jí v půlce odložím. Takže hvězdy dávám 2.

sabi_z_knihy
19.11.2023 5 z 5

Mi-lu-juuuu! Já Zapatě propadla už knížkou Malychin a od té doby zbožňuju každou její knížku. A teď, když vydala knížku s vojenskou tematikou? Když vám řeknu, že mám slabost pro muže v uniformě, je vám asi jasné, že jsem této knížce propadla dá se říct hned.
Ruby byla skvělá. Drzá tak, přesně jak mám ráda, se správnou dávkou sarkasmu. A Aaron... damn, love him! Vážně, kluk snů! Tu jejich vzájemnou chemii jsem cítila snad ještě dřív, než jsem knížku vůbec otevřela.
Co jsem tak pročítala nějaké recenze, všimla jsem si, že pár lidem vadily dopisy na začátku. Ano, přiznávám, že jich tam bylo dost, ale k překvapení mě samotné mi vůbec nevadily. Zrovna mi to celkově sedlo do nálady a já si je užívala. Přišlo mi to čtivé a doteď obdivuju, jak zcela přirozeně se jen skrz ty dopisy poznali.
Přiznávám, že Zapata má místy potřebu to až moc natahovat, takže pro milovníky akce to nic není, ale pokud vám nevadí si počkat, máte se na co těšit.
Hodně mi to opět připomínalo Purple hearts, které miluju úplně nejvíc, jak si možná někteří pamatujete z minulého léta, takže i tady jsem se rozhodně našla. No ale i tak se mi víc líbilo srdcem proti zdi.

Zapata je spolu s Kasie prostě královna romantiky. Takže pokud jste milovníky romantiky, rozhodně vás nesmí minout.

4,5/5

instagram: sabi_z_knihy

houdkic
10.11.2023 5 z 5

Abych pravdu řekla, že jsem měla z této knihy trochu strach, protože Srdcem proti zdi (ačkoliv je to autorčina největší hitovka) mě extrémně nudilo a zklamalo. A nepomohlo ani to, že jsem na Drahý Aarone neviděla zrovna velké množství kladných recenzí. Takže jsem se do tohohle dílka pouštěla s velkými předsudky.

A totálně jsem se zmýlila. Protože Drahý Aarone se dostává do mé top 3 Zapata a to spolu s Kultim a S láskou, Lukov. Mně osobně se totiž vztah mezi Ruby a Aaronem strašně líbil, a to jak se k ní choval, si moje srdíčko získalo nejvíc. Krásný příběh, po tom jednom zklamání, jsem opět nadšená a těším se na novinku, která zrovna vyšla :)

Syma149
10.11.2023 5 z 5

Opravdu nechápu, jak může tak pěkná, něžná kniha mít tak málo.procent a být v modrých číslech.
Ruby si díky nadaci Pomoc vojákům začne dopisovat s Aaronem, kterého ji náhodně vybrali. Napřed si vyměňují pár zdvořilostních dopisů a postupně si začnou rozumět víc a víc.
Aaron Ruby přemluví, aby se s ním osobně sešla. Ruby, která nikdy neudělala nic nerozvážného, dlouho hledá odvahu, ale strašně moc chce poznat kluka, který ji okouzlil a tak se vydá na cestu..

alischka
07.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Já nevím, jak hodnotit. :-D
Protože se mi to na jednu stranu líbilo, ale bylo to prostě slabě zpracovaný. Utáhla mě romantická linka a že jsme měli celou dobu jen je, s jinými postavami se tam komunikovalo minimálně. Jelikož tam byli převážně jen hlavní hrdinové a mohli si je tak užít na všech stránkách, neřešilo se skoro žádný drama a bylo to prostě jen o propuknutí lásky, tak dám tři. :-)

Klarv
07.11.2023 3 z 5

(SPOILER) První polovina knížky byla celkem fajn. :) Rychle to utíkalo a postavy byly sympatické, ale pak nevím proč Ruby přeskočilo a chovala se jak 13ti letá holčička. Všeho se bojí, chytá se každého slovíčka, všechno bere hned zpátky. Co by na ni Aarona uchvátilo fakt netuším. :D Šíleně mi lezla na nervy. Kdyby místo nemocného srdce měla diagnostikovanou nějakou psychickou poruchu, nějaké panické ataky nebo podobně, bylo by to věrohodnější.

MilackovaN
26.10.2023 5 z 5

Ach... Brečela jsem u toho jak želva. Ruby a Aarona jsem si naprosto zamilovala a ačkoliv mi bylo jasné, jak to celé skončí, vůbec mi to nevadilo. Nechyběla mi ani nějaká větší zápletka. Jsou příběhy u kterých jsou zápletky tlačeny na sílu, a pak mě to akorát od čtení odradí. Tady ten příběh tak hezky plynul, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout a přečetla ji za jeden den. Vůbec mi nevadilo, že jsem šla spát v 1 v noci a ráno se probudila s očima jak angorský králík :)

michaela5515
22.09.2023 4 z 5

Moje druhé setkání s autorkou. Slow burn romance nejsou mým denním chlebem, ale tohle bylo vážně milé. Díky Aaronovi vylezla Ruby z ulity a začala dělat to, co chce ona a ne ostatní. A Ruby zpříjemnila Aaronovi krušné chvíle na misi. Smála jsem se nahlas, skvělá oddechovka.

Viky007
17.09.2023 4 z 5

Kniha je fajn oddechovka, ale to je tak všechno. Čte se to dobře a hlavní hrdinové jsou sympatičtí, jenže forma dopisů mě nejspíš až tak nebere. Bohužel se začalo něco dít až ke konci knihy, což je celkem škoda. Navíc to bylo celé takové... neuvěřitelné. A až moc pohádkové. Ale i tak jsem ráda, že jsem si Aarona přečetla, i když se k němu už asi nevrátím.

RoseDadas
03.09.2023 3 z 5

3,5*
Americkou spisovatelku Marianu Zapatu znají všichni po celém světě jako autorku tzv. slow burn romancí, což jsou romány založené na postupném budování vztahu mezi postavami. Často je to ve stylu hate-to-love, mnohdy to celé vázne na zjištění, že jsou něco víc než jen kamarádi. Zkrátka a dobře, čtenář musí překonat cca 400 stran, aby se na posledních zhruba 30 stranách dočkal toho, že si hlavní protagonisté uvědomí, že chtějí být spolu a konečně si vyznají lásku.

U Zapaty nemůže být čtenář zklamaný nijak drtivě, protože přesně ví, do čeho se namáčí. Drahý Aarone je milá oddechovka, kterou přečtete jedním dechem.

Erinien
02.09.2023 4 z 5

Zase Zapata. Jo je to dlouhé jako týden, dlouho to čtete. Ale zase na druhou stranu, ten konec.
Ze začátku mě naštvalo že Drahý Aarone vlastně předchází S láskou Lukov. Jestli jste to ještě nečetli tak rozhodně doporučuji nejdřív Aarona, pak Lukova. V originále to tak vyšlo, u nás asi nakladatelství "dovydava" knihy úspěšné autorky a tak vyšly v opačném pořadí.
Dopisovací část je hodně dlouhá, až rozvleklá. Ale zase se buduje ten vztah. V prvních e-mailech jsem měla pocit, že je Ruby tak 16. Od půlky spolu už začnou žertovat a je to zábavnější i když jsem nechápala, čím Aarona Ruby pořád tak rozesmívá a pak přišla ta poslední část, osobní setkání a tam se srdce jen tetelilo. Do Aarona, který mi po e-mailech nebyl nijak sympatický jsem se "zamilovala". Chemie a vtipy mezi hlavními hrdiny krásně fungovali, bomba. Taky proto tu máme tu čtvrtou hvězdu, jinak bych dala jen tři.

Magdyla.8
31.08.2023 2 z 5

Tak po dočtení jsem z tohoto příběhu docela rozpačitá.. Hlavní postavy moc nepoznáte jenom skrz emaily a dopisy, romantická linka zaplála z ničeho, nic vážnějšího se v knize nestalo. Takové neúplné, chyběl tomu náboj jako v předchozích knihách, postavy byly příliš dokonalé a bez chyby.

kacenka6144
27.08.2023 4 z 5

Nakonec jsem dala 4*, ale trošku jsem se rozmýšlela. Nápad postavit knížku na e-mailové korespondenci hlavních postav se mi ze začátku moc líbil. Ale na 456 stránkách je to zbytečně moc.

Karolin77
21.08.2023 5 z 5

To bylo boží. Tak krásně mě to pohladilo po duši.
Určitě knížku zařadím mezi oblíbenější knihy od autorky.
První polovina byla vyprávěna pouze dopisy a SMS, což mi nevadilo, ale nemohla jsem se dočkat, až se konečně potkají a pane bože to bylo tak roztomilé a miloučké...
Hlavní hrdinka mi opravdu sedla a velice jsem si jí oblíbila a Aaron byl zlato. K sobě se náramně hodili a fungovalo to mezi nimi.
Upřímně bych ocenila kdyby to bylo delší, abych s nimi mohla strávit více času a poznat i Aaronovu rodinu.
Mělo to pár menších nedostatků ale čert to vem.
5*/5*
Určitě doporučuji

etell
20.08.2023 4 z 5

Autorku môžem, ale táto kniha ma veľmi neoslovila.

TerezaMondeková
17.08.2023 2 z 5

Tuhle autorku miluju, proto jsem se na knihu neskutečně těšila... ale nakonec to bylo docela zklamání. Ostatní knihy od autorky mi přišly mnohem lepší. Navíc jsem od autorky zvyklá na úplně jiný styl. Taková nenávist a láska. Ale tady to bylo přátelství, které pomalu přešlo v lásku a to mě moc nebavilo.
První polovina knihy se opravdu skládá jenom z emailů a dopisování. Občas jsem se zasmála, ale jinak vám to nedá opravdu nic. Až při druhé polovině knihy se to zlepšilo... myšlenkové pochody hlavních hrdinů, jejich osobní dojmy, popsání prostředí, ale ani v druhé polovině nebylo žádné napětí, překvapení, zvrat a pak najednou konec a epilog. Navíc mi kniha připomíná PS: Nesnáším tě, ale která se mi líbila mnohem víc. Na konci téhle knihy jsem si uvědomila, že z knihy nemám vůbec nic, informace minimální.

pollyn
09.08.2023 2 z 5

(SPOILER) Kniha má hodně slov, ale ostatních věcí málo. Málo propracované postavy. Ruby je takový emocionálně nevyspělý třeštiprdlo, který zamrzlo někde ve čtrnácti. Chováním, slovníkem...ale proč? Třeba její matka je tam vykreslená krásně. Stejně tak o Aaronovi víme jen, že měl 20 holek a je záhadně zádumčivý. Vlastně ještě víme jaký má rád chipsy a pizzu a další naprosto irelevantní věci.
Málo samotného děje.
Nevýhoda e-knih je i v tom, že moc nevnímáte, že se blíží konec a tak jsem se před epilogem těšila, že konečně přijde kapitola s nějakou zápletkou. Někdo někde umře, začne vyšilovat nebo prostě něco trochu gradujícího. A on rázem epilog. Uf.
Takže kdyby tohle byla jen první půlka knihy tak ok ;)

knizni.taurus
05.08.2023 3 z 5

Tahle kniha mě lákala hlavně svým formátem ve formě e-mailů a zpráv, které nakonec tvořily skoro prvních 40% knihy. Tohle se četlo teda ultra rychle, i když některé vtipy byly jakože ehm. Taky jste skoro polovinu knihy trávili jen s hlavními hrdiny, což bylo fajn. Ale i v druhé polovině, kdy autorka přešla ke klasickému stylu vyprávění, bylo zapojení vedlejších postav poměrně malé, takže jste si Aarona a Ruby mohli užívat o 106. Bohužel za mě nebyli něčím výjimeční, takže po dočtení knihy ve mě nějaké citové pouto k postavám nezůstalo. :D

Děj jako takový, mi nepřišel ničím extra výjimečným. Spád to moc nemělo, ale byly tam fakt milé momenty, které ta nějak pohladí po srdíčku a vy jste ve výsledku vlastně spokojení. Chemie tu za mě byla slabší oproti jejím jiným knihám, ale možná to je můj subjektivní názor, kdy jsem větší fanoušek hate to love romantické linky, než friends to lovers. K nějakému většímu zvratu nedojde, ale to asi nevadí.

Jeden extra minusový bod by to mělo, ho*no humor zase dostává šanci ukázat, jak je to humor k prdu. :D Nevím, jak je možné, že některé knihy od Zapaty se bez toho v pohodě obejdou a jiné ne, škoda. Pak by se to za mě četlo mnohem lépe.

Celkově to bylo to milé, čtivé a řekněme si na rovinu, vojáci jsou vždycky taková ta sexy sorta chlapů co láká. :D Takže za mě taková fajn romantická oddechovka, která se občas hodně táhla až na sílu. Btw. pokud jste od Zapaty ještě nic nečetli (je někdo takový?), tak doporučuju S láskou, Lukov - boží!

Leniii
04.08.2023 5 z 5

To bylo milé, oddechové čtení

alzbeta2843
31.07.2023 3 z 5

Kniha je naozaj iná ako tu píšu mnohí. Mňa námet veľmi zaujal. Čítala som už viac kníh, kedy je príbeh prerozprávaný formou listov, emailov alebo správ. Čakala som teda, že táto kniha bude prebiehať len takou formou a musím priznať, že i tá časť ma najviac bavila. Príbeh je zaujimavý, ale mne tam niečo chýbalo. Nie som zvyknutá u tejto autorky, že niečo nechá len tak nevyriešené a mne sa rodilo v hlave veľa otázok. Celkovo mi príbeh prišiel nedotiahnutý. Avšak kniha je i napriek tomu veľmi zaujimavá a stále ide o super príbeh, ale od tejto autorky už sme zvyknutí na viac :)

P.S.: Ak chcete vedieť ako príbeh tejto dvojce pokračuje, niekoľko náznakov sa objavilo v knihe S láskou, Lukov :)