Divoký symbol

Divoký symbol https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480593/bmid_divoky-symbol-f7O-480593.jpg 5 187 47

Alfa a Omega série

< 6. díl

V lese, v odlehlé osadě plné prapodivných symbolů, se probudila stará, zlá magie. Maže vzpomínky a z těch dávných vytahuje zpět na světlo světa takové, které by každý raději zapomněl. A co víc, snaží se množit a zanechat po sobě na světě mocné stopy. Nebo dokonce potomky? Obyvatelé lesního městečka jménem Divoký Symbol zmizeli. Pozemek patří marokově družce, a tak Anna s Charlesem, kteří patří do této smečky vlkodlačích potížisty, budou mít práci. Z lesů se přitom šíří magická píseň, která nevěstí nic dobrého… Vrhněte se do zkrocení zdivočelé magie v nejnovějším přírůstku do série Alfa a Omega jménem Divoký symbol. Patricia Briggs přichystala další spletitý a napínavý příběh ze světa smečky, vedené nejmocnějším z vlkodlaků.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Wild Sign , 2021

Erlif
07.01.2022 5 z 5

Tak to byla opět jízda a přečteno za pár dnů. Kdo autorku zná, dostane přesně to, na co je zvyklý.
Charles, Anna a Tag. Úžasné trio, pár velice vtipných dialogů, ano rozesmála jsem se nahlas v restauraci při obědu.
Dozvídáme se více o Branově družce Leah, kterou asi nemá rád žádný čtenář. Jsem ráda, že dostala svůj prostor, ale stále se u mě řadí mezi nesympatické osoby...
Závěr knihy je opět velmi akční a napínavý a kniha se špatně odkládá.

Lethania
18.12.2021 5 z 5

Další díl je o něco temnější, ale taky záživnější a akčnější. Autorčin styl psaní je mi velmi blízký a příběh v mnoha ohledech překonává předešlé díly. Konečně jsem se dozvěděla něco nového od mé ne moc oblíbené postavy - Leah - a některá zjištění mě překvapila a chvíli jsem s ní i soucítila, ale stejně ji nemám v lásce. Charles a Anna opět nezklamali a epilog mě hodně navnadil na další díl.

LilianaFalcon
30.11.2021 5 z 5

Jééé, já tuhle sérii miluju. A strašně se mi líbilo, že jsem se dozvěděla víc o Leah a Branovi, vážně doufám, že další díl nám nabídne další vhled do jejich vztahu.
Každopádně Anna s Charlesem mě nezklamali, příběh byl skvěle vystavený a vážně mě hodně zajímalo, o co sakra jde!

Duchoslp
26.11.2021 5 z 5

Přečetla jsem všechny díly a už se těším na další. Anna a Charles se společně postaví každé příšeře, kterou potkají. Vlkodlaci, magie a další nadpřirozené bytosti samozřejmě nechybí. Navíc se na konci objevuje nová postava k příběhu

Charmedka
20.11.2021 3 z 5

Na knize jsou pozitivní postavy a to jak ty hlavní, tak i vedlejší. Prostor zde měla marokova družka Leah, které se příběh svým způsobem týkal a čtenář zjistil něco o její minulosti. Též oceňuji zmínky o Mercy či Adamovi, ale přijde mi, že poslední dva díly není využit potenciál příběhu a toho, že autorka opravdu umí psát čtivě. Nápad zajímavý, to bezesporu, ale celé se to šíleně vleklo, spousta omáčky kolem, přitom se nic moc nedělo a kniha začala být více čtivá až fakt ke konci.

kneslova
10.11.2021 5 z 5

Toto miluju a stále je to napínavé, skvělé, výborná spisovatelka a tohle výborná kniha

saez
08.11.2021 5 z 5

Když jsi marod, není nic lepšího, než zachumlat se pod peřinu se smečkou svých oblíbených vlkodlaků :-)

KájaKoxík
05.11.2021 5 z 5

Wau! Jak jinak než 5 z 5 :)

Musím uznat, že ani po tolika knihách stále nemám dost.
Opět strhující příběh od kterého prostě nechcete odejít. Takže jako každá kniha od Brigg, přečteno za jeden den.

Nebudu tu opakovat příspěvky pod sebou a tak jen něco dodám.

Jak jsem začala s Mercy a poté se zamilovala do série Alfa a Omega, doufám, že autorka zváží i sérii o Samuelovi a Arianě. Nebo o nich napíše alespoň knihu, jejíž děj bude předcházet Divokému Symbolu. A za nějakou povídku či knihu o Sherwoodovi bych se taky nezlobila :)

Ale souhlasím, že by se s postupně odhalovanými fakty v obou sériích hodila vydat nějaká spoilerová kniha postav. Kde bychom našli kdo, co a kdy :D ale to se nestane.... takže mi asi nezbude, než si nějakou takovou vytvořit sama.

barborazveze
02.11.2021

Další skvělý díl do Alfy a Omegy (možná mám tuhle serii o chloupek radši než Mercy, kterou miluju). Jsem ráda, že nás autorka pustila trochu víc pod pokličku do příběhu Leah a přes ni i Brana. Příběh dobře vystavěný, od malých nenápadných a nevinných krůčků až k finální katastrofě. Kdo je ve finále padouch jsem začla tušit poměrně brzy, ale jak to do sebe zapadlo jsem dloho nečekala.
Co mě trochu mrzí, že Briggs místy opakuje motivy. Možná se mi to blbě sešlo, protože jsem na Divoký symbol narazila úplně náhodou zrovna když jsem v maratonu znovučtení Mercy a po Krevním poutu jsou ty paralely prostě dost výrazné. Ale Anniny prožitky byly extrémně silné, z toho fakt mrazilo.

A co mě teda neskutečně dráždilo, to byla brutálně odfláknutá česká verze. Zejména v první polovině knihy v podstatě nebyla stránka, na níž by nebyla chyba, obzvlášť neexistující mezery nebo mezery mezi slovy naházené naprosto random a nesmyslně. Proč proboha?

Arianne
25.10.2021 5 z 5

Nádhera. Líbí se mi, jak Briggs nechává vedle hlavních hrdinů prostor i vedlejším postavám, máme tak šanci je lépe poznat a díky tomu není ani po tolika knihách nikdy nuda. Leah si o svůj příběh říkala a na Sherwooda jsem byla zvědavá už od Bouře prokleté.
A konec nám dává ochutnat další skvělý příběh, na který se doufám můžeme těšit, chudák Sam.

Starlet
23.10.2021 5 z 5

Charles a Anna, neboli alfa a omega, je pro mě ta nejoblíbenější sérii a vždycky to tak bude.

V tomto příběhu se vracíme zpět do dění v Marokově smečce a nyní s Annou a Charlesem vyráži ještě jeden člen a to Tag, který byl prostě skvělý.

Tentokrát se tu dozvídáme něco více o dalším členovi smečky a to o (Leah) dřiv to byla dobrá potvora a máte ji tendeci od prvního dílu nenávidět, ale tady s ní budete spíše soucítit.

Hlavní děj byl jako vždy skvělý, miluji co dokáže autorka vymyslet a jak to dokáže zakomponovat do příběhu.
A i tady můžeme pozorovat, skvělý vztah mezi Annou a Charlesem. Líbí se mi, že je Anna silná, ale že není úplná Wonder Woman, protože i ona má svoje slabiny, které zlo dokáže obrátit proti ní. Miluji ten jejich vztah a to, že romantika a ocumlávání není na každé stránce, ale že jsou to něžná pohlazení jednou za čas. Ta chemie mezi nimi, je prostě to, co potřebuji v této sérii, to co mě drží stále pokračovat ve čtení.

A tentokrát mi to připadalo, ještě více krásné, než v předchozích dílech.

Jenom varuji, je to hodně provázané i se sérii Mercedes Thomson, a i já jsem se chvilkama neorientovala

Arlienen
18.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Já se vždy těším, až Patricie vydá novou knížku a pak mi je líto, když ji přečtu tak rychle. Já miluju svět, který autorka vytvořila. Při čtení se cítím jako bych byla znovu se svou rodinou.

Tato kniha odkryla záhady a tajemství Brana a jeho družky. Konečně jsem se dočkala toho, že jsem zjistila, jak se ti dva seznámili. Pomohlo mi to trochu pochopit ten vztah, který spolu mají.

Charles a Anna jsou spolu jednoznačně sladcí. Jejich vztah se mi líbí. Jsem ráda, že se jim na konci splnil sen. Jen je mi líto Samuela.

Kačí137
16.10.2021 5 z 5

Super,super. Na další díl jsem se děsně těšila. Patricia mě nezklamala, jen jí to dlouho trvalo! Příště prosím psát rychleji. Děkuji. Je tam opět vše. Příběh,napětí,zápletka a humor. Vlastně se mi moc líbí, že v každé knížce začne a i ukončí danou zápletku. To mám moc ráda. Prostě jsem ji přečetla během dvou večerů a to jen proto, že mám silnou vůli a nechtěla jsem jít spát až po druhé hodině :-) Doporučuji

Nelly
15.10.2021 5 z 5

Příběh plný magie, moci, překvapení a citů - jeden z nejlepších z této série. Určitě ten další bude opět velmi, velmi zajímavý.

kokrokr
13.10.2021 3 z 5

Tuto knihu a celou ságu „Alfa a Omega” hodnotím jako lepší průměr za tři a půl bodu. Raději mám ale příběhy, ve kterých vystupuje Mercy.

luculi
10.10.2021 3 z 5

Po tom, co jsem objevila Mercy, musela jsem konstatovat, že Charles a Anna jsou prostě slabší odvar. Už i tím, že je vypravování ve třetí osobě a není z přímého osobnějšího pohledu jednoho z hrdinů. Ale tady jsem byla zklamaná, protože mi to celkově nějak nesedlo.

První polovina byla lehce vleklá a nedělo se nic zásadního. Celková zápletka mi přišla nijaká, chabá a nepříliš zajímavá. Až v druhé části se konečně příběh rozjíždí a čím blíže jsem byla vysvětlení, tím to bylo lepší. Stránky už jsem dokázala číst jednu za druhou.

Jenže ani tak mi to nepřišlo takové, že to stálo za tak dlouhé čekání. Antihrdina byl perverzní, boj s ním trval snad deset vteřin a nakonec bylo rychle po všem. A ten epilog autorka zabila úplně. Tím mě fakticky vytočila, protože osobě, které se to týká, bych rozhodně přála něco lepšího, za všechno, co zažila.

No prostě moje spokojenost hodně klesla, jelikož jsem měla vysoká očekávání. Jsem zvyklá na jinou kvalitu. Na knize moc pozitivních věcí nenajdu, i když z nostalgie určitě nebudu nijak shazovat autorčin um. Jen prostě má rozhodně na víc, na lepší osud postav, napínavější vyprávění, delší boje a především zajímavější zápletky.

alzbeta4340
08.10.2021 5 z 5

Příjemné i napínavé čtení z magického světa vlkodlaků. Už dlouho jsem si přála díl, ve kterém by důležitou úlohu hrála marokova družka Leah. A povedlo se dokonale.

havrmoni
02.10.2021 5 z 5

Tady neni co psát. Líbí se mi to o trochu více než Mercy . Přiznávám Charlese miluju a nemůžu se dočkat ( za rok??) dalšího dílu.

martina1199
02.10.2021 5 z 5

Zhltla jsem ji za dva dny a teď je mi to líto, protože už teď se mi po mých oblíbených postavách stýská. A ten konec!
P. Briggs stvořila ve svých sériích Alfa&Omega a Mercedes Thompsonová svět, do kterého se pokaždé ráda vracím. Setkání se s jeho hrdiny mi přijde jako setkání s přáteli. Rozhodně se těším na další. A další. A další...

zazvorka
28.09.2021 5 z 5

Báječný přírůstek do knihovničky - jako vždy. Cením si toho, že autorka dokáže udržet stále vysokou kvalitu příběhů. Namlsala jsem se, ale mám ještě hlad - budu muset dát opáčko série Mercy, aspoň budu připravena na další díl!

vlkodlaci

Patricia Briggs