Stalker

Stalker https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220302/bmid_stalker-C9I-220302.jpg 4 4206 828

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Stalker , 2014

Heliandílci
23.05.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Nabírala nečekané zvraty :) Byla napínavá. Hlavně v ní není moc jmen, což mi maximálně vyhovuje :D

TerezaaBaarova
19.05.2020 5 z 5

Skvělé! Vynikající! Strhující!
Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, přečteno za jeden den! Ačkoliv jsou dvě věci, které bych vytkla - komisařka, škoda, že nahradila hlavního hrdinu Joonu a druhá - tušila, kdo by mohl být vrah, od druhé poloviny knihy.

Adelajda_4
17.05.2020 4 z 5

Stejně jako u minulých knih této autorské dvojice první polovina ušla, ale druhá byla parádní. Jediné, co mě na celém příběhu dost iritovalo byla komisařka, která nahradila nám dobře známého Joonu. Ano, je fajn zmínit, že byla těhotná, ale při každé příležitosti upozorňovat na to, že si sáhla na břicho, nebo že ji zevnitř dítě koplo, to úplně být nemuselo. A konec s epickým prasknutím plodové vody? Ten radši nekomentuji. Každopárně, když vynechám tyhle pro mě nesmírně iritující věci, kniha byla super a přiznám se, že večer jsem se v prázdném bytě i docela bála. :D Kniha totiž reflektuje poměrně aktuální téma stalkingu, stalker zachází tak daleko, že své oběti natáčí přímo přes okno, toto video pošle policii a ta najde ženu později již mrtvou. Vyšetřování policii zavede až do psychiatrické léčebny, ve které sedí člověk, jenž dřív zabíjel podle podobného modu operandi, trpí ale výpadky paměti a příliš si toho nepamatuje. Na psychiatrii se také setkáváme s dobře známým Erikem Mariou Barkem, jenž posléze v příběhu sehraje velmi důležitou roli. Konec byl pak vcelku zajímavý a těším se, jak vše bude pokračovat v dalších dílech.

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Tady není ani co dodávat. Autoři prostě umí, přesvědčili mě už několikrát a vždy mě to pohltilo a bavilo, nejinak tomu bylo u Stalkera. Za mě palec nahoru.

vila_z_lesa
09.05.2020 5 z 5

Vynikající, nemohla jsem se odtrhnout, kniha za celou dobu neztratila spád.

ctenarka881
06.05.2020 5 z 5

Libilo!

pavels36
06.05.2020 5 z 5

Opět skvěle napsané.Propracováno do nejdetailnějších postřehů a faktů. Autor se hodně opírá a kriminalistiku,zdravotní a odborné výrazy. Nebojí se detailně popsat všechny postavy, příběhy i souvislosti. Každým dílem se stupňuje případ a vyřešení. Každopádně hodně zajímavý konec. Nechci prozrazovat děj,ale aby hlavní hrdina skončil ve vězení to už musí napsat vážně dobrý autor, který předpokládá, že v dalším díle se jistě dostane na svobodu. Doporučuji a jdu na další díl :)

karin4338
29.04.2020 5 z 5

Uzastne,bravurne,excelentne. Vobec som nemyslela ze tato postava moze byt vrahom.co za magori mozu chodit po svete je vazne sila. :D malo to spad a nemohla som sa odtrhnut

ewisek22
25.04.2020 5 z 5

Ještě, že jsem kdysi před lety dala této autorské dvojici šanci. V Y N I K A J Í C Í!!!! Knihy dycky přečtu jedním dechem. Opět za pět

Mike99
23.04.2020 5 z 5

Vracíme se zhruba po roce od smrti Jurka Waltera, po celou dobu byl J.L. nezvěstný, situace došla tak daleko, že byl prohlášen za mrtvého, veškerý majetek připadl státu. Mezi živé ho nevrátí nikdo jiný, než Saga Bauerová.
Na scénu se vrací psychiatr Erik Maria Bark, důležitá postava z Hypnotizéra, kterého začíná dohánět vlastní profesní minulost - zatajení klíčového důkazu o nevině obžalovaného. Někdo totiž začíná vraždit podle 9 let starého scénáře, jedná se o vraždy žen, jejichž minulost je nějak propojena s Erikem. Případy vyšetřuje Margot spolu s Adamem Jusufem (projev multikulturalismu ve Švédsku), nové postavy, do vyšetřování "se plete" Joona, který také nakonec vraha dopadne i za cenu spáchaných trestných činů s (ne)patřičným trestem na konci.
Zase nesmírně dobře logicky vystavěné, někdy hodně drsné, závěr je překvapivý. Čtení knih od LK je návykové. Už se těším, kam nás další příběhy dovedou i na další osud Joony.

Leticia69
21.04.2020 5 z 5

Vynikající

hanča34
31.03.2020 4 z 5

Závěr byl dlouhý a zbytečně morbidní

borupet
31.03.2020 5 z 5

Super, jak jinak, zase o něco lepší než předchozí, ke konci jsem musela číst až do noci, nedalo se odložit, ještě že nebydlím sama, bála jsem se i tak :)) Jsem zvědavá na tu poslední.

Kubikula4
28.03.2020 5 z 5

Stalker je mou první přečtenou knihou od této dvojice autorů. Příběh je čtivý, poutavý, konec knihy jsem vyloženě hltala. Pachatele jsem, přiznám se, netušila do konečného odhalení. Některé pasáže jsou dost brutální, ale jsem potrénovaná od Kinga, takže v pohodě :)) Ač tu spousta lidí tvrdila, že není třeba mít načtené předchozí knihy, mně to trochu mrzelo, protože jsem v příběhu zaznamenala spoustu odkazů na minulost některých postav a nemohla se tak naplno vcítit do jejich prožívání, popř. pochopit motivy jejich jednání. V knize mi taky trochu vadilo, že u některých postav jsou některé momenty detailně popsané a v závěru knihy se ani nedozvím, jak daná postava dopadla... Je však možné, že v dalším příběhu se autoři k postavě opět vrátí, těžko říct. Celkově je ale kniha výborně napsaná, ráda si přečtu další z řady.

Allena24
23.02.2020 3 z 5

Čtivé, to určitě. Jen mi přišlo hodně věcí přehnaných.

Scheila
19.02.2020 5 z 5

Woow!!!woow!!! Wooooow!
Druhá kniha od Keplera, první byla playgraund. Je to úplně jiný žánr, ale ano, toto je fakt bomba. :)

vladkavl
31.01.2020 5 z 5

Strhující příběh, plný nečekaných zvratů. Kniha je velmi čtivá a nerada jsem ji odkládala. I když jsou v knize místa kdy jsem měla strach a husí kůži.

janina66
30.01.2020 5 z 5

Moje první kniha od Keplera. Poslouchala jsem jako audioknihu. Líbila se mi. Oba hlavní hrdinové, Lina i Erik mi byli sympatičtí. Až na ten konec, který byl až moc vyhrocen do absurdity (zabití obou policistů, požár atd.)

Tetipu
27.01.2020 1 z 5

Spoilery!

Já teda půjdu proti proudu. Stalker je druhá kniha, je které jsem se dostala od Keplera. První byl Písečný muž. Možná je to tím, že jsem nečetla knihy od začátku, ale postava Joona Liny je mi hrozně nesympatická. To jak má fungovat jako žijící legenda a jak moc dokonalý je to vyšetřovatel, který jde proti celému vyšetřovacímu týmu a přežívá šílené situace to mi přišlo směšné. Celkově ta kniha byla hrozně na sílu dechberoucí, tolik situací jen, aby došlo k nějakému těžkému zvratu. Téměř nezničitelná záporná postava. Mnohem víc by se mi líbilo, kdyby vrahem byl ten, co jen podezřívali všichni jenom Lina ne a kdyby se s tím musel vyšetřovatel nějak popasovat. Takto to bylo prostě jak óda na jeho dokonalost. Čekala jsem jestli se to zlepší, ale nezlepšilo.
Přitom třeba Harry Hole od Nesbeho je taky až nezničitelný superhrdina, ale mám ho ráda a to jsem sérii taky nezačala od začátku a v něčem je to pořád na jednom kopytu. Tak nevím. Já další Keplerovku už asi nepřečtu.

tabaluga
17.01.2020 5 z 5

Nečtu sérii popořadě, takže mi možná nějaké souvislosti unikly, ale jakože nejsem velký čtenář kriminálek, tak tato se mi velmi líbila. Napínavé od začátku do konce a o skutečném vrahovi jsem do rozuzlení neměla poněti.nekdy jsem měla problém si tedy něco představit, ale na prožitku z knihy to neubralo:-)