Lovec králíků

Lovec králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3288 702

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

makhushka
26.07.2017 5 z 5

Skvělá jako vždy :)

swayno
25.07.2017 3 z 5

Kniha mě neohromila. Ani žádný zásadní zlom se nekonal. Od autorů je to druhá kniha, v porovnání se Stalkerem byla kniha o kapku lepší, ale nesedí mi ani styl psaní :(

RadimWiniarski
25.07.2017 5 z 5

Většinou upřednostňuji knihy, které jsou co do počtu stránek kratší, protože v 90% případů nám tvůrci servírují jenom instantní nudu a mistrně zdlouhavé natahování děje. Proto jsem k této knížce přistupoval opatrně. Jaké bylo moje překvapení, když jsem po dočtení knihy zjistil, že jsem se ani na minutu nenudil. Keplerovic famílie nám totiž servíruje neustálou akci a záporáka tak brutálního, že je vám místy až zle. Joona i Saga zde překvapivě nedostávají tolik prostoru, naopak kuchaříček Rex a jeho synáček Sammy se dle mého nemuseli objevovat na každé druhé stránce. Co bych možná vytkl je velmi brzké odhalení našeho „králíkáře“. Odhalit ho totiž není zrovna složité a tudíž může někoho nakrknout, že 70% knížky víceméně ví co bude následovat a jak děj nejspíš skončí. Mě to však nevadilo a už teď se těším, co si na nás manželé Ahndorilové připraví příště!

1Terisek1
25.07.2017 4 z 5

kniha se mi líbila, ale oproti předchozím mi nepřišla tolik napínavá a strhující. konec mi přišel velmi rychlý a ne zcela uzavřený. ale i tak se četla velice pěkně a jistě si další knihu koupím :)

Tatrman
24.07.2017 3 z 5

Za mě jedna z nejslabších od "Keplerovců". Místo napětí, jak jsme u této autorské dvojice zvyklí, zvolili raději popis drastických scén a čím více krve, tím lépe. Přečíst se to dalo, ale čekal jsem víc...

Madi
23.07.2017 4 z 5

Měla jsem si udělat čárku vždycky, když někdo něco "řekl tiše".
Pro mě lepší, než Svědkyně ohně.

Lordcz
21.07.2017

Lehce jine jak minule dily,ale super

Hanulka25
21.07.2017 5 z 5

Naprosto skvělý!!!

martula
20.07.2017 5 z 5

Na základě zdejších recenzí jsem od knihy mnoho neočekávala a možná právě proto mě zcela pohltila. Ano, Joona je Superman křížený s Markem Dušínem a nejen on a Saga, ale všichni Švédi jsou "tak krásní", ale Keplerovým jsem vše spolkla i s navijákem a zvlášť závěrečná část z Norrlandu je napínavá jak kšandy.

petrucha86
20.07.2017 5 z 5

Knihu jsem, jako ostatně všechny knihy od autora, nedokázala od prvních řádků dát z ruky, dokud jsem jí nedočetla. Navpínavé až do posledního písmenka :)

Bybyla
18.07.2017 5 z 5

Hm, tak to se mi libilo! Sice trochu vic drsnejsi...ale dobre. A jak je zrejme, tak se "jede dal"! Vyborne :-)

Martina1805
14.07.2017

Tak tahle dvojka autorů opět nezklamala. Napínavé od začátku do konce.

raty
11.07.2017 5 z 5

Místy možná přehnané. Ale Joona je Joona. Mě to bavilo.

Ruouss
09.07.2017 5 z 5

Jedním slovem - vynikající.

gonegirl
08.07.2017 5 z 5

Možná je to tím, že jsem zapřísáhlý Keplerovec, ale mě Lovec králíků rozhodně nezklamal. Od Stalkera, který u mě zatím stále vede na plné čáře, jsem se dlouho načekala, než jsem si z knihkupectví konečně vítězoslavně odnesla brožovanou "šestku".
Keplerovi prostě umí. Kniha mě vtáhla hned na začátku a prostě jsem ji nemohla odložit. Brutální scény a dobrý motiv vraha jsem ocenila, jen mi přišlo, že by konec mohl být více rozepsaný.
A že nebyly některé dějové linky dotaženy do konce? No, epilog naznačuje, že by mohly být více rozvedeny v dalším díle...

BarkaS
08.07.2017 4 z 5

Detektivka je primárně násilný žánr, ale v tomhle případě některé výjevy udeří jako tlaková vlna. Absurdno by se podle mě taky mělo držet jistých hranic, proto dávám 4* a ne pět.

brabofka
07.07.2017 5 z 5

Mám pocit, že se databázeknih.cz začíná dělit na Keplerovce a Antikeplerovce. Já patřím k té první skupině. Nenadchnul mě Nesbo, na něj mi ta propagace a reklama přijde jako vynucení. Nesedl mi. Zato tento detektiv se od první stránky Hypnotizéra stal mým miláčkem. S chutí jsem zvládla všechny díly. Na každý se těšila jako malé dítě a nyní je mám dokonce všechny v knihovně doma - a jsou opravdu MOJE!
Lovec králíků nezklamal. Opět tam bylo napětí, skvěle napsaný děj, který strhnul od první stránky. Prostě jednička s hvězdičkou. Už teď mám absťák, a než vyjde další knížka, sérii si minimálně jednou dám :-)

soukroma
06.07.2017 2 z 5

To nebylo jen zklamání, ale rána pod pás. Teď mám mírně severské období a po několika kouscích málo známých autorů a prvotinách (kvalitativně střídavě oblačno, žádný mimořádný objev se nekonal) jsem zase po delší době sáhla po téhle známé sérii. A to tedy totálně pohřbilo má očekávání spolehlivé čtivosti: hned od začátku mi připadalo, že čtu úplně jiné autory (Písečný muž či Svědkyně ohně odsýpaly a napětí houstlo každou stránkou). Co to mělo znamenat? Politický thriller smíchaný s nějakými gangy a teroristy? Máme toho málo kolem sebe v reálu? Tak to tedy opravdu ne, prokousala jsem se horko těžko do třetiny, až jsem se v podivných a přitom podobných dějových linkách ztratila, a znechuceně jsem knihu navěky zavřela. 30%

biairicia
05.07.2017 3 z 5

Dočteno...a nějak moc nevím, co napsat. Jsem trochu zklamaná. Předešlé díly skvělé (jednoznačně vede Písečný muž). Tuto knihu však jako by psal někdo jiný :( trochu mdlé a nezáživné. Místo aby převažovalo napětí, které z předešlých dílů sálá, převažuje krev. Něco tomu chybělo a krvavé scény byly zbytečné, až otravné :(

plotlinka
02.07.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla. Co říct, snad jen, že jde o další skvělou knížku od těchto spisovatelů. Teď jen čekat, zda bude další kniha s naším Joonou Linnou, nevíte někdo ?