Lovec králíků

Lovec králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3287 702

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

technik1965
30.06.2017 5 z 5

Spisovatelia ma nesklamali, super príbeh, super dej super kniha.

HaPa
30.06.2017 2 z 5

Ach jo... tak jsem se na nového Joonu těšila a takové zklamání. Tolik krve a nechutných scén, jako by to psal snad někdo jiný! Jsem v půlce a nějak se mi nechce pokračovat dál...

Hedwik
29.06.2017 3 z 5

Po nějaké době jsem se vrátil k tomuto žánru, k tomuto autorovi a i když je kniha napsaná ve velmi poutavém stylu, jak jinak :) tak si z ní nesednu na zadek jako z předešlých. Možná je to tím, že člověk už pozná rukopis a myšlenku, stejně jako u seriálu Colombo. Téma zajímavé, jen to propracování bych čekal hlubší. Však doporučuji k přečtení.

Torey
29.06.2017 4 z 5

Parádní detektivka se vším všudy!

Siraelxy
28.06.2017 3 z 5

Kniha, která mě ze začátku vůbec nebavila. Rozjelo se to až kolem 200 stránky, pak byla dobrá. Ale čekala jsem více.

Danago
27.06.2017 2 z 5

Bohužel mě knížka zklamala, docela mě nudila. Na novou knížku autorů jsem se těšila. Ale v poslední době stále opakované téma pomsty
traumatizovaných obětí v elitních školách mě už připadalo jen velmi málo uvěřitelné. Knížka byla celkem popisná , dost se protohovala, chyběl ji spád a napětí. Nečetla si mi vůbec dobře. S autory to mám tak nějak napůl, některé knížky od nich se mi moc líbily a některé mi připadaly dost překombinované a v poslední době i nudné.

sarkakom
20.06.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka, trochu mi připomíná Deset malých černoušků :-)

rottovat
18.06.2017 3 z 5

S Keplerem mám od určité doby problém, předchozí Stalker byl pro mne výkvětem brakové literatury, takže k Lovci králíků jsem se již předem stavěla skepticky. Musím ale uznat, že je lepší než Stalker , není tam tolik absurdit a iracionálních scén (kromě lehce pornografické scény, jejíž smysl mi stále uniká), stejně tak postavy se nechovají tak nepřirozeně jako ve Stalkerovi. Čte se to velmi rychle, takže těch cca 500 stran zhltnete během dvou dní. Zápletka tedy není nijak zvlášť silná, pachatele uhádnete tak dvě stě stran před koncem, ale jako relax je to dobrý.

joslin
17.06.2017 5 z 5

Joona, ooooch jak mi chyběl a s otevřenou náručí jsem ho přivítala zpět. I když trošku zrecyklovaného, ale pořád je to on! Námět si podal ruku trochu s knihou "Zabijáci," nu což, pořád je to pohled z jiného úhlu. Vzrušující a zajímavé, sem tam odskok mimo mísu v lidské hlavě, ale bavilo mě to. I tak patří tato dvojka autorů mezi génie. Obdivuju je, co všechno musí nastudovat, aby sepsaly takovéhle romány. Vždy se dozvím něco nového a věřím, že to není plácání jen tak do větru. Těším se na další.
P.S: Jediná negace? Že chodím do práce a brzo vstávám, ale díky severským detektivkám vypadám po ránu jako bych pařila nonstop! :D

Katja
17.06.2017 4 z 5

Mela jsem co delat, abych knihu v pulce nezaklapla a neodlozila nekam do kouta. U Keplerovek jsem si uz zvykla na mnozstvi postrannich linek, falesnych stop atd. Prislo mi ale, ze tentokrat nektere z nich autory napadly snad pri sekani travy, bez ohledu na pribeh, a rozhodli se je tam zkratka nejak vsadit za kazdou cenu. Co na tom, ze jsou naprosto mimo. Nechci spoilerovat, ale neodpustila bych si nezminit onen bullshit v pristavisti - do techto stranek (a ze jich je!) si klidne zabalte svacinu a pribeh tim neutrpi. Na druhou stranu pribeh jako takovy me moc bavil. Na pachatele jsem "prisla" az ve chvili, kdy mi ho autor sam prozradil, coz kvituju. Je tezke hodnotit, kdyz je Joona Linna moje srdcovka, takze davam 4 hvezdy, ale opravdu jen z platonicke lasky. Velky palec nahoru za audioverzi namluvenou opet P. Rímským.

Monni
16.06.2017 5 z 5

Miluju jejich knihy a po nepovedém playgroundu je to návrat do starých dobrých kolejí. Jejich krátké kapitoly mi sedí když potřebuji knížku odložit a věnovat se synovi. Děj mě vtáhl a napjatá jsem byla až do konce a podle konce už se těším na jejich dalš knihu.

tereza8
14.06.2017 2 z 5

Po dlouhé době kniha, z které mám opravdu rozpačité pocity a nevím, co si myslet. Lars Kepler je pro mě srdcová záležitost. Četla jsem jejich všechny dosavadní knihy a byla jsem nadšená. Teď však nevím. Přijde mi, že Lovec králíků je z celé série tou nejslabší.

LaPetja
13.06.2017 3 z 5

Mám ráda knihy, které mne již od první stránky nenechají v klidu. A to je přesně případ Lovce králíků. Kniha mne natolik vtáhla do děje, že po dvou večerech čtení nebylo co řešit. Epilog navíc napovídá, že se máme od autorů ještě na co těšit.

Hella
12.06.2017 3 z 5

Souhlasím s názorem níže, že to byl nejslabší díl. Ta zbytečná odbočka k nepochopitelné akci v loděnici je toho důkazem. To bylo úplně blbé. Pravda, od druhé poloviny byl děj svižnější a logičtější, ale tu slabou první část to už bohužel nezachránilo.

prestiggio
12.06.2017 4 z 5

Zo zaciatku slabe, bala som sa ze sa dej bude tocit okolo politiky. Ale potom ma to vtiahlo.

Dixinka
11.06.2017 4 z 5

Kepler je prostě senzační. Jen co mi vadilo byla ohromná brutalita při popisování zločinů. Trošku mi z toho bylo nevolno. Jinak samotný příběh, zápletka, celá linie příběhu senzační.

Bigluska
10.06.2017

Bylo to prima čtení. Detektivky jsou v poslední době moje oblíbená četba a tato knížka nezklamala. :)

Alimak7
09.06.2017 3 z 5

Velmi mi vadily některé zápletky, které pak s finálním koncem neměly nic společného, jakoby tam byly dány jen proto, že je určité téma aktuální. Jinak Kepler (resp. dvojice manželů) je mistr ve vyprávění a vždy navodí napínavou a strašidelnou atmosféru, to v této knize je. Ovšem nechápu proč vkládat do knihy uprchlíky, zvlášť, když se kolem nich netočí hlavní linie děje.

Swahill
08.06.2017 4 z 5

Larse Keplera miluju od začátku ale tato kniha pro mě byla lehkým zklamáním.. první polovina mi přišla celkem nudná, neměla spád, pak už to bylo lepší ale zase se celkem dalo předvídat kdo je vrah.. Tato manželská dvojice to umí i mnohem lépe, doufám že se příští díl zase vrátí do starých kolejí.

Loginus
07.06.2017 1 z 5

Ó můj bože! Už jsem s tím chtěl seknout, s celým Keplerem a naletěl zdejšímu hodnocení. Dal bych tomu možná i dvě hvězdy, ale takhle přehodnocená kniha...
Ó můj bože! Začíná to být nějaká móda s tím terorismem a uprchlíky vůbec? Ta linka byla trapná od začátku až do konce. Úchylná rodina atd.. Tunel.
Ó můj bože! Být Švédský policista, tak nejspíš půjdu zavraždit autory. Myslím že naše městská policie, nebo i ochranka z tesca je lepší než jejich speciální jednotky. Dobrá degradace.
Ale vážně. Moc hodně nepovedená variace Deseti malých černoušků. Postavy se chovají jako idioti. Je to paráda. Asi mám jiný vkus, ale nechápu lidi co nad tímhle dílem slintají. Nejspíš je vzrušila dementní sitauce z Janet na veřejných záchodcích, či jiný popis nechutných detailů.
Není to úplný odpad, to ne. Pro mě je pozitivní, že jsem si knížkou nekoupil a neutratil za ní těžce vydřený grejcar. A že mě to donutilo se tu zaregistrovat a začít psát komentáře.
Jinak s těmi uprchlíky atd. to byla narážka na Olsenovic Marca. Ale to bylo aspoň chvílemi legrační.