Lovec králíků

Lovec králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3294 3294

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

Nikolpinky
20.08.2017 5 z 5

Naprosto strhujici pribeh plny necekanych prekvapeni. Skvele cteni. Lars Kepler je vzdy sazka na jistotu. Alespon teda pro me. Uz se tesim na dalsi knizku.

Eneo
18.08.2017 4 z 5

Po playgroundové pauze se vracíme k Joonovi. Rexe si nelze než oblíbit, je totiž tak strašně nemožný, až mi to bylo komicky sympatické. Joonův klasický příběh mi tentokrát přišel trochu upozaděný, nebo možná jen méně zajímavější než obvykle. Ale jedno vím jistě. Až se tahle série jednou zfilmuje, budu potřebovat v noci vést na wc za ruku.

katerina3633
17.08.2017 5 z 5

Ze stalkera jsem byla docela zklamaná,začátek mě velmi bavil, ale konec mi přišel přtažený za vlasy a tak nějak moc přeplácaný. U lovce králíků mi takto připadal pouze zásah proti "teroristům", tak nějak se tam toho semlelo moc a pro nic. Zbytek knihy mě, ale naprosto neuvěřitelně bavil. Rex se synem mi hodně přirostli k srdci. Nápad s králíky mi přišel zajímavý a miluji loveckou tématiku, takže závěr se mi moc líbil. A mohla jsem číst i sama doma narozdíl od stalkera, ten mi způsobil mnohem větší paranoiu.

josska
16.08.2017 3 z 5

Moc jsem se na knihu těšila a bohužel zklamání,všech 5 knih od nich super,tak mě vubec nenapadlo,že by to mohlo být jinak.Záčátek ještě šel a konec taky,ale prostředek .....

nejpet
14.08.2017 3 z 5

Zřejmě stejně jako autorské duo, nemám nic originálního, co bych napsala... Lovec králíků má spoustu témat, ale je to celé nějak podivně nesourodé. Záchvatový vrah a Joona super, to ostatní mi s tím vážně neladilo. Za mě rozhodně nejslabší počin této série.

hey123
14.08.2017 5 z 5

Miluji knihy této manželské dvojice. Vždy s napětím čekám, co nového vymyslí. Ale bohužel musím přiznat, že jsem v tomto případě tušila, kdo je hlavním "grázlem". U mě pořád vedou knihy Stalker a Písečný muž.

Yogini
14.08.2017 3 z 5

Pro mne zatím nejslabší kniha od této dvojice autorů.

allebra
14.08.2017 4 z 5

Lovec králíků byl velmi čtivý, stejně jako ostatní knihy autorské dvojice. I přes vyšší počet stránek jsem se díky svižnému tempu a akčnímu stylu psaní ani chvilku nenudila. Přesto musím připustit, že už jsem četla od autorů lepší „kousky.“ Nemůžu opomenout nápadnou inspiraci knihou Deset malých černoušků od Agathy Christie a inspiraci mohla poskytnout i kniha Zabijáci Jussiho Adlera-Olsena. Některé situace mi opět přišly jako zbytečné nebo přehnané.

marca_m
13.08.2017 4 z 5

Lovec králíků je v první řadě od začátku až do konce neskutečně napínava kniha, na konci každé kapitoly jsem měla chuť číst dál a dál. Nicméně mám trochu pocit že téma pomsty dávných zločinů traumatizovanými oběťmi a prostředí elitních internatních škol se v severské krimi už poněkud opakuje.

TomK
13.08.2017 4 z 5

Musím říci, že tohle bylo trochu odlišné dílo od manželů Keplerových, než ostatní vzhledem k akčnějšímu popisu. Ne, že by mi to úplně vadilo, ale některé scény mi přišli zbytečné, ale nedá se upřít knize její styl psaní, který je opravdu čtivý a zase jsem chtěl zjistit, jak to vlastně dopadne a děj knihy nebyl zase úplně tak špatný, ale taky nepatří mezi to nejlepší v této sérii.

nikolicevopice
11.08.2017 5 z 5

Lars Kepler je stále lepší a lepší.

Mikkinnen
10.08.2017 3 z 5

Kniha mě celkem zklamala. Dle hodnocení a recenzí jsem očekával něco skvělého. A co jsem dostal? Akční film se S. Segalem. V hlavní roli, který běhá téměř tak rychle jako jedoucí auto, s vybuchující loděnicí v jeho zádech, hektolitry krve, atd. Škoda. Aspoň, že to je čtivé a má to čtenář rychle za sebou. Za mě 60%

Vec1980
10.08.2017 2 z 5

Ne vždy je vše jak bychom čekali. Předpoklad dokonalého vyšetřovatele a dokonalého vraha nemusí nutně skončit dokonalým příběhem. Po dlouhé době jsem se na konec těšil (ať už je tu), čekal happy end a ten vlastně taky dostal. Vrah (s pokrývkou akčního hrdiny, zázemím batmana a patřičným dětstvím) se kterým se celou dobu vlastně dějem proplétá i jeho omluva je zvláštní a dalo by se říct, že by mi ani nevadilo tentokráte pochovat Joonu .....

Roubas
09.08.2017 4 z 5

Keplerovci by na poli detektivky mohli vyučovat spád, akci a čtivost. Musím přiznat, že první polovina mě příliš nenadchla, ale pak už se z toho stala osvědčená jízda se vším, co k jejich knihám patří. Opravdu by mě ale zajímalo, jestli si z nás, čtenářů, nedělají srandu, protože jinak si nedokážu vysvětlit, že se snad v každé knize objeví moment, který mi hlava ale opravdu nebere. Při pasáži na záchodech v restauraci u silnice jsem knihu přivřel a položil si otázku – To si snad dělají prdel ne? Ale v podstatě už to k jejich knihám patří. Doufám, že se šedooký detektiv vrátí co nejdříve. V rámci žánru silný nadprůměr, ale v sérii s Joonou patří k horším.

turnip
09.08.2017 3 z 5

Trošku zklamání po všech těch skvělých detektivkách od Larse Keplera. Chvílemi možná až zbytečně brutální a vyhrocené. Dle mého nejslabší kniha tohoto autorského dua

dominika2585
08.08.2017 5 z 5

Knihu hodnotím plným počtem hvězd, protože to byl opravdu nářez, ale pro mě pořád na prvním místě zůstává Písečný muž. Příběh pomstychtivého Lovce králíků mě bavil, musím ale přiznat, že tak od poloviny příběhu jsem již tušila jakým směrem se příběh bude odvíjet - což se mi u Keplera stalo poprvé. Co se týče akce v loděnici, tak souhlasím s předchozími komentáři. Tuhle pasáž jsem přelouskala, ale nijak zvlášť jsem si ji neužila. Občas obsahovala trochu chaotický popis situace, takže jsem se i ztrácela a nakonec to s dějem nemělo nic moc společného. Pouze nám to trochu vysvětlilo linku se Salímem Ratjenem., bez čehož bych se já obešla. Ale nic to nemění na tom, že šlo o kvalitní thriller, který je pro milovníky Keplera nezbytností. A kdo ví, možná se dočkáme i dalšího dílu.

kaja205
07.08.2017 5 z 5

Jednym dychom precitana, kniha splnila presne to co som od nej ocakavala, prepracovany pribeh s postupnym odkryvanim temnej minulosti. Jedine co musim uznat, ze "strielackove" sceny su az prilis detailne, zasach s helikopterou som preskocila uplne a k celistvosti pribehu mi to vobec nechybalo. Takisto viem, ze ak neaku postavu policajta resp. clena neakej jednotky popisuje Kepler do detailu, zachvilu zomrie, takisto preskakujem :) na moju spokojnost to ale nema vplyv.

amenufus
07.08.2017 4 z 5

Recenze z okolí zněly jasně: Keplerova nejlepší. Možná jsem Lovci králíků pohoršila tím, že předchozí den jsem přečetla Svědkyni ohně, která mě naprosto dostala. Uznávám, že děj byl zajímavý, spletitý. Ale nosné téma deseti vražd je pro mě trochu ohrané a u mě knize trochu ubralo. Ale to nezměnilo nic na tom, že jsem ji jako zatím všechny jeho knihy přečetla jedním dechem. To je jeho doménou, knížku vezmete do ruky a do poslední stránky neodložíte.

IvusP
07.08.2017 4 z 5

Pro mně možná trochu zklamání, na 5* to rozhodně není... Jak už zde někdo psal, část s teroristy byla naprosto zbytečná (a takovou jsem objevila zatím v každé jejich knížce) a možná právě to mi vadí. Knížky jsou pak úplně zbytečně natahované a když člověk zjistí, že to v podstatě nemělo žádný vliv na vývoj děje, je akorát otrávený.. :-D Ale i přes to se samozřejmě jedná o kvalitní, napínavé počtení :-)

Kamcatak
06.08.2017 3 z 5

Bohužel první zklamání od mého oblíbeného autora... většina knihy docela nezáživná, až na vyvrcholení děje na lovu a v hotelu.. Kdo je vrahem bylo taky velice předvídatelné, nechápu že jsem byla tak blbá a nedošlo mi to dříve.
Příští kniha snad bude opět kvalitou stačit těm předchozím v sérii.