Lovec králíků

Lovec králíků
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3304 3304

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

Drahuš
11.10.2017 4 z 5

Moc jsem se na další díl těšila a do půlky knihy docela zklamání. Ztrácela jsem se ve jménech, příběhu.....pak ale nastal zvrat a konečně jsem Keplerovce začala poznávat. Poslední třetina byla skvělá a epilog mě navnadil na další díl.

adela9782
09.10.2017 5 z 5

Za mě prostě skvělé!

for-com
09.10.2017 2 z 5

Tak se nám Joona Linna vrátil. Ale to je asi tak vše. Ke knihám od těchto autorů jsem už delší dobu měla výhrady, ale vždy jsem sáhla po nové knize z této série, protože to bylo čtivé a Joonu jsem, jako postavu, měla ráda. Jenže on už Lovec králíků není ani tak čtivý. Vlastně mi první půlka přišla dosti těžkopádná. Z Joony se stal superman s telepatickými schopnostmi, který nepotřebuje ani žádná vodítka, protože přesně ví, co vrah udělá. Linka s teroristy naproto vyšumí do ztracena a ke konci se člověk neubrání tomu, že tohle už někde rozhodně četl (ano Deset malých černoušků). Nebylo to vlastně ani zklamání, protože jsem nic nečekala, ale byla to bída. Dle konce to nebyl poslední díl. Další si přečtu, nejspíš, ale doufám, že místo hektolitrů krve a popisu co nejbrutálnějších scén se raději zaměří na propracovanější děj.

Bustedka
06.10.2017 2 z 5

Četla jsem všechny knížky od této dvojice, ale když si to zpětně promítnu, pamatuji si jen Playground. Protože byla jiná. Co se týče Joony, ostatní díly na mě působily mnohem mnohem lépe. Je to sice možná tím, že to byly jedny z prvních severských detektivek v mé knihovně, navíc jsem v poslední době četla mnoho podobných knih, ale tady mě příběh prostě nechytl. Přišlo mi to zdlouhavé, některé pasáže nicneříkající. Možná, kdyby to mělo o nějakých 100-150 stran méně, mělo by to větší spád a čtenáře by to chytlo. Teď jen vím, že mi knihu bude připomínat jen záznam v seznamu přečtené literatury, takže za mě jen **

horac
05.10.2017 2 z 5

Tak tohle byl pro mě nejhorší díl.Hrozně zdlouhavé a to mám Joonu Linnu dost rád.

Pav
02.10.2017 5 z 5

Ještě že jsem před přečtením knihy nečetla zdejší komentáře, které se názorově velice rozcházejí. Já tedy patřím do skupiny, která je nadšená. Kniha byla napínavá od začátku do konce. Škoda, že jsem musela doma taky něco dělat, jinak bych ji přečetla za víkend. Vůbec nesdílím názor, že byl Hypnotizér lepší. Právě naopak si myslím, že se autoři zlepšují. Co člověk, to názor. Ale co ten epilog?!

Ivutka4
02.10.2017 4 z 5

trochu moc krve, ale napínavé až to pěkné nebylo:-)

Rave
01.10.2017 2 z 5

Je opravdu zapotřebí detailní popis nechutností, strachu bezmocných a traumat z dětství vrahů, aby se v člověku vyvolala emoce? Proč? Severské detektivky se v poslední době předhání v krutosti. Nechci něco takového číst. Nebaví mě to! Chci se bát "bez litrů krve". Tak, jako například u Ruin (Scott Smith), Dne trifidů, Divné Jadie, Temné hmoty (Blake Crouch)...Lovec králíků zklamal a severské detektivky tímto odkládám na neurčito.

Evišťátko
01.10.2017 5 z 5

Opět dobře napsaný thriller! I když- za mě- se to Písečnému muži nevyrovná. Na počátku napětí, pak po několika stránkách mě přepadl pocit, zda právě nečtu nějaké politické špionážní dílko.Pak úleva z toho, že teda ne. Neodbytný pocit, že jednotlivé postavy nemohou mít nic společného a proč tam teda jsou.A nakonec čtenářský maraton, kdy se kniha prostě nedala odložit.

Nelly
26.09.2017 4 z 5

Tak dlouho jsem čekala na návrat Joony, že mě v tomto díle trošku zklamal - bylo ho zde pro mne málo, nemohl naplno projevit svou brilantnost. Ale jinak velmi čtivá kniha, bohužel se trošku veze na trendu co nejmorbidnějšího popisu krvavých scén, jak to dnes asi někteří čtenáři vyžadují, zvláště od těch severských detektivek - bylo to možná zbytečné...

SilvieSisinka
25.09.2017 4 z 5

Super napinava kniha.Za me mate manzele za 4*.

Páájinka
24.09.2017 3 z 5

Napínavé, rychlý spád. Super nápad a zajímavý děj.

ivet92
24.09.2017 4 z 5

Přečteno na jeden nádech. Opět super. Ideální pokud se chcete při čtení i trochu bát toho, co přijde na další stránce.

Jittush
23.09.2017 5 z 5

Musím se přiznat, že série Larse Keplera mě vyloženě nadchly. Začala jsem sice Svědkyní ohně, ale po této knize jsem se vrátila i k prvním dílům. Zklamáním byla kniha Playground. Naštěstí se Alexander a Alexandra vrátili k původnímu žánru a přišla naprostá bomba! Lovec králíků byla fantastická kniha. Pro mě jako náročného čtenáře, milujícího severské detektivní příběhy, milé překvapení. Doufám, že se brzy vrátí s další knihou.

Baiba
23.09.2017 1 z 5

Neoriginální (podobné téma v nedávné době mnohém lépe zpracoval Olsen v Zabijácích), překombinované, nezajímavé, nepřesvědčivé postavy... Keplera čtu vlastně už jen ze setrvačnosti, protože si ho kupuje moje sestra a vždycky mi ho podstrčí. Od Hypnotizéra, který měl v sobě jistou naléhavost a chvílemi byl opravdu děsivý, už jsou ale jejich knížky jen horší a horší...

intelektuálka
23.09.2017 4 z 5

Další z kvalitních severských autorů a jeho hrdina. I když nyní netoužím po drsném vyprávění, začetla jsem se bravurně. Doporučím!

ajasin
22.09.2017 4 z 5

Spousta brutality, krve a násilí na straně pachatele a bryskní úsudek na straně vyšetřovatele. Prostě Keplerovka s Joonou Linnou jak má být.

Space.Junkienka
19.09.2017 4 z 5

Musím uznat, že vzhledem k tomu, že si Joona Linna dával poněkud na čas (stihla jsem mezitím přečíst poměrně hodně jiných, přdevším Nesboovských detektivek), jsem byla minimálně půlku knížky naprosto zmatená. Samotný příběh s tím ale neměl vůbec nic společného...Ten byl jako obvykle úžasný - nepředvítalný, nápaditý a tak trochu i strašidelný. Spíše mě celkem mátlo, kdo vlastně Joona momentálně je a co se naposled s ním stalo, že se najedou vrací z vězení. Ale i přesto jsem se do něj opět zamilovala a knihu přečetla na jeden nádech, skoro :D.

tanjaj
18.09.2017 5 z 5

Opět přečteno doslova jedním dechem. Keplerovka při které mrazí a zároveň nelze knihu odložit. Poutavý děj, několik napínavých zvratů, erotické momentky, zkrátka za mě plný počet hvězdiček a už teď se nemůžu dočkat, jaký příběh pro Joonu Linnu chystají jeho tvůrci.

Jane417
18.09.2017 5 z 5

Další skvost od této autorské dvojice! 6. díl série s Jonnou Linnou a jeho kolegyní Sagou Bauerovou. Z počátku se zdá, že se děj bude točit hlavně kolem politiky a terorismu, což nemusí každému sedět, ale tak to není. Je to jen součást první poloviny příběhu, kde někdo brutálně zavraždí ministra zahraničí. Jenže toto není poslední oběť šíleného vraha, který svoje oběti loví jako králíky. Umírají nejen politici, ale i obyčejní lidé - muži. Politické a teroristické motivy jsou pak vyloučené. Co mají všichni zavraždění společného? Jsou brutální vraždy něčí pomstou? Druhá polovina knížky je určitě lepší, opět spousta akce, napětí, nechutného zabíjení a šokujících odhalení, včetně nečekaného rozuzlení. U této knihy bych použila výraz, že se jedná o čistokrevnou "vyvražďovačku", kde se nešetří s brutalitou a vrah opravdu nemá s nikým slitování. Po přečtení, řadím Lovce králíků na druhé místo, ze všech šesti dílů. Mimochodem, já v knize viděla inspiraci u Agathy Christie (Deset malých černoušků) a Stephna Kinga (Osvícení). Výborné čtení!