Lovec králíků

Lovec králíků
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3304 3304

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

wosch
02.11.2017 odpad!

Blábol.

Hadroska
31.10.2017 4 z 5

Super kniha, Keppler opět nezklamal :)

cz.klima
30.10.2017 5 z 5

Jako vždy super napínavé, tohle duo mám rád:-)

liskabystrouska
29.10.2017 5 z 5

Zhltnuto jednim dechem, rekla bych nejnapinavejsi z kepleru, doporucuji a tesim se na dalsi :-)

Nunynka
26.10.2017 4 z 5

Začátek byl trošku rozvláčnější,ale po půlce se kniha rozjela a vrah mě docela překvapil. A o to v detektivkách jde.

Zuziiik
26.10.2017 5 z 5

Tak opět luxusní detektivka......jsem nadšená

Radunka78
26.10.2017 5 z 5

Po přečtení knížky Playground jsem knihu brala do ruky s obavami, abych nebyla opět zklamaná. Ale tentokrát se děj knihy už téměř od první chvíle rozjel na plno a i když jsem knihu nepřečetla jedním dechem, vždy jsem se těšila, až si najdu chvilku a budu se moci začíst. Severská krimi je krutá a tahle knížka je toho jen dalším důkazem. Vždy po přečtení takového dílka přijde jakási úleva a oddechnutí, ale v tomto případě Vás ani poslední věta nenechá v klidu...

eliska8761
25.10.2017

Cetla jsem vsechny jejich detektivky a musim rict, ze me tahle nijak zvlast nezaujala :( moc se to vleklo a taky mi tam prislo moc nahod...

Danka1975
23.10.2017 3 z 5

Nevím, jestli je to tím, že od Keplerů jsem toho přečetla hodně, ale z tohoto titulu jsem odvázaná nějak nebyla. Na začátku vás teda fakt Keplerovci navnadí, ale pak, jakoby to psal někdo třetí a cca 200 stran jsou tak nějak mimo, tak nějak zbytečných :-(. Tím se mohlo ušetřit našim lesům na papírech a taky nějaký ten čas :-).

Občas mi to přišlo trochu nadsazené ,ale je fakt moje předdstavivost při vyteklých střevech jela na plné obrátky a zase se mi hůř usínalo :-), . . . hold ti Švédové :-). . (vzkaz pro autory: nešlo by ubrat na popisu krve, vnitřností a aktů vražd na úkor jiného obsahu? :-))

Netvrdím, že si další díl nepřečtu, ale zase to bude chtít čas. Hlavně když vás autoři poslední větou na něj navadí.

Johncze
23.10.2017 5 z 5

Jenom pár autorů dokáže svým vyprávěním a popisem děje vykouzlit tak hustou atmosféru a opravdu strhující napětí, kdy prostě nemůžete knihu odložit a běhá vám mráz po zádech. A Kepler (respektive oba jeho představitelé) je jedním z nejlepších a v Lovci Králíku to opět dokazuje. Pro mě stále jedna z nejpovedenějších severských krimi sérií na trhu.
Sice se tam díl o dílu objevuje více a více bezúčelového sexu a násilí, jen aby se dostálo trendu (a možná se zavděčit televizním tvůrcům?), ale to zde zatím klidně odpustím.

ArwenAragorn
22.10.2017 5 z 5

Skvělé čtení! Tak trochu mně to připomínalo Deset malých černoušků, ale severských a podstatně brutálnějších ( kam se hrabe mírná a decentní Agatha Christie). Opět akční thriller s pulzujícím napětím a uvěřitelným motivem, který v podstatě nejde odložit. Po Joonu Linnovi se mně už stýskalo a přestože některé z přechozích Keplerovic dílů se mně líbily víc, tato kniha si 5* určitě zaslouží.

denib
21.10.2017 3 z 5

Pro mě zklamání. Ze sympaťáka Joony Linny se stal namakaný chladnokrevný superhrdina. Navíc ta brutalita - severské zločiny jsou vždycky drsné, ale přehrabování ve střevech bych čekala spíš v béčkovém hororu. A ten konec? Opravdu je potřeba do děje zakomponovat i reklamu na další díl? Ani jedno z výše uvedených mi v zásadě nevadí a nemusí to nutně znamenat špatnou knihu. Ale vadí mi to zde -
sáhla jsem po Keplerovi s určitým očekáváním, které sám nastolil v předchozích dílech. A to se bohužel nenaplnilo. Jako by se zahnal do pasti tím, že v předchozí knize poslal Linnu do vězení - čím to tedy ještě trumfnout? Akorát to přetrumfnul až moc. Kdyby trochu ubral, líbilo by se mi to víc.

Fillipa
21.10.2017 3 z 5

Knihu jsem dlouho odkládala, po velmi nepovedeném Stalkerovi jsem sbírala odvahu... Ukázalo se, že se autoři vracejí ke kvalitě prvních knih, ačkoli k Paganiniho smlouvě (tu považuji za nejlepší) má Lovec králíků daleko.
Možná by pomohlo, kdyby popisy vražd netrvaly téměř stejně dlouho, jako vraždy samy.

Rea_Rea
21.10.2017 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem...jak je u knih od Keplera zvykem bylo to drsné, napínavé a děj měl spád. Pro slabší povahy nic moc, ale ty snad takové knihy nečtou. Takže směle do toho :)

Dousabel
21.10.2017 5 z 5

Tak Keplerovci zase přitvrdili! Joona konečně zpět, i když je na něm vidět, že je přece jen poznamenaný a už to není ten Joona s Disou. Tak snad ta Valerie... :)
Každopádně zápletka luxusní, autoři jsou teda čím dál víc krutí a drsní. Na kvalitě knížky podle mě vůbec neklesají, ale já mám pro Joonu velkou slabost :) Takže s netrpělivostí vyhlížím pokračování!

Eunike93
21.10.2017 5 z 5

Prostě musí být další díl...

marmar123
18.10.2017 3 z 5

některé pasáže mi přišly zbytečné a byly v knize jen pro prodloužení děje. epilog působí jako příprava na další knihu, snad s větším spádem.

ferda
13.10.2017 3 z 5

Děj je často strašně rozvleklý a místy dost nelogický a naivní. Ovšem kdo ví, co se může dít na "elitních"školách .A pak chudák Joona neví kam skočit. Ale stejně si zase půjčím jejich další dílo.

Karborund
13.10.2017 3 z 5

Špatné to určitě nebylo, příběh zajímavý, vrah nemilosrdný, krve jak na zabijačce, ale tolik tolik naivity.

Polinius
12.10.2017 3 z 5

Ideální námět na film. A to není vůbec lichotka. :(
Trochu přitažené za vlasy a dost to hraje na efekt a je velká škoda, že hlavní padouch není ještě o něco více zákeřný. Je bohužel už smutným zvykem, že pachateli nakonec nepřeje štěstí a je lapen, ačkoliv celou knihu je to on kdo má všechna esa v ruce. :(