Lovec králíků

Lovec králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3294 3294

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

Lokina
17.09.2017 5 z 5

Severské detektivky byly až do nedávné doby pro mě čínská vesnice, ale po několika knihách jsem v nich našla zalíbení. A Lovec králíků mě ještě více přesvědčil o tom, že severské krimi jsou důkazem kvalitní četby.
Kniha mě od první kapitoly neuvěřitelně bavila, díky čtivému stylu příběh ubíhal rychle a mě mrzelo, že za chvíli budu mít přečteno.
Jinak Joona jako hlavní hrdina byl fajn a sympaták. Ale ještě více se mi zalíbil záporák Lovec králíků, který byl ztotožněným zlem. Jeho myšlenkové pochody a vzpomínky byly zajímavé a dodávaly knize mrazivou atmosféru, někdy mi naskakovala husí kůže z popisu, proč to dělá a jakým způsobem to provede. V polovině knihy jsem měla pár tipů, kdo by to mohl být a proč. No a světe div se, já se trefila! :-D
Mám ráda více napětí, akce, krve a brutality a tady byly vraždy dost podrobně popsány. Takže za tohle u mě kniha stoupla ještě víc.
Už teď se těším až si přečtu předešlé díly. A samozřejmě budu i netrpělivě očekávat další díl.

Fondis
15.09.2017 4 z 5

Povytahuji spodní ret, pomalu kyvam na znameni souhlasu a rikam si: hm, tak to jako jo.
Opet super.

Beruska18
14.09.2017 3 z 5

Zajimavý děj, místy až drsně popsaný, přesto mě tato kniha úplně neuchvátila ... ze začátku jsem měla I problém se začíst, až konec to vynahradil a byl plný zvratů.

Mahuleno
13.09.2017 4 z 5

Drsný příběh, přesněji hodně drsná kniha, nic pro slabší povahy. Podle mne nemusel Kepler být takový "detailista" při popisu vražd, lépe řečeno poprav a vrahových úvahách o jejich provedení. Víc snad ani nebudu komentovat, to bych asi dost vyzradil z příběhu. Na pár stránkách dostává román "nádech porna", protože to ale nikam děj neposunuje, je to podle mne zbytečné. Takže jedna hvězda dolů (3,51)

Makii
12.09.2017 4 z 5

Joona je zpátky! Díky. Nelze se odtrhnout, napínavé jako vždy. Tentokrát snad ale ještě brutálnější. Nic pro slabší povahy.

Modesty
09.09.2017 1 z 5

Hloupé a špatně napsané. Opět se mi potvrdilo, že tolik oblíbená "severská detektivka" nemusí být zárukou kvality.

konformita
08.09.2017 5 z 5

Tady taky už není třeba nic extra psát. Vysoká kvalita manželů Ahndorilových stoupá. Drsná kniha o pomstě s králičíma ušima.

sylva8672
07.09.2017 5 z 5

Přiznám se, že detektivky nebyly nikdy můj oblíbený žánr. Tuto knihu jsem dostala od kamarádky a v knihovně jsem ji měla téměř rok a vůbec se mi do ní nechtělo. Před pár dny jsem si řekla,že to zkusím a už jsem se od ní nemohla odtrhnout :-) velice se mi líbil styl psaní, dej rychle utíkal a neustále se tam něco dělo a bylo to stále víc a víc napínavé.
Takže po dočtení této knihy vím,že musím mít i všechny předchozí díly!!!! :-)

Altaira
05.09.2017 5 z 5

Séria je čoraz lepšia a lepšia, a to som mala pocit, že Stalker nasadil laťku fakt veľmi vysoko. :) Dej prepracovaný do najmenších detailov, stále nové zvraty, neopakuje sa ako niektorí autori. Teším sa na ďalší diel. :D

SadUnicorn
03.09.2017 3 z 5

Pozor spoiler! U téhle knihy jsem měla problém se začíst. Nějak to nemělo ten správný spád. Vraha jsem odhadla hned po incidentu s opilcem, který spadl do výlohy, protože to z toho prostě vyplynulo. Přesto mě poslední třetina knihy bavila a dočíst ji nebyl problém.

Blafoun
03.09.2017 5 z 5

Joona je zpět a celý po generálce v novém lesku, krásnější, svalnatější s novou ženou. ;-) No dobře Stalker mi tak nesedl, jsem prostě rád, že se blýská na lepší časy. :-) Keplerova tvorba začíná být krvavější (od hřiště) což je zřejmě poplatné současné zejména filmové/seriálové tvorbě. Nemám s tím žádný problém, kniha je napínavá jak je u Keplera zvykem a mě se velmi líbila. Skončí králíčci v pekle??? ...přečtěte si...

Pozor spoiler! (kdo se chystá knihu teprve číst tak nečtěte dále)

Asi nebudu jediný v kom se při čtení zvedne žluč při představě takového svinstva, kterého jsou někteří lidé (dost často právě ti privilegovaní) schopni. Nemohl jsem si pomoct, ale vlastně jsem vrahovi tak trochu držel palce aby stihl svoji misi dokončit než ho chytnou. Vlastně jsem si celkem jistý, že byl takový i záměr autorův. :-D Dobro zvítězilo nad zlem a tak to má být, záporáci se smaží v pekle... ;-)

Vlak7
31.08.2017 5 z 5

Nezklamali, byla to jízda, super čtivé, svěží s neustálým napětím!!!!

jromovic
30.08.2017 5 z 5

Až na nekonečné a nudné nahánění obětí na konci knihy, opět super čtění. Stydím se za to, že jsem si nedala vše dohromady a to, kdo je vrah mi došlo až poté co je to v knize uvedeno doslova.

GaleW
29.08.2017 3 z 5

I pro mě spíše zklamání, děj velmi předvídatelný..... Bohužel mi připadá, že duo Kepler už ve velké konkurenci, která v severském krimi panuje, nemá moc šancí obstát. Koupi příštího dílu série s Joonou Linnou si už velmi rozmyslím.

pinkpop
29.08.2017 2 z 5

No nevím, ale za mě teda nejslabší díl s Joonou Linnou.... Pořád jsem se nějak nemohla začíst, až tak posledních 150 stran to začalo mít spád.

pavlina361
24.08.2017 5 z 5

Po Playground, který mi prostě nesedl jsem naprosto spokojená. Kniha má vše co od ní čekáte. Zajímavý děj, napětí, a hlavně byl tam Joona, který nezklamal. A těším se na další knihu, dle epilogu bude :-)

Ester71
23.08.2017 5 z 5

Tento příběh pro mě nebyl tak napínavý jako předešlé, ale i tak měl něco do sebe. Zřejmě byl inspirován Deseti malými černoušky od Aghathy Christie.
A ten konec? Že by upoutávka na další knihu? Tak se ráda nechám překvapit.

PaniJani
23.08.2017 5 z 5

Super, velké nadšení z knížky. Místy to bylo pro mě až moc drsné, ale to ke Keplerovi patří. Hodnotím jí jako jednu z nejlepších knih ze série. Epilog hodně zajímavý a já jen doufám, že bude brzy nová kniha!

evis_ka
21.08.2017 4 z 5

Je to Kepler, je to super. Vcelku zajímavý děj, co rychle odsýpá. Poprvé jsem sama dopředu věděla, kdo je Lovcem králíků, což mě pochopitelně zklamalo. Mezi své oblíbence ho tedy zařadit nemohu, ovšem na druhou stranu, mnohem lepší než Paganiniho smlouva.

BBaarča
21.08.2017 3 z 5

Po Paganiniho smlouvě nejslabší kniha této dvojice... celkově hodnotím tak na 60%. Začetla jsem se snad až na posledních sto stranách, jinak pro mě příběh celkem nezajímavý. Teroristi? Část v loděnici? Řekla bych, že i Joona trochu vyměkl a Saga mi tentokrát taky úplně nesedla. Napětí na konci to sice trochu zachránilo (i když zase ten konec...) Pro mě tentokrát velké zklamání. Snad příště.