Lovec králíků

Lovec králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3285 702

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

Etule
07.06.2023 5 z 5

Díl od dílu lepší a lepší. :-) Tentokrát mě správně zmátli, páč jsem vraha tipla špatně. :D Napínavé, oblíbila jsem si jednu postavu, takže na konci jsem volala na Joonu, kde se sakra fláká. :D A tentokrát se vrátila i Saga, takže za mě velký dobrý. :)

Pauvka
05.06.2023 5 z 5

Tak toto jsem slupla jako malinu. L.Kepler to proste umi. Jen je pro me tezky uhodnout, kdo je vlastne vrah :D

Hkk935
01.06.2023 5 z 5

Tak při této knize jsem opravdu nenáviděla čas, kdy jsem nemohla číst. Téma, děj, popis...všechno skvělé. Lars Kepler to fakt umí. Jde v popisu děje i hodně do hloubky, takže kolikrát má člověk pocit, že tam stojí a je přímým svědkem toho masakru. Velmi zdařilé.

thessi98
30.05.2023 5 z 5

Opět jsem standartně u sérii thrillerů nezačala první knihou, ale už několikátou v pořadí a baví mě, že to nebývá až takový problém, ale to je vedlejší.

Musím říct, že se kniha četla jedním dechem a já až litovala, že jsem mezitím musela stíhat ještě spánek a školu, jinak bych se do ní zabořila a nepustila se, dokud by neskončila.

Četla se velmi dobře, jen mi utvrdila mou zálibu v thrillerech, i když to nejsou knihy, které si otevřete odpoledne a do večera je máte přečtené. Jako i u Nesba, i zde jsem občas musela znova pročítat některé dialogy, abych si připomenula, co se dělo a dávalo mi to smysl, i když to mohlo nakonec být způsobeno tím, že v době, kdy jsem to četla, jsem ještě studovala. Kniha mě chytla, udržela mě a díky ní se mi knihovna rozrostla o další sérii thrillerů, od jehož spisovatele už mám všechny a jen čekají na ten správný okamžik, kdy dočtu ostatní knihy a pustím se do ní.

mirinda973
25.04.2023 5 z 5

Tato série už si svou laťku tak nějak drží standardně vysoko, o čemž mě přesvědčil i tento díl. Vrah byl tentokrát odhalen celkem brzy, ale ani tak nebylo o napětí nouzi. Audio namluvené P. Rimským opět skvělé, i když mě za uši dost tahala čtená anglická verze.

mondulinecka
18.04.2023 5 z 5

Tak u Lovce králíků opravu nebylo těžké uhodnout, kdo je vrah, nicméně mi to na požitku neubralo. Nechutný popisy vražd? Tak to si zkuste přečíst Chrise Cartera :D za mě opět 5* Joonu prostě miluju a Kepler je moje krevní skupina!

Haloon
15.03.2023 3 z 5

Už šestá kniha od této autorské dvojice a troufnu si říct, že už Keplera docela znám a vím, že bych je nejspíš znát nechtěl. Autoři se vyžívají v brutalitě, kterou popisují naivně nafouknutým způsobem, který vyvolává snad akorát nedůvěřivě pozvednuté obočí.
Příběh nemá logiku, nevěřil jsem mu, postavy jsou i nadále stejně nezajímavé jako v předchozích dílech, ale mírné zlepšení od Stalkera tam vidím. A nakonec, kolik erotických podnětů se jim tam povedlo nesmyslně nacpat? Proč rovnou nepíšou pornografii? Nejspíš by jim šla líp než thriller...

Cacolinka
03.03.2023 odpad!

Ve Švédsku je součástí každoročního pracovního lékařského vyšetření test na HCG? To jako opravdu nebo je to opět nějaký fantaskní výmysl autora...? A když někdo střílí z pistole s tlumičem, tak to i přesto vydá ránu(!)....není 100% utumená ta rána... Na to, že se autor výžívá v popisu zbraní....

Filomena1961
19.02.2023 3 z 5

Kniha je napínavá, čtivá, ale není pro slabší povahy. V některých místech až brutální a nechutná měla jsem chuť ji odložit. Nakonec jsem ji dočetla, ale po přečtení ve mně zůstal nepříjemný pocit. Chápu, že šlo o pomstu, ale pro mě to bylo až za čáru. Ke Keplerovi se už nevrátím.

DomYell
13.02.2023 3 z 5

Kniha vlastne sama o sobe spatna neni, je ctiva a pro vetsinu ctenaru asi i dostacujici, ale:
-cele to na me pusobi zplacane horkou jehlou
-obcas se objevila nejaka fakticka chyba, nebo blbost
-jsou tam vsuvky, co nemaji hlavu a patu. Mozna maji namotat ctenare, aby se vydal po falesne stope, ale osobne v tom vidim jen snahu natahovat a nechat knihu nakynout kvuli prodejni cene.
-snaha o realne vykresleni nechutnych scen vypada komicky
-mozna bych se nebal rict, ze to je jak parodie na Olsena.
-obcas to ma trochu napeti a nejake dobre okamziky.
-presto cist se to da :)

petraj30
20.01.2023 3 z 5

I když to byl velice napínavý a čtivý příběh, tak jdu bohužel proti proudu. Nebylo to zrovna příjemné čtení, ale po přečtení pasáže o pašerácích, jsem pomalu ztrácela odvahu na další kapitoly. Sice to byla jen malá vsuvka, ale přineslo mi to negativní pohled na celou knihu
Možný spoiler:
Pachatele nebylo vůbec těžké odhadnout, zvláště po přečtení anotace. Tady se ani nikdo jiný nenabízel a po přečtení dalších indícií si spojíte i motiv. Některé části působí jen těžko uvěřitelně, skoro jako v Kobře 11.
Více než nadšená jsem byla málem až znechucená ( i když je na druhou stranu pravda, že oběti si svůj osud zasloužili.)
Četlo se to opravdu dobře, ale kniha mi nedala to, co jsem očekávala. Ale ani to mě neodradí od přečtení dalších dílů.

Dudlík08
18.01.2023 5 z 5

Dávám všechny hvězdičky, protože Joona mi přirostl k srdíčku, ale přiznám se, že pasáže, kde lovec vyvrhává střeva ze svých obětí, jsem opravdu četla (spíše nečetla) stylem přeskočení řádků, protože tohle opravdu už není nic pro mě.

Tak nějak věřím, že Joona nakonec bude se Sagou, ale zatím teda tomu nic nenasvědčuje, tak snad v dalších dílech.

icezero
07.01.2023 4 z 5

Nevim jestli to nejzajímavější přijde na konec, jak se říká...ale v souvislosti s tím se docela těším na další díl, který už čeká v knihovně. Tentokrát mi popis a líčení událostí občas přišlo trošku syrové a možná bych si i některé detaily odpustil, ale k téhle sérii to tak nějak sedí. Jindy mi zase některé pasáže přišly docela dlouhé a taky je pravda že to, kdo je lovec králíků mi v průběhu knihy postupně docházelo i bez vysvětlení komisaře. Ale na důvody jsem si počkal. Ty mi hned nedošly.
Za sebe můžu hodnotit jako delší díl serie a obsahově v lepší polovině toho co jsem zatim četl.

Máca216
01.01.2023 3 z 5

Bylo to napínavé, avšak na mě až moc surové.

TomTomis
24.12.2022 3 z 5

Hm, tak tohle byl masakr. A ty králičí uši? Myslím, že autoři se předhánějí , kdo vymyslí nejdivnějšího vraha s prazvláštní logikou a zvrácenou myslí. Jinak se to samozřejmě četlo rychle, ale víckrát to číst nebudu. Jako oddechovka prima.

Razič
15.11.2022 5 z 5

Opět skvělé.

.berenika.
25.10.2022 5 z 5

"až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o deseti malých králicích, dejte se na útěk"
- konečně zase vyplývá na povrch výrazný charakter Joony
- některé části dohadování o utajení případu jsou až moc zdlouhavé
- je to jedna z delších knih série - až po 200 stranách začnete být v obraze, ale ničemu to nevadí
- děsila mě maska s králičíma ušima a surovost vražd byla taky šílená
- na ten pořádnej Keplerovskej konec a hrdinství Joony jsme si museli počkat, ale zase nezklamal
- líbilo se mi, že (myslím poprvé v sérii) byl děj popsán i z vrahova pohledu
- na konci Vás Kepler naláká na další díl a Vy zůstanete jen koukat s otevřenou pusou

vybusna
23.10.2022 4 z 5

Tak ani neviem. Prvá a druhá kapitola - úžasná. A po nich, pre mňa ničím zaujímavé akcie. Naviac popísané tak, že som si ich nevedela ani v hlave zrežírovať. Pravdupovediac bolo to pre mňa po tom úvode, hrozné sklamanie. Naviac dlhé. Keby to bolo kratšie, tak by to nebolo také....pre mňa o ničom. dosť na tom - dej sa po prvej tretine zmenil a čítalo sa to samo. Páchateľ bol podľa mňa dosť skoro odhalený a vraždenie pokračovalo už s jeho odhalenou identitou. Komisárka Saga mi išla svojou neuváženou aktivitou na nervy a ten výprask som jej priala z celého srdca.
Neviem pochopiť, prečo vydavateľ série , nepristúpil k prekladu anglických textov, básní a piesní a podobne

btw...Pavel Rímsky keď napodobňuje ženský hlas, je vážne....srandovný.

Veronika_mad
05.10.2022 5 z 5

Další strhující a napínavý příběh :)

LahoferRose
04.10.2022 3 z 5

Můj první Kepler,dost možná jediný. Severská nálada mne baví, ale ta nutnost co nejbrutálnějších scén...motivaci vraha naprosto rozumím, jen je dotažena do absurdních rozměrů. Historii hlavních postav policistů neznám a vyprávění ve mně ani nevzbudilo o ni zájem. Dlouho mi přišly veškeré popisy jako z počítačové hry. Uvedl ruku, otočil se, podíval se. Až příliš odtažitý st, řekla bych. A tu policistku na benzínce jsem nepochopila doteď...