Lovec králíků

Lovec králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3285 702

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

Pája699
04.01.2021 5 z 5

Tak za mě druhá nejlepší kniha této série. Sice bych tam opět pár stránek vynechala, ale v tomhle díle mi to ani tak nelezlo na nervy :-D Od první stránky perfektní čtení. Napínavé a drsné. Za mě pecka! Jen ten konec zase...tohle nemám ráda. Tak budu doufat, že v dalším pokračování bude navazovat.....

čef
03.01.2021 5 z 5

Příběh záchvatového vraha, který si však svůj vraždící záchvat šetřil, resp. připravoval, pěkně dlouho. Opět drastické scény, v závěru horror. Detektivní práce zde až tolik nebylo, Joona se zamyslel, občas někoho se Ságou zmlátil a bylo hotovo. Velmi čtivé a dobře napsané.

vladkavl
28.12.2020 2 z 5

spíš jsem se musela nutit to číst. není to jako dřívější knihy

sasena
28.12.2020 3 z 5

Dobrý to bylo, sice jsem chtěla v polovině skončit, protože ni to připadalo až moc a zbytečně brutální, ale chyběla by mi návaznost na další díl a tak jsem dočetla. Napětí a až hororové prvky v poslední části stálo za to. A už čtu Lazara.

Darami87
26.12.2020 2 z 5

Manželům Ahndoril dochází dech?
Moje maminka vždycky, říkala, že v nejlepším je potřeba přestat. Myslím, že Lars Kepler už ze sebe to nejlepší vyždímal a teď je na čase na nějakou dobu pověsit psaní na hřebík. Čtenáře na začátku knihy vtáhne zajímavý příběh, který se ale vzápětí vytratí a nahradí jej zdlouhavá a nekonečná nuda plná charakterově deformovaných postav, nesmyslných reakcí a absurdních situací.

Margerite
14.12.2020 5 z 5

Opět skvělá detektivka. Moc se mi na této sérii líbí, že se kniha vždy hodně zaměřuje na oběť. U hypnotizéra mi to ještě připadalo rušivé, nebyla jsem na to zvyklá. Ale teď to beru jako velké plus, není tu jen dvojice vrah - detektiv. Trojúhelník vrah - oběť - detektiv dává knize jakoby další rozměr. U Lovce králíků mě bavila nejvíc linka Rexe a celkové vyústění motivu i jeho zbytečnosti, nesmyslnosti. V hlavě mám milión "kdyby". Celkově jedna z nejlepších detektivek, co jsem kdy četla.

ashburton
11.12.2020 2 z 5

(SPOILER) Nabízí se otázka: Co bylo dříve? Zabijáci (Jussi Adler-Olsen, 2008) nebo Lovec králíků? :-)
Cca první půlka knihy je naprosto tragická, nudná a zdlouhavá. Pořád jsem pošilhával, kolik toho ještě zbývá do konce. Kam na to Kepleři chodí? Nechat posílat vzkaz z basy po poldovi? Ta scéna v loděnici je úplně šílená, elitní švédskou jednotku prakticky zlikviduje rodinná banda pašeráků, vedená osmdesátiletým staříkem. A co mě dostalo nejvíce, tak to je policejní psycholožka, která si užene děcko v "gloryhole". Chtěl jsem si přečíst severské krimi a autoři mi servírují červenou knihovnu, místy proloženou pornem. Abych byl objektivní, tak druhá polovina knihy to částečně zachránila, mělo to spád, dobře se četlo a úplně na závěr jako obvykle otevřený konec. Ovšem nic pro slabší povahy...
U mě toto dílko nedosáhne na více než 45 %.

Andrea81
10.12.2020 5 z 5

Po Stalkerovi, který mě až tak nezaujal, byla toto fakt jízda. Hned se vrhnu na další díl.

martinaandulka
02.12.2020 5 z 5

Skvělé, napínavé až do konce.

apq
30.11.2020 5 z 5

Skvělá a po celou dobu napínavá kniha.

Obelix15
15.11.2020 4 z 5

Lovec Králíků je velice poutavý díl série komisaře Linny. Nápad i provedení zajímavé, postavy reálné. Oproti minulým dílům mi přijde méně "mrtvol", ale za to zajímavější provedení. Čím dál tím více mi děje předchozích knih připomínají Olsena, ale na.tom není co zkauit. Za mě 8/10

BlackBlade
15.11.2020 4 z 5

Dám 4/5, ale subjektivně někde na pomezí 3-4 hvězdiček (70 %).
Příběh mi přešel podobný, jako Zabijáci od J. A. Olsena, kde vyšetřuje moje další oblíbená dvojice detektivů z oddělení Q. Nebudu dál psát spoilery, jen se zmíním, že akce v loděnici mě zklamala, ale samotný záporák - lovec - byl skvěle vykreslený. A zajímalo by mě, jak vypadá Saga Bauerová, abych mohl porovnat svůj vkus na ženy s autorem :D

Doporučuji opět, jako všechny série, číst postupně od prvního dílu. A těším se na další.

Magdalena_j
01.11.2020 4 z 5

Po Stalkerovi, který mě příliš nepřesvědčil jsem se do lovce králíků začítala nějak hůře, ale přibližně od třetin jsem knihu hltala. V první části mi chyběl Joona, možná to je ten důvod. Mě nevadí super-hrdinové, kteří vše vyřeší, v knize je pro mě hlavní postavou, a když tam neni, tak mi připadá, že trošku ztrácí dech.

Příběh byl tentokrát hodně zajímavý a líbil se mi. Dokonce, což se mi tedy ještě nestalo, jsem po rozpletení ustřední zápletky u jedné z vražd Lovci králíků trošku fandila, protože mě oběť strašně naštvala.

Doporučuji a rovnou otevírám Lazara.

janina66
14.10.2020 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Moc mě to bavilo a líbila se mi kniha jako celek. Akce v loděnici se mně také nelíbila, ale potom se děj rozjel a napětí gradovalo až do konce. A ten epilog? Už se nemůžu dočkat pokračování.

arthera
13.10.2020 2 z 5

Já vám nevím. Čím dál víc překombinované a těžce uvěřitelné. Osobnosti aktérů plytké a už mě nebaví podvacáté číst stejně opsanými výrazy dokola, jaká je Saga kočka. I když mám Keplery ráda, tak u tohoto hodnotím průměr.

dencazrnu
10.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Pro tentokrát Keplerovcům jednu hvězdičku odeberu :-) Kniha byla na můj vkus místy až zbytečně natažená a scéna v loděnici byla pro mě skoro až zbytečná. Já jsem se tedy v téhle části totálně ztratila a zamotala.. Každopádně jsem ráda, že jsem u knihy vydržela a dočetla jsem jí až do konce. Od poloviny knihy se Keplerovci rozjeli tak, jak to už znám z předchozích dílů. Do děje jsem se ponořila takovým stylem, že jsem nemohla přestat číst a zvládla jsem zbytek knihy za jedno deštivé odpoledne. A závěr knihy? Dokonale připravený prostor na Lazara .. Tak hurá na něj, ať to mám co "nejdříve za sebou" a můžu se pustit do nově vycházejícího dílu Zrcadlový muž! :-)

Anna27
07.10.2020 5 z 5

Kepler není klasická detektivka, je to něco, co neumím jedním slovem popsat. Jeden díl nudný, ale čtete, chcete odložit, ale nedá vám to, aby vám série dávala smysl. Další díl naprostá bomba, vyhlásili byste to detektivkou roku a pak bum, zase takové zvláštní čtení, chvilku zmatené, nezáživné.. No ale Lovec králíků se řadí k těm lepším ze série, i když kromě Písečného muže bych knihám klidně ubrala 250 stran.

vikyna9
26.09.2020 5 z 5

Ze začátku jsem byla zmatená, že je Joona zavreny. Pak mi došlo, že nečtu sérii popořadě. Ale už nešlo knihu odložit.Prostě mě kniha nutila číst dál a dál. Joo, toto já můžu.

Lucie311
11.09.2020 5 z 5

Naprosto báječné jako vždy. Kniha tak plná napětí že se nedalo přestat číst. Opravdu super příběh.

playada
02.09.2020 3 z 5

Závěrečný hon v oboře by vystačil na samostatnou knihu. Napětí a strach z neznáma má na mne větší vliv než anatomický rozbor vyhřezlých lidských vnitřností.