Lovec králíků

Lovec králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3289 702

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

Matita310
04.04.2020 5 z 5

Téměř do konce člověk neví kdo je vrah a to je skvělé. Nakonec je člověk překvapen, jak je vše propletené dohromady.

Kubikula4
04.04.2020 5 z 5

Dočteno, tak rovnou zhodnotím...: Po Stalkerovi má druhá kniha této autorské dvojice, která musí být dle mého osobního názoru tak trochu zvrácená a vyžívající se v brutalitě, ač (snad) jen na papíře, protože ten příběh prostě brutální je a chvílemi mi bylo blivno dočíst kapitolu. A to nejsem žádnej měkejš. Někdy mi to přišlo až moc přes čáru, jako by šlo především o to šokovat čtenáře... Kvalita příběhu je opět nadstandardní, motivy pachatele uvěřitelné. Pachatele jsem netušila, tentokrát to však bylo díky stylu vyprávění a popisu autorů myšlenkových pochodů vraha, které byly popisovány rozdílně na začátku knihy a pak dále v příběhu, což se mi zdálo trochu nefér vůči pozornějšímu čtenáři. Konec knihy nejspíš otevírá příběh další knihy, podle mě je tam úplně zbytečný, ale uvidíme. Líbilo se mi střídání většího množství míst, kde se příběh odehrával. Celkově vzato velmi dobré čtení.

boxas
27.03.2020 4 z 5

Z toho, co od této autorské dvojice znám, se mi Lovec králíků líbil nejvíc.
SPOILER
Ten konec se vám, vážení manželé, ale nevydařil! Asi jste si chtěli připravit půdu pro další díl série, aby dychtivý čtenář hned sáhl po další knize. Za mě tedy na dlouho ne...

Jana92
10.03.2020 4 z 5

Prvnich 100 stran super,pak dalsich 100 jsem se ztracela v pribehu,ale to bude asi autoruv styl psani,to stejne se mi stalo i pri knizce Stalker,zbytek uz zase nemel chybu,melo to spad ze jsem knihu jen nerada odkladala a to jen v nejnutnejsich pripadech :) Akorat me mrzi,ze ten konec zustal takovy otevreny,to na knihach nemam rada :)

surikata246
05.03.2020 4 z 5

Napínavá a trochu zvláštní zápletka se záhadným koncem. Proto nedávám plný počet.

_ld91
05.03.2020 5 z 5

Tohle byla pecka od první do poslední stránky. :-)

mataj
26.02.2020 5 z 5

Kniha je napínavá od začátku do konce. Čte se (poslouchá) velice dobře. Zápletka je zajímavá a odkrývá se postupně. Bavilo mě i sledování těch prvních "nesprávných" stop ve vyšetřování. Už se těším na Lazara...

Herča76
05.02.2020 5 z 5

5* - Kepler opět nezklamal, ale i přesto bych ocenila méně brutálních popisků při likvidaci jednotlivých králíků. A otevřený závěr - super, co víc si přát.

Krizovakri
23.01.2020 3 z 5

Mám ráda severské detektivky od tohoto autora a na tuto jsem se velmi těšila. Ovšem nezařadím ji do svých nejoblíbenějších. Postup vraha i styl vyšetřování mnohdy připomínal scény z bondovky. Co však musím pochválit, je dobře napsaný závěr knihy, který gradoval tak, že jsem místo plánované půl hodiny čtení před spaním, četla skoro do dvě hodiny
???? Detektiv Joona je jistá sázka na dobré čtivo.

zimolka
19.01.2020 5 z 5

Poutavé,čtivé opravdu se nedá otrhnout.

Faila
22.12.2019 4 z 5

Napínavý a perfektně vystavěný příběh. Bez některých vedlejších dějových linek bych se asi dokázala obejít (to Joona nemůže být aspoň jeden díl bez ženské?) , ale celkově se mi tahle kniha moc líbila a dost se těším na další!

nicoolka25
21.12.2019 5 z 5

Všechny knihy od autora se mi zatím líbily.

Mates84
11.12.2019 4 z 5

Priznam se,ze po Stalkerovi jsem nemela na dalsi knihu moc naladu,ale musim rict,ze oproti predchozi knize,je tahle mnohem lepsi!!

Radka1911
09.12.2019 5 z 5

Napínavé, čtivé, doporučuji

Grety
24.11.2019 4 z 5

Super zápletka, dávný kostlivec ve skříni vypadl a řada bývalých prominentních studentů je postupně zlikvidována. Další na řadě se jen třesou, neboť ví odkud vítr vane...

kazetko
22.11.2019 3 z 5

Hodnotím lépe než Stalkera, ale stejně nejsem úplně unesená. Co se ale Keplerům nedá vzít je, že opravdu umí psát poutavě, napínavě, čtivě.
Děj mi přijde opět překombinovaný (v poslední cca čtvrtině knihy) a konec zbytečně natahovaný (opět od momentu, kdy se ukáže, kdo je pachatel, bych to brala tak o 80 stran kratší).
Opět (ale přece jen už míň než u Stalkera) mi vadila přehnaná brutalita a její podrobný popis.
A vůbec nerozumím posledním řádkám knihy...? že by příprava na pokračování? nebo mi něco uniklo? Možné to je....

Sudin
05.11.2019 4 z 5

Na knihy od Keplerů se vždycky těším a nezklamou i když tento díl byl pro mne jeden z těch slabších. Bylo tam hodně zbytečných dějových linek, sice to hezky ubíhalo, ale že by se kniha nedala odložit, to zase ne. Každopádně cliffhanger na konci opět naladil na další čtení ...

Bezkyne9
30.10.2019 5 z 5

Keplerovi umi :D Mam jejich styl moc rada, je znatelny, ctivy a pribeh vymakany. Poctive a vyjimecne odvedene remeslo. Kdysi jsem nekde cetla, ze pisi spolecne, scenu po scene oba zaroven a vzajemne se doplnuji a prepisuji tak dlouho, dokud nevznikne onen charismaticky koktejl Larse Keplera :) Verim, ze je to jeden z aspektu, jez dava jejich thrillerum tak vysokou uroven. Hlavni postavy jsou osobite, Joona predevsim, nesrovnatelne. Musim se krotit, abych hned nesahla po dalsim dilu :D Lovec kraliku se mi zatim libil nejvice, stranky pod rukama mizely stejne jako realita kolem me, pribeh seriozni, umne zapleteny a se zajimavym prostredim. Nemohu jinak, nez s vrelosti doporucit :)

mamzila
30.10.2019 3 z 5

Bylo to trochu utahané. Zkrátila bych to o 150 až 200 stran aniž by to ublížilo příběhu. Zápletka celkem slušná, ale Kepler to umí i lépe.

Allla9
18.10.2019 5 z 5

To byla jízda. Napínavé a nepřekombinované.