Lovec králíků

Lovec králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3289 702

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

Laza27
17.10.2019 5 z 5

Za mě zatím s Hypnotizérem nejlepší keplerovka, ale stále mám stejnou výtku - proč ty zdlouhavé, zbytečně natahované pasáže...?

yndiC
07.10.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Další "keplerovka" co mě nezklamala. Pro mě napínavé od začátku až do konce. Vřele doporučuji.

Buldozer_TV
02.10.2019 5 z 5

Přečetl jsem ji v angličtině, tak nevím, jak to je s touto českou verzí, ale za mne super kniha

Anilka13
22.09.2019 4 z 5

Moje první kniha od Keplera a určitě sáhnu po nějaké další. Přečteno rekordně rychle. Děj si udržel mou pozornost od začátku do konce. Velmi napínavé. Akorát trošku škoda, že v poslední čtvrtině už čtenář má jasnou vizi, jak příběh skončí a opravdu tak skončí.

EricNor
18.09.2019 4 z 5

Dlouho jsem váhal, jestli si přečíst dalšího Keplera poté, co jsem byl znechucen přeplácaným Stalkerem, ale byl v knihovně a nic jiného mě nezaujalo, tak jsem se nakonec vzdal a rozhodl se další díl zkusit. Chybu jsem neudělal a Lovec králíků mě bavil. Kepler se zabývá prakticky pouze popisem děje a to někdy do zbytečných detailů. Psychologie postav je hodně na vedlejší koleji a vyplývá z dialogů, nikoliv z popisu myšlenkových pochodů. Děj pádí kupředu vskutku raketově a kromě pár scén ze zahradnictví baví. Mám jen dvě výhrady a to je "americký akční film" se zásahovkou a vrtulníkem - dalo se to rozhodně napsat civilněji a zábavněji. V daných reáliích to působí nepatřičně, až skoro směšně. No a druhá věc je vyprávění v přítomném čase, které mi nikdy nesedělo a takový styl prostě nikdy nebude na pět hvězd.

Lily Sue
15.09.2019 3 z 5

Přečteno jedním dechem jako vždy. Ale mám pocit, že podobnou zápletku už jsem někde četla/ viděla ve filmu. Asi chyba překladu, ale ke konci knihy už jsem byla na sousloví ‘záchvatový vrah’ přímo alergická. I přes to se to četlo dobře, ale předchozí knihy jsou o level výš...

lakyh
15.09.2019 5 z 5

super jako vždy, příběh vymyšlený perfektně a do poslední chvíle skrytý motiv udrželo napětí po celou dobu, tento díl lze číst prakticky samostatně bez návaznosti na Joonu Linu

Rezie86
09.09.2019 5 z 5

Tak to bylo něco.. Přečteno za den a půl.. Super

Barussat
07.09.2019 4 z 5

Moje první setkání s Keplerem a určitě ne poslední. Příběh i jazyk mě od začátku bavil, některé věci jsou až moc podrobné, ale je to neskutečne čtivé a měla jsem neustálou potřebu číst dal.

Pauline23
28.08.2019 5 z 5

Tento díl byl lepší než předchozí Stalker. Nechybí napětí. Škoda jen prekombinovani terorismem. Otevřený konec. Skvělé těším se na další porci napětí a Joony.

barusak1
23.08.2019 5 z 5

Jako vždy.... Skvělý příběh

adela3128
15.08.2019 2 z 5

Uf. No, trvalo mi to pár měsíců, nerada jsem se k tomu vracela, ale nakonec mi to nedalo. Potřebovala jsem vědět, jak to dopadlo.
Nevím, jestli je to překladem, ale používání přítomného času na střídačku s minulým mi často skoro rvalo uši... Navíc některé dějové linky mi přišly úplně od věci.
Tak ještě že už to mám za sebou a myslím, že se ke Keplerovi už nevrátím. Minulé díly se mi líbily, ale mezitím jsem přečetla Nesba, Bjorka a další severské krimi, které kvalitou Kepler dalece přesahují.

Dada077
29.07.2019 5 z 5

dobrá krimi, Joona Linna sa mi tuším páči viac, ako Harry Hole

Mysias
15.07.2019 4 z 5

Super kniha super autorů, ale přiznám se, že pro mě asi nejhorší kniha od nich. Ale i tak byla moc dobrá. Vzhledem k tomu, že to je moje nejzamilovanější autorská dvojice a četla jsem všechno, tak byly lepší díly. Ale určitě sáhnu po jejich další knížce hned jak to bude možné.

Kackac74
08.07.2019 5 z 5

Jako obvykle autoři nezklamali

kyssling
06.07.2019 4 z 5

Výborná detektivka. Doporučuji !

elaine
01.07.2019 5 z 5

stoji za to precist

jfialova
28.06.2019 4 z 5

Dobře postavená detektivka, i když myslím, že tato autorská dvojice napsala už lepší knihy. Místy trochu překombinované, ale nic, co by se nedalo skousnout. Napětí nechybí, zůstává spousta otevřených možností pro další pokračování.

Peťulka3
28.06.2019 5 z 5

Zase naprosto dokonalý!

Marci071
23.06.2019 5 z 5

Super knížka, tyhle zápletky mě baví a čte se to samo