Lovec králíků

Lovec králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3285 702

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

TerezaaBaarova
24.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Tentokrát jsem byla mírně zklamaná. Začátek se vlekl, 250 vcelku nezáživných stran. Postupná gradace, vraha jsme, na můj vkus, poznali příliš brzy... trochu krvák, trochu napětí. Joona případ uzavřel, nějaké dějové linky nebyly ukončené a konec zůstal mírně otevřený, těm, kdo čtou sérii postupně, dojdou spojitosti a víme, co bude v díle následujícím - jdu to ihned prověřit a otevřít Lazara.

Lukeronka
20.08.2020 5 z 5

Další díl, další skvělé čtení a další knížka, pro kterou člověk běží hned v den, kdy vyjde a ještě se doma hádá s rodinou, kdo si ji přečte první. Super!

Edona
29.07.2020 5 z 5

Četla jsem tady, že kniha je zpočátku pozvolná, ale s tím nemůžu souhlasit. Už od prvních stran mě to strašně chytlo a nepustilo do konce. Bylo to drsné, napínavé a občas až hrůzné. Naprosto skvělá severská jízda. Musím se hlídat, abych hned nesáhla po dalším pokračování s Joonou. Keplerovi zkrátka umí psát.

AndulinaU
03.07.2020 4 z 5

Po dlouhý době jsem vzala do ruky detektivku a ještě tu, kterou jsem měla vyhlídlou dlouho. Byla to fajn změna. Trochu jsem se ze začátku ztrácela v příběhu i v postavách. Vraha jsem si tipla už od začátku, ale i tak mě knížka překvapovala do poslední stránky. Trochu jsem nepochopila epilog, pokud mi ho někdo vysvětlíte do zprávy, budu ráda :D

Kami33
30.06.2020 5 z 5

Tak super. Četlo se moc dobře a zatím za mě asi nejlepší kniha autorů.

Mike99
14.06.2020 5 z 5

Dvojice LK jsou prostě špičkou ve svém žánru. Opět velice napínavý příběh, tentokráte drsnější. Přesto čtivé, nelze se odtrhnout. Zase umně propleteno, pokud jsou v průběhu vyšetřování nějaké pochybnosti, jsou zavčas vysvětleny, pro čtenáře žádné falešné stopy. A závěrečná stránka? Že by náznak dalšího pokračování? Už se těším na Lazara.

Jinak jsem si vzpomněl na knihu Deset malých černoušků od Agathy Christie, že by prvotní inspirace?

RADOST
14.06.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem zvládla až na druhý pokus, dlouho jsem ji měla v nedočtených. Poslouchala jsem jako audioknihu a první třetina mě nevtáhla do děje, nelíbil se mi ani její styl a vadila mi i strohá interpretace. Jenže děj gradoval, kromě násilí se přidávaly i psychologické aspekty a v závěru už jsem se nemohla odtrhnout. Je to kniha plná násilí, kniha pro chlapy - těm ji opravdu doporučuji k přečtení či poslechu.

Aveli
08.06.2020 4 z 5

Velmi povedený napínavý děj, co vtáhne a nepustí, skvělé gradování a překvapivé zvraty. To, co očekáváte od detektivního thrilleru. Na druhou stranu jako mínus vidím, že je v knize až příliš brutality popsáno hodně do detailu. Nemohla jsem se leckdy vyvarovat znechucení.

Adelajda_4
03.06.2020 5 z 5

Zatím předposlední případ Joony Linny byl vážně skvěle vykonstruovaný a knihu jsem mohla odložit opravdu až po dočtení na dva zátahy, to se jinak nedalo. Autorské dvojici jsem v některých dílech vyčítala nenávaznost a až moc velkou souhru náhod, přijde mi ale, že díl od dílu se nesmírně zlepšují a příběhy se stávají mnohem uvěřitelnější. Co se týče děje této knihy, začíná tím, že Joona je ve věznici se zvýšenou ostrahou, když ho navštíví premiér s nabídkou, aby policii pomohl zastavit vraha, který zabíjí ve vládních kruzích, myslí si totiž, že ve vraždách politiků bude tento člověk pokračovat. Joona nakonec souhlasí a dá se do pátrání po tomto velmi sadistickém člověku. Tady se musím přiznat, že ač jsem zkušený konzument severských detektivek, při některých popisech vražd v této knize se mi dělalo až mdlo. V pátrání mu pomáhá i Saga Bauerová a jak je u nich zvykem, jdou proti proudu oficiálního vyšetřování, protože nevěří, že vrah by si vybíral pouze politiky...

LeSk
30.05.2020 4 z 5

Perfektní kniha s velmi poutavým dějem. Občas jsem se ztrácela ve jménech, ale celkem brzy jsem se zorientovala. Konec knihy jsem hltala a nemohla jsem přestat číst. Doporučuji.

Petia.38
29.05.2020 5 z 5

opravdu napínavé :-)

pavels36
08.05.2020

Díl od dílu se to stupňuje. Prostě mix detektivky, thrilleru,hororu i reality. I v tomto díle si rozhodně přijdete na své. Sice autor záměrně v polovině knihy malinko odhalil vraha, neboť v jedné kapitole zmínil jméno, ale i tak to nenaruší průběh knihy. Mimochodem pokud to čtete jedním dechem tak to ani nepostřehnete, že bylo uvedeno jméno vraha. Jen detailisté jako já co čtou pořádně na to přijdou. Jinak celkový dojem z této série je nad mé očekávání. I přesto, že pilotní kniha ,,Hypnotizér,, nebylo moc dobrý vstup, pak následující knihy v sérii se zlepšovali na dokonalost. Lars Kepler je posedlý detaily a drobnosti (to mám moc rád), dokáže čtenáře či posluchače vtáhnout do děje tak, že chcete vědět co se bude dít. Tento díl je zářným příkladem (nejen tento). Nedá se fakticky nic vytknout a občas se nebojí tvrdé brutality,násilností i krveprolití. Doporučuji nejen tento díl,ale celou sérii přečíst. :)

ctenarka881
06.05.2020 5 z 5

Od tohoto autora je vyborne vse!

karin4338
05.05.2020 5 z 5

Dalsia uzastna Keplerovka.Bravurne spracovanie,popisy prostredia,napinave sceny kde clovek musi pokracovat v citani.Spravodlivost dobehla tych ludi,ktorych mala.Namiesto 19 minut im mohol Lovec kralikov kludne dopriat i viac. ;)

Thamilka
01.05.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem poslouchala jako audio, namluvil ji Pavel Rýmský a bylo to opravdu super. Velice dobře se poslouchala a zápletka byla opravdu dost dobrá... Lars Kepler opět nezklamal!!! Opravdu doporučuji, poslouchala jsem ji na procházkách s kočárkem a nakonec jsem ji musela doposlouchat po chvilkach doma, až tak to bylo napínavé.

Sany124
13.04.2020 5 z 5

Velmi drsné, napínavé, překvapivé čtení.

borupet
11.04.2020 5 z 5

Opět šokující nepředvídatelný motiv, Kepler nezklamal. Ale šestá po sobě už byla asi příliš. Teď ráda sáhnu po nějaké oddychovce, násilí už bylo moc.

Pine
07.04.2020 4 z 5

Joona a Saga opět na scéně. Když k tomu připočítám svižné a krátké kapitoly, slušnou dávku napětí a nutkavou potřebu číst dál, vychází mi z toho vcelku atraktivní balíček. Navíc mám ráda vraždy (rozumějte: jako čtenář), tak mi jejich množství a brutalita snad i udělaly radost. Na druhou stranu se nemůžu ubránit pocitu, že Kepler až příliš nakukoval k J. Adler-Olsenovi a A. Christie… navíc mě trochu potrápil pomalým rozjezdem. I přes určitá negativa se tato kniha stala mojí druhou nejoblíbenější ze série. Hned po Písečňákovi.

burilltomas
06.04.2020 5 z 5

nečetl jsem ještě Lazara, ale zatím nejlepší Kepler:)

katst
05.04.2020 5 z 5

Naprosto super kniha.
Napínavá, drsná, čtivá od začátku do konce. Neobsahuje žádné zdlouhavé a nudné pasáže nebo zbytečné postavy.
A to nemluvím o tom, že Joona Linna je čím dál tím sympatičtější :-).
Je úžasné, jak je Lars Kepler s každým dílem lepší a lepší...