Hypnotizér

Hypnotizér https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74711/bmid_detektiv-joona-linna-hypnotizer-bZH-74711.jpg 4 6019 1082

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se však Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

Marika Vanova
14.05.2016 3 z 5

Ze začátku jsem to četla nějak pomalu, ale od půlky už to mělo spád. Vztah Erika a Simony jsem moc nechápala, přišlo mi, že jsou oba mimo asi zdrogovaní. Některé myšlenkové pochody a reakce jako by jim na tom severu zamrzly.

sabca
03.05.2016 4 z 5

Dobře se to četlo. Napínavé. Inspektor Joona vyšetřuje dva různé případy, které nakonec spolu souvisí. Ale o trochu více se mi líbil Písečný muž. Kdo má rád napětí tomu můžu tuto knihu doporučit a i já si přečtu další knihy této spisovatelské dvojice.

Kangarooh
27.04.2016 4 z 5

Pekne,ale ne tak napinave jako Stalker.

tak.normal
26.04.2016 5 z 5

Na některých místech vyloženě přitažené za vlasy, ale v celku byl příběh fajn a hezky se to četlo. Ač to bude asi znít drsně, na konci mělo být více mrtvol, i na "správné" straně, sedělo by to tomu víc!

Jaruš7
25.04.2016 4 z 5

Styl psaní , má v sobě osudovou životní reálnost, která dává příběhu punc opravdovosti , i když je drsná, je čtivá.

koniklecka
25.04.2016 5 z 5

Od Keplera mám skandinávskou krimi asi úplně nejradši. Čte se to samo a je to napínavé a s nečekanými zvraty. Zároveň to není tak těžké čtivo jako Nesbo, kde je brutality na mě už až moc :)

Arsinoe_06
21.04.2016 4 z 5

Bavilo me to tak ve vlnach...Myslim ze severskych detektivek mam nactenych pomerne dost a tato nepatrila rozhodne mezi ty nejlepsi. Asi jsem take cekala vic po vsech tech oslavnych recenzich...Dam sanci jeste druhemu dilu serie a uvidime :) prozatim za me 3,5*

jardass
13.04.2016 4 z 5

I když detektivky moc nečtu, tak tahle byla celkem chytlavá a k tomu s originálním dějem - alespoň podle mého skromného rozhledu v detektivní literatuře. I když detektivka... Mně to přišlo spíš už jako thriller s dost zamotanými dvěma dějovými liniemi. A těch mám načteno poměrně dost, abych tohle byl schopen posoudit.
Dávám tedy 4/5 a to v podstatě jen za to, že mi navzdory kvalitě celého příběhu moc neseděl spisovatelský styl této knihy. To, že je to celé psané jakoby v přítomnosti a pak má čtenář pocit, že to co čte, se děje právě v tu chvíli, kdy to čte, tak to bych pochopil. Ale když se v přítomnosti popisovaném ději zatoulá sloveso v budoucím tvaru, tak tomu asi nerozumím. No asi by to šlo uchopit po této stránce lépe. Možná to byl záměr autorů, možná chyba překladatelky. Přijde mi, že to působí v samontém textu spíše rušivě a čtenáře to akorát mate. Potkal jsem už hodně jazykových stylů ale tenhle mi zatím seděl nejméně. Jinak i tak je to velice kvalitní kniha.

ospalaa
08.04.2016 4 z 5

Dobrá čtivá kniha.

Rade
08.04.2016 2 z 5

Kombinace detektivního příběhu a románu o vztazích v rozháraném manželství stále nadopovaného psychiatra a jeho nevyrovnané sebestředné manželky. Trochu mi přišlo, že všechny osoby – a to i ty s kladným znaménkem - jednají v jakémsi pro mě nepochopitelném rauši. Zápletka, vlastně obě zápletky, trochu ujeté. Moc šílenců, málo logiky.
A souhlas s uživatelkou Terie. Ano, přítomný čas mi dost vadil.
Na základě vesměs nadšených ohlasů jsem čekala mnohem víc. Asi si od severských detektivek na čas odpočinu…

dikobraz
08.04.2016 5 z 5

hmmm, to bolo skvele!! ako som spekuloval, tak som koniec neodhadol. trosku skoda, ze v popredi bol erik a nie vysetrovatel, ale na koniec to vypalilo super. len mi trosku vadilo, ze autor nedotiahol niektore detaily, ktore ma zaujali a ostali nezodpovedane. ale inac to bol masaker. idem na dalsiu.

limetka2008
20.03.2016 4 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, pokud se člověk tedy moc nenípe v neuvěřitelnosti některých (četných) momentů. Ale kdyby to bylo úplně uvěřitelné, bylo by to děsivé. Takhle si můžu říct, že je to jen smyšlený příběh a ne skutečnost. Naštěstí.

koolsavage
18.03.2016 3 z 5

Taková typická severská detektivka dnešní doby. Nebylo to špatné, ale hodně událostí příběhu mi přišlo vyloženě na sílu, tak trochu přitažené za vlasy. /3,5*/

mazlak
16.03.2016 4 z 5

Velmi pěkný příběh, plný napětí a zvratů. Dalo by se však říci, že se jedná rovnou o příběhy dva, které jakoby na sebe pozvolna navazovaly. Ještě výstižněji tento příběh charakterizuje české rčení, že každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. Malinko bych vytknul náhle urychlené vyřešení prvního případu. Jinak velice čtivé a poutavé. Z mé strany určitě doporučuji všem milovníkům severských detektivek.

ivule85
13.03.2016 5 z 5

K tomuto autorovi mě přivedla audiokniha Stalker a musím říct že v podání pana Rímského to bylo neskutečně užasné a rozhodla jsem že si serii sjedu od prvniho dílu. Našla jsem je taky jako audioknihy a určitě si je přečtu i v tištěné formě. Musím říct že po stalkerovi který nasadil u mě vysokou laťku byl i prvni díl serie bomba a už se těším na druhý díl :)

ewisek22
06.03.2016 5 z 5

Já věděla, že tahle kniha a tihle spisovatelé se mi budou velice zamlouvati:)) Myslím, že citace od Swedish Radio tuto knihu vystihuje: "Pečlivě dávkované napětí, břitké dialogy a vskutku úžasný popis fungování postižené mysli - přidejte k téhle směsi trochu švédského ledu a dostanete dílo Larse Keplera." A že to dílo je skvělé...Josef, Eva a Lýdie jsou postavy, které jsou opravdu pozoruhodně vykresleny:) Dávám plný počet hvězdiček a Larse si ukládám mezi své oblíbené autory.

Kabátice
27.02.2016 5 z 5

Naprosto strhující! Vtáhlo mě to tak moc, že mi připadalo, že sleduji šíleně napínavý film.

Rose88
17.02.2016 5 z 5

Výborná detektivka. V tomto případě jsem narozdíl od ostatních severských detektivek neměla absolutně žádný problém se začíst. Děj je napínavý a akční prakticky od první stránky a tempo ani v průběhu děje rozhodně nepolevuje. Moc se mi líbí, jakým způsobem byla pojata celá zápletka. Postupně jak kniha ubíhala se pomalu rozplétala a osvětlovala stále víc motivy zůčastněných. Celou dobu jsem měla opravdu pocit, jako kdybych s Erikem a Joonou seděla/postávala v jedné místnosti a řešila případ s nimi. Trochu mi mrzí, že mi hlavní detektiv moc nestihl přirůst k srdci, zato ostatní postavy ve mě dokázaly vyvolat hned celou řadu (spíše tedy negativních) emocí :-) takže já rozhodně doporučuji ke čtení, motivy pro zločiny sice nebyly zrovna nápadité ale po všech ostatních stránkách mi detektivní příběh přišel naprosto perfektní.

ZuzCer
16.02.2016 5 z 5

Vážně povedená a napínavá kniha. :D Přečetla jsem jí asi během týdne. Bavilo mě to od začátku do konce a překvapovalo mě to na každé stránce. V některých částech to na mě bylo docela drsné.

ritz
14.02.2016 5 z 5

Pro mě teda jedna z nejlepších detektivek, co jsem přečetla, dokonce mi nevadila ani švédská jména, což u jiných je problém. Četla jsem jedním dechem, výborně napsané. Za mě super.