Hypnotizér

Hypnotizér https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74711/bmid_detektiv-joona-linna-hypnotizer-bZH-74711.jpg 4 6018 1082

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se však Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

wildprincess
12.02.2016 4 z 5

Moje první od Keplera a rozhodně ne poslední :)

melien
11.02.2016 4 z 5

Další s knih, kterou jsem přečetl od Lars Kepler, a musím říct, že první pule knížky byla napínavá a hodně mě bavila. Druhá půlka knihy, byla už poněkud utahaná, ale přesto stala za přečtení...

jindrusa
08.02.2016 5 z 5

Výborná kniha, přečteno jedním dechem za 2 dny :-) Jsem zvědavá na další díly. Srovnání s Larssonem mi přijde trochu mimo, je to úplně jiný styl!!!! Tohle je ryzí detektivka, jednoduchá, přesto čtivá a plná překvapení.

Evule81
07.02.2016 5 z 5

Kniha super, těším se na další díly ☺

evis_ka
05.02.2016 5 z 5

Tak z této knihy jsem naprosto nadšená. Pro mě jednoznačně "wow kniha"

misbyxo
31.01.2016 3 z 5

Moje první knížka z téhle série a od tohoto autora a nevím co si o tomhle myslet. Anotace knížky mě zaujala, i začátek knížky byl skvělej a napínavej ale pak se to otočilo a vyvinulo uplně jiným směrem než jsem očekávala že se to vyvíjet bude. Ne že bych chtěla aby bylo po mém, ale takhle jsem nečekala že se děj bude vyvíjet. Četla jsem jí docela hodně dlouho, ani ne možná tím že bych neměla čas ale spíš tím že se mi ani moc nechtělo. Způsob psaní mi nevadil, ale ani nijak neoslnil. Dávám 3hvězdičky ale myslím si že i 2,5* by byly namístě.

KristinaK
30.01.2016 3 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená, konec mě trochu zklamal, ale kniha velmi dobrá!

Gyl
23.01.2016

Nedostal jsem se přes 20. stránku. Nemám prostě rád knihy, ve kterých " Detektiv Fridrik Ericcsson, jehož matka byla Švédka a otec Polák, jel za ranního rozbřesku ve svém starém, oprýskaném, růžovém Fordu Continental z roku 1972 klidnou ulicí Gustava Husáka, která se zvolna svažovala vilovou čtvrtí směrem k přístavišti vybudovaném ve dvacátých letech, jehož sláva odešla již před desítkami let, a kouřil doutník."

Nechci to ani hodnotit, Ať je to detektivka jaká chce, já to prostě nedal.

Terie
18.01.2016 4 z 5

Není to špatná kniha, nápad zajímavý, provedení už trochu pokulhává, nicméně 4* si to zaslouží.

Nevím jak ostatní, ale já si nemůžu zvyknout na četbu v přítomném čase. Takové to "Muž jde, zastaví se a říká." namísto "Muž šel, zastavil se a řekl." Prostě mi to vadí. Jinak bych si to určitě užila víc.

Michla76
17.01.2016 1 z 5

Tož jak má novodobá "severská" detektivka 82% nemože to byt nic iné jak slátanina....
Ale seriózně; podle toho, co sem dosud ze Skandinávie přišlo (film je na tom stejně, viz např. Most) se zdá, že v současné době zřejmě veškerá severská populace trpí některým ze známých psychiatirických onemocnění - depresemi počínaje, těžkými psychozámi konče. Minimálně jsou téměř všichni nějakým způsobem sociopaté a to včetně dětí. Postavit na takové platformě detektivní příběh dokáže pak snad i děcko, jelikož nic není nemožné. A přesto, zakončení a vlastně i celý příběh, nemožnými byly. A to na to byl Lars Kepler dva...

herbess
17.01.2016 1 z 5

Strasna blbost. Mam rad detektivky, temne detektivy, ale tohle je prvoplanovity a predvidatelny brak. Postavy jsou ploche, bezduche a vetsinou se chovaji jako imbecilove. Dej bezi kupredu jak splasena herka a kdyz uz ji nahodou dochazi dech, tak se pobidne tim nejhorsim kycovitym zpusobem, ze clovek az zasne.

gomaki
16.01.2016 5 z 5

No...Joona Linna...přiznejme si to, není to Harry Hole (ale to není ani Carl Morck...) - každopádně je skvělej. Sice mi přijde trochu zvláštní, "že má pořád pravdu", ale rozhodně to z něj nedělá týpka "všude byl, všechno zná", naopak. Příběh má sice své slabé stránky, nicméně, nikdo není dokonalý a právě proto je to tak skvělé! Miluju možnost hádat, kdo je vrah a proč a na tomhle příběhu je super, že neřešíte s Joonou jen jeden případ, ale rovnou dva. Dostanete se zpět do minulosti a poodhalíte roušku hypnóze, manipulaci, strachu, důvěry i nedůvěry. Skvělý začátek, dámy a pánové.

Joona je sympaťák se vším všudy a s Erikem jsou to moji kámoši (první kniha, kterou jsem dostala od LK byla poslední). Takže se mi spousta věcí najednou hezky vysvětlila a pěkně do sebe zapadla. Pozor - pouze u Erika, u Joony jsem si musela počkat než mi skládačka začala dávat smysl.

Jestli se mi něco líbí na detektivkách ze severu - tak ta pomyslná temnota lidských srdcí, hlavní dějová zápletka a zárověň soukromá zápletka komisaře táhnoucí se celou sérií, psychologie vrahů a ten jejich krásný nenásilný styl psaní.

Boggy
15.01.2016 3 z 5

Za mě docela zklamání. Tři hvězdy pouze za čtivost, jinak obsah založen na spousty ubodaných a rozsekaných. Postavy jsou jeden den v kritickém stavu v nemocnici a za dva dny již rozsekávají lidi. Podle mě napsáno trošku na laciný efekt. Bohužel.

tomas2582
14.01.2016 4 z 5

Velmi čtivé a atmosférické dílo. Nejlepší pasáže jsou Erika, kdy vzpomíná na události před deseti lety. Překvapivě více prostoru v knize měl právě Erik namísto detektiva Joona Linny. Příběh nenudí, jen závěr bych si přál trochu více ztrhující. Těším se na další knihu. Silné 4*

Thrixie
13.01.2016 5 z 5

Má první kniha od odvojice Lars Kepler a nemohla jsem se od toho odtrhnout, těšila jsem se domů, až se budu moci opět začíst a pokračovat v odhalování vraha :-).

kacazlesa
07.01.2016 5 z 5

nezklamalo

sedlaczek
05.01.2016 3 z 5

Má první kniha od autora. Splnila mé očekávání a těším se na další.

trape
01.01.2016 5 z 5

Moje první detektivka od Keplera. Výborná,přečteno jedním dechem. Jednou si jí přečtu znovu,pomalu a v klidu.

Toňula
15.12.2015

První kniha autorské dvojice, po které jsem sáhla na základě ohlasů zde. Nezklamala mě, příběh mě zaujal svou originalitou, děj měl spád a ačkoliv tu vystupovalo poměrně hodně postava, neměla jsem problém se v nich orientovat. Zajímavé bylo i retrospektivní vyprávění hlavního hrdiny. Jen možná komisař Joona Linna by zasloužil větší propracovanost, ale té se snad dočkám v jeho dalších příbězích.

true.penny
12.12.2015 4 z 5

Až po přečtení jsem si uvědomila, jak byly v příběhu některé události jen dosti těžko uvěřitelné. Nicméně, při čtení jsem jim věřila. Také musím přiznat, že při nočním čtení jsem se chvilkami trošku bála, takže další plus. Navíc se od knihy nešlo odlepit. Jen nějaké detaily na konci by se myslím dali vymyslet lépe. Hodnocení 4/5, protože věřím, že v této sérii ještě přijde něco lepšího.