Hypnotizér

Hypnotizér https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74711/bmid_detektiv-joona-linna-hypnotizer-bZH-74711.jpg 4 6019 1082

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se však Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

Raysee_97
21.09.2016 2 z 5

Hlavní myšlenka - vrah, který vyvraždí celou takřka bezproblémovou rodinu, by mohla mít velký potenciál. To by nám ovšem nesměl být odhalen vrah, natož pak jeho motiv, ještě v první polovině knihy.
Potom se totiž děj už ubírá poněkud nijak atraktivním směrem. Dostává se nám zápletky nové, která je už tak strohá a ohraná, že by ji nezachránilo jen tak něco. K tomu postavy, které se občas chovají velmi bezmyšlenkovitě, nesmyslně, začnou vás otravovat svým chováním a máte to.
Rozhodně jsem tedy čekala víc. Druhý díl asi zkusím, přeci jenom sérii HH člověk taky nesmí vzdát hned po první knize.

JessieEx
14.09.2016 3 z 5

Zpočátku jsem si myslela, že příběh bude o inspektorovi Joonu Linnovi a jeho vyšetřování případu, kdy došlo k vyvraždění celé rodiny. Čekala jsem, že se dostaví zajímavá zápletka, zjistí se, že vrahem byl někdo jiný a nebo něco podobného... Jenže příběh se přenesl od Linny k psychiatrovi a odborníkovi na hypnózu Erikovi M. Barkovi. Barkovi někdo unesl syna a Joona Linna se ujal pátrání. Souvisí únos Benjamína s chlapcem, jež odporným způsobem zmasakroval svoji rodinu? Tuto otázku jsem si kladla po celou dobu čtení knihy, protože pokud by spolu nesouvisely, nebyl by příběh tak trochu rozpolcený? Celkově jsem měla z příběhu pocit, že autor(autoři) zachází až příliš do detailu. Některé kapitoly začínaly ještě dřív, než ty předchozí skončily. Jakoby čtenář neměl být ochuzen o žádnou informaci, aby příběh byl kompletní. Proto také tolik odboček od tématu, vylíčení dětství snad každé postavy, která se v knize objevila a další příběhy, které (zdánlivě?) s tím hlavním nesouvisely. Trošku mě odradila ta více jak 100stránková část o Barkově minulosti a jeho hypnotických terapiích. JENŽE: pravda je, že příběh byl o Hypnotizérovi a taky o tom, že to, co se mu momentálně děje nějak souvisí s minulostí. Takže chápu, že bylo potřeba vše vylíčit. Kdyby bylo na mně, trošku bych to zkrouhla. Pro mě kniha představovala 520 stran na kterých se odehrávaly události jedna za druhou, téměř každá neuvěřitelná, šokující, málo pravděpodobná a velmi děsivá (pro mě to byl opravdu horor, nejsem na takové příběhy zvyklá). Ještě bych vyčetla jednu věc, celkově mě mrzelo, že se autoři nevěnovali více případu Josefa Eka a že některé záležitosti mi přišly nedořešené. Například Josefova sestra Evelyn - neměla nést zodpovědnost za to, že bratrovo jednání nechala zajít tak daleko? A byla ona vůbec normální, když vezmu v potaz to, co udělala, když se v příběhu objevila poprvé? Byl vůbec v knize někdo normální? Naštěstí alespoň manželská krize Erika a Simony byla to nejmenší zlo, co se v knize objevilo. Přes to všechno byla kniha velice napínavá a čtivá a přečtu si i další díly série.

Sarkyss
13.09.2016 5 z 5

Druhá kniha od těchto výtečných autorů, kterou jsem dostala do rukou. Výborný krimi thriller, který mi nedal spát, dokud nebyla zápletka vyřešena. Časté dialogy mi v knize vyhovovaly a stejně tak i příběhy jednotlivých postav, které jsou opět pestrobarevné a velmi poutavé.

RSR
12.09.2016 5 z 5

Výborná detektivka. Napínavá, čtivá, dobré členění jednotlivých kapitol.

Eva88
10.09.2016 4 z 5

Hypnotizér je první kniha, kterou jsem od tohoto manželského páru četla a jsem nad míru spokojená. Detektivka jak má být - čtivá, rychle plynoucí, dobrá zápletka a chvílemi i mráz po zádech. Těším se, jak se pustím do dalších dílů. :-)

Nestorkea
05.09.2016 5 z 5

Zase jedna knížka od Keplera, kterou jsem přečetla na jeden nádech.

divakor
04.09.2016 5 z 5

celá série mě bavila :)

Edona
03.09.2016 4 z 5

Většina čtenářů označuje Hypnotizéra za nejslabší díl z celé série. Mě osobně se Hypnotizér líbil, takže se asi mám na co těšit. Joony Linna mi byl velmi sympatický, představovala jsem si ho jako herce Simona Bakera. Příběh byl ozvláštněn vypravováním v přítomném čase. Střídání postav pomocí er formy, bylo jen dalším přínosem. Jednu hvězdičku udělit nemohu, protože Erikovo "vzpomínání" na to, co se stalo před deseti lety, je jedna "kapitolka", která čítá přes sto stran! To děj vlastně úplně zastavilo, a i když to bylo nezbytné pro vyřešení případu, bylo to zbytečně rozsáhlé rozpomínání.

hruskovalucie93
03.09.2016 5 z 5

Perfektní krimi thriller a můj první díl od Larse Keplera. Chystám se na další a tento díl hodnotím 5 hvězdami.

helenkan
30.08.2016 5 z 5

S napětím,zvědavostí a někdy i s husí kůží jsem četla skoro jedním dechem.

Azmodan
30.08.2016 4 z 5

Kniha není špatná, hlavní příběh je zajímavý a konec se mi také líbil. Je zajímavě akční.
Co mi na tomto autorovy nesedí je styl psaní. Občas jsem si připadal, jako bych četl seznam na páteční nákup a tyto pasáže mě i nudily.
Co mě také mrzí je fakt, že z hypnotizérského tématu, psychologie a všech těchto věcí nevytěžilo daleko víc. Oproti tomu je "hypnotizérská" část spíš uměle vtlačena do děje.
Celkově však zůstal velice zajímavý dojem a jsou tam i velice zajímavé pasáže.

Knihu bych doporučil i když už jsem četl daleko lepší věci a co mě táhne dál je vlastně hlavní nit příběhu, která nezajímavá skutečně není.

DatabazeKnih100
29.08.2016 4 z 5

Příběh se mi opravdu líbil. Ke konci knihy mi do sebe začalo vše hezky zapadat. Drsnější scény byly dle mého v rámci mezí a rozhodně bych je nenazvala brutální, jak se někde uvádí. Proto doporučuji všem, nejen silnějším povahám.
Jediné maličké mínus - pasáž s pokémony pro mě byla zcela mimo.
Série se sice jmenuje Detektiv Joona Linna, ale mám pocit, že jsem (i přes velký počet stran) neměla možnost ho více poznat, a možná už jen proto se určitě pustím i do dalších dílů.

Vlak7
29.08.2016 3 z 5

moooooooc dlouhé.

3nitka
25.08.2016 4 z 5

Opäť dosť drsné čítanie. Ale páči sa mi štýl písania, nemôžete knihu odložiť, aj keď niečo je dosť prehnané. Ale stačí si následne oddýchnuť pri niečom ľahšom a už sa tešíte na ďalšieho Joonu.

maci_aa
24.08.2016 4 z 5

Jako první knihu tohoto autora sem četla Stalker. Moc jsem se těšila na další (tedy první díl této série :-)) A kniha mě nezklamala, Nemohla jsem se od ní odrhnout, četla jsem kdy se dalo, jelikož mám malé mimčo, tak po kousíčkách, Napínavé až do konce, když jsem si myslela, že vím jak kniha skončí, autor mě překvapil a bylo vše zase jinak. Vřele doporučuji.

katule1992
24.08.2016 4 z 5

Pro mě je to úplná novinka, přestože je kniha u nás již od roku 2010. Já se k ní dostala úplnou náhodou. Někde jsem četla, že je to nejslabší díl a kvalita roste s díly. Jestli je to tak, tak se mám na co těšit.

Co se musí Keplerovi nechat je jeho styl psaní. Chvílemi jsem doslova tu brutalitu cítila jako bych tam byla. Husinu jsem měla až bůh ví kde. Jak jsem se začetla, nechtěla jsem od knihy odejít. Myslím, že dokonce je to jedna z nejtlustších knížek letošního roku, další díly mají dokonce i více.

Velice se mi líbilo rozdělení kapitol, protože byly časově seřazeny za sebou. Tím jsem se rychle orientovala, co se v jakou dobu stalo. V půlce knihy se ale dostanete do části, kde se Erik vrací do minulosti a vysvětluje, co se vlastně stalo. Tato část má v kuse asi něco přes 100 stránek a zezačátku mě to vůbec, ale vůbec nebavilo. Pak mi ale došlo, že to má vlastně velký význam v celém ději. Jak jinak vysvětlit celou Erikovu minulost tak, aby se člověk neztrácel.

Shardlake
13.08.2016 4 z 5

Zajímavý příběh a propletené osudy hlavních postav...

Alilka
09.08.2016 5 z 5

Chtěla bych ještě dodat, že knihy vydané v sérii je dobré číst popořádku. Pokud si přečtu nejdříve knihu vydanou jako čtvrtou a pak si přečtu knihu vydanou jako první, může se mi ta kniha zdát slabší. :-)
Série, jejíž hlavní postavou je komisař Joona Linna, vyšla v tomto pořadí:
1 - Hypnotizér, 2 - Paganiniho smlouva, 3 - Svědkyně ohně, 4 - Písečný muž, 5 - Stalker

Schary
08.08.2016 4 z 5

Knihu jsem četla jako druhou po Písečném muži. Tato kniha je poněkud slabší, ale je pořád značně čtivá:) Trošku jsem čekala větší propojení mezi první a druhou půlkou knihy a že hlavním darebákem druhé půlky bude CHarlotte nebo Eva a budou nějak ve spojení s Josefem.

simonnell
07.08.2016

Kniha se mi moc líbila. Líbilo se mi třeba hodně to, že se nestřídala v jedne kapitole součastnost s minulostí Erika. Že to bolo podané, tak jak je.