Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190008/bmid_cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 4 4762 4762

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Cuckoo's Calling , 2013

kytikyti
02.10.2014

Konečně Rowlingová tak jak jí známe. moc se mi líbila, sice mi chybí kouzla a čáry, na to je autorka prostě profík, ale jinak fakt výborně napsané. Nevím, co bylo to prázdné místo za úlet, nebo že by byl problém, že jsem to četla anglicky? ale to asi ne.

KattyV.
29.09.2014 5 z 5

Tak já jsem nevěděla, co mohu od autorky čekat, je to ostuda, Harryho jsem nečetla. :-))
Ale teda detektivka se jí fakt povedla.
Velice čtivé, nepředvídatelné, já - milovník detektivek, jsem spokojená.

fany_haf
26.09.2014 4 z 5

V knihovně říkali, že někteří čtenáři považovali knížku za poměrně zdlouhavou. Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit. Mně se tedy líbila, až na to, že jsem dost dlouho tušila, kdo je vrah. Konec mě tedy nepřekvapil.

marlowe
25.09.2014 3 z 5

Detektivka typu "Povídejte, vzpomínejte, vyprávějte – a hlavně mi řekněte to, co jste neřekli policii; a já vám toho vraha najdu".
Příliš mnoho slov, příliš spletité interpersonální propletence, příliš komplikovaná stavba větných souvětí. A nádavkem to překombinované, NE-uvěřitelné a realisticky uvažujícím čtenářem těžko akceptovatelné provedení vlastního zločinu!
Nicméně pro člověka jako já, který nedokázal přečíst ani jediný díl Pottera, docela milé překvapení!
A navíc sympatický hlavní hrdina.
Solidních 60%.

BarčaK
24.09.2014 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Ze začátku jsem si sice delší dobu zvykla na dlouhá souvětí, ale nakonec jsem se hezky začetla a určitě si koupím i další díl... Pokud nějaký bude :)

TomasV.
23.09.2014 5 z 5

Fakt MOC dobré. Soukromý detektiv Cormoran Strike vás provede Londýnem a postupně rozplétá záhady kolem zdánlivé sebevraždy z prostředí londýnské high society.
I když ve svém pátrání postupuje velmi důkladně a pomalu, nudit se nebudete - hlavní postavy jsou barvitě vykreslené a budou vás bavit, román má spád i zápletku a napětí graduje až do (pro mne) trochu překvapivého vyústění.
A Harry Potter mi tu ani trochu nechyběl :-)

kvenez
23.09.2014 4 z 5

Napínavé, neotřelé, překvapující závěr. Začtení mi trvalo o něco déle, asi proto, že nejsem takový fanoušek detektivek, ale i tak musím říci - stálo to za to.

okeey
21.09.2014 5 z 5

Od této autorky jsem takový příběh opravdu nečekala, ale kniha mě mile překvapila a určitě stojí za přečtení! :)

Clea6P
17.09.2014 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a moc se mi to líbilo. Přednes Petra Olivy příběhu dodává podmanivou atmosféru a vtip. Cormoran Strike získal moje sympatie, těším se na pokračování. Četba by mě v tomto případě asi trochu nudila.

orson
15.09.2014 5 z 5

Na Volání kukačky jsem byl docela zvědav a to i přesto, že detektivky moc nemusím. Ale přiznávám, že Rowlingová fakt umí psát - kniha mě chytla hned zpočátku a četla se jedním dechem. Některé záplatky byly až trochu moc komplikované, vadilo mi taky, že Cormoranovi všechno vycházelo a do všech tak viděl, ale jo, další díly si určitě přečtu.

Tétéčko
12.09.2014 5 z 5

Tato kniha se mi líbila ještě víc než svého času Harry. Prostě mi sedne, jakým způsobem se spisovatelka vyjadřuje, ušmudlaný hlavní hrdina je mi sympatický a jeho asistentka je mu rovnocenným partnerem. Také se mi líbí, jak Rowlingová vytřela všem kritikům zrak. Držím jí palce.

chanahd
12.09.2014 2 z 5

Vzrušující detektivní román? Ani náhodou. Velice zdlouhavá kniha. Kdyby se "samozřejmě zcela náhodou" neprovalilo, že Robert Galbraith je pseudonym J. K. Rowlingové, neštěkne po knize ani pes a zcela zapadne v záplavě jiných knih. Ale reklama dělá své.
Takže pokud očekáváte napětí, doporučuji sáhnout po jiné knize.

Shanib
12.09.2014 3 z 5

Neurazí ani nenadchne. Asi tak bych popsala tuhle knížku. Podle všech super recenzí jsem očekávala něco wow, ale 3/4 knížky jsem se do čtení musela skoro přemlouvat. Až posledních sto stránek bylo svižných a napínavých. Vadily mi popisy různých lokálů, kam detektiv zavítal. Přišly mi skoro až nucené, aby tak knížka byla delší. A postava Robin měla charismatický potenciál, kterému vůbec nebyl dán prostor.

MagdaS
11.09.2014 5 z 5

Příjemná kniha, která se dobře četla. Rowling to prostě umí i bez Harryho Pottera.

Verrrunka
10.09.2014 4 z 5

Knížku jsem četla poměrně dlouho, ale i jako u předchozí knihy od J. K. jsem si připadala, že postavy z knihy jsou moji sousedi a vídám je denně. Postava Cormorana je velmi sympatická a prostředí okolo slavných bylo dost zajímavé. Autorka umí skvěle popsat detaily, přišlo mi, jak kdybych obraz "Padlí andělé" snad opravdu někdy viděla... Vraha jsem si vytipovala úplně jiného, takže dosti velké překvapení.

Merynkaw
01.09.2014 4 z 5

Takový nenáročný a klidný "krimi" román.. no po Nesboovi je to hodně klidné. Po přečtení knihy jsem si jen řekla "hm"... myslím, že má mnohem hezčí přebal než je uvnitř děj..

pifffka
31.08.2014

Úmorné čtení. Detektivní román snad, vzrušující ani náhodou. Je mi skutečně záhadou, proč vysoce ceněný. Další díl pro mě už ne.

Peter.Melon
31.08.2014 5 z 5

Pěkné dílko,celkem poutavé...

Ynés
31.08.2014 2 z 5

Neurazí ani nenadchne, dobrou detektivku bych ale hledala jinde. Recenze na mém blogu:http://ynescte.blogspot.cz/2014/08/volani-kukacky-detektivka-pro-zeny.html

Yorika
28.08.2014 3 z 5

Po krvácích severských autorů taková malá oddychovka ale na můj vkus až příliš rozvláčná.Příběh začíná časem nudit a to je myslím u detektivky docela problém.Neškodilo by, kdyby autorka pár stran ubrala.