Volání Kukačky

Volání Kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190008/bmid_cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 4 4736 4736

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Cuckoo's Calling , 2013

arthera
17.11.2014 3 z 5

Ve srovnání s ostatními, "protřelými", tvůrci detektivek: slabší kniha. Psychologie postav a popis prostředí světa showbyznysu je velice povrchní. Hlavní hrdina mi připomíná svého slavnějšího kolegu Harryho Holea. Vedení čtenáře spisovatelkou k tipování domnělých vrahů je bohužel průhledné a to nemám ráda.

koki.veru
16.11.2014 5 z 5

Wau :) nádherná knížka. Úplně jiná detektivka, než na které jsem zvyklá. Je pravda, že v této knize nejsou žádné napínavé pasáže, ale kniha je plná záhad a zauzlovaných situací a velmi mě bavilo přemýšlet, kdo že je tedy vůbec vrah. A velmi mě to překvapilo, protože na začátku by mě vůbec nenapadlo, že vrahem je......... Takže jednoznačně úžasná knížka :)

ajinav82
14.11.2014 2 z 5

Nevěřím, že HP a tuto knihu psala stejná autorka. Příběh je zdlouhavý, místy nudný.

Greene
09.11.2014 5 z 5

Rowlingová (Galbraith) nezklamala. Autor(ka) si s Vámi celou dobu hraje, všechny důkazy o vrahovi až do konce skrývá pod neviditelným pláštěm Harryho Pottera, a pak na Vás vybalí všechno, co Vám mezitím v knize uniklo. Skutečně výborně napsaná kniha, s celkem dobrým překladem (na úžasný překlad bratří Medků u HP však neměla), nádherně se četla a navnadila na další díl. :)

Edona
03.11.2014 4 z 5

Volání kukačky, není typická detektivka, kterou by jste se báli číst před spaním, aby jste neměli zlé sny. Ale naopak je to velice promyšlená a do detailu propracovaná kniha, jejíž děj vás vtáhne a nepustí. A já se moc těším na pokračování, neboť Cormoran i Robin mi velmi zaimponovali.

Slaďoška
29.10.2014 4 z 5

Netušila jsem, že knihu psala autorka Harryho Pottera. O to víc mě autorka překvapila.
Kniha se mi líbila, ikdyž to nebyla knížka, kterou bych hltala stránku za stránkou.
I tak uděluji knížce jedničku :o).

Market = )
28.10.2014 3 z 5

No, napsaný to bylo pěkně a mám moc ráda Robin (i Cormorana), ale na to, že to měla být "klasická anglická detektivka" (pod čímž já si představím Agathu), přišlo mi to moc zdlouhavý. Na detektivkách mám radši než šokující odhalení myšlenkový pochody detektivů a nacházení důkazů a drobných nuancí, a to mi tady scházelo. Jako by autorka najednou nevěděla, jak to správně poskládat, aby to dávalo smysl, tak to nějak zašolichala a rychle ukončila a spoustu zásadních věcí nám sdělila jen jako fakt. Obecně mi dost často připadalo, jako bych poslouchala film z vedlejší místnosti (rozumějte bez obrazu :-) ). Ale knížka se mi líbila a četla dobře. Kéž by JKR radši zase jednou zabrousila když ne do Bradavic, tak aspoň do kouzelnickýho světa...

Majulenkaa
25.10.2014 5 z 5

Mnohem lepší než Prázdné místo. Hltala jsem každou kapitolu a s ní každou novou stopu. Už se nemůžu dočkat pokračování.

6FILIS9
24.10.2014 4 z 5

Příjemné čtení....ale Prázdné místo mě bavilo o trošku víc

jitka1661
23.10.2014 5 z 5

Moc pěkné ! Čtivé !

Madi
23.10.2014 3 z 5

Achjo, zklamání. Sebevražda, vražda, bla bla bla, konec. Robin byla naprosto zbytečná, její postava nebyla žádným přínosem pro děj, naštěstí sympaťák Strike to vyvážil. Nenáročná detektivka, kterou si určitě nepřečtu znovu.
Slabé 3*

pepas
22.10.2014 3 z 5

napínavý a strhující závěr

Marika Vanova
15.10.2014 3 z 5

Je to celkem čtivé, nijak vybočující detektivka, ale ke konci jsem četla skoro už jen přímou řeč,.

adorjas
10.10.2014 3 z 5

Priemerná detektívka, ktorá neurazí- nenadchne, a po uplynutí pár hodín vám aj vyšumí z hlavy. Ale odporúčam prečítať. Prečo? Pretože J.K. písať vie a má prirodzený rozprávačský talent, čo sa prejavuje tým, že knihu dočítate v priebehu pár dní. A v druhom rade, pretože tí, čo čítali sériu Harry Pottera budú iste zvedaví ako sa spisovateľka popasovala s novým žánrom zo sveta dospelých.

P.s.: Spoiler: A ako to nakoniec dopadlo so Charlotte? :)

dita5803
07.10.2014 4 z 5

Těším se na další díl. Postavu detektiva a jeho asistentky jsem si zamilovala.

kurelka.j
06.10.2014 4 z 5

Na to ,že to byla první detektivka Rowlingové se mi kniha velmi líbila.Sice to není typická detektivka, ale autorka prostě umí psát.Hodně jsem si oblíbila Cormorana Strika a těším se na další díl!

Jančislava
05.10.2014 4 z 5

Kniha dočtena bez nějakého hlubšího pocitu. Čte se vcelku dobře, psáno čitelně a jednoduše. Jen tomu chybí nějaké napětí nebo trochu překvapení. Po mnoho stránkách se dostávám ke konci, ale i tam je to jaksi bez šťávy, kdybych si nevšimla, že jsem u konce, ani bych to podle děje nepoznala. Pár věcí neupřesněno nebo jen trochu vysvětleno. Naštěstí mám půjčeno z knihovny, protože znovu číst nebudu. Doporučuji spíše, jako oddychovku.

kytikyti
02.10.2014

Konečně Rowlingová tak jak jí známe. moc se mi líbila, sice mi chybí kouzla a čáry, na to je autorka prostě profík, ale jinak fakt výborně napsané. Nevím, co bylo to prázdné místo za úlet, nebo že by byl problém, že jsem to četla anglicky? ale to asi ne.

KattyV.
29.09.2014 5 z 5

Tak já jsem nevěděla, co mohu od autorky čekat, je to ostuda, Harryho jsem nečetla. :-))
Ale teda detektivka se jí fakt povedla.
Velice čtivé, nepředvídatelné, já - milovník detektivek, jsem spokojená.

fany_haf
26.09.2014 4 z 5

V knihovně říkali, že někteří čtenáři považovali knížku za poměrně zdlouhavou. Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit. Mně se tedy líbila, až na to, že jsem dost dlouho tušila, kdo je vrah. Konec mě tedy nepřekvapil.