Ve službách zla

Ve službách zla
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291984/bmid_ve-sluzbach-zla-dC7-291984.jpg 4 2740 2740

Představte si, že jednoho dne obdržíte balíček s useknutou ženskou nohou… I neohroženou Robin Ellacottovou, asistentku soukromého detektiva Cormorana Strika, tento záhadný balík vyděsí k smrti. Jejího šéfa hned tak nic nerozhodí, ale ani on tuhle výstrahu nebere na lehkou váhu. V minulosti narazil na čtyři osoby, které přichází v úvahu jako viníci – a Strike moc dobře ví, že žádná z nich se neštítí ani nejhoršího násilí. Policie se zaměří na jednoho z podezřelých, jenže Strikovi je čím dál jasnější, že právě ten pachatelem není. Spolu s Robin se pustí do pátrání na vlastní pěst a ponoří se do temných a zvrácených světů zbylých tří podezřelých. Záhy však dojde k dalším hrůzným činům a Strikovi s Robin začne rychle docházet čas… Třetí případ Cormorana Strika a jeho sympatické asistentky Robin přináší nejen ďábelsky rafinovanou zápletku s neočekávanými zvraty, ale také poutavý příběh o vztahu oblíbené dvojice vyšetřovatelů na křižovatce osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

elfinkaa97
15.08.2018 4 z 5

Perfektní zakončení této série, nemohu se dočkat dalšího dílu.

Petruse21
07.08.2018 3 z 5

Kriminální zápletka nic moc, více mě zajímal vývoj vztahu Matthewa a Robin. Slušné 3* si to ale zaslouží.

adela3128
05.08.2018 5 z 5

Rowlingová to prostě umí. Nevím, jestli někomu hned přišlo jasný, kdo je vrahem, ale já se ráda nechávám svést z cesty a obalamutit, abych na konci byla překvapená. Každopádně kvůli poslednímu odstavci fakt potřebuju další díl... :-)

Rihatama
03.08.2018 4 z 5

Galbraith/Rowling se rozjela. Z kukaččí okresní silnice odbočila s Hedvábníkem na silnici první třídy, aby mě následně, přes složitou víceúrovňovou křižovatkou, provezla ke Službách zla na vícerychlostní dálnici. Zápletka je košatá, rozvíjí se do šíře po mnoha liniích, se Strikem i Robin se vracíme v čase zpět a zase vpřed a stále více prostoru je věnováno jejich vzájemnému vztahu (možná až moc) a jejich dalším paralelním vztahům. A to vše vytvořila kolem jedné useknuté nohy. Rowlingová je skvělá vypravěčka. A přesto, že vnímám zatím nejkomplexnější zpracování třetího případu Cormorana Strika, Hedvábník pro mne osobně zůstává jeho nejlepším případem. Zatím.

Jančislava
28.07.2018 3 z 5

Tato kniha mi tedy trvala dlouho než jsem ji přečetla. Začátek mě nebavil a trvalo mi dlouho než jsem se zacetla. Je pravda, že jsem i časově na tom nebyla nejlépe a za to kniha nemůže. Pak už se to četlo snáze a bylo to zajímavé. Sice bych byla raději kdyby to mezi Robin a Cormoranem "nejiskrilo" ale co se dá dělat. Jinak je kniha psaná lehce a srozumitelně, ostatně jako všechny její knihy. Znovu číst nebudu, ale určitě mohu doporučit dal.

zuziosi
28.07.2018 5 z 5

Tak trojka mě totálně odrovnala - jestli byl Hedvábník perfektní, tak Ve službách zla je naprostý top! Rowlingová je opravdu mistr - to dokazuje i to, jak jsem zhtla všechny HP..

Verrrunka
25.07.2018 5 z 5

Tak tenhle díl mi zatím přijde bezkonkurečně nejlepší! Četla jsem i názory, že se děj zbytečně táhne, ale já jsem teda nenudila ani minutu. Tohle je přesně ta kniha, kterou chcete dočíst a zároveň nechcete dočíst, protože všechno, co přijde potom, už nebude prostě dobrý. Těžký výběr, co číst dál, těžký...
Cormoran mě prostě neuvěřitelně baví, není to neomylný superhrdina, ale přijde mi naprosto reálný. A Robin, sakra, já bych taky chtěla bejt Robin! No nic, konec rozplývání, tohle je pro mě prostě naprosto skvělá kniha a nemůžu se dočkat, až vyjde další díl.

A takhle kniha je moje 600. hodnocená zde na Databázi, to musí být znamení!

ecila13
15.07.2018 3 z 5

Fajn oddechovka na dovolenou.

Moc se mi líbí styl, jakým Rowlingová píše. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že Harry Potter byl promyšlenější a napínavější detektivka ;-)

greetchen
12.07.2018 5 z 5

Líbila se mi celá série, podle me je dokonce každý příběh o trochu lepší než ten minulý. Tady jsem se rozhodně nechala vodit za nos dost dlouho a kandidáty na to, "kdo je vrah" jsem měnila s každou další přečtenou stránkou. Příběh krásně graduje, čte se sám.

JAnD
10.07.2018 4 z 5

Nějak mi nesedl začátek knížky a začítal jsem se déle než obvykle. Ale stála za to a skupina Blue Öyster Cult je také zajímavá a poslouchatelná.
V tomto ohledu mi to připomnělo Pentagram od Nesba, kde byla také dobrá hudba, ale děj mne nenadchnul.

bezprezdivky
08.07.2018 1 z 5

Zatím nejslabší kniha ze série s Cormoranem Strikem.

JaneTrafy
07.07.2018 4 z 5

Ze začátku me kniha moc nezaujala. I když o napětí nebyla nouze. Skoro od půlky knihy me to chytlo. Zajímavý příběh. Robin i Strika jsem si oblibila. I když v jedno chvíli mi vadila samotná akce Robin. Mrzelo me ze ty dva spolu nezůstali nedali se dohromady. Vraha jsem měla mezi podezřelé i když jsem si myslela ze on to nebude. Měla jsem hned několik teorií a nakonec me čekalo překvapení. Ale i když se mi tato kniha líbila hodnotím čtyřmi hvězdičkami

Andrea81
01.07.2018 4 z 5

I když v této knize bylo mnohem víc krve a násilí, vždycky se mi čtou tak nějak samy a na konci mě mrzí, že příběh dál nepokračuje... Strike a Robin mě prostě baví.

Minnie85
26.06.2018 5 z 5

Zatím nejlepší ze tří dílů série. Knížka mě pohltila od začátku až do konce. Rozhodně stojí za přečtení!

bibi.r
24.06.2018 4 z 5

Ačkoli se někde psalo, že se jedná o nejslabší díl. Mně se líbil víc než ten předchozí. Pravda byl až zbytečně dlouhý, ale stejně jsem až do poslední chvíle netušila, kdo je vrah.

TipsyChipsy
22.05.2018 3 z 5

J.K.R. je pro mě absolutní top spisovatelka. Vážila jsem si jí, protože dávala do svých románů vyšší hodnoty jako přátelství, spravedlnost, dobro. Bohužel toto dílo je normální severský krvák podle šablony Nesbo a Kepler, to je násilí, brutalita, úchylnost a vraždy. Fuj fuj fuj paní Rowlingova, opusťte Galbraitha a vraťte se zase k literatuře.

Liggy
16.05.2018 3 z 5

Četla jsem hlavně kvůli Cormoranovi a Robin, které jsem si v předchozích dvou knihách oblíbila.
Zápletka opět zajímavá, ale trochu jsem se ztrácela v postavách a ději (což není nutně autorem) a z mého pohledu bohužel pokračuje v jakési sadistické lince, nechybí uříznuté končetiny a prznění malých holčiček, což podle mého soudu dílu na kvalitě nepřidává.
Autor/ka by si měl/a trošku nastudovat anatomii, protože podívat se člověku zpříma do očí a pak ho nečekaně udeřit do ledvin je výkon, který nezvládne ani Cormoran Strike.

prestiggio
13.05.2018 5 z 5

No tak mne sa to teda pacilo, a hlavne aj vztahova linia hlavnych hrdinov. Milujem ich oboch, ale ten koniec!!! Dufam ze bude pokracovanie.

jejeja
11.05.2018 5 z 5

Jo. Jo. Jo...... zase se mi to líbilo. Četlo se to víc než dobře, i když jsem se občas musela nad propletencem podezřelých zamyslet a zorientovat. Šťávu dodala minulost Robin i Cormorana a Kudla s prcinou byl už jen třešničkou na dortu.

Placi
06.05.2018 5 z 5

Osobně se musím přiznat, že se mi asi o trošku více líbily předešlé dvě knihy. Nicméně jde o další díl geniálně píšící Rowlingové (Ano, píše to Galbraith, já vím!) o Strikovi, Robin a "jejich" detektivní agentuře. Tentokrát je to pro Strika velice osobní, vždyť pronásleduje své životní nepřátele, kteří ho všichni nenávidí. Krásně se nám posunul vztah: Strike-Robin. V průběhu knihy to hlavně s Robin vypadá všelijak a je jasné, že v závěru si leckdo nad Robin zaťuká na čelo.

Rovněž jsme se opět dozvěděli mnohem více o minulosti Robin a Cormorana. V tomto ohledu nás autor/ka dokáže překvapit, alespoň já překvapený byl.

Nejvíce mě však v celém příběhu překvapilo, když si Strike sedl do koženkové sedačky v kanceláři a ono "nezapšoukalo". To považuji za významný zvrat v celé dějové lince, neboť se to ještě nikdy dříve nestalo a i samotný Strike byl velice překvapený.

Nyní konečně mohu dokoukat zbylé zatím vydané díly seriálu Strike!