Ve službách zla

Ve službách zla https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291984/bmid_ve-sluzbach-zla-dC7-291984.jpg 4 2692 525

Představte si, že jednoho dne obdržíte balíček s useknutou ženskou nohou… I neohroženou Robin Ellacottovou, asistentku soukromého detektiva Cormorana Strika, tento záhadný balík vyděsí k smrti. Jejího šéfa hned tak nic nerozhodí, ale ani on tuhle výstrahu nebere na lehkou váhu. V minulosti narazil na čtyři osoby, které přichází v úvahu jako viníci – a Strike moc dobře ví, že žádná z nich se neštítí ani nejhoršího násilí. Policie se zaměří na jednoho z podezřelých, jenže Strikovi je čím dál jasnější, že právě ten pachatelem není. Spolu s Robin se pustí do pátrání na vlastní pěst a ponoří se do temných a zvrácených světů zbylých tří podezřelých. Záhy však dojde k dalším hrůzným činům a Strikovi s Robin začne rychle docházet čas… Třetí případ Cormorana Strika a jeho sympatické asistentky Robin přináší nejen ďábelsky rafinovanou zápletku s neočekávanými zvraty, ale také poutavý příběh o vztahu oblíbené dvojice vyšetřovatelů na křižovatce osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

MagdaS
08.05.2016

Pro mě asi nejlepší kniha s Cormoranem a Robin, předchozí díl byl dost drastický (řešený případ), tato kniha mi připadala vyrovnanější - bavil mě jak příběh Cormorana a Robin, tak vlastní "detektivní" pátrání. Už teď se těším na pokračování, a to hlavně příběhu po slůvku ANO. S ohledem na počet stránek se kniha opravdu nedá vozit v kabelce a číst v tramvaji, takže jsem četla po večerech doma.

mariva
06.05.2016 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, a měla jsem obavy z více než 500 stránek, které mě čekaly. Pak ale děj nabral obrátky a stránky ubíhaly rychle a i když později už bylo jasné, kdo je vrahem, podařilo se autorce ještě v závěru překvapit. Takže nakonec jsem se při čtení dobře bavila,, jen si myslím, že by kniha mohla být trochu kratší, protože se při čtení špatně drží v ruce, a taky se zrovna moc nevyžívám v drastických popisech. V tom se mi asi nejvíc líbilo Volání Kukačky, druhý díl už byl zbytečně drastický a i v tomto díle bylo toho rozřezávání mrtvol docela dost.

Ada23
04.05.2016 5 z 5

Opět úžasně napsaná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. A další dlouhé čekání na další díl.

Greene
02.05.2016 5 z 5

Silný příběh a skvělé, barvité charaktery autorka využila již při psaní Harryho Pottera. Tahle zkušenost se objevuje i v knihách o detektivovi Cormoranu Strikovi a jeho krásné partnerce Robin Ellacottové. Předchozí dvě knihy byly skvělé. Volání kukačky je sice podle mě lepší, jak Hedvábík, ale Hedvábník na druhou stranu oplýval geniálním rozuzlením. Kdybyste spojili tyto dvě knihy dohromady, dostáváte Ve službách zla. Extrémně čtivou a napínavou detektivku s chytrou zápletkou, nečekaným rozuzlením, při němž máte tak zamotanou hlavu, že čtete dál, dokud nezjistíte, že jste byl i potřetí naprosto obelstěn.
Mimo vyšetřování se však objevují i soukromé životy hlavních hrdinů, do nichž právě toto vyšetřování proniká. I díky tomu příběh přidává na reálnosti a napětí tak ještě více stupňuje.
Jak řekl Peter Jackson při natáčení Pána prstenů, první dva filmy vznikly proto, aby mohl vzniknout třetí. U této knihy tomu nemůže být větší pravdy.
(BTW takhle jsem se u detektivky ještě nebál)

Karcoolka2210
10.01.2016 5 z 5

Prvé dve knihy boli ok, no lepšie ako samotné prípady bol vzťah Cormorana a Robin. V tejto knihe, okrem tohto priateľstva, kde sa dozvedáme mnoho vecí z minulosti oboch hlavných predstaviteľov, bol konečne veľmi napínavý aj prípad. Podľa mňa, toto je zatiaľ najlepšia kniha tejto série a dávam jej plných 5 hviezd. Koniec ma nechal v stave, že hneď chcem čítať pokračovanie, no na to si budem musieť dlhšie počkať.
Ak sa vám, čo len trochu páčili prvé dve knihy, tak túto si určite nenechajte ujsť :) AJ