Ve službách zla

Ve službách zla https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291984/bmid_ve-sluzbach-zla-dC7-291984.jpg 4 2717 2717

Představte si, že jednoho dne obdržíte balíček s useknutou ženskou nohou… I neohroženou Robin Ellacottovou, asistentku soukromého detektiva Cormorana Strika, tento záhadný balík vyděsí k smrti. Jejího šéfa hned tak nic nerozhodí, ale ani on tuhle výstrahu nebere na lehkou váhu. V minulosti narazil na čtyři osoby, které přichází v úvahu jako viníci – a Strike moc dobře ví, že žádná z nich se neštítí ani nejhoršího násilí. Policie se zaměří na jednoho z podezřelých, jenže Strikovi je čím dál jasnější, že právě ten pachatelem není. Spolu s Robin se pustí do pátrání na vlastní pěst a ponoří se do temných a zvrácených světů zbylých tří podezřelých. Záhy však dojde k dalším hrůzným činům a Strikovi s Robin začne rychle docházet čas… Třetí případ Cormorana Strika a jeho sympatické asistentky Robin přináší nejen ďábelsky rafinovanou zápletku s neočekávanými zvraty, ale také poutavý příběh o vztahu oblíbené dvojice vyšetřovatelů na křižovatce osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

adamgedrake
23.04.2019 4 z 5

Dobry konec. Myslel jsme ze pribeh byl trosku pomalu ale mi to bavilo.

olga3826
23.04.2019 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha ze série s Cormoranem Strikem. Komplexní příběh, detaily, které zapadají do sebe. Do poslední chvíle jsem nedokázala odhalit, kdo je ten novodobý Jack Rozparovač. Taky velmi rafinovaně podaný a uvěřitelný vztah mezi Cormoranem a Robin. Pokud umíte anglicky, doporučuji číst originál - jazyk J.K.Rowling je bohatý a popisy míst i lidí úžasné.

Niu
21.04.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Těšila jsem se, co za zápletku autor vytáhne tentokrát. Nezklamal. Tolik podezřelých, tolik zápletek, změna stylu psaní a asi i zvláštní jiskřivý vztah Robin a Cormorana mě nutil neustále číst. Doufám, že to nebyla poslední kniha série, protože tenhle závěr fakt neberu :o)

IVANA0123
17.04.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a za mě zatím nejlepší ze série. Má vše, co má detektivní román mít - napětí, sympatickou detektivní dvojici a slušné množství podezřelých. A musím říct, že se mi čím dál víc líbí i autorčin styl psaní, který je chvílemi sice dost popisný, ale ani tak nenudí. Těším se na další díl, pokud tedy bude, v což doufám.
(4/19)

masetka
10.04.2019 5 z 5

Díky této knize jsem začala v 35ti letech číst ...

Tereza0107
02.04.2019 5 z 5

Třetí díl Cormorana Strika byl asi ze všech nejlepší. Zajímavá zápletka, napínavý průběh a nečekaný konec. Líbilo se mi, že autorka přidala kapitoly z pohledu vraha, což v předchozích dílech nebylo. Bavilo mě přemýšlet, kdo z podezřelých osob asi může takhle zvráceně uvažovat. Zároveň se mi líbila linka soustředěná na Robin, kdy jsem byla zvědavá, jak dopadne rivalita Strike vs. Matthew. Konec zůstal lehce otevřený, tak doufám, že v budoucnu třeba vyjde ještě nějaký další díl.

Kačaba79
01.04.2019 5 z 5

Kniha se mi četla lépe než předchozí díly. Zajímavé pro mne byl i pohled vraha a to napětí jak to Robin zvládne mne pohánělo dál. Jsem zvědavá, jestli bude další díl.

Taj-ka
27.03.2019 4 z 5

Máma mi při půjčování knihy řekla, že z ní doslova teče krev a měla pravdu. Dokonce jsem se večer začala bát v tmavších uličkách. Stejně čtivý styl jako předchozí knihy a vlastně jako vše od JKR. Překlad do Češtiny je taky opravdu povedený.

KatkaP.
19.03.2019 5 z 5

Do série s Cormoranem Strikem jsem se zamilovala. Zápletka zajímavá, napínavý děj, ale co mě ve všech knihách dostalo a nutilo mě číst dál a dál bylo to krásné jiskření mezi Cormoranem a Robin, vykreslení jejich pocitů a myšlenek. Za mě je to jedna z nejlepších detektivních serií, které jsem četla

boxas
17.03.2019 4 z 5

Špatná detektivka to není, i když asi ze série nejslabší. Druhá polovina knihy se mi zdála zbytečně natahovaná a místy až nudná. Konec je dobrý.

Dani25
14.03.2019 4 z 5

Opäť sa mi dobre čítal prípad Cormorana, ale oba predchádzajúce ma bavili viac.

MacBara
06.03.2019 5 z 5

Možná trochu překvapivě i na potřetí se četlo dobře, snadno a s napětím až do konce. Odkazy na události v minulosti Strika mi trochu připomněly styl Lee Childa. A asi by se našlo víc paralel s postavou Jacka Reachera :-)

Dida86
01.03.2019 5 z 5

Výborná detektivka, Cormoran ani Robin nezklamali.

Joges
27.02.2019 2 z 5

Čím více stránek, tím méně zájmu. Příliš popisný a vysvětlující děj, opakování informací a časté odbočky do historie. Vata a zase vata, podstatně bych krátil. Nesedly mi sáhodlouhé popisy vztahů, častá ohlédnutí do historie, drby, rozchody a hádky. Ústřední a zároveň jediný námět je vyzrazen už na začátku knihy. Autorka pak nepřichází s ničím novým a vyšetřování se neskutečně vleče. Navíc vtipný a lehkovážný styl psaní skloubený s vyšetřováním vraždy mi moc nesedl. Pro mně prostě utrpení. Abych ale nebyl škarohlíd, závěrečný skutek Robin je odvážný a pozoruhodný. A pak taky... Volání kukačky se mi líbilo mnohem více.

karel0684
24.02.2019 3 z 5

No, tahle kniha se mi četla fakt špatně. Skoro dva měsíce... Nemám rád, když od půlky vím, co bude dál. Nemám rád když ze sebe hlavní postavy dělají blbce - vztahová linka Robin a Cormorana je něco co fakt nemohu zkousnout...
Zápletka není špatná, ale pro mne by ta kniha mohla být poloviční - té vaty je tam zbytečně moc

allyce
16.02.2019 5 z 5

Opět skvělý díl, Robin s Cormoranem jsou bezva dvojka a osobní rovina zde vůbec neruší, právě naopak! Doporučuji!

Raada
13.02.2019 4 z 5

Kniha se čtš příjemně, i když chvílemi ztrácí spád. Od Rowlingové mám raději Harryho než detektivky.

Anie.M
08.02.2019 4 z 5

jako milovnice HP jsem chtěla okusit i román od paní Rowlingové a dle recenzí jsem vybrala Ve službách zla. dobře jsem udělala, mělo to spád, žádné nudné pasáže, postranní linky ze života, Cormoran je sympaťák. ale teda ten konec, jako ten úplně úplně konec, achjo.

jan6775
25.01.2019

dobré téma, kniha má hlavu i patu. A vlastně jako bonus, nohu, uši i nos. Vážně dobrá detektivka.

liskabystrouska
25.01.2019 5 z 5

Celá trilogie stojí za to, klasická detektivka bez severských x modrů :-) zaslechla jsem že se píše další díl nebo že snad v Anglii existuje, tak šup překládat a ať je co číst :D
Doporučuji!!!