Ve službách zla

Ve službách zla
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291984/bmid_ve-sluzbach-zla-dC7-291984.jpg 4 2748 2748

Představte si, že jednoho dne obdržíte balíček s useknutou ženskou nohou… I neohroženou Robin Ellacottovou, asistentku soukromého detektiva Cormorana Strika, tento záhadný balík vyděsí k smrti. Jejího šéfa hned tak nic nerozhodí, ale ani on tuhle výstrahu nebere na lehkou váhu. V minulosti narazil na čtyři osoby, které přichází v úvahu jako viníci – a Strike moc dobře ví, že žádná z nich se neštítí ani nejhoršího násilí. Policie se zaměří na jednoho z podezřelých, jenže Strikovi je čím dál jasnější, že právě ten pachatelem není. Spolu s Robin se pustí do pátrání na vlastní pěst a ponoří se do temných a zvrácených světů zbylých tří podezřelých. Záhy však dojde k dalším hrůzným činům a Strikovi s Robin začne rychle docházet čas… Třetí případ Cormorana Strika a jeho sympatické asistentky Robin přináší nejen ďábelsky rafinovanou zápletku s neočekávanými zvraty, ale také poutavý příběh o vztahu oblíbené dvojice vyšetřovatelů na křižovatce osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

Anie.M
08.02.2019 4 z 5

jako milovnice HP jsem chtěla okusit i román od paní Rowlingové a dle recenzí jsem vybrala Ve službách zla. dobře jsem udělala, mělo to spád, žádné nudné pasáže, postranní linky ze života, Cormoran je sympaťák. ale teda ten konec, jako ten úplně úplně konec, achjo.

jan6775
25.01.2019

dobré téma, kniha má hlavu i patu. A vlastně jako bonus, nohu, uši i nos. Vážně dobrá detektivka.

liskabystrouska
25.01.2019 5 z 5

Celá trilogie stojí za to, klasická detektivka bez severských x modrů :-) zaslechla jsem že se píše další díl nebo že snad v Anglii existuje, tak šup překládat a ať je co číst :D
Doporučuji!!!

Blafoun
19.01.2019 3 z 5

Popravdě si nejsem jistý jak tuto knihu hodnotit. Detektivní zápletka dobrá, náhledy na konání vraha zajímavé, osobní linka Cormorana a Robin fajn (možná jí je věnováno až moc místa), ale celé mi to přišlo takové nějaké roztahané až někdy nudné. Celou dobu jsem měl pocit, že všechno co Cormoran s Robin dělají je tak nějak zbytečná práce, žádné vodítko pro čtenáře na jehož základě by mohl na vraha přijít dřív než si autorka přeje, tedy na samém konci knihy. Opakující se klišé s krachující kanceláří a finančními problémy taky hodnotě nepřidalo. Jedna z mála knih, u které jsme se těšil až to dočtu a vezmu si něco jiného. Co oceňuji určitě, je normální uvěřitelný konec, nic ve stylu "bomba do poslední vteřiny" jak bývá často zvykem u rádoby bestselerů ve snaze šokovat čtenáře. Prostě byl vrah odhalen a brzy na to dopaden aniž by došlo v posledním odstavci knihy k 6-ti těžko uvěřitelným zvratům. Autorka si sice neodpustila zakončení knihy s ne úplně jednoznačným závěrem, ale pouze v osobní lince a to mi nevadí. :-) Shrnuto podtrženo, není to špatné, dá se to přečíst, ale podle mě zatím nejslabší kniha ze série.

Martas84
16.01.2019 4 z 5

Vyborna detektivni série

stesa
13.01.2019 4 z 5

Moje první detektivka od Rowlingové ze série případů Cormorana Strika, která mě opravdu příjemně překvapila a díky které jsem si půjčila i další knihu ze série.

Dany45
06.01.2019 4 z 5

Tyto knihy od autorky mám velice rád . Je tu vidět ,že autorka dokáže vést děj příběhů , ať je to jakákoli doba . I když tento konec byl trochu kostrbatý , je to stále vynikající čtení . Jsem zvědav , jestli nebude poslední / Byla by to škoda !!!

RuzovaPanterka
02.01.2019 5 z 5

Nejlepší díl! Přečteno rychle, nabité akci, skvělé, ale jako ten konec?? Proč mi to dělá? Chci pokračování :)

Peti081
01.01.2019 4 z 5

Tak třeti příběh s Cormoranem Strikem pecka,druhá mě zklamala,ale této nechybělo napěti,zàpletka i větší prostor asistentky Robin.Přečteno rychle.

Erudite
30.12.2018 5 z 5

Třetí díl mě nadchl zatím nejvíce. Kniha má spád a napětí, se zadrženým dechem vyčkáváte další dění.
Po druhém díle, který se mi zdál nejslabší a zvláštně podobný prvnímu, je díl třetí výrazným zlepšením.

Enny06
02.12.2018 4 z 5

Za mě tedy nejslabší třetí díl. Vrah se dle mého ukázal moc brzo. Dávám 3,5 hvězdy a těším se na další díl. Doufám že bude lepší než tento.

DDanča
27.11.2018 5 z 5

Nejlepší díl! Četla jsem jedním dechem a už netrpělivě vyhlížím další, protože jsem děsně zvědavá :)

gossipavlina
07.11.2018 5 z 5

Jak se říká: do třetice všeho nejlepšího, a tady to oravdu platí. Skvělá zápletka a perfektně podané. Celou dobu mě to bavilo. Baví mě i Strike a Robin. A nakonec vrahem úplně někdo jiný, než jsem tipovala (ale tak nějak očekávala).

Knižní střípky
07.11.2018 5 z 5

Dlouho jsem odkládala čtení této série, přiznám se, že mě od čtení do jisté míry odrazovalo i docela dost negativních ohlasů. Nicméně jsem se konečně do čtení pustila a jsem velmi spokojená se všemi třemi díly. Nemusí být všechny knihy dechberoucí thrillery, kde se na každé straně za každou cenu musí něco dít. Občas si ráda přečtu i takovou klidnější, ale o to více propracovanější knihu. Za sebe mohu říci, že jsem i s touto sérií od paní Rowlingové velmi spokojená.

Klepsi
24.10.2018 5 z 5

Zatím nejlepší díl z celé série. Žeru to, jak se vyvíjejí postavy, moc se mi líbí ten svižný styl psaní, u tohohle dílu mě bavila dost i zápletka.

jfialova
22.10.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila a těším se na pokračování. Autorka opravdu umí psát, to se jí musí nechat, a to ať už jde o příběhy pro děti či detektivky/thrillery. Děj je napínavý, stylisticky dobré, co víc si přát.

nithiel
18.10.2018 4 z 5

Zápletka i pohled do minulosti zajímavý, ale vějička pro čtenáře ukazující na pachatele byla podle mě moc evidentní, neexistoval způsob, jak by to mohl být někdo jiný, což detektiv 500 stran vesele ignoroval a to mi u takhle promyšleného příběhu přijde hloupé.

antuka
30.09.2018 3 z 5

Tak tohle ne:-( Jak jsem byla nadšená z Kukačky a Hedvábníka, tak poslední díl celou sérii dost pohřbil. Vývoj postav je furt supr, napsané je to skvěle, ale už to není detektivka, ale thriller - tím, že vidíme do hlavy vraha, tak víme víc, než detektivové a tím pádem detektivem být přestáváme. A to mě prostě moc nebaví. Kdyby tahle kniha stála samostatně, tak by mi to asi tolik nevadilo, jenže já jsem se těšila na vyvrcholení oblíbené série a dostala jsem něco úplně jiného...

SBH
24.09.2018 5 z 5

Nemám co vytknout vyjma posledního odstavce, kdy si nejsem jistá, co tím autorka chtěla říct. Nechá jinak racionální Robin udělat takovou osudovou botu, ach ne! Až tolik osobních dramat v detektivce fakt nemusím. A musí být opravdu každý vrah psychopatem? Nebylo by zajímavější, a hodno autorčina mistrovství, aby popsala, jak ke krajnímu řešení dojde "normální" člověk, jeho pohnutky a životní okolnosti? Tak snad příště.
Jinak skvělé jako obvykle - napínavé, domyšlené, úžasné charaktery, uvěřitelné, prostě - skvělé!

K.Rysova
13.09.2018 5 z 5

Četla jsem všechny tři zatím vydané pokračování a jsem nadšená a natěšená na další.

Vůbec jsem nepoznala rukopis autorky Harryho Pottera.
Klobouk dolů!